Životinje i deca

odgovora

Objavljeno

Zdravo svima,ja sam se danas prvi put ukljucila na forum.Interesuje me da li neka mama imala iskustvo sa tinea cutis,gljivicom koja se prenosi sa kucica i macica na decu.Bojana ima 13 meseci i vrlo retko je u kontaktu sa zivotinjama kao i mi,pa mi je neverovatno da je uspela da se zarazi.Zahvacena joj je genitalna regija i ugao usana.Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put cujem za tako nesto...ajde napisi nesto vise o tome...iz tvog iskustva,bas me zanima...inace, puna nam je kuca zivotinja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je to sto se desilo neverovatno,jednom je pomazila macku...Bojana je kao mala od 4.meseca imala crvenilo obraza nesto kao ekcem,pa je sklonija tim koznim promenama.Navodno se deca vrlo lako zaraze.Ovo sto Bojana ima je laksi oblik a tezi zahvati glavu i kosmati deo pa je potrebna hospitalizacija.Sve sam primila sa nekom rezervom jer stvarno nije u kontaktu sa zivotinjama.Ono sto sam nasla na netu je bilo samo kako da dete zavoli ljubimca a ne kako da se izbegne zaraza.Kad saznam nesto vise ,pisem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je to sto se desilo neverovatno,jednom je pomazila macku...Bojana je kao mala od 4.meseca imala crvenilo obraza nesto kao ekcem,pa je sklonija tim koznim promenama.Navodno se deca vrlo lako zaraze.Ovo sto Bojana ima je laksi oblik a tezi zahvati glavu i kosmati deo pa je potrebna hospitalizacija.Sve sam primila sa nekom rezervom jer stvarno nije u kontaktu sa zivotinjama.Ono sto sam nasla na netu je bilo samo kako da dete zavoli ljubimca a ne kako da se izbegne zaraza.Kad saznam nesto vise ,pisem.

bas cudno jer se to ne prenosi tako lako.zivotinja obolela od te gljivice ima vidne pecate bez dlake po krznu i naravno da necemo dozvoliti detetu da je dira...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao sto sam rekla,sve primam sa rezervom,gljivica se normalno nalazi u covecijem organizmu,ali usled nekog obicnog ojeda ona se razmnozila.Imala je terapiju povidon jodom i kanestenom i sve je proslo za bukvalno tri dana.A to da se zarazila od kucica i macica mi je receno u domu zdravlja(lekar opste prakse),sto je stvarno bilo neverovatno.U zemunskoj bolnici sam dobila terapiju i objasnjenje.Pozdrav :rolleyes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao sto sam rekla,sve primam sa rezervom,gljivica se normalno nalazi u covecijem organizmu,ali usled nekog obicnog ojeda ona se razmnozila.Imala je terapiju povidon jodom i kanestenom i sve je proslo za bukvalno tri dana.A to da se zarazila od kucica i macica mi je receno u domu zdravlja(lekar opste prakse),sto je stvarno bilo neverovatno.U zemunskoj bolnici sam dobila terapiju i objasnjenje.Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam o tom oboljenju, a li je neko drugo dijete koje ima tu gljivicu moglo da zarazi tvoje dijete?

Ako nisi sigurna postoji uvijek ona stara - potrazi drugo misljenje, uradi sve nalaze i briseve opet iz pocetka i onda ces biti "na cisto" sama sa sobom pa na lijecenje.

Meni su pogrjesili oko dijagnoze gljivica koje je Ana zaradila jos u bolnici, odmah po porodjaju pa su nam dijagnosticirali da joj "bubrezi otkazuju" i dali prejake antibijotike. Ja joj nisam htjela dati terapiju nego ganjala i dalje, promjenila doktora i ispostavilo se da je nesto drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nju je to proslo,nego mene muci bas to,sto uopste ne mozes da verujes,nego stelno moras da trazis dalje.Pedijatar u domu zdravlja mi objasnjava Bojaninu dujagnozu koja je inace tinea cutis,pa mi kaze da je ona super prosla,da postoje tezi slucajevi koji se hospitalizuju,ja sam bila u panici.A da ne pricam da tu gljivicu ne prenose kucici i macici,bar ne tu koju su joj nasli u zemunskoj bolnici.Stara tema,verovati ili ne,ma neka su nama deca ziva i zdrava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub: 

Hellen voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hellen jel ona to kuci dala roze torbicu? :lol:

Ja bih njima uzela kucu,tako mi je velika želja.Ali,kad znam da sam tip koji bi stalno negde putovao,nikad nisam kući,sve pada u vodu..

Hellen voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da to je njena neka torbica pa dala kuci da vidi :D to je lokalni dzukac iz kraja ali jako je dobar, deca ga gnjave stalno on nista..maza je bas.

