Imate li kucnog ljubimca

odgovora

Objavljeno

t0405.gif

Imam psa koji je kao i ovaj na slici nestasan.Zlatni retriver,zove se BIL,ima 6 meseci i 17 dana.Mnogo ga volim ,bas je dobrica i mnogo je pametan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf ... sada sam kod goldice vidjela tiker i sjetila se svog ljubimca ... prije je bila kao clan porodice nego ljubimac ....

f3y-zole.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je Goldi

Bila je pored mene od moje 5-e do 18-e godine :(

21224579.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je to šnaucer? .... jeli bila agresivna

Moja kolegica je imala patuljastog snaucera ali je grizla sve zive oko sebe pa cak i njih ponekad ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste,veliki snaucer

Nije bilo ni najmanje trunke agresivnosti u njoj.

Bila je poslusna,mirna i stalozena...pravi prijatelj i chuvar,kako stana tako i nas :lol:

Nekom balavanderu koji me zezao i chupao za kosu je pocepala duks kada sam joj rekla "drzi ga" ...naravno,nije ga napala stvarno nego ga je shtipala zubima i tako mu zakacila duks i pocepala ga....posle toga me nije vise smarao.

Bila je vise kao covek nego kao pas :lol:

Mislim da je razumela bukvalno sve :blink:

Vec 6 ipo godina je nema i nedostaje mi uzasno :(

Osim nje,imali smo i mace,hrcke,morske prasice i akvarijume sa ribicama...i poneku ranjenu ili premladu pticu koju bih ja dovukla kuci....dok ne ojaca i ne ode.....mami se dizala kosa na glavi od mene ... :rolleyes:

Valjda nece Irina da bude kao ja po tom pitanju :blink:

tesko meni

A sto se snaucera tice,oni su dobri,bar veliki,ne znam za ove manje...znam jos 2 muzjaka koji su nevaspitani ali su ogromne dobrice i nisu ni najmanje agresivni...

A patuljci su svi nervozni...sve rase... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

xz8-koni--.jpg

Evo ga nas Leo. Bas se dao u uzivanciju. :D

Isti je kao moj Bil. Presladak je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

n4h-Fotogr.jpg

Ovo jemoja vucica Fani.Cistokrvni vucijak,mama i tata su joj iz nemacke.Dobila sam je od supruga za rodjendan.Obozavam je jer odlicno cuva veliko domacinstvo i dresirana je.

Ja sam mog NO dala mojima.Nema boljeg cuvara kuce od njih.Otkad znam za sebe imali smo samo NO,jer je tata u pocetku radio sa njima u BG.Sada imam Ognjenku,zecicu od 5-6 kila :D Samo da je izdresiram da cuva kucu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mog NO dala mojima.Nema boljeg cuvara kuce od njih.Otkad znam za sebe imali smo samo NO,jer je tata u pocetku radio sa njima u BG.Sada imam Ognjenku,zecicu od 5-6 kila :D Samo da je izdresiram da cuva kucu :lol:

Sanja ova moja "vucica" sama izvodi krave daleko u livade i to lepo uhvati kanap i vodi.Na podne oseti kad je najveca vrucina zna da treba da se poje i ako ih svekrva ne dovede ona ide prekine kanap i lajuci ih tera ka kuci tako isto kad se smracava.Ode dovede jednu okupa se pa po drugu,svekrva samo ceka kod cesme,ne mora zena da ide da se muci... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja ova moja "vucica" sama izvodi krave daleko u livade i to lepo uhvati kanap i vodi.Na podne oseti kad je najveca vrucina zna da treba da se poje i ako ih svekrva ne dovede ona ide prekine kanap i lajuci ih tera ka kuci tako isto kad se smracava.Ode dovede jednu okupa se pa po drugu,svekrva samo ceka kod cesme,ne mora zena da ide da se muci... :lol:

