Seks i Grad

odgovora

Objavljeno

Pratiteli tu seriju? Ko vam se svidja a ko vas nervira? Kada bi ste se pistovetili sa nekim ko bi to bio i zasto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, pre sam je obozavala a sada mi ide na zivce.

Obozavam Samantu, jer je direktna i sto na um to na drum (cenim takve ljude i u stvarnom zivotu)

A sa kojom bih se poistovetila? Hm.... Pa meni se cini da sam mesavina Sarlote i Mirande

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, pre sam je obozavala a sada mi ide na zivce.

Obozavam Samantu, jer je direktna i sto na um to na drum (cenim takve ljude i u stvarnom zivotu)

A sa kojom bih se poistovetila? Hm.... Pa meni se cini da sam mesavina Sarlote i Mirande

Ja volim tu seriju samo zbog iskrenog prijateljstva koje njih cetiri grade. Koliko god da se razlikuju u miljenjima, stavovima, vrednostima i stilu zivota, uvek su tu.

Moja drugarica kaze da je podsecam na Keri - sitna sam i mrsava (bila pre trudnoce :) ), pismena, volim da promisljam o ljudima i njihovim navikama, imam inteligentni humor koji poneki ljudi i ne primecuju, dobronamerna sam, smotana, puna gafova, imam Zverku, imala sam Ejdana ...

:)

Ja volim Mirandu i po mnogim navikama sam joj veoma slicna - negujem kult samostalne nezavisne zene :), samo sam manje stroga od nje

Samanta mi je zakon - ogromno srce ima

Sarlota mi je nekako najdalji lik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ta serija mi je medju omiljenim jer uspem u svakoj epizodi da se poistovetim sa njima. Najvise volim Ejdana u seriji, jer je sve ono sto zena moze da pozeli od momka. Samu sebe najvise podsecam na Sarlot. Uvek spremna da sve uradi za brak, zeli neizmerno mnogo dete. Osetljiva... Jednostavno isti ideal zivota imamo- Muz, lepa kuca, nekoliko dece i nista nam vise ne treba... Mada, ima i ona svoje glupe momente. Pocne da histerise ili lupi nesto glupo, da jedva ostane ziva... Najvise me nervira Miranda jer me nerviraju njeni stavovi tipa: "ja sam nezavisna, ne treba mi nicije sazaljenje, nicija ljubav, a onda Stive, ajde da se ... iz sazaljenja, ne verujem u snove, nemam vremena ni za sta osim za posao, sa 39 godina nisam spremna da imam dete, nemogu da budem sa jedinim muskarcem koji me podnosi i voli, imam punu fioku vibratora, a ne spavam sa muzem 6 meseci i onda se zacudim, iznerviram i napustim ga zato sto me je jednom prevario..." Uh, koliko me nervira! I Keri... Onakvog lika da napusti zato sto se plasi braka?! Ma daj... I ljutila sam se na Zverku kad ju je ispalio pred crkvom... Kako sejes tako i zanjes. Samanta je zapravo jedina osoba kojoj nemam, ama bas nista da zamerim. Ona je prava drugarica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ista SAMANTA !! Nju obozavam i veoma slicna njoj !! Seriju sam non stop gledala ,cak nisam htela da spaavam ako je ne odgledam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja tu dodjem malo vise Keri :lol: Jos samo da mi je Zverka mmmmmmmmm stvarno je mnogo lep covek,bas mi se svidja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eh taj zverka... nedosanjani san! a060.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jesam gledala..ne sve sigurno ali jesam gledala

i nemam neko misljenje o toj seriji.

laka zabava za koju smatram da unosi pogresan vrednosni sistem nasim devojcicama...

tolika opsednutost potrosnjom, novcem, markama, brendovima za mene je sasvim suluda....

ok je da se covek zabavi ali plasim se da vidjam devojcice po gradu koje se poistovecuju sa njima a to nije dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gledala, al smorise s reprizama bas......

U pocetku mi je bas bilo onako zanimljivo i cool, a onda sam shvatila da je to u stvari o zenama koje vode svoje isprazne zivote, koje su samozive i neodgovorne i prema sebi i prema drugima, neodlucne i lutaju bezglavo ulicama Njujorka.....Sada ponekad pogledam ovo sto se reprizira i samo me jos vise ucvrsti u tom misljenju. Ova serija mi je, u stvari tuzna.sve lepo,l sareno, spolja gladac a unutra jadac.

