Imate li kucnog ljubimca

odgovora

Objavljeno

Ja obožavam Bull mastife, to mi jedna od omiljenih rasa, prelepi su, kad bi' imala dvorište sigurno bi' imala Bull mastifa( jedan od... :D ) ovako, nemam gde da ga držim, kad je k'o tele. Volim te njihove crne njuške :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ех и ја их волим, зато сам и купила мојима, они имају огромно двориште, ограђено па код њих ужива. Само што се тешко шетамо, ја се психички припремам кад идемо у шетњу, вучемо се ко луди, посебно кад наиђемо на другу куцу. Јак је ко Во.

Јао црна њушкица а балави ко беба, ја носим крпу кад идемо у шетњу па му бришем уста, нервира ме кад му виси бала. И тако, нисам хтела да поставим сличице пре јер сам знала да ће да буде овако, кад ме неко пита за њега провалила сам да људе давим са причом :lol: могла бих сатима да причам о њему. Ја сад нема куцу, немам услове али се надам да ћу после кад се преселимо да узмем неку нову расу. Муж воли Тоса Ину, па нам је то у плану у будућности.

Mene sigurno ne gnjaviš jer sam ja jedna prava kučkara i u stanju sam dan i noć da pričam o psima jer ih, malo je reći, obožavam! Sećam se ja da si ti još davno obećala sličice nekog psa, e sad, da li je to ovaj ili neki drugi, ne znam, ali nikad ih nisi postavila a ja ih željno iščekujem. Da, oni balave zbog velikog raspona usta, kao i ostali mastifi, bernadinci, buldozi..... ništa bez krpe. A da su jaki, ne da su jaki, nego pihh, volovi pravi, zato me i fasciniraju, obožavam velike i krupne pse, da imam mogućnosti sigurno bih imala dansku dogu, oni su tek pravi džinovi, gorostasi. Kad budeš imala neke nove slike postavi, da pratimo rast i razvoj... kako se zove? Tek će on da bude ogroman kad dostigne punu širinu u glavi i telu. Predivan i moćan pas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hen1standbigvh3.jpg

Da li vam je poznata ova rasa? Cane corso, mm je u potrazi za stenetom. Deca jedva cekaju da ga kupimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hen1standbigvh3.jpg

Da li vam je poznata ova rasa? Cane corso, mm je u potrazi za stenetom. Deca jedva cekaju da ga kupimo.

Kako ne, oni su isto prelepi i moćni psi, ima jedan isti takav u komšiluku na Vračaru, batoo, kad se popne na dve noge i ona glavudža mu viri iza ograde nije ti svejedno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Имам још једног али нисам га сликала, сад сам се сетила да сам обећала и његове слике, ја то кад их шетам их сликам а сад Миливоја углавном ја шетам па сам зато њега само сликала. Булмастиф се зове Миливоје :lol: ја волим таква имена да им дајем, а зовем га овако Мићко, Миле, Милојке и тако тепам му на разне начине.

Ја не смем да причам али задњи пут је кренуо на једну куцу, а она три пута мања од њега, и ја сам на крај морала да обмотам поводац око дрвета јер нисам могла да га држим, јак је и превише, сад га шетам на давилицу, не могу другачије, тежи је од мене. А он никако да навикне да не вуче, а ја му купила грудњак и то пукла паре за њега од коже, дебео ко опасач, али са њим би ме одвукао само тако, не бих могла да конмтролишем.

Jao, to mi je tako poznato...

