Izlazak iz porodilista

odgovora

Objavljeno

Brojimo sitno! :D

Mm na svaki moj pokret skace- jel' to pocelo??? :P :P

Ovo mi je bas poznato. :D Isti slucaj i kod mene. Juce sam udarila laktom u prozor (odvratan osecaj) i bas sam jauknula. Moj dragi je prebledeo jer je pomislio da se poradjam. :P jadnicak! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Borjana, evo ovde (ako do sada nisi uspela da nadjes temu) su devojke navele neka svoja iskustva

E ziva bila! :D

Ne vjerujem da bih ja ovo nasla skoro..

Taki, zar to nije preslatko?? :rolleyes:

Torba je spakovana i stavljena na vidno mjesto, i kada se uhvatim za stomak i kazem da osjecam bol (i najmanji), mislim da mu je prvo na pameti- "zgrabiti torbu pa zenu, i pravac bolnica"... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

boldirano je moje iskustvo

BEBA - IZLAZAK IZ PORODILIŠTA

*Pampers New Born pelena

* Tetra pelena

* Pelena za široko povijanje

* Odelce (npr. body + majičica + pantalonice ili kombinezončić neki) majcice su komplikovane..kupite bodi benkice..spas

* Kapica.........malo kasnije moze i trakica, vrucine su napolju

* Ćebence ili dunjica

* Nosiljka za iznošenje bebe - auto sedište!! moze i ona korpa za kolica, ako imate tu opciju, mnogo bolje nego AUTO SEDISTE

MAMA - IZLAZAK IZ PORODILIŠTA

* čarape

* majica, pantalone...

* cipele (!!!!)

BEBICA - KOD KUĆE

* Tetra pelene, 30 kom

* Švedske pelene, 10 kom

* Benkica, 5 kom.......koristila iskljucivo bodi benkice. extra

* Čarapice

* Bodi, 5 kom

* Zeke, nekoliko komada

* Peškir za kupanje sa kapuljačom, 2 kom koristimo običan peškir

* Kapice, 3 kom

* Četka za kosu.................koristim od neki dan

* Sapun ili kupka (Chicco, Jonhson, Nivea, Merima)............seba med

* Vlažne maramice, brdo (može i dva)......do 3 :)

* Pampers, newborn

* Makazice za nokte (sa tupim vrhom)

* Štapići za uši i to oni sa proširenjem

* Kadica za kupanje

* Kupko, frotirski.........................meni mnogo znaci i dan danas koristim

* Pavlovićeva mast

* Ćebence i posteljina

* Zinkova mast, Chicco - dobro za upaljenu guzu.........Jekoderm je divna mast, pocela sam celog da mazem sa njom, lepo mirise i jako je zdrava, po preporuci primariusa

* Termometar za kadicu

* krevetić na točkiće - ili bez točkića, hehe

Što se ishrane tiče beba već uveliko uživa u vašem mleku, ali nije loše da imate par sitnica koje će bebi olakšati prelazak na novi vid ishrane:

* Voda za bebu (Milupa, Rosa)

* Plantex čaj protiv grčeva, teze ga je za pronaci, moze i komorac od hipp ili bibilibi, sve su na istoj bazi cajevi.

* Hipp instant čaj za dojilje - pomaže i bebici

* AD kapi vodeni rastvor - AD3 kapi nam piše pedijatar

* Espumisan kapi protiv grčeva.........<nursy sirup u nasem slucaju

U slučaju da mleko još uvek nije krenulo u zadovoljavajućim količinama, kao dopunu možete koristiti neku od formula:

* Milupa Comformil (odlično, jer je protiv grčeva)

* Bebelac 1 (daje se u bolnicama)

* Beba 1 (Nestle)

Što se mame tiče dojenju može pomoći:

* Boza (bioshop)

* Bezalkoholno pivo (bioshop)

* Avent pumpa............imam NUBY mnogo jeftinija sa dve flasice, istog kvaliteta!

Ako ste se porodili uz epiziotomiju trebaće vam:

* AcidiBorici

* Rivanol

* Fibrolan mast

* Mrežasti ulošci

Plus za bebu

* Sterilizator.....moze i kuvanje, opusteno

* Kolica

* Sedište za auto

* Ljuljaška za uspavljivanje......moja je nekako udubljena i beba kao da sedi, nisam koristila do neki dan( beba ima puna 3 meseca)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[Pozdrav svima!

