Imate li kucnog ljubimca

odgovora

Objavljeno

evo i mene da podelim sa vama moje iskuskustvo. Celog zivota imam psa, prvo 14godina, pa 4god (ta zenkica je ostala kod mame i tate jer je bila jako vezna za mog tatu) a kada sam otisla da zivim sa deckom uzeli smo jos jednu kucu, pinca. Ja sam isto tako bila protiv svih koji su govorili da beba i kuca ne idu zajedno jer ja bez mog psa ne mogu da zamislim ni porodicu a ni zivot (ovo verovatno lose zvuci onima koji ne razumeju kolika je to ljubav). Kada se beka rodila , kuca je bila super, njuskala je , ljubila (mi smo je pustali jer je cista i ociscena od parazita) , spavala je pored nje i sl. Nakon nekih 4 meseca , kada je oko bebe vec bilo puno posla, duze je bila budna , trazila je paznju, kuca je pocela da bude sve vise i vise ljubomorna. Pocela je pa piski po kuci , prvo kad mi negde izadjemo , a posle dok sam u kuci, ispiski mi krevet, pa garnituru, pa tepih, gleda me i piski...pokusavala sam da je grdim, pa da je vise mazim (sto je gotovo nemoguce jer gde god smo ja i beba tu je kuca , uvek mazena i pazena) ali uzalud , piskenje je postalo sve gore i gore i na kraju sam je dala kod mame i tate (oni sad imaju 2 psa)...uvek sam mrzela ljude koji daju psa kada se rodi beba a to se meni desilo i mongooo sam tuzna :((((((((((

mislim da porodica bez kucnog ljubimca nije potpuna i da su oni super za klince!!!

e da i jedna anegdota, moja kuca je dobila candidu od moje bebe tako sto je beka imala kandidu jos iz porodilista i to smo lecili ali kad ona malo pljucne po podu kuca je to lizala i zaradila kandidu i osula se mukica cela pa je morala injekcije da prima..Tako da mogu i bebe da zaraze kuce a ne samo obrnuto :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vukadinka divan je,malinoa je strasan pas,mnogo lep,kazu za njega da je agresivne naravi,kakvo je tvoje iskustvo? Nema mnogo ljudi malinou,nemam koga da pitam a bas me zanima...

evo kako je meni mm objasnio :D

malinoa je tip radnog psa, najcesce se koristi u policijske i vojne svrhe, smatra se najinteligentnijom rasom psa, brzo uci, istina je da je vise zastitnicki nastrojen prema svojoj teritoriji i ukucanima, recimo mm niko ne moze da udari ili napadne a da mu ruka ne bude odgrizena :D iako nije do skora bio dresiran ( trenutno je na dresuri)... odan do krajnjih granica, ne trazi mnogo ali ne trpi da ga se maltretira...

u zadnje vrijeme malinoe su sve popularnije upravo zbog njihovih vrhunskih predispozicija a i dosta su laki za odrzavanje u svakom slučaju jedna velika preporuka ako zelis da kupis psa...

PS

malinou nije moguce drzati u kuci.. znaci dolazi u obzir samo ako imas dvoriste.... B)

ako se odlucis za ovu rasu i ako ti bude trebala bilo kakva pomoc javi se mm ce pomoci.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

za sve one koji razmisljalju koju rasu psa da uzmu evo jednog testa (doduse na engleskom) koji vam na osnovu odgovora koje date sugerise koja rasa psa je za vas i vasu porodicu

http://www.dogbreedinfo.com/search.htm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jedna novija sličica moje Mice :) ovde ne izgleda zlo :)

o6c-IMG-00.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isto tako bila protiv svih koji su govorili da beba i kuca ne idu zajedno jer ja bez mog psa ne mogu da zamislim ni porodicu a ni zivot (ovo verovatno lose zvuci onima koji ne razumeju kolika je to ljubav). Kada se beka rodila , kuca je bila super, njuskala je , ljubila (mi smo je pustali jer je cista i ociscena od parazita) , spavala je pored nje i sl. Nakon nekih 4 meseca , kada je oko bebe vec bilo puno posla, duze je bila budna , trazila je paznju, kuca je pocela da bude sve vise i vise ljubomorna. Pocela je pa piski po kuci , prvo kad mi negde izadjemo , a posle dok sam u kuci, ispiski mi krevet, pa garnituru, pa tepih, gleda me i piski...pokusavala sam da je grdim, pa da je vise mazim (sto je gotovo nemoguce jer gde god smo ja i beba tu je kuca , uvek mazena i pazena) ali uzalud , piskenje je postalo sve gore i gore i na kraju sam je dala kod mame i tate (oni sad imaju 2 psa)...uvek sam mrzela ljude koji daju psa kada se rodi beba a to se meni desilo i mongooo sam tuzna :((((((((((

mislim da porodica bez kucnog ljubimca nije potpuna i da su oni super za klince!!!