Mi kad setamo, mm vodi muzjaka a ja zenku, ona je malo manja i malo slabija ali i ona vuce ko luda! Sinoc krenuli u setnju, samo sa muzjakom posto mama cuva bebe sad :rolleyes: , i u sred grada skucnica od desetak lutalica i najmanje medju njima se pravi vazno nalice na ovog naseg konja, mm nije uspeo da ga zadrzi pa ga je malo dohvatio za glavu i tresnuo par puta o zemlju, a ostatak bande se za sekundu razbezao. Srecom niko nije povredjen ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jekić, moraš dooobro da ga kontrolišeš, oni su presnažni, ne bi valjalo da ne možeš da ga zadržiš ako krene na nekog psa..... Ne znam da li možeš da ga digneš malo u vazduh sa povodcem, da mu prednje noge budu malo od zemlje kad hoda, da mu daš do znanja da ne sme da vuče, tako ja šetam Leona u poslednje vreme, i on isto vuče a jak k'o bik, pa mi posle budu na dlanovima sve usečeni tragovi od povodca. Ali mora da se nauči da ne vuče i ja ne odustajem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

5.jpg

Ja zelim Haskija, ali se moram prikloniti vecini. Pogledajte te okice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Иначе Сунцокрет Данске доге су и мени феноменалне, ишла са на једној већој изложби летос, и кад се појавиле стварно су импознатне.

Иначе ово је моја тиха патња kangal6.jpg

Али чисто сумњам да ћу га некад имати, скуп је, код нас тешко да ћу набавити чистог, има га онај на Пештеру али мени делује ко мешанац и треба му огроман простор.

Čekaj, čekaj, je l' ovo Kangal ili Srednjeazijski ovčar? Oni su meni jako slični.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

5.jpg

Ja zelim Haskija, ali se moram prikloniti vecini. Pogledajte te okice.

Da, okice za (ne)verovati, k'o da sam ga ja rodila :D Stvarno prelepo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, okice za (ne)verovati, k'o da sam ga ja rodila :D Stvarno prelepo :rolleyes:

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Радим то Сунцокрет, дигнем га мало и цимнем да не вуче, али кад наиђемо на друго куче е тад је лом, добије некотролисану снагу и вуче, одгајивач ми је рекао да га тучем, мислим на савет који ми је дао, али код мене то не долази у обзир. Само сам једном га ошамарила и то прави шамар, и то кад је покушао да успостави доминацију над амном. Него је млад и нормално је да сад имам мало проблема, али ја се надам за три-четри месеца да ће да престане да вуче. Он још увек није сазрео, чучи док пишки, кад почне да диже ногу е онда ћу мало да га стиснем.

Nemoj da pričaš da je već krenuo sa dominacijom? Šta je uradio, je l' zarežao? Odma nokaut za to, da mu više ne padne na pamet. Pre neki dan se igram sa Leonom, i on u igri voli malo da gricne, al' to je smešan stisak, i sad se izigrali i ja mu kažem "Dosta" a on nastavlja, hoće još da se igra, ja opet "dosta" on nastavlja, misli da se igram sa njim, a to ne sme da radi, ja kad odlučim da je dosta igre onda je tu kraj, nije on taj koji odlučuje, već ja, ja sam u odnosu na njega dominatna, alfa. E kad nije hteo da prestane, onda sam ga lepo za vrat, ako u čoporu kad Alfa pokazuje slabijem od sebe, uhvati ga zubima za vrat i obori dole, to je znak da slabiji treba da se pokori. I tako sam ga par puta, on digne glavu, ja mu spustim, on digne, ja spustim, dok na kraju nije skapirao ko je glavni. Kad je skapirao onda mi je stavio glavu u krilo kao znak da se pokorio. To je to sad, tinejdžersko doba, ako ga sad ne presečeš nikad nećeš, oni sada pokušavaju da dominiraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf Suncokret svaka čast...gledaš li ti onog Oscara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf Suncokret svaka čast...gledaš li ti onog Oscara?

Cezara, naravno, ne propuštam, od njega kradem fore :D Mnogoo toga može da se nauči iz njegovih emisija. Divim se tom čoveku i velika želja mi je da ga upoznam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, da...

perevodchik-s-sobachego-cezar-milano-smo

Extra lik...znalac...stručnjak...ja njegove savjete primjenjujem na ljudima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Не, ово је било оно класично успостављање доминације, попео ми се на леђа кад сам се сагла и покушао је да симулира ОНО :o:lol: притом ме је зубима ухватио за косу, а мој драги седи на метар од мене и смеје се, он је навалио да га ударим или ошамарим, јер ћу изгубити доминацију над њим. Зато сам га и ошамарила, а искрено после тога само што нисам плакала јер се он одмах повукао.