Mnogo mi znace ovi spiskovi i vasi saveti sta treba a sta ne treba da se spremi za bebin dlazak. Cekamo prvu bebu tako da nemam iskustva. Sada sam u 33. nedelji trudnoce. Ima li neka trudnica koja je u slicnoj situaciji, da izmenimo iskustva? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[Pozdrav svima!

Mnogo mi znace ovi spiskovi i vasi saveti sta treba a sta ne treba da se spremi za bebin dlazak. Cekamo prvu bebu tako da nemam iskustva. Sada sam u 33. nedelji trudnoce. Ima li neka trudnica koja je u slicnoj situaciji, da izmenimo iskustva? :)

Dobrodosla!

Ovde imas mnogo korisnih tema, koje nama prvorotkama mogu itekako biti od pomoci. Predlazem ti da malo prosvrljas po temama o trudnoci i pripremi za porodjaj, tamo ces naci mnogo odgovora na sva pitanja koja te trenutno zaokupljaju.

A ako te nesto konkretno interesuje, mozes u odgovarajucoj temi procaskati sa trudnicama i mamama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[Pozdrav svima!

Mnogo mi znace ovi spiskovi i vasi saveti sta treba a sta ne treba da se spremi za bebin dlazak. Cekamo prvu bebu tako da nemam iskustva. Sada sam u 33. nedelji trudnoce. Ima li neka trudnica koja je u slicnoj situaciji, da izmenimo iskustva? :)

Ima nas takvih. :) Evo, Borjana ti je sve objasnila... Pitaj sta god te interesuje. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Saležem se sa prethodnom "budućom" mamom, da su forumi poput ovog veoma potrebni, naročit prvi put budućim mamama, kao što sam i ja. Ja sam 34. nedelja polako, proučavam ove spiskove, mada priznajem da me malo hvata panika da li ću stići sve na vreme, i da mala ne požuri napolje ;) . Nekako od svog planiranja i one stare "imamo vremena" došli smo na mesec dana do porođaja a da nismo još ni stan potpuno sredili, a kamoli spremili sve za bebu...

Mada, ja ću ove spiskove odštampati i pravac apoteka i bebi radnja...za početak ono najosnovnije a posle ostatak u hodu.

Pozz svim mamama!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Saležem se sa prethodnom "budućom" mamom, da su forumi poput ovog veoma potrebni, naročit prvi put budućim mamama, kao što sam i ja. Ja sam 34. nedelja polako, proučavam ove spiskove, mada priznajem da me malo hvata panika da li ću stići sve na vreme, i da mala ne požuri napolje ;) . Nekako od svog planiranja i one stare "imamo vremena" došli smo na mesec dana do porođaja a da nismo još ni stan potpuno sredili, a kamoli spremili sve za bebu...

Mada, ja ću ove spiskove odštampati i pravac apoteka i bebi radnja...za početak ono najosnovnije a posle ostatak u hodu.

Pozz svim mamama!!!

Ma polako samo.. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majamama, nista se ne brini... Isti slucaj je bio i kod nas... Ja sam svega 20ak ili 15ak dana pred porodjaj spremila torbu... A sto se tice sobe... sve je bilo oprano, sipeglano i slozeno u ladicu samo je trebalo krevetac da se klopi sto je mm insistirao da uradi kada ja odem u porodiliste. Ja sam samo ostavila na pultu sa povijanje sta sve treba sa krevetac i kasnije za porodiliste a moja mama je bila zaduzena (na njeno insistiranje) da donese sta je sve potrebno za bebin izlazak iz bolnice.

Imajuci u vidu da je Emilija zimsko dete evo i naseg spiska:

1. pampers

2. platnena pelena

3. svetska

4. kompletic (stramplica jedna kao potkosuljica a druga kao "maica", zekica, kapica, rukavice, cipelice-carapice)

5. nosiljka (naravno, nismo je kupovali vec "nasledili" ali u ovo ime moze da posluzi i ona nosiljka koja se kasnije koristi i kao sediste za auto)

