Izlazak iz porodilista

odgovora

Objavljeno

NE ZNAM DA LI JE PRAVO MESTO ZA OVO PITANJE, ALI ZANIMA ME KADA STE POCELE DA KORISTITE

bq-021937.jpg

Ja sam to kupila al su mi rekli ne pre treceg meseca dog beba nebude u polu sedecem polozaju :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NE ZNAM DA LI JE PRAVO MESTO ZA OVO PITANJE, ALI ZANIMA ME KADA STE POCELE DA KORISTITE

bq-021937.jpg

Nisam ni koristila. Uopste nam nije bilo potrebno. Svo ljuljanje smo odradjivali u autosedistu :D I dan danas koristimo to isto za uspavljivanje preko dana iako je vec uveeeeeliko malo... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NE ZNAM DA LI JE PRAVO MESTO ZA OVO PITANJE, ALI ZANIMA ME KADA STE POCELE DA KORISTITE

bq-021937.jpg

Ja se u njihalicu kunem.Moja beba je u tome lezala od 15. dana,ali u onom nizem polozaju,lezecem ali ipak je malo izdignuta i vidi sta se desava oko nje.Fizijatar i ortoped nemaju nista protiv zato sto je potpuno u redu polozaj,ali vec sa 2,5 meseca smo morali da ga prebacimo na krevet jer su mu u njihalici pokreti malo onemoguceni,nogicama ne moze da radi kao sto bi na ravnoj podlozi.Cuvaj svoju kicmu,veruj mi,jer kako krenes od pocetka tako ce ti biti i nadalje.Poozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BEBA - IZLAZAK IZ PORODILIŠTA

*Pampers New Born pelena- bilo koja marka (da ne reklamiramo) ali najmanja velicina

* Tetra pelena - nismo koristli za povijanje

* Pelena za široko povijanje - nismo koristili

* Odelce (npr. body + majičica + pantalonice ili kombinezončić neki) - bodi i plisano odelce

* Kapica

* Ćebence ili dunjica

* Nosiljka za iznošenje bebe - imali auto sediste, bez toga ti ne daju bebu u nekim porodilistima

MAMA - IZLAZAK IZ PORODILIŠTA

* čarape

* majica, pantalone...

* cipele

BEBICA - KOD KUĆE

* Tetra pelene, 30 kom - koristili za brisanje i preko ramena, ne za povijanje 12kom

* Švedske pelene, 10 kom - nismo koristili

* Benkica, 5 kom - nismo koristili

* Čarapice - imali par ali retko nosili

* Bodi, 5 kom - imali oko 20

* Zeke, nekoliko komada - ziveli u njima, imali oko 20

* Peškir za kupanje sa kapuljačom - 2 sa + jedan bebi bez kapuljace

* Kapice, 3 kom- 6-7, uz razlicite odevne kombinacije :lol:

* Četka za kosu - nije nam trebala do iza godinu dana :lol: , ali smo imali cesljic i cetku

* Sapun ili kupka (Chicco, Jonhson, Nivea, Merima) - bebi organic kozmetika

* Vlažne maramice, brdo (može i dva) - 2 pakovanja, nece nestati u radnji valjda, dokupi se

* Pampers, newborn- bilo koje newborn

* Makazice za nokte (sa tupim vrhom) - uzeli set sa grickalicom, makazicama i turpijama

* Štapići za uši i to oni sa proširenjem- slabo smo ih koristili, jedno pakovanje godinu dana ;)

* Kadica za kupanje- bebi, ali ne anatomska

* Kupko, frotirski - imali, super nam je bio

* Pavlovićeva mast - krema na bazi cinka i kantariona

* Ćebence i posteljina- 3-4 cebenceta, razlicita za spavanje i izlaske

* Zinkova mast, Chicco - dobro za upaljenu guzu- bilo koja na bazi cinka

* Termometar za kadicu- u obliku patkice :rolleyes:

