Imate li kucnog ljubimca

odgovora

Objavljeno

Pa to ti kažem, mora da oseti miris ljubavi :lol:

Bolje je srce moje, danas bi trebalo na kontrolu da idu, to je onaj pseći kašalj, ne znam da l' si čula za njega. Prenosi se sa psa na psa i uvek može da se vrati dok organizam ne stekne imunitet. Već je imao pre par meseci i sad opet, nema temperaturu, čista su mu pluća, a šlajm mu stoji u grlu i ne može da ga izbaci, pa se muči :(

Dobro je da se oporavlja polako, srce malo :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eve ja nasata Saricka

s8u-DSC002.jpg

A eve ni gi i ripkite

9wf-DSC019.jpg

Divna pufnica :wub: :wub: i ribice su lepe, ja obožavam ribice, pogled na njih me tako opušta, a mm neće ništa da ima :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, srecica mala, kako je slatka :wub:

A i ribice su divne :rolleyes:

Blagodaram Anchy07

Divna pufnica :wub: :wub: i ribice su lepe, ja obožavam ribice, pogled na njih me tako opušta, a mm neće ništa da ima :angry:

Blagodaram Suncokret kaj mene obratno jas gi sakam ribite ama mozam i bez niv a mm e lud po niv licno negov e akvariumot samiot se grizi za ripkite jas samo uzivam vo pogledot :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eve ja nasata Saricka

Maca je sva medena, pufnasta, predivna

Pa to ti kažem, mora da oseti miris ljubavi :lol:

Bolje je srce moje, danas bi trebalo na kontrolu da idu, to je onaj pseći kašalj, ne znam da l' si čula za njega. Prenosi se sa psa na psa i uvek može da se vrati dok organizam ne stekne imunitet. Već je imao pre par meseci i sad opet, nema temperaturu, čista su mu pluća, a šlajm mu stoji u grlu i ne može da ga izbaci, pa se muči :(

Jao mukica, pa ni ja ne umem da izbacim slajm, razumem ga dusa mala, ali bitno da je bolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maca je sva medena, pufnasta, predivna

Jao mukica, pa ni ja ne umem da izbacim slajm, razumem ga dusa mala, ali bitno da je bolje

Jeste, sad sam se čula sa mamom, dosta je bolje :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste, sad sam se čula sa mamom, dosta je bolje :rolleyes:

Dobro je!!!!!!

Juce je ovo moje stene kasljucnulo, jer mu je upalo nesto u grlo pa sam se uplasila, a kamo li kada je dupanger bolestan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro je!!!!!!

Juce je ovo moje stene kasljucnulo, jer mu je upalo nesto u grlo pa sam se uplasila, a kamo li kada je dupanger bolestan!

Strašno je to, srce me je zabolelo kad sam videla kako kašlje, sav se ukoči, rebra mu se vide, (a nije nimalo mršav, onda možeš da zamisliš koji je to napor za njega), i pokušava sirotan da izbaci šlajm. I taj napad traje oko pola minuta <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strašno je to, srce me je zabolelo kad sam videla kako kašlje, sav se ukoči, rebra mu se vide, (a nije nimalo mršav, onda možeš da zamisliš koji je to napor za njega), i pokušava sirotan da izbaci šlajm. I taj napad traje oko pola minuta <_<

Joj bre Sunce, srce me zabole. Postoji li neki nacin da mu pomognes da izbaci taj slajm??? Znas kao ono kod beba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj bre Sunce, srce me zabole. Postoji li neki nacin da mu pomognes da izbaci taj slajm??? Znas kao ono kod beba?

Pa pije Panklav, da mu razbije šlajm, i za sada deluje, izbacuje po malo, dosta mu je bolje :) Problem je što on ne zna, kao ni svaki drugi pas, kako da izbaci šlajm, on oseća da mu nešto stoji i smeta, ali, ne zna da treba da iskašlje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh Sunce bice da i mi imamo problem sa slajmom.Mila mi je imala 2 dana temperaturu i rtku kaku a sad je uhvatio konjuktivitis i kaslje.Odlepicu vise sa njom.Kad smo krenuli za selo ona je od BG do Valjeva drzala glavu kroz prozor i valjda je promaja uradila svoje + je padala sitna kisa.Sada je malo bolje,ali ne znam vise sta da radim sa krmeljcicima.Da li bi joj skodilo ispiranje okica sa fizioloskim rastvorom?