Procitala sam i knjigu koja je bas depresivna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam gledajuci je skontala da se uopste ne pominju njihovi roditelji... KO da su tikve bez korena... Samonikle...

Bojim se da je ta serija samo jedna mala kap u odnosu na sve ostalo sto je slika potrosackog drustva...

Instant sreca, instant ljubav, instant sve ... Sreca se kupuje?

Ima jedna lepa stvar u njoj - ukazuje na vrednost zenskog prijateljstva i medjusobne podrske...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jesam gledala..ne sve sigurno ali jesam gledala

i nemam neko misljenje o toj seriji.

laka zabava za koju smatram da unosi pogresan vrednosni sistem nasim devojcicama...

tolika opsednutost potrosnjom, novcem, markama, brendovima za mene je sasvim suluda....

ok je da se covek zabavi ali plasim se da vidjam devojcice po gradu koje se poistovecuju sa njima a to nije dobro.

Potpuno se slazem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gledala, al smorise s reprizama bas......

U pocetku mi je bas bilo onako zanimljivo i cool, a onda sam shvatila da je to u stvari o zenama koje vode svoje isprazne zivote, koje su samozive i neodgovorne i prema sebi i prema drugima, neodlucne i lutaju bezglavo ulicama Njujorka.....Sada ponekad pogledam ovo sto se reprizira i samo me jos vise ucvrsti u tom misljenju. Ova serija mi je, u stvari tuzna.sve lepo,l sareno, spolja gladac a unutra jadac.

Procitala sam i knjigu koja je bas depresivna.

Aj sto su samozive, bolje je da su takve nego da se pretvaraju da su porodicni tip, od toga na kraju ne ispadne nista dobro (govorim o stvarnim zenama koje poznajem, a podsecaju me na Keri npr.),ali ne razumem opsednutost trosenjem - tuzna sam, idem da kupujem, srecna sam , idem da kupujem. U minusu sam, nemam stan, nemam ustedjevinu,nema veze, imam nekoga ko ce da mi pozajmi. Postujem samostalne zene,ali ne i one koje zive neodgovorno,a samostalno i onda ocekuju da se neko za njih zauzme. Poznajem jednu mladju zensku ososbu koja je u stanju da potrosi celu platu da bi kupila dva odevna predmeta (da ne spominjem koliko to kosta u inostranstvu,a koliko marze povise cenu ovde. tj. koliko ne vredi) i odbija da bude s muskarcem koji ne podseca na Zverku,odnosno s muskarcem koji nije imucan (a pri tom, napominjem, ima dovoljno sredstava, zivi s roditeljima, dakle nije siromasna). Ona smatra da je to ispravno,ali bojim se da ce biti jos jedna u moru onih koje se udaju s 38 i odmah radjaju decu (po sistemu - uzmi zadnji voz za Cacak, put je veoma dugacak la la la.... :) ) i posle kukaju kako je zivot nepravedan i tezak. Da me neko ovde ne shvati pogresno, ne zanima me tudji zivot, svako je kovac svoje srece,ali mislim da je daleko teze onima koji imaju zensku decu da ih usmere na samostalno razmisljanje,a ne kopiranje tamo nekih izmisljenih likova.

Kad smo kod ultra popularnih serija na slican kalup (nekoliko razlicitih zena, svakodnevni problemi, humor, drama...), vise volim Ocajne domacice (mada je i ta serija nerealna,al aj sad...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najsmesnije od svega mi je kad Keri obuku kao Glupog Avgusta, istaknu sve sto joj ne laska (cega ne manjka, jer zena uopste nije lepa kao Sarlot npr.),a onda cujem nase emancipovane urbane sik dame kako komentarisu njen "autfit" (obozavam strane reci... <_< ) kao "fantastican", carevo novo odelo... :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

... ja delim Cvetanino misljenje da je serija pomalo depresivna. Nije to serija o sreci nego o stalnoj i (izgleda) uzaludnoj potrazi za srecom i samoostvarenjem.