Ja razumem :) Da,ljubomora kod psa je karakteristicna kad u porodicu dodje novi clan,zato smo se mm i ja dogovorili da cemo uzeti psa kad dete malo poraste,onda nema razloga za ljubomoru.Oboje ce biti mali,i rasce zajedno.Kazu da je zdravo da malo dete ima zivotinju u kuci,tipa pas/macka,smanjuje se mogucnost za dobijanje alergija a i dete se tako uci odgovornosti i postovanju prema drugim zivim bicima.Tebi eto, desilo se to sa tvojim psom,ali bila si nemocna,pa ko ce trpeti svo to piskenje po kuci?Nisi imala drugog izbora.Potpuno se slazem sa poslednjom recenicom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo kako je meni mm objasnio :D

malinoa je tip radnog psa, najcesce se koristi u policijske i vojne svrhe, smatra se najinteligentnijom rasom psa, brzo uci, istina je da je vise zastitnicki nastrojen prema svojoj teritoriji i ukucanima, recimo mm niko ne moze da udari ili napadne a da mu ruka ne bude odgrizena :D iako nije do skora bio dresiran ( trenutno je na dresuri)... odan do krajnjih granica, ne trazi mnogo ali ne trpi da ga se maltretira...

u zadnje vrijeme malinoe su sve popularnije upravo zbog njihovih vrhunskih predispozicija a i dosta su laki za odrzavanje u svakom slučaju jedna velika preporuka ako zelis da kupis psa...

PS

malinou nije moguce drzati u kuci.. znaci dolazi u obzir samo ako imas dvoriste.... B)

ako se odlucis za ovu rasu i ako ti bude trebala bilo kakva pomoc javi se mm ce pomoci.... :)

Da,tako sam nesto slicno i citala o njima,mm ima mogucnost da uzme malinou za dzabaka sto bi se reklo, ali meni ne odgovara to sto ne moze da se drzi u stanu jer zivim u zgradi,nemam dvoriste na zalost,ne bi imali gde da ga drzimo,tako da moramo neku drugu rasu,a malinoa,sta reci? Divan,prelep :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

za sve one koji razmisljalju koju rasu psa da uzmu evo jednog testa (doduse na engleskom) koji vam na osnovu odgovora koje date sugerise koja rasa psa je za vas i vasu porodicu

http://www.dogbreedinfo.com/search.htm

Evo sta dobih da je najbolji pas za mene :) Plica, dobijen ukrstanjem Baseta i Ori Pei-a ...basete bas volim, ove druge nisam do sad videla..ali svaki dan se uci nesto novo.. Ma, bicu srecna da pokupim nesto sa ulice, to je i nejbolje, spasem jedan zivot... PlicaPuppyBuzz10Weeks.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sta dobih da je najbolji pas za mene :) Plica, dobijen ukrstanjem Baseta i Ori Pei-a ...basete bas volim, ove druge nisam do sad videla..ali svaki dan se uci nesto novo.. Ma, bicu srecna da pokupim nesto sa ulice, to je i nejbolje, spasem jedan zivot... PlicaPuppyBuzz10Weeks.JPG

Joj sto je sladak, hocu i ja ovo...ja bih pokupila sa ulicve sve sto vidim..

nedostaje mi moja kuca :(...ali docice ovih dana da idemo malo u setnju po sumi pa se vraca kod tate i mame :)

[/codebox]

]

a evo kako se one druze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sta dobih da je najbolji pas za mene :) Plica, dobijen ukrstanjem Baseta i Ori Pei-a ...basete bas volim, ove druge nisam do sad videla..ali svaki dan se uci nesto novo.. Ma, bicu srecna da pokupim nesto sa ulice, to je i nejbolje, spasem jedan zivot... PlicaPuppyBuzz10Weeks.JPG