6. gaza (da se prekrije beba jer je bilo bas hladno kada smo mi izlazili iz bolnice)

a od stvari koja su nas cekala kuci su:

povidon jod ili sl. za pupak

gaza ili komprese za pupak

pavloviceva

stapici za usi sa granicnikom

fizioloski rastvor (mada nismo imali potrebe da koristimo)

cuca

makazice

toplomer (trakica)

kascica

termometar za vodu i prostoriju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto cu se poroditi sada u novembru, zanima me da li je dovoljno da bebu za izlazak iz porodilista obucem samo u bodi i plisani (malo topliji) kompletic, uz hulahopkice ili je mozda potrebna i neka jaknica? Inace, iznecemo je u dunjici, a ako bude potrebno prekricemo je i cebencetom (prilicno toplim).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto cu se poroditi sada u novembru, zanima me da li je dovoljno da bebu za izlazak iz porodilista obucem samo u bodi i plisani (malo topliji) kompletic, uz hulahopkice ili je mozda potrebna i neka jaknica? Inace, iznecemo je u dunjici, a ako bude potrebno prekricemo je i cebencetom (prilicno toplim).

Bodi i odelce je sasvim dovoljno , preko njega cete verovatno i neko tanje cebence, peskir i sl,

hulahopkice ces tesko obuci tako maloj bebi, obicne carapice su dovoljne.

Kapica je pod obavezno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa NensiF, hulahopke su ne potrebne. Ja sam se porodila u decembru i zaista nije bilo potrebe za tim. Ako se "plasis" bolje je prekrij jos sa nekim peskiricem (mada nije potrebno) nego da oblacis bebici hulahopke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na uputstvima :) Ionako sam planirala pantalonice sa stopama.

Sto se tice pelena, zanima me da li je potrebno da uzimam Pampers New Baby 1 ili moze i velicina 2 da prodje. Vidim da je mala razlika, jedinica je za 2-5kg, a dvojka za 3-6kg. Moja bebana ce imati oko 3kg, pa pretpostavljam da ce dvojka odgovarati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bolje uzmi odmah 2, skoro svi smo tako, jer ako je velika lako ces kupiti manje pakovanje 1, nego da kupis 1 bude malo pa onda bacis celi paket .

odgovara sigurno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razlika izmedju 1 i 2 je takodje i u tome sto je 1 dublji i ide preko pupka a 2 je nesto plica pa bas mora pedantno da se stavlja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za porodiliste uzela 1, i poslije sam kupila ono jedno vece pakovanje... Poslije je dosla dvojka na red, i jos uvijek nju koristimo... jos malo! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razlika izmedju 1 i 2 je takodje i u tome sto je 1 dublji i ide preko pupka a 2 je nesto plica pa bas mora pedantno da se stavlja.

A zar nije na pocetku bolje da pelena bude ispod pupka, dok se ne osusi pupcani patrljak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zar nije na pocetku bolje da pelena bude ispod pupka, dok se ne osusi pupcani patrljak?

e sad me zbuni :unsure: ... iskreno ne secam se ali sam sigurna da je u dubini razlika e sad je vrlo moguce da je tako kako ti kazes (jedinica plica a dvojka dublja) ti si u pravu da..da... tako je :)

Mi smo jedinicu koristili celo jedno pakovanje i (iz svog neznanja kupila jos jedan 1 ali samo sam "uspela" pola da potrosim) tako da svakako kupi jedno pakovanje jer u nekim porodilistima treba i to da poneses i tamo ti treba nekih 12 kom. a ostatak pakovanja ti je taman da imas dok ne predjes na 2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi danas prešli na dvojku..najzad istrošili jedinicu, zadnjih par dana baš propuštala :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel moze neko da mi kaze koliko je dovoljno pampersa da se ponese u bolnicu.ja cu u visegradskoj da se porodim,a ne znam da li treba i vlazne maramice da im se daju i pavloviceva posto se moja drugarica porodila u frontu i sve je to nosila da im da ,u stvari trazili su joj oni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oko 15ak komada. Dnevno cirka 4 komada x 3 dana = 12 komada ali za svaki slucaj jos dva preko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prosle godine nije trebalo nista da se nosi za bebu u Visegradskoj, ne verujem da se nesto promenilo, jer oni i dalje nemaju baby-friendly, a za taj program treba sve da se nosi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BEBA - IZLAZAK IZ PORODILIŠTA

*Pampers New Born pelena

* Tetra pelena

* Pelena za široko povijanje -BAREM TRI KOMADA

* Odelce (npr. body + majičica + pantalonice ili kombinezončić neki)

* Kapica

* Ćebence ili dunjica

* Nosiljka za iznošenje bebe - auto sedište!!- ILI NOSILJKA KOJA SE STAVLJA NA KOLICA, MOJA OMILJENA.TU SU ODRASLI PRVA TRI MESECA

MAMA - IZLAZAK IZ PORODILIŠTA

* čarape

* majica, pantalone...

