Imunoloski faktori koji uticu na zacece!

odgovora

Objavljeno

cipi draga nama je ostao kariotip za mene i Y hromozom za mm-a...

ako i to bude ok..sta onda? <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipiripi, drago mi je sto posle svega, cekas bebu i sto je sada sa trudnocom sve pod kontrolom. Upoznala sam kod svoje dr jos jednu trudnicu "lepljive krvi". Ona je posle drugog spontanog istrazila stanje i samo aspirinom resila problem.

Sa svojim savetima i pozitivnim iskustvom mozes ovde biti ogromna podrska svim mamama (volim tako da ih zovem iako to jos nisu) koje se trude da zatrudne.

Pozdrav i uzivaj usvojoj trudnoci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala draga, trudicu se :) :*

Mari..ja sam gotovo ubedjena da ce karitipi biti ok..nema razloga da ne budu..

Jer postoji kod vas u familiji neko ko nikada nije moga da ima dece?

To ti je DNK analiza i sve se svodi na to..

Uz aloju da on lepo popravi spermogram i da vam vise nikada ne zatreba nijedna vrsta stimulacije.. :)

Ja ne bih isla dalje sa analizama za sad jer ti je sve ok..

Vodila bih ljubav..mesec,dva,tri...ako ne ubodes..

E onda se rade ove Nk celije..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

posle spontanog, ja nisam radila genteske analize, ali sam odradila imunosloke analize, proveravala sva moguca antitela (cipiripi ih je nabrojala), protrombin, lups, trombofilije (tu mi isto nesto bilo ispod granice, neki proteini, ali sam prosla bez terapije), hormone (ispostavilo se da su mi hormoni stitne zlezde hipo),skrining koagulacije...

Da li je mom prethodnom ginekologu palo na pamet da radi te analize? Naravno da ne. Sama sam otisla privatno kod zene koja je perinatolog, specijalista za patologiju trudnoce, i ona mi je sve to lepo istrazila.

Mnogo je bitno da se nadje dobar ginekolog... Kad bi ovi u DZ bili malo motivisaniji da rade svoj posao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

radila si i antitiroidna antitela?

pretpostavljam da imas terapiju sad u toku trudnoce za stitnu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobila sam dijagnozu subklinicke hipotireoze jer su mi ft3 i ft4 ispod donje granice (i to upola) ali su mi TPO antitela i TSH u normali. UZ stitne zlezde mi je takodje dobar.

Idem mesecno na pregled hormona ali nisam dobila terapiju. Poslednji put su mi bili dobri ft3 i ft4.

Iskreno, bojala sam se da mi plodovi ne zakzljaju u razvoju ili slicno. Pa vec sam imala jedan spontani. Pomalo sam i bila ljuta sto nemam terapiju. Objasnjenje je bilo kao - u trudnoci su povecane potrebe za ovim hormonima, pa je do deficita mozda i doslo zbog vece potrosnje. Aman ljudi, pa bas zbog toga mi ukljucite neku supstituciju!

Ali sve je doobro (kuc kuc kcu) za sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da, secam se da me endokrinolog pitala: Kako ste vi uopste zatrudneli sa ovim hormonima... Bila je zbunjena kad sam joj odgovorila da je prirodnim putem i da su jos blizanci u pitanju

:) Trudili smo se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vadjenje hormona u trudnoci je ravno samoubistvu..pomislis da si vanzemaljac a ne covek :D:D:D

Meni je jedan matori dr rekao da se hormoni nikad ne vade u trudnoci jer ne daju pravu sliku ...

Ko ce ga znati...

Za blizance svaka cast zeno :)

A ti si to saznala pre trudnoce jel? To za s.zlezdu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vadjenje hormona u trudnoci je ravno samoubistvu..pomislis da si vanzemaljac a ne covek :D:D:D

Meni je jedan matori dr rekao da se hormoni nikad ne vade u trudnoci jer ne daju pravu sliku ...

Ko ce ga znati...

Za blizance svaka cast zeno :)

A ti si to saznala pre trudnoce jel? To za s.zlezdu?