* krevetić na točkiće - ili bez točkića - mojsijeva korpa i stalak

Što se ishrane tiče beba već uveliko uživa u vašem mleku, ali nije loše da imate par sitnica koje će bebi olakšati prelazak na novi vid ishrane:

* Voda za bebu (Milupa, Rosa) - ne

* Plantex čaj protiv grčeva - ne

* Hipp instant čaj za dojilje - pomaže i bebici - ne

* AD kapi vodeni rastvor - AD3 kapi nam piše pedijatar - ne

* Espumisan kapi protiv grčeva - ne

U slučaju da mleko još uvek nije krenulo u zadovoljavajućim količinama, kao dopunu možete koristiti neku od formula:

* Milupa Comformil (odlično, jer je protiv grčeva) - ne

* Bebelac 1 (daje se u bolnicama) - ne

* Beba 1 (Nestle) - ne

Što se mame tiče dojenju može pomoći:

* Boza (bioshop) - ne

* Bezalkoholno pivo (bioshop) - ne

* Avent pumpa - Medela elektricna

Ako ste se porodili uz epiziotomiju trebaće vam:

* AcidiBorici - ne

* Rivanol - ne

* Fibrolan mast - ne

* Mrežasti ulošci - ulosci za porodilje

Ono sto sam ja koristila:

- arnica u tableticama

- aloe first sprej

- aloe gelly krema

Plus za bebu

* Sterilizator - koristili steamer

* Kolica - obavezno

* Sedište za auto - obavezno

* Ljuljaška za uspavljivanje - dobili ali nismo koristili skoro uopste

Jos par stvari koje smo imali:

- bebi alarm

- stolicu- klackalicu (ovu sto je Milenica pitala)

- cvrstu podlogu za presvlacenje

- garderobicu za doterivanje (par haljinica isl) i dzemperice

- bebi torba za izlaske sa puno pregrada i podlogom za presvlacenje.

- toplomeri- za uvo i elektronski za ispod pazuha + trakica za celo za poneti

Nista mi vise ne pada na pamet... Ako se setim dodacu.

MILENICE mi smo imali ovu klackalicu ali je nismo od prvog dana koristili iako je mogla biti horizontalna. U prvih mesec i vise dana je bila u mojsijevoj korpi i korpi od kolica i spavala uglavnom. Tek kasnije smo poceli klackalicu da koristimo i super nam se nasla. ;)

Jelena je pomenula sedenje i klackanje u sedistu za kola- njegovo koriscenje za bebe nije preporucljivo preko 2h dnevno, i to uz vadjenje i pauze na svaki sat max. Zato treba voditi racuna koliko se i gde koristi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena je pomenula sedenje i klackanje u sedistu za kola- njegovo koriscenje za bebe nije preporucljivo preko 2h dnevno, i to uz vadjenje i pauze na svaki sat max. Zato treba voditi racuna koliko se i gde koristi.

Ovo i mene zbunjuje... Meni su rekli, i u uputstvu autosedista pise, max 1,5h dnevno, mi smo se toga pridrzavali... A procitala sam da je YelenaC napisala da su joj fizijatri savetovali kao najbolje za bebu upravo autosediste... Mada, moj mali nije nesto posebno ni voleo to sediste, samo dok je u autu, a nije mi ni delovalo previse udobno, pa nisam insistirala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo i mene zbunjuje... Meni su rekli, i u uputstvu autosedista pise, max 1,5h dnevno, mi smo se toga pridrzavali... A procitala sam da je YelenaC napisala da su joj fizijatri savetovali kao najbolje za bebu upravo autosediste... Mada, moj mali nije nesto posebno ni voleo to sediste, samo dok je u autu, a nije mi ni delovalo previse udobno, pa nisam insistirala...

