Kada je vasoj bebi pocela da raste kosa

odgovora

Objavljeno

i nama je bilo zao.. ali zamisli celo leto sa gomilom kose, jos je bio i buca dok nije prohodao.. bas se znojao, uvek sav mokar..

moram staviti jos jednu meni prelepu sliku

nesto malo pre sisanja :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i nama je bilo zao.. ali zamisli celo leto sa gomilom kose, jos je bio i buca dok nije prohodao.. bas se znojao, uvek sav mokar..

moram staviti jos jednu meni prelepu sliku

glo-DSC036.jpg

nesto malo pre sisanja :(

joooj kako slatko dete....prelepa slika..

inace moje obe cerkice su se rodile sa kosicom crnom,medjutim Anji je dosta prosvetlela i opala sa strana pa oko cetvrtog meseca pocela nova da raste,dok Eni jos nije pocela da opada,pa sad videcemo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I nasem bebcu je otpala i sav je smesan :) al' izrasce nova plavuskasta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lazi je cini mi se za dan-dva otpala kosa samo odozgo. Bio mi je kao neki celavi dekica, gore nista nema, a sa strane koliko hoces :rolleyes: Pocela je i na temenu, ispod samog cveta da mu otpada. Napredujemo polako... Jedva cekam da mu skroz izraste nova kosica! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i nama je bilo zao.. ali zamisli celo leto sa gomilom kose, jos je bio i buca dok nije prohodao.. bas se znojao, uvek sav mokar..

moram staviti jos jednu meni prelepu sliku

glo-DSC036.jpg

nesto malo pre sisanja :(

Boze boze kakve loknice!!! Prelep je! Uf,uf oćemo i mi loknice!!! :)

Moja Maša je po rođenju imala gustu crnu kosu i teget okice, sa tri meseca kosica je počela da opada postepeno i da raste nova kestenjasta i okice su nam sad braon. Prevagnula je mamina genetika, tata nam je crn, hihihi... ;)

paper_moon, FairyLady i Kiki @ volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bože kakve lokne...obožavam lokne,presladak je,kao lutka :wub: ...moja sva deca su se ćelava rodila i kosica je jako sporo rasla i tek od godinu ipo dana je počela onako da 'raste'....inače i ja i brat smo bili dugo ćelavi a sada imamo jaku i gustu kosu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja djevojcica se rodila celava, a sad sa 4,5 joj je pocela rasti kosica...

jedva cekamo vezati repice i kikice :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana:) i moj Ogi ima lokne :) Moracu jos jednom da ga osisam,cim otopli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada ste bebama pocele da susite kosicu fenom?

Zimus joj posle pranja stavim pola sata kapicu i sama se osusi.

Sada joj je dosta porasla kosica,do sada je nisam susila fenom,ali ne mogu bas da je pustim da spava mokre kosice,pa joj malo prosusim,da li je to ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OK je...samo je moj F dobio tjemenjaču od fena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Petar je u panici od fena, pa ni ja ne susim kosu, a kamo li njemu :lol: . Iako ima dosta kose, ja njemu lepo prosusim kosu sa 2, 3 tetra pelene i na spavanje. Nije mi frka uopste. Tako mu se brzo susi kosa da nisam u problemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ema u zavistnosti od "vrste" fena odnosno od toga kojliko koji prozvodi buku, dozvoljava da se isfenira. Ali u 90% slučajeva to je samo "prirodno" sušenje. Dakle, dobro istrljam sa peškirom i bude budna sve dok se ne osuši. U zimskom periodu dodatno uključim i klimu ali sada, nema potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada ste bebama pocele da susite kosicu fenom?

Zimus joj posle pranja stavim pola sata kapicu i sama se osusi.

Sada joj je dosta porasla kosica,do sada je nisam susila fenom,ali ne mogu bas da je pustim da spava mokre kosice,pa joj malo prosusim,da li je to ok?

bilo kolika duga ili gusta kosa bila mislim da nema potrebe da joj po ovako toplom vremenu sušiš kosu fenom...okupaš je polasata do sat pre spavanja,dovoljno je to da se osuši kosica 'sama' :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala mame,bas mi je bila frka,da ne spava sa mokrom kosicom,jer ja kad ja ne osusim imam utisak da cu dobiti upalu mozga.

Inace joj se i osusi za neki satic, a kad upalim fen u stanju je da se popne uza zid koliko se plasi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cicko, pa i Jana se plasi fena?!?!? Joj, ja joj ne bih priredjivala takve strahove pred spavanje, majke mi! Na kraju krajeva, uvek mozes da joj stavis neku kapicu na glavu ako i zaspi pa je skines nakon sat vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima samo cuperak na vrh glave, kao da je izasao iz crtaca. I to ima plavu kosicu i jako slabu, a nas dvoje smo "garavi i cupavi", nadam se da ce i njemu porasti kosica, valjda nece ostati celav :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehehe,mi smo se rodilisa puno kosice pa sad uveliko već stavljamo šnalice i trake za glavu... Nismo još počeli repiće da vežemo da je ne steže ali još malo ćemo... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dou-IMG-04.jpg

Evo nase frizurice,rodio se sa njom :D

Kiki @ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dou-IMG-04.jpg

Evo nase frizurice,rodio se sa njom :D

Joj, kako je sladak tako cupav :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eleni je konacno pocela kao da raste malo gusce kosica i da tamni, sad bude kao malo cupava kad se probudi, mislim i dalje je kao deckic sa "kosicom" ali mama sve primeti :) pa i tih par novih dlaka :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj mali Mika je rodjen sa dugom crnom kosom i tamno braon ocima (neki bi rekli crnim, ali ja tvrdim da ne postoji crna boja ociju). Od tate je nasledio crnu kosicu, a od mame tamne oci, a ja mislim da je kombinacija savrsena :)

Ovo je Milan nekoliko sati nakon rodjenja i njegova prva frizura (jos uvek ulepljena od plodove vode jer ga na rodjenju nisu okupali :( )

310403_2223428859940_1074291898_2534093_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja micika je bila sada sa 5 meseci već dva puta šišana i jednom samo šiškice + jer joj upadala kosa u oči. :) Jako joj je duga kosa, mnogo brzo raste ali nije svuda jednake gustine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mojoj Dunji opada kosice sve vidim po kapici...mada su nam rekli dsa je to normalno...A sto se tice fena moja Dunja zaspi uz fen uopste se ne plasi fena... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i nama je opala kosica, za dva-tri dana, sada vec raste nova, veoma gusta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mojoj Dunji opada kosice sve vidim po kapici...mada su nam rekli dsa je to normalno...A sto se tice fena moja Dunja zaspi uz fen uopste se ne plasi fena... :rolleyes:

Svi su spavali pored fena, ali kada napune godinu, godinu i po dana, znaju da se plase zvukova razne aparature.

Ako kosica opada rapidno, znaci da rapidno raste nova, druga.

Kod nas je ta razmena kose trajala do 1. rodjendana, a onda je u roku od 3 nedelje imao kosu kao veliki. Ima lokne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.