Тешко ми је и кад га шетам на давилицу, стално ме је страх да га не повређујем, па нон стоп га зауставим и попустим му мало. Знам да га ја не мучим и не повређујем они имају дебели кожу на врату, али просто не могу да се отмем утиску да га повређујем. Искрено нисам чврсте руке, много сам мека према њима, знам да не ваља али таква сам.

:lol: da, da, znam, to je i ovaj počeo da radi, popne se i krene, pre neki dan je dobio šljagu od brata, ne sme to da radi. I meni bude žao kad ga udarim iili oteram u kaznu, duša me boli, ali ne sme da nam bude žao, jednostavno ne sme, jer smo ga onda na**bali. Ako si popustljiv prema tim rasama, neće da izadje na dobro, odma' oni vide da si slabiji od njih i eto dominacije i uspostavljanja kontrole nad nama. Mora da se zna šta sme ili ne sme, nekad u šetnji me toliko iznervira kad vuče da lepo uzmem povodac i šibnem ga po ledjima, posle mi dodje ruku da isečem sebi, ali jednostavno mora malo čvrste ruke, jer se drugačije neće naučiti. I ne boli to ništa njih, ništa, samo ih malo poremeti, promeni stanje uma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, da...

perevodchik-s-sobachego-cezar-milano-smo

Extra lik...znalac...stručnjak...ja njegove savjete primjenjujem na ljudima.

BIG LIKE za ovog čoveka, prosto ga obožavam i ne trepćem dok gledam njegovu emisiju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde da se malo hvalim :D

Ovo je mama

2dp-P11217.jpg

Ovo je jedna beba

6m1-P11217.jpg

Ovo je druga beba

4sv-P11217.jpg

Ovo su sve tri zajedno, trecu nisam uspela da dohvatim, pobegla skroz u dno kucice

oae-P11217.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj, Anchy, kako su porasli, pilići mali :rolleyes: :rolleyes: kako se greju na ovoj trećoj slici, medvedići, bući, bući :wub: :wub: :wub: mama sa šarenim očima :rolleyes: a gde je tata, moj ljubimac? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj, Anchy, kako su porasli, pilići mali :rolleyes: :rolleyes: kako se greju na ovoj trećoj slici, medvedići, bući, bući :wub: :wub: :wub: mama sa šarenim očima :rolleyes: a gde je tata, moj ljubimac? :rolleyes:

Da, dok sam ja slikala ova dva, ono trece se scucurilo u dno kucice i pocelo da se trese, ova dva su odmah otisla kod njega da ga greju :rolleyes:

Tu je i tata, nisam ga slikala sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, dok sam ja slikala ova dva, ono trece se scucurilo u dno kucice i pocelo da se trese, ova dva su odmah otisla kod njega da ga greju :rolleyes:

Tu je i tata, nisam ga slikala sad.

Duše jedne medene :wub: :wub: :wub: kad budeš mogla slikaj jednom tatu za mene :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Duše jedne medene :wub: :wub: :wub: kad budeš mogla slikaj jednom tatu za mene :rolleyes:

Dogovoreno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta?

Pa mog papagaja Rasu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde da se malo hvalim :D

Ovo je mama

2dp-P11217.jpg

Ovo je jedna beba

6m1-P11217.jpg

Ovo je druga beba

4sv-P11217.jpg

Ovo su sve tri zajedno, trecu nisam uspela da dohvatim, pobegla skroz u dno kucice

oae-P11217.jpg

Bas su ti lepe kuceeeee!!! :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa mog papagaja Rasu :rolleyes:

:lol:

Pa gde ti je?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas su ti lepe kuceeeee!!! :) :) :)

Hvala :rolleyes:

Daj Rasu da ga vidimo! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.