Vidite kakva je bila bolesna kad smo bili u selu. :(

j41-250520.jpg

a ovo je dazdevnjak.prvi put sam ga videla u zivotu :blink: :blink: :blink:

mw3-240520.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh Sunce bice da i mi imamo problem sa slajmom.Mila mi je imala 2 dana temperaturu i rtku kaku a sad je uhvatio konjuktivitis i kaslje.Odlepicu vise sa njom.Kad smo krenuli za selo ona je od BG do Valjeva drzala glavu kroz prozor i valjda je promaja uradila svoje + je padala sitna kisa.Sada je malo bolje,ali ne znam vise sta da radim sa krmeljcicima.Da li bi joj skodilo ispiranje okica sa fizioloskim rastvorom?

Vidite kakva je bila bolesna kad smo bili u selu. :(

j41-250520.jpg

:( :( duša :wub: mislim da joj ne bi škodilo, možeš da joj skidaš sa tim, ako ne škodi bebama neće ni psima. A da, verovatno se od toga prehladila, mala je ona, nema još izgradjen imunitet i malo joj fali da se razboli. Jeste li joj davali neke lekove?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( :( duša :wub: mislim da joj ne bi škodilo, možeš da joj skidaš sa tim, ako ne škodi bebama neće ni psima. A da, verovatno se od toga prehladila, mala je ona, nema još izgradjen imunitet i malo joj fali da se razboli. Jeste li joj davali neke lekove?

Daavali smo joj samo cajic da pije,ispirala sam joj okice kamilicom i davala sam joj da pije kamilicu i toplo mleko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daavali smo joj samo cajic da pije,ispirala sam joj okice kamilicom i davala sam joj da pije kamilicu i toplo mleko

Nemoj mleko ako ima proliv, nikako, mleko samo još više izazva sraćku, umesto toga da joj malo jogurta, slobodno, samo da ne bude hladno, izvadi iz frižidera jedno 2h pre nego što ćeš da joj daš. Ako joj je bolje super, ako nastavi da kašlje vodi je kod veta, da se ne proširi na pluća. Sunce malo :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi imamo dva papagaja muzijak i zenku :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da vam se pozalim :( Moja Lola nam je prosle nedelje priredila uzasan sok :( igrali smo se pre podne sa njom i bilo sve uobicajno i poslepodne joj se od desnog uha prema njusci pojavio otok velicine rukometne lopte :blink: Ogromno je bilo , toliko veliko da joj povuklo kapak , sva se iskrivila :unsure: Veterinar je bio i dao joj neku inekciju od koje bi za sat dva trebalo da pocine da spada otok ... medjutim posle tri sata njoj je to bilo jos vece i skroz na grlo se pspustilo , uplasila sam se da ce da je ugusi i pozvala ga ponovo , dosao je i kad je video trazio je da je odnesemo u vet. stanicu da je uspavamo da moze da joj pregleda grlo i unutrasnjost usta ... Mislio je da joj se neka koscica zabola ili da joj se zub upalio , medjutim nista nije nasao i dolazio je jos dva puta , davao joj inekcije i posle trece je poceo da spada otok ... Bilo je svakakvih prognoza , da ce morati na rendgen , mozda operacija , pljuvacne zlezde ... ma haos .. e sad cekamo jos nedelju dana posto je ostala kuglica velicine ping pong loptice ako to ne nestane odnecemo je da joj uradi punkciju toga sto je ostalo ... Sve u svemu nas je bas uplasila :( Al vazno je da je krenulo na bolje :)