Mi cemo uzeti nekog kucu kad M malo poraste i kad budemo imali svoj stan..za sad jok

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da sam.ovde pisala o nasem zeki Kiku, ali se naravno.izbrisalo:angry:

Elem, eno.ga kod.sveki u dvoristu, veliki.je porastao. Prvo je bio u velikom kavezu na travi, ali je naucio da izadje i verovali ili ne slobodno luta.po velikom dvoristu ceo dan i uvece se sam vrati:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala dalmatinku :) oni su pozitivno blesavi psi, imala je i stence 10 komada to je tek bio haos za 10 minuta bi od kuce napravili haos toalet papir je bio po celoj kuci, prevrnuli korpu sa prljavim vesom, jedno kuce se uvuklo u rukav ma opste rasulo. Ja ih isto obozavam najvise volim lovacke pticare oni su za decu jedni od najboljih pasmina, izuzetno poslusni,inteligentni i jako pokorni. Imamo madzarsku vizlu ona se detetu prepusti, pokori i moze da joj radi sta hoce od jahanja,guranja ruke u usta ma sve cerka je kacila snalice na usi ona samo legne i mase repom.

Brok imala sam i ja zeca koji je setao slobodno uvece dodje da spava u kavez jedino je jadan macak morao da bezi zec je naskakao kad god se prilika ukazala :lol:.

Tangerine i broccoli volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala dalmatinku :) oni su pozitivno blesavi psi, imala je i stence 10 komada to je tek bio haos za 10 minuta bi od kuce napravili haos toalet papir je bio po celoj kuci, prevrnuli korpu sa prljavim vesom, jedno kuce se uvuklo u rukav ma opste rasulo. Ja ih isto obozavam najvise volim lovacke pticare oni su za decu jedni od najboljih pasmina, izuzetno poslusni,inteligentni i jako pokorni. Imamo madzarsku vizlu ona se detetu prepusti, pokori i moze da joj radi sta hoce od jahanja,guranja ruke u usta ma sve cerka je kacila snalice na usi ona samo legne i mase repom.

Brok imala sam i ja zeca koji je setao slobodno uvece dodje da spava u kavez jedino je jadan macak morao da bezi zec je naskakao kad god se prilika ukazala :lol:.

eeee Zoe i ja imam mesanca pticara i labradora,sto ti kazes tako je pokoran,mozes da ga valjas kao testo :-D samo je nas napolju,jer je jos mali pa kaki/piski kao blesav,pa da ne bi to radio po kuci ima svoj deo dvorista za trckanje igranje...a imamo i mesanca(kao Sima iz "Srecnih ljudi") koji je jos mirniji,on valjda iscuri na zemlju od srece kad se pomazi...

Zoe86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasa je stalno napolju imamo bas veliko dvoriste i uziva u trcanju i jurenju senki ptica., u dvoriste ni  jedan vrabac nije sleteo od kada je tu a koke ne dira i one navikle na nju, imamo one divlje nosilje prelecu ne mozes ih zadrzati fino se druze sa njom :lol:. Spava sa mackom ali ne daj boze tudja da svrati u dvoriste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naš novi mezimac...Ruski leming :) S je voljna da mu daje i svoje igračke i da se igra sa njim.N je zanimljiv ali je ljubomoran na njega jer ima našu pažnju.Hhahaha kao da je došla nova beba u kuću..

15220031_421960951525625_454829158615571

broccoli, Voljena i MarijaMara volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub:Paper, oni su tako divni, nežni, osecajni, mili... Davno smo ga imali, ali ga se i danas živo sećamo. Toj maloj loptici je toliko bilo stalo da bude deo porodice da se vremenom navikla na život po danu (inače su noćne zivotinjice) . Uživajte sa njim! :)

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo sinoć čitali o njegovom prirodnom staništu.On živi na sjevernoj tački planete a mi u najtoplijem gradu u Evropi :lol: Inače nema zimski san.I naš će kako je krenulo da menja noć za dan. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čitala sam da su oni životinje koje kad se previše razmnože izvrše samoubistvo.I da u stanu žive dve godine.

 

Koliko je vaš živeo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i nas ! Jedva cekam da vidim sina i njega kako se valjaju po dvoristu!

resized.jpg

Voljena, paper_moon i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Živela je oko godinu i po:( Ne znam koliko je to kratko, ali sećam se znakova starenja koji su počeli tu negde sa godinu dana (nije više trčala u tockicu, spavala sve više, nije uspevala da istroši noktice, postajala sve tromija...). Moja drugarica s druge strane, tvrdi da je njen živeo 4 godine, ko bi ga znao... Uglavnom, nemojte o tome sad misliti, tek treba da vam bude lepo s njim^_^ Videćeš koliko izrazajno može da bude tako majusno lice! 

Tačkice, divan je! 

Tackicca i paper_moon volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.