Ma ne, bila sam vec u 5. nedelji kad mi je dr trazila tsh, ft3 i ft4 u sklopu ostalih analiza.

Ona to valjda trazi od svih trudnica jer hipotireoza (ali ne subklinicka) moze da izazove spontani ili retardaciju razvoja ploda. Joj haos mi je bio u glavi kad sam citala o mogucim implikacijama. Bolje bre kad ne znas ni da citas, ne boli te glava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Laku noc...

kucacemo sutra

ps. u pravu si za vanzemaljsku hormonsku sliku u trudnoci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cudno mi je sto si to radila u trudnoci al ajd..bitno da sve ide kako treba :)

:*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipi draga,svi u familiji imaju decu niko nije imao problema sto se toga tice...i kod mene i kod Sase..kod Sase cak imaju po 5-6 dece....svi...

Dobro tako cemo uraditi...sacekacemo nalaz spermograma..pa videcemo :P

ja se nadam da nam nece trebati vise inekcije i uspavljivanje i to.. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cudno mi je sto si to radila u trudnoci al ajd..bitno da sve ide kako treba :)

:*

ma nije cudno. relativno cesto trudnicama proveravaju stitnu zlezdu, vec na prvom pregledu, jer hipotireoza moze da izove spontani... Znas da je pod redovne preglede trudnica stavljena i palpacija stitne zlezde, pa ako gin. posumnja na postojanje problema upucuje na dalja ispitivanja kod endokrinologa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da u ovoj temi mogu da pisem o antispermatozoidnim antitelima, ako nije dobra tema, vi me ispravite.

Izgleda da smo pronasli problem, sad smo uzeli rezultate sa Torlaka. Radili smo oboje iz krvi i muz iz sperme. Ima antitela 80% zbog toga i ima aglutinaciju i to je razlog najverovatnije sto jos nemamo bebca. Dr je objasnio da sada moramo da imamo zasticene odnose kako bih se i ja od toga iscistila (najprostije receno) jer ih ja imam 60%

a muz ce sledece nedelje kod urologa po terapiju.

Osecam veliko olaksanje jer smo pronasli problem. I da samo jos jedna stvar, mi smo ovaj ASA test radili u Biomedici iz krvi prvi put ali ona nije pokazala pojavu antitela jer se radi drugom metodom nego na Torlaku. Na Torlaku se radi MAR metodom.

:rolleyes:

Nadam se da ce nekome pomoci moje iskustvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cekaj Iva objasni mi malo bolje to..pa da li je moguce da se toliko razlikuju nalazi..majko mila!

i meni je drago sto ste nasli problem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cekaj Iva objasni mi malo bolje to..pa da li je moguce da se toliko razlikuju nalazi..majko mila!

i meni je drago sto ste nasli problem :D

Pa ovo iz Biomedike je radjeno elisa metodom a ovo je mar metoda na Torlaku. Sledece nedelje idemo kod urologa pa ce on bolje to da nam objasni. Dr sa Torlaka je rekao da se to sve moze ukloniti sa adekvatnom terapijom.

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da li ove imunoloske analize vaze zauvek ili se i to menja i na koliko vremena treba da se rade ?

Super sto ste nasli problem, sad svim sredstvima udrite !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Antitela imas u krvi i ona se dovode u red sa terapijom.

Ja sam imala povecana ta antikardiolipinska koja se odnose na gustu i lepljivu krv pa sam ih spustila sa aspirinom.

Moj hematlog je zeleo da zna odakle sve to potice pa mi je trazio dodatne dnk analize o mutacijama odredjenih gena koje imaju veze sa tim..pronasao sta je i stavio me na terapiju..

Na nalazu pise "Zbog predhodnog gubitka zametka posle 2 nedelje od transfera predlazem da pacijantkinja prima fraxiparin 0.3 do kraja trudnoce i 6 nedelja posle porodjaja, a da ukine uzimanje aspirina jer si anticardilipinska antitela u normali i iskukljucje se antifosfolipidni sindrom zbo postojanja MTHFR mutacije na genu"

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.