:o :o :o mukica!!! Ima i druga solucija,ne mora da bude sve gore navedeno ,mozda je ujela osa?i Od nje zna tako da otekne i da ostane kuglica :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da vam se pozalim :( Moja Lola nam je prosle nedelje priredila uzasan sok :( igrali smo se pre podne sa njom i bilo sve uobicajno i poslepodne joj se od desnog uha prema njusci pojavio otok velicine rukometne lopte :blink: Ogromno je bilo , toliko veliko da joj povuklo kapak , sva se iskrivila :unsure: Veterinar je bio i dao joj neku inekciju od koje bi za sat dva trebalo da pocine da spada otok ... medjutim posle tri sata njoj je to bilo jos vece i skroz na grlo se pspustilo , uplasila sam se da ce da je ugusi i pozvala ga ponovo , dosao je i kad je video trazio je da je odnesemo u vet. stanicu da je uspavamo da moze da joj pregleda grlo i unutrasnjost usta ... Mislio je da joj se neka koscica zabola ili da joj se zub upalio , medjutim nista nije nasao i dolazio je jos dva puta , davao joj inekcije i posle trece je poceo da spada otok ... Bilo je svakakvih prognoza , da ce morati na rendgen , mozda operacija , pljuvacne zlezde ... ma haos .. e sad cekamo jos nedelju dana posto je ostala kuglica velicine ping pong loptice ako to ne nestane odnecemo je da joj uradi punkciju toga sto je ostalo ... Sve u svemu nas je bas uplasila :( Al vazno je da je krenulo na bolje :)

U bre :( užas!! Da se nije negde povredila pa joj hematom iskočio? Što joj nije vet. odma' punktirao kuglu, čisto da vidi šta je?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislio je da su u pitanju pljuvacne zlezde koje su se zacepile ... pa zub upaljen , pa kost se zabola u desni , a ujed je skroz iskljucio jer nije bilo traga :( Ma samo nek je krenulo na bolje , krajem nedelje ide na punkciju nadam se ... Uf Sunce kako sam se istraumirala , dao joj je anesteziju odokativno , nisu imali vagu u stanici :angry: pa joj je otprilike dao dozu , bilo je oko 19h kad je dobila anesteziju i rekao nam je da ce se probuditi do 21-22h najkasnije ... camila sam pored nje do 2 nocu ... uzas , pocela je da daje znake zivota tek oko ponoci ali nije mogla da smiri glavu , lelujala je levo desno glavom a na noge nije mogla uopste do 1 , odsekla sam se od zivota , pomislila da se nece ni probuditi :( Hvala Bogu sutra je bila stara luda Lola :)

:( :( znam sve, tako je bilo i Leonu kad smo mu sekli uši, imamo i slike, to je tuga Božija, samo Bog zna kakav smo pakao prošli dok se nije osvestio :( On se jadničak, koliko mu je bilo loše i upiškio po sebi dok je ležao, pokušao je mukica da ustane al' nije bilo šanse, duša moja, a oči mu se spustile do njuške :( horor......

Bitno da nam je Lolita bolje, sunce lepo :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj srce moje , to je on nesvesno uradio jadnicak :(

Onda ti je sve jasno! A to lelujanje glavom levo-desno me je prestravilo nacisto :o ... Ja bas zato nisam njoj kupirala usi a rep su joj skratili bez mog znanja iako sam izricito naredila da to ne zelim :angry:

Veruj mi, kroz kakve muke je prošao od te anstezije svi smo se pokajali što su mu sečene uši. Ne samo to nego dve nedelje posle toga, 24 h moraš da paziš na njega da ne bi počešao uvo, jer odu konci časkom, posle sve ispočetka mora, a on bi se mukica počešao, svrbi ga, a mi mu ne damo, spavali smo na smenu da bi ga pazili. Muke žive.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jaooo kakve slikeee.duse jedne malene divni su!!!

Da se napokon upoznamo.Ja sam jazavicar i zovem se Mila :rolleyes:

1ou-100520.jpg

Hrani me cuvar.

A ovo je Coki,njega znate i on je od sada moj najbolji drug :rolleyes:

rnr-021120.jpg

Mila je preslatka :rolleyes: , samo da pitam jer je to cist jazavicar ili ostrodlaki brak jazavicar. Mi cuvamo ostrodlake brak jazavicare, imamo dve zenke i jednog muzijaka, pa mi Mila lici na njih... sve u svemu preslatki su, vole da se maze, a tek kad te pogledaju svojim tuzno maznim okicama nemozes biti ravnodusan.

Coki je bas ineresatan i lep, mace su posebni drugari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Bubi je danas slomio nogu i morali su da mu je operisu. Tako sam tuzna :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.