Mislim da serija uopste nije losa. Naravno da je mnogo toga u njoj iskarikirano i dovedeno do groteske, ali to je film... Ono sto je pisac hteo da kaze (Kendas Busnel)je ostalo izmedju redova, bar mi se tako cini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

... i volim Keri zato sto je stalno zapitana nad tim gde je ljubavi mesto u savremenom svetu. NY je inace prestonica potrosackog sistema - tamo je tradicija pregazena. A zena ko zena, cak i u takvom okruzenju ima svoj san o princu na belom konju (romanticno :) ) i ne odustaje od tog sna.

Meni je Keri ok sto nije ostala sa Ejdanom jer je najgore ziveti u lazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Koliko puno je previše? " Samanta

:lol: :lol: :lol:

Legenda......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

... ja delim Cvetanino misljenje da je serija pomalo depresivna. Nije to serija o sreci nego o stalnoj i (izgleda) uzaludnoj potrazi za srecom i samoostvarenjem.

Bravo, draga.Delimo mišljenje.

Većina žena koje ne vole ovu seriju, ne vole je uglavnom iz sličnog razloga - ali one uživaju, ali one su tako opuštene , samo kupuju, sexaju se , piju ... ogovaraju ...

Ok, radim i volim i sama te stvari, da se ne lažemo ....

Ali i one traže svoju sreću podjednako kao i mi.Možda čak i strastvenije.

Ima tu nečeg depresivnog.

Kada Keri u skupim cipelama , šeta gradom, sama , ostavljena .... (hahahaha hoću i ja da šetam u skupim cipelama ...:-P)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel jos neko primetio kako se u toj i uostalom u mnogim drugim americkim serijama non-stop pije - za dorucak, uzinu, rucak i veceru. I nikad se niko ne razboljeva, sva sreca jer ne znam kako bi objasnile priliv novca za lecenje pored tolikih minusa na karticama :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

najlepse u seriji je to njihovo prijateljstvo.

Kad je izasao film, prvi deo, odgledala ga bila moja drugarica, sveza porodilja, pa se skroz raspekmezila... Kad ti muskarac slomi srce ostanu ti drugarice da ti ne daju da potones skroz. Sve redom nas je zvala da nam kaze da nas voli... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste prijateljstvo i ok je prijateljstvo, ali je samo to ok u ovoj seriji, ali i to je nerealno. U sustini, imam utisak da je tamo svako za sebe, svako zivi svoj zivot i ne mari o drugome. A Keri i nije bas toliko bogata, ona zivi u stanu koji ima 1 sobu i kupatilo :) Mozda, opet kazem, da sam ja pod utiskom knjige u kojoj je sve to drugacij malo........ Serija je sarenilo, krpice, fancy mesta itd. U knjizi je sve to ali na kraju svakog poglavlja ostaje muk - sta sad ?! Da, sve imam i sve mi je dostupno, ali i dalje se osecam isprazno, sta je cilj igre ?!

Ne znam.

Meni ta celokupna ekipa, ukljucujuci i zverku i ostale frajere koji se pojavljuju deluje nezrelo, ne znaju sta hoce ni one ni oni. Jedini covek od krvi i mesa je Ejdan, al njega su izbacili jer je bio previse prizeman za ovu seriju. hehehehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

veceras cu da odgledam drugi deo filma,nocas se skinuo sa neta i kad se tusnem ,zalegnem i da da se opustim malo...da vidim sta bi na kraju sa zverkom :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ejdan - prezgodni stolar koji u sebi nema ni N od neurotinog, neresenog ili nesnadjenog... Da je bio malo ludji duze bi smo parile oci...

Marina, sto se odustva bolesti tice... znas da u americkim serijama i filmovima obican kasalj najavljuje sigurnu smrt... :) Bolje da se ne razboljevaju kad umiru i od jace prehlade

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samanta je genijalna! Pita me moj muz:"Radi li ona u tim serijama nesto drugo sem t...nja", reko da, "Prica o tome!" :lol:

Odgledala sam drugi deo filma, prosecan, nije mi bio ni dosadan niti nesto preterano zanimljiv... Bilo je par provala i to od Samante. Nije od onih filmova koji bih odgledala opet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super je serija, gledala sam ranije a i sada bacim pogled, jeino mi smeta sto je doticna televizija puata u 17h i oko 11h prepodne, ipak nije za taj deo dana....a meni je faca zverka, samo sto su mogli da nadju i lepseg glumca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas je citav dan bila epizoda za epizodom, vikendom i sve tako zajedno reprizirraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.