* cipele (!!!!)

BEBICA - KOD KUĆE

* Tetra pelene, 30 kom-DOVOLJNO JE 20KOM

* Švedske pelene, 10 kom-DOVOLJNO PET KOM, JER SE KORISTI PAMPERS

* Benkica, 5 kom

* Čarapice

* Bodi, 5 kom

* Zeke, nekoliko komada

* Peškir za kupanje sa kapuljačom, 2 kom koristimo običan peškir-MALI PESKIRIC PRAKTICAN ZA BRISANJE BEBE DOK LEZI NA VELIKOM PESKIRU

* Kapice, 3 kom

* Četka za kosu-KORISNO ZA SPRECAVANJE TEMENJACE, JA SAM CESLJALA BEBU IAKO NEMA KOSE I TEMENJACA MI SE NIJE NI POJAVILI(SA SVE TRI BEBE)

* Sapun ili kupka (Chicco, Jonhson, Nivea, Merima)-SAPUN DOVOLJNO

* Vlažne maramice, brdo (može i dva)

* Pampers, newborn

* Makazice za nokte (sa tupim vrhom)-MNOGO MI JE LAKSE SA GRICKALICOM

* Štapići za uši i to oni sa proširenjem

* Kadica za kupanje

* Kupko, frotirski -NISAM KORISTILA,

* Pavlovićeva mast

* Ćebence i posteljina

* Zinkova mast, Chicco - dobro za upaljenu guzu

* Termometar za kadicu-NISAM KORISTILA

* krevetić na točkiće - ili bez točkića, hehe

Što se ishrane tiče beba već uveliko uživa u vašem mleku, ali nije loše da imate par sitnica koje će bebi olakšati prelazak na novi vid ishrane:

* Voda za bebu (Milupa, Rosa)

* Plantex čaj protiv grčeva

* Hipp instant čaj za dojilje - pomaže i bebici-ODLICAN CAJ,STVARNO POMAZE I BEBI

* AD kapi vodeni rastvor - AD3 kapi nam piše pedijatar

* Espumisan kapi protiv grčeva

U slučaju da mleko još uvek nije krenulo u zadovoljavajućim količinama, kao dopunu možete koristiti neku od formula:

* Milupa Comformil (odlično, jer je protiv grčeva)

* Bebelac 1 (daje se u bolnicama)

* Beba 1 (Nestle)

Što se mame tiče dojenju može pomoći:

* Boza (bioshop)

* Bezalkoholno pivo (bioshop)

* Avent pumpa-JA KORISTIM CHIKOVU, UVECE SE ISTUSIRAM I ONDA GRUDI OMEKSAJU I TO ISKORISTIM DA IZVUCEM SVO MLEKO. A INACE SVAKI PUT KADA DOJIM SA PUMPICOM IZVLACIM IZ DRUGE DOJKE MLEKO JER JE LAKSE.

Ako ste se porodili uz epiziotomiju trebaće vam:

* AcidiBorici

* Rivanol

* Fibrolan mast

* Mrežasti ulošci-MOZETE ODMAH UZETI I STO KOMADA

Plus za bebu

* Sterilizator-NISAM KORISTILA ALI PLANIAM DA UZMEM ZA SLEDECU BEBU JER JE PRAKTICNIJE

* Kolica

* Sedište za auto

* Ljuljaška za uspavljivanje-ODLICNA STVAR. MOJE SU CURE ODRASLE U NJOJ. ODNOSNO PRESPAVAL PRVA TRI MESECA.STAVLJASAM JASTUK DA IM BUDU PRAVA LEDJA, JER JE LJULJA PREDUBOKA.

Eto ukratko. Zaboravili su

flasice,

duda,

cetka za pranje flasica

nepromociva prostirka za previjanje beba, ukoliko se beba upiski ili ukaki

:rolleyes:

hmmmmmmmm

mislim da je to to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NE ZNAM DA LI JE PRAVO MESTO ZA OVO PITANJE, ALI ZANIMA ME KADA STE POCELE DA KORISTITE

bq-021937.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NE ZNAM DA LI JE PRAVO MESTO ZA OVO PITANJE, ALI ZANIMA ME KADA STE POCELE DA KORISTITE

bq-021937.jpg

Ja sam to kupila al su mi rekli ne pre treceg meseca dog beba nebude u polu sedecem polozaju :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.