Tek sad videh ovaj post! Mi smo imali Maxi Cosi sediste.Nama su fizijatri bas preporucivali da ga drzimo u sedistu zbog polozaja (fetus). Cudno mi je to uputsvo za 1,5h dnevno. To znaci da bebu ni od 8,9 meseci ne mozes da vozis duze? Nema putovanja na planinu/more??? Ta sedista su uglavnom pravljena do 13 kg, koliko ja znam.

Otvorena je tema " drzanje bebe" u kojoj se isto spominju ta bebeca autosedista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima,ulazim u 35-u nedelju pa krecem sa kupovinom stvarcica sa vasih spiskova.Ne znam da li cu odmah moci da dojim pa me interesuje ,kad izadjem iz bolnice,dodjem kuci,sta sve da pripremim da bi ga nahranila.Volela bih da dojim,ali sada mi se svasta mota po glavi pa zelim da se pripremim.Da li da kupim staklenu ili plasticnu flasicu,koju hranu,.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

najbolje su staklene, nuk avent nisu lose.. a mleko meni su preporucili humanu 1 ukoliko mleko ne krene...a mnogi koriste novalac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro :blink: .U nedelju sam ,na otvaranju aksa pokupovala najosnovnije,dusek,posteljinu,podlogu,trebaju mi jos pelene,kadica,kozmetika,flasica...Skroz sam se pogubila kad sam trebala da uzimam benkice,zeke,bodice,ne znam koju velicinu da uzmem,svi me savetuju 62,68.Misljenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro :blink: .U nedelju sam ,na otvaranju aksa pokupovala najosnovnije,dusek,posteljinu,podlogu,trebaju mi jos pelene,kadica,kozmetika,flasica...Skroz sam se pogubila kad sam trebala da uzimam benkice,zeke,bodice,ne znam koju velicinu da uzmem,svi me savetuju 62,68.Misljenje

To je mislim veliko.

Uzmi ti 54, 56 veličinu, al nemoj kupiti 10 zekica (i dobijaćeš ih), pa ćeš posle videti kako dete to brzo preraste, a i tako ćeš posle lakše da pronađeš odgovarajuće veličine.

Za benkice isto, uzmi nekoliko komada, pa kad probaš posle dokupite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da,uzecu od 56-62 a ostalo neka kupuju bake,tetke,ujne...da i njih bacimo malo u trosak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BEBA - IZLAZAK IZ PORODILIŠTA

*Pampers New Born pelena

* Tetra pelena-ja ponela i tetra i svedsku pelenu za siroki povoj, a oni su im ostavili samo pampers...mada sam ih ja kod kuce odmah prepovila:)

* Pelena za široko povijanje

* Odelce (npr. body + majičica + pantalonice ili kombinezončić neki)

* Kapica

* Ćebence ili dunjica

* Nosiljka za iznošenje bebe - auto sedište!!+pelena za preko nosiljke

MAMA - IZLAZAK IZ PORODILIŠTA

* čarape

* majica, pantalone...

* cipele (!!!!)

sve u svemu civilno odelo, samo racunajte da ce vam ostati malo stomak, pa da ne bude posle da je malo:)

BEBICA - KOD KUĆE

* Tetra pelene, 30 kom

* Švedske pelene, 10 kom

* Benkica, 5 kom-ja licno benkice ne koristim, ali nije na odmet imati par komada

* Čarapice

* Bodi, 5 kom

* Zeke, nekoliko komada-ja imam po 3 bodica bez rukava, po 3 sa dugim rukavima, po 2 para zekica i po 3 para pantalonica, ali imamo i neke majicice sa dugim rukavima, pa kombinujemo

* Peškir za kupanje sa kapuljačom, 2 kom koristimo običan peškir-moze io obican peskir ali je onaj sa kapuljacom zgodniji za brisanje glavice

* Kapice, 3 kom-nama su po 2 sasvim dovoljne

* Četka za kosu

* Sapun ili kupka (Chicco, Jonhson, Nivea, Merima)

* Vlažne maramice, brdo (može i dva)

