Vozacka dozvola

odgovora

Objavljeno

Zavisi,ako nema servo volan treba ti vise mesta nego za veliki,mi smo imali neku lanciju malu,nije imala servo a i nesto je bilo prestegnuto na volanu pa nam je vise vremena i prostora trebalo za parkiranje nego za spejsatl :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam dozvolu vec 12godina,ali nikakav vozac.Ovde i ne mogu da vozim jer Srbija nije u EU pa mogu da je okacim macku o rep,moram sve iz pocetka,a mene mrzi i treba mi od 2000 do 4000e za novu dozvolu.Posto nisam nikakav vozac sumnjam da bi mi i 4000e bilo dosta,moja mladja sestra vozi kao Sumaher,i stalno me kritikuje sto ne vozim a tu se nadovezuje i moj suprug koji me tera da polazem,sreca te sam trudna ponovo pa za koju godinu,a mozda Srbija i udje u EU pa ne moram sve Jovo nanovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam dozvolu vec 11g, ali dugo nisam vozila. A onda sam dosla do "zukija" (suzuki maruti) i vozila do porodjaja kad smo ga prodali :( I letos sam imala neki auto. to je uzivancija, nemoram da cekam mm vec strpam decu i .... :rolleyes: Samo nevolim da vozim mm, on je profi vozac i uvek ima neki komentar :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja vozim i volim da vozim.. u prvoj trudnoci sam vozila do porodjaja bukvalno.. i sad cesto vozim, nista mi nije problem.. uzivam u voznji i bas mi lezi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam dozvolu vec 11g, ali dugo nisam vozila. A onda sam dosla do "zukija" (suzuki maruti) i vozila do porodjaja kad smo ga prodali :( I letos sam imala neki auto. to je uzivancija, nemoram da cekam mm vec strpam decu i .... :rolleyes: Samo nevolim da vozim mm, on je profi vozac i uvek ima neki komentar :angry:

Imam dozvolu 2 godine isto kao i mm s tim da nisam vozila od polaganja, kao ni on i pošto smo sad uzeli auto, njega smo osposobili da vozi jer ja sa ovim stomakom nisam baš za vožnju, ali sam ipak probala malo po poligonu i tu je nastao šou, mm koji je takođe zelen vozač, čim sedne na zadnje sedište naglo postaje vrhunski stručnjak za vožnju!!!Tu su bili komentari i komentari iz kojih sam ja shvatila samo jednu stvar...ja njega NIKAD neću voziti u svesnom stanju!!! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se malo pohvalim,pre neki dan mi je mm rekao kako odlicno vozim :) .Ostala sam bez teksta naravno,takvo priznanje,ej pa to je nesto B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se malo pohvalim,pre neki dan mi je mm rekao kako odlicno vozim :) .Ostala sam bez teksta naravno,takvo priznanje,ej pa to je nesto B)

znam mnoge zene kojima prisustvo m u autu samo otezava situaciju.. meni ne.

i meni je najdraze kad me mm pohvali za voznju.. mada ja stvarno dosta vozim, x puta sam vozila i po bg, o NS da ne govorim. idem sama gde i kad god treba. posebno mi je drago jer uvek mm kaze kako vozim bolje od njegove brace i kuma i mnogih drugih :D

a i sto kaze, samo je siguran ako ja vozim dete (ako on nije tu) !!!

imali smo situaciju da je ostao bez vozacke na 3 meseca u prvoj trudnoci i tad sam se najvise ispraksala. 2xnedeljno za BG, guzva i sve sto te tamo snadje.. od CG preko Kopaonika do Makedonije.. vozila sam bukvalno po celoj srbiji ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vozim od 1991.godine. Presla sam sigurno 2 miliona kilometera jer sam 10ak godina vozila po vecem delu Evrope.Vozim sve vreme. malo je falilo da se sama odvezem na porodjaj.laugh.gif Muza sam naucila da vozi 2001. Vozila sam sve i svasta od automobila. Ostala mi je zelja da vozim kamion. ;) Probala jesam...dao mi jedan cika na parkingu za kamione. :D

