Kada je vasoj bebi pocela da raste kosa

odgovora

Objavljeno

Nama je isto opala ta kosica sa kojom je rođen. Bila je tamno smeđa, a izrasla mu je nova plava. Još uvek je plavušan.

ali mojoj bebi je opala kosica za 2-3 dana sa pola glave. Bas me zabrinulo, mislim da je to prebrzo. :mellow:

Gusjenica89 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Steva je imao već ihaha kosicu od rodjenja..ona je svojevremeno otpala, pa krenula nova da raste..sve je to individualno kod beba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj ceri i dalje nema sta da opadne. :wacko:

Skoro ju je i dobila ! Plavusica na mamu. A i ja sam bila celava kad sam se rodila. Sad imam kose :ph34r::lol:

p.s.imamo 4.5 meseca..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes:

pocela je da nam raste nova kosica, toliko je gusta i ostra da Igor lici na malog jezica. :P . Hvala svima na odgovorima. :P :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

rolleyes.gif

pocela je da nam raste nova kosica, toliko je gusta i ostra da Igor lici na malog jezica. tongue.gif . Hvala svima na odgovorima. tongue.gif tongue.gif tongue.gif

Jav,slatkis... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mo Stefan se rodio sa kosom duzine oko 2 cm i uopste mu ne opada a sada je 4 meseca, jedino je posvetlela i pocela da se kovrdza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lav jos nije potpuno izgubio onu prvu kosicu ali mu se dosta proredila, i pozadi mu se napravio `celavi vencic` :P , opalu kosicu mu nalazim na uzglavlju, u rucicama, u peleni (valjda je proguta dok zvacka ruke). Sada mu je tanka i prava skroz, ali od nove kosice ocekujem da mu bude loknasta i gusta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svakako je normalno da ta prva kosica otpadne, nekom brže nekom sporije, jer bebe leže i zavisi koliko su nemirne, tj. koliko okreću glavicu i trljaju je o podlogu na kojoj leže. Moji su oboje bili"ćelavci", što je bolja varijanta kod kupanja i sušenja kose. Vidim da je Draginom mališanu počela rasti kosica, pa bravo za malog ČUPAVKA! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji su oboje rođeni bez kosice, tek oko godinu dana je kao počelo nešto da se nazire. Ćerki sam uvek stavljala one trakice na glavu , jer su svi mislili da je dečak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja lutkica se rodila sa dugom crnom kosicom koja je sad dosta svetlija :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja lutkica se rodila sa dugom crnom kosicom koja je sad dosta svetlija :lol:

I kod nas :lol::lol: Neznam samo kako da joj regulisem siskice koje joj idu u oci :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj Igor je sada pravi momak sa vrlo lepom kosicom. Tako drage mame , nemoj da se brinete kad bebama opadne kosica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milos se rodio kosat... I sad mu samo raste i raste... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sin mi je bio gotovo pa celav jos svetao ..paposle par meseci krenulo i to malo da mu opada ..sta znam negde sa 9mes je pocela konkretna kosa da raste

a mala je prava cupsi rodila se sa dugom kosicom koja je nastavila da raste i raste i raste

siske samo dignem uvis i zakacim snalicom

a nasli smo i mnogo lepe trake za kosu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba od tri meseca..ima sad liniju oko glave gde joj je otpala kosica od lezanja!

Predpostavljam da ce to lepo poceti da raste kad pocne da sedi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikola se rodio sa prilicno dosta kose ,medjutim,posle dva mjeseca mu je pocela opadati i sada ponovo raste! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja malecka bila celava do 11 meseca..a onda pocela suma :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U stomaku :lol:

Ali inace,znam i devojcicu kojoj je tek u 3.godini pocela da raste kosa,nema pravila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba od tri meseca..ima sad liniju oko glave gde joj je otpala kosica od lezanja!

Predpostavljam da ce to lepo poceti da raste kad pocne da sedi ?

Moj mali decak ima isto liniju ko glave i tako mi je smesan.

Ja stavljam pamucnu pelenicu na jastucic na kojem spava.

Pozdrav za sve :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada je vasoj bebi pocela da raste kosa? Moja Tara je usla u sesti mesec i uopste nema kosu :unsure:

Moja ćerka je rođena skroz bez kose i tek sa godinu i po je imala neke dlačice od kose, tada je krenula u vrtić i kada sam videla njene drugarice sa kikicama bilo je zaista smešno, ali ona danas ima gustu talasastu kosu. Ni u jednom momentu se nisam uplašila da nešto nije u redu, čak šta više bilo mi je lakše oko kupanja. Sin se rodio da tako kažem sa nekom kosicom-dlačicama, alo tek sa godinu dana je imao kosu. Moj savet-što duže bez kosice, lakše za održavanje. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo rodjeni sa perikom na glavi!Imao je crnu,gustu kosicu,koja je pocela od treceg meseca da opada,i sada imamo cubicu na sredini,a sa strane i nazad nista..sad je pocela da mu raste nova,plava kosica!Mnogo je smesan:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moj maleni se rodio sa dugom tamnom kosicom, ali nije opala, samo je postala svetlija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luka se rodio sa puuuuno plave kovrdzave kose koja nije uopste opala.. do godinu dana ga nismo sisali, samo se namucilo dete jer je imalo kose gomilu.. malo posle rodjendana smo ga krstili a ubrzo potom i sisali. od tad stalno sisanje masinicom, vise ne znam nni koliko smo ga puta sisali!!!

pre sisanja

posle

hehehe, dva razlicita deteta!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

juuuuuu... pa tek sad vidim da sam komentarisala u temi beba do 6meseci... sorry

mada sve sem slika je odgovarajuci komentar!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luka se rodio sa puuuuno plave kovrdzave kose koja nije uopste opala.. do godinu dana ga nismo sisali, samo se namucilo dete jer je imalo kose gomilu.. malo posle rodjendana smo ga krstili a ubrzo potom i sisali. od tad stalno sisanje masinicom, vise ne znam nni koliko smo ga puta sisali!!!

pre sisanja

gpy-DSC034.jpg

posle

huy-DSC038.jpg

hehehe, dva razlicita deteta!!!

Divno! Meni bi bilo žao da ošišam ovakvu kosicu! :rolleyes:

Kiki @ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.