Jaoooo kakav medenjak,joj da ga pojedes srce malooo :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sta dobih da je najbolji pas za mene :) Plica, dobijen ukrstanjem Baseta i Ori Pei-a ...basete bas volim, ove druge nisam do sad videla..ali svaki dan se uci nesto novo.. Ma, bicu srecna da pokupim nesto sa ulice, to je i nejbolje, spasem jedan zivot... PlicaPuppyBuzz10Weeks.JPG

Jao što je meden... baš je umiljat....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj sto je sladak, hocu i ja ovo...ja bih pokupila sa ulicve sve sto vidim..

nedostaje mi moja kuca :( ...ali docice ovih dana da idemo malo u setnju po sumi pa se vraca kod tate i mame :)

[/codebox]

]

a evo kako se one druze

Hheheheh..meni su ovo najlepse slike na planeti, dva najdraza , najbespomocnija bica (u smislu da od tebe zavise, da tebe bezrezervno vole) - leze jedno pored drugog...

Meni tako nedostaje moja Masha, i dan danass kad legnem, a proslo je skoro dve godine, ja cekam da mi se neka "tezina" spusti na kolena i da tek onda mirno zaspim..i kad mazim nekog psa a stalno to radim, trazim pod prstima onaj poznat osecaj, onu neku dlaku koju sam mazila deset godina.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja mozes li da verujes,sad smo strpali vucijaka u gepek od auta i mm je oterao da se pari.

Sad me zove i kaze usput gleda kroz prozor i laje kada vidi nekog cuka pored puta :lol: ,probija im bubne opne u kolima :lol:

Stvarno su sou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jedna novija sličica moje Mice :) ovde ne izgleda zlo :)

o6c-IMG-00.jpg

Medena je...

Zmisli Kiki, nas se plasi bebe :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Medena je...

Zmisli Kiki, nas se plasi bebe :blink:

Ahahaha pa beba je strašna i plače i miriše čudno, i ne sme da se lizne i ne zna verovatno šta bi sa njom :) baš me zanima kako će Mica da se postavi kad dođe tome vreme :) danas je terala komšijsko kuče iz njegovog dvorišta, i to kuče koje je bilo strah i trepet za mačke :) i koje je duplo veće od nje...bar duplo veće...

Ma, pojaviće se i u vašem mačoru majčinski osećaj, videćeš, mislim da je sada još malo zbunjen :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi hocemo da nabavimo neko stene koje ne raste puno,zbog Ogija.On pridje zecici ali ona bezi.Obozava pse cim vidi neko na ulici vice Ava,Ava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi hocemo da nabavimo neko stene koje ne raste puno,zbog Ogija.On pridje zecici ali ona bezi.Obozava pse cim vidi neko na ulici vice Ava,Ava...

Pa najbolje je da udomite neko koje je neko bacio...i pomogneš životinji, i detetu radost :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi hocemo da nabavimo neko stene koje ne raste puno,zbog Ogija.On pridje zecici ali ona bezi.Obozava pse cim vidi neko na ulici vice Ava,Ava...

odlican pas za Ogija je bigl. Mi ga imamo i neverovatan je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

odlican pas za Ogija je bigl. Mi ga imamo i neverovatan je

Jao Vesna blago vama,gde ste ga nabavili.Sanja to je zvrk cuko.Hipeaktivan,ali mali.

Jao divan pas Vesna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

odlican pas za Ogija je bigl. Mi ga imamo i neverovatan je

Nikad nisam cula za tu rasu :):) Moracu da se bolje raspitam o njima,sta cu kad sam odrasla sa nemackim ovcarima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas smo bili na izložbi CAC 2011 Banja Luka ocjena 5 :D jeeeeeeeee

25irn6h.jpg23i8cwh.jpg

10on0d3.jpga44euc.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo...ja nisam stigla doći...prelijep je!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo...ja nisam stigla doći...prelijep je!

Hvala...a ja te tražila, mislila sam da ćeš biti, nema veze. Vidimo se 10.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vukadinka, presladak je... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vukadinka,divan,predivan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikad nisam cula za tu rasu :):) Moracu da se bolje raspitam o njima,sta cu kad sam odrasla sa nemackim ovcarima :)

bigl je snoopy iz crtaca,neverovatan pas za decu. izgleda kao stene lovackog psa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.