* Pampers, newborn

* Makazice za nokte (sa tupim vrhom)-mi koristimo onu malu grickalicu

* Štapići za uši i to oni sa proširenjem

* Kadica za kupanje

* Kupko, frotirski -mi ne koristimo ovo, samo pelenicu stavimo u kadicu i drzimo bebu...mozda ce trebati kad bebe malko porastu, ionako ih na saom pocetku kupate preko ruke

* Pavlovićeva mast

* Ćebence i posteljina

* Zinkova mast, Chicco - dobro za upaljenu guzu-mi koristimo jekoderm za licance i guzu i sve one delove koze koja se peruta, a dr nam je rekla da ako se javi ojed moze da se stavi povidon jod i pantenol krema

* Termometar za kadicu-mi sve to radimo odokativno i nikad nismo omasili

* krevetić na točkiće - ili bez točkića, hehe

Što se ishrane tiče beba već uveliko uživa u vašem mleku, ali nije loše da imate par sitnica koje će bebi olakšati prelazak na novi vid ishrane:

* Voda za bebu (Milupa, Rosa)-mi koristimo humana vodu

* Plantex čaj protiv grčeva-moji piju samo kamilicu...probali smo sa kimom i senjackim cajem ali im nije prijao

* Hipp instant čaj za dojilje - pomaže i bebici

* AD kapi vodeni rastvor - AD3 kapi nam piše pedijatarmi koristimo d3 infant kapi

* Espumisan kapi protiv grčeva

U slučaju da mleko još uvek nije krenulo u zadovoljavajućim količinama, kao dopunu možete koristiti neku od formula:

* Milupa Comformil (odlično, jer je protiv grčeva)

* Bebelac 1 (daje se u bolnicama)

* Beba 1 (Nestle)

moji slabo sike pa mi koristimo Aptamil 1 (milupa)

Što se mame tiče dojenju može pomoći:

* Boza (bioshop)

* Bezalkoholno pivo (bioshop)

* Avent pumpa-ovo je meni bio spas jer mi je mleko odjednom krenulo i pretio mi je mastitis, a pumpica mi je sve lepo izvukla

Ako ste se porodili uz epiziotomiju trebaće vam:

* AcidiBorici

* Rivanol

* Fibrolan mast

* Mrežasti ulošci

Plus za bebu

* Sterilizator-nije neophodno...mi smo ga dobili tek posle 3 nedelje...sve moze da se dobro ispere pa prokuva

* Kolica-mislim d akolica nisu neophodna od 1. dana, pogotovo za zimske bebe

* Sedište za auto

* Ljuljaška za uspavljivanje- i ovo takodje mislim da nije neophodno...bebe same zaspu ili ako imaju grceve, malo ih ljuljuskamo i fino zaspu

Eto... moje takodje boldovano

:*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja greska je bila sto sam nakupovala toliko garderobe pre porodjaja :lol:

Mi smo stamplice obukli samo jednom,mnogo lakse i prakticnije su kombinacije- majcice i gegice!!

Ja sam bukvalno posle dve nedelje isla da mu obnovim garderobu jer mu je sve bilo maloi nepotrebno,a ono sto mu je za kasnije bas veliko,sta cu kad smo veliki izasli :lol:

Znaci-par stvarcica da ima sta da menja cisto i za dve nedelje preraste....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da na ovom spisku pišu AD kapi

Pitala sam dr opšte prakse kod koje mi se leče deca (pedijatra nisam mogla da nađem jer su na prvu komandu poslušali AV i krenuli u renoviranje DZ) da li bebe i dalje piju AD kapi i ona mi je napisala neke sasvim leve koje se kao sad daju bebama

Međutim,vidim da ih u apotekama ima u prodaji i ja sam svoj deci davala do godinu dana te kapi i sad ne znam da  li da kupim i za ovog mališu ili šta da radim

Ne verujem da bi mu škodilo,ovim troma nije,ali sam u neodumici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.