Miva voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam totalno zaboravila da vozim!Moracu ovih dana da isprobam ova kola,nisam ih vozila do sada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa znas sta u mom slucaju je bilo kad te nuzda natera. Drugacije ne verujem da bih uopste vozila,a imam dozvolu od 97. Ma raj zivi,kad god i gde god mi dune,moje cedo i ja stizemo.Pogotovo kad mm krene sezona posla. Meni je tata kada sam polozila stvorio strah. On je profi vozac i da ne pricam kako je bilo voziti sa njim u kolima,pakao. Tu sam digla ruke i jako dugo nisam vozila,sve do skora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sam napulila 18-tu odmah sam se prijavila za polaganje testova, jer se tada kod nas mijenjao zakon o polaganju, uopšte nije bilo dileme oko toga. Sada imam vozačku već 3 godine i vrlo često vozim. Svekrva mi je poklonila auto i baš mi je dobro došlo, jer idem na faks koji je jedno 15-ak km udaljen od moje kuće pa mogu brzo da stignem i da se vratim zbog bebice. A i kasnije kada budem negdje htjela da odem sama sa mojom bebom ne moram da čekam da me mm vozi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzivam u voznji zahvaljujuci MM koji me je naterao da vozim pre tri godine. Elem, brzo posle polozenog vozackog ispita zakacila sam neki auto prilikom parkiranja-(blaaam) i od tada sam sa strahom vozila-a pri tom, jako me je tesko bilo naterati da sednem za volan. A onda je mm odlucio da ne vozi kad smo zajedno. Nije bilo sansi da ga pomerim sa suvozacevog mesta. Mislim da bi satima sedeo na suvozacevo mesto i cekao da se odvezemo gde smo krenuli :D Tako da nisam imala kud-vec za volan! I dan- po dan-opustila sam se. Nakon par meseci-bunila sam se kad mi uzme auto. Kad sam ostala trudna, tek tad nisam izlazila iz auta-sad sam mu jako zahvalna zbog toga jer je sad mnogo lakse cuvanje malog deteta kad nismo vezani za kucu-i ne cekamo tatu da nas odveze, vec idemo kad god i gde god mi to zelimo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam je već dugo, samo u poslednjih nekoliko godina sam jako malo vozila.

Imali smo stara kola i nije mi bilo merak da se cimam sa njima...

Pa sam se ponovo aktivirala kad smo kupili nova kolca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam dozvolu nekih godinu ipo i definitivno mislim da svaka od nas treba da je ima, a ne da cekamo na nekog vecito. Nisam neki perfektan vozac, jer nemam jos toliko iskustva, ali sad kad se porodim planiram da stalno skitamo, bebica u sediste i caos :D Jeste bilo dosadno voziti casove, polaganje manje vise, ali dozvola zlata vredi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam polozeno za A i B kategoriju. E sada, nabavili smo onu kucu putujucu, ne prikolicu nego kao kombi a posto je poprilicno velika za nju treba C1 kategorija, pa cu i to polagati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Polozila sam iz prve, ali nikad nisam vozila :( Cim sam dobila vozacku, otisla sam na studije, u inostranstvo, pa nisam imala priliku da vozim, tako da se nisam oslobodila straha... Posle sam zatrudnela pa nisam htela da rizikujem, i tako mic po mic, ostadoh ja nevozac. A bas bi mi valjalo da znam da vozim, ovako uvek zavisim od mm-a, sto mi se uopste ne svidja :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam vozacku od svoje 18-te god , znaci skoro 10god ali vozim jako retko (na zalost)!

Imala sam pre 7god saobracajku (veoma gadnu), bila sam suvozac ali sve jedno od tada imam strah od voznje po gradu i to me je jos vise odvuklo od volana. Sada planiram da se ponovo aktiviram, vodim se teorijom da je mnogo lakse kada su 2 vozaca u kuci i ne zavisis ni od koga....problem je u tome sto imamo nov auto i to mi je dodatni strah :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam vozacku od svoje 18-te god , znaci skoro 10god ali vozim jako retko (na zalost)!

Imala sam pre 7god saobracajku (veoma gadnu), bila sam suvozac ali sve jedno od tada imam strah od voznje po gradu i to me je jos vise odvuklo od volana. Sada planiram da se ponovo aktiviram, vodim se teorijom da je mnogo lakse kada su 2 vozaca u kuci i ne zavisis ni od koga....problem je u tome sto imamo nov auto i to mi je dodatni strah :P

E, i meni bilo frka jer su kola nova i velka, asad mi se usladilo.... Polako, izvan grada za početak... To se ne zaboravlja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

. Vozila sam sve i svasta od automobila. Ostala mi je zelja da vozim kamion. ;) Probala jesam...dao mi jedan cika na parkingu za kamione. :D

I meni je to zelja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, i meni bilo frka jer su kola nova i velka, asad mi se usladilo.... Polako, izvan grada za početak... To se ne zaboravlja ;)

lepo! Ali kad vidim kako mm reaguje na bilo kakvu ogrebotinicu, crticu, kad neko zalupi vrata od auta....bolje mi je da ne vozim, ne treba mi dodatni stres .... mi smo zene poznate po tome da nam te stvari toliko ne smetaju dok njima zivot znace. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

lepo! Ali kad vidim kako mm reaguje na bilo kakvu ogrebotinicu, crticu, kad neko zalupi vrata od auta....bolje mi je da ne vozim, ne treba mi dodatni stres .... mi smo zene poznate po tome da nam te stvari toliko ne smetaju dok njima zivot znace. :rolleyes:

Daaaa.... :)

Ponekad mislim da više vole kola od roditelja :D :D ;) Svaku mrvu vide u njima ;)

Kod nas je obrnuto, mm seo na suvozačevo sedište i reko "ajde, mala vozi"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma, maltretira i mm mene da vozim, al' ja sam nemam volju.... Kaze moras itd. ali ne da mi se.... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dozvolu imam vec odavno, zahvaaljujuci mm bio je toliko uporan da moram da polazem i tacka, sada mu samo mogu reci hvala zbog toga. Inace vozim cesto, svaki dan ustvari a na duze kada krenemo u srbiju tada se menjamo vozimo zajedno.

Bilo je i staha na pocetku, ali iskustvo cini svoje, bez obzira da li je auto mali ili veliki, Udese nisam imala i daj boze da ih ne bude.

MM je na pocetku "zvockao" ili davao savete, tada mi je strasno smetalo, sad kad razmislim nije on time nista lose mislio i zbog njegovog zvockanja sam ja sada dobar vozac kako kazu i veoma pazljiva. I on to odavno vise ne radi, kaze da sam dobro naucila da sada sme i da spava dok ja vozim ;)

Moj savet svima je polazite za vozacku dozvolu i koristite je, ta sloboda je nezamenljiva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma, maltretira i mm mene da vozim, al' ja sam nemam volju.... Kaze moras itd. ali ne da mi se.... <_<

Ni mene u trudnoći nije bilo šanse nagovoriti da vozim, možda ima neke veze...

Ne mogu ti reći što, al isto mi nije bila volja...

Dozvolu imam vec odavno, zahvaaljujuci mm bio je toliko uporan da moram da polazem i tacka, sada mu samo mogu reci hvala zbog toga. Inace vozim cesto, svaki dan ustvari a na duze kada krenemo u srbiju tada se menjamo vozimo zajedno.

Bilo je i staha na pocetku, ali iskustvo cini svoje, bez obzira da li je auto mali ili veliki, Udese nisam imala i daj boze da ih ne bude.

MM je na pocetku "zvockao" ili davao savete, tada mi je strasno smetalo, sad kad razmislim nije on time nista lose mislio i zbog njegovog zvockanja sam ja sada dobar vozac kako kazu i veoma pazljiva. I on to odavno vise ne radi, kaze da sam dobro naucila da sada sme i da spava dok ja vozim ;)

Moj savet svima je polazite za vozacku dozvolu i koristite je, ta sloboda je nezamenljiva.

Jea... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.