Opasna je! :) Stvarno su jedni od najpametnijih,a i lako se dresiraju,brzo uce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mog NO dala mojima.Nema boljeg cuvara kuce od njih.Otkad znam za sebe imali smo samo NO,jer je tata u pocetku radio sa njima u BG.Sada imam Ognjenku,zecicu od 5-6 kila :D Samo da je izdresiram da cuva kucu :lol:

:lol: :lol: :lol: pa zečica ti je kao moja mačka ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja ova moja "vucica" sama izvodi krave daleko u livade i to lepo uhvati kanap i vodi.Na podne oseti kad je najveca vrucina zna da treba da se poje i ako ih svekrva ne dovede ona ide prekine kanap i lajuci ih tera ka kuci tako isto kad se smracava.Ode dovede jednu okupa se pa po drugu,svekrva samo ceka kod cesme,ne mora zena da ide da se muci... :lol:

Wow...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima,

danas sam prvi put na forumu, i naravno, ovo mi je bila jedna od opustajucih tema. Moram sve vas da pohvalim za sve kucne ljubimce i vasu nesebicnu ljubav prema njima. Ja imam dva psa, prvi je mjesavina njemackog ovcara i lesi Deo, a drugi je cisti zlatni retriver Simba. Simbu smo skoro kupili, malo prije nove godine,sada ima skoro 6 mjeseci. A Deo je sa nama vec dvije godine, i njega smo nasli i udomili iz doma za odbacene cuke. Od prvog dana je bio strasno privrzen, i nikada nije htio sam da se igra,spava ili uopste da bude sam. Odkada smo ga uzeli, svaki dan smo setali najmanje po sat,dva,i igrali se sa drugim cukama u komsiluku,i prosto su ga svi obozavali. Meni licno se zivot preokrenuo sa njim, mislim na bolje, i nikada mi nije bilo dosadno. Mrzio je kad moram negdje da idem, a toliko je pametan da cim me vidi da se spremam,oblacim npr. ili slicno, odmah pocne da laje piskutavo i visoko, kao u smislu "hocu i ja s tobom da idem". I na kraju nikad nisam imala srca da ga ostavim, pa ga fino smjestim u auto,i dok obavljam neke obaveze, on me strpljivo ceka, jer zna da posle toga slijedi parkic i ganjanje teniskih loptica,koje naprosto obozava. Mada, posto smo svi smatrali da je STVARNO pametan, u to smo se 100% uvjerili kad sam ostala trudna, a ni ja ni muz, i niko drugi to nismo znali, ali on jeste. Danima se mazio sa mnom (inace nije bas velika maza) lezao mi na stomaku,rezao na mog muza kad god bi htio da me zagrli i slicno. I mene zagolica to ponasanje, i odem da malo pregledam to na internetu. Kad cudo, procitam da se kuce tako ponasaju kad je u pitanju trudnoca. I odem kod doktora da uradim nalaze, kad stvarno, ja u drugom stanju. Od tada se sve promijenilo. On mi je bio kao upozorenje ako nesto nije u redu. Dodje mi sa slatkim,cukecim okicama i isto kao da mi zeli nesto reci, a minutu kasnije mene uhvati neka nervoza, i osjecam mucninu ... na kraju sam rekla da je bio bolji nego Nostradamus ... heheh.

Medjutim, rodbina kao rodbina, svi su uzasno sugerisali da ga se moramo rijesiti kada dodje beba. Znala sam plakati kao malo dijete svaki Bozji put kad bi se s nekim zakacila oko toga (valjda zato sto su mi hormoni bili na vrhu vrha tokom trudnoce). Medjutim, nisam dala, i kad se Gabriel rodio, niko nije bio sretniji od Dea. Njuskao ga je u kolijevci, lizao mu rukice, nije dao nikome da se priblizi bebi (po njemu smo saznali ko je bio zlonamjeran ili ljubomoran). Kada bi Gabriel malo vise zaplakao, odmah bi se stvorio pored krevetica, i kroz one male resetke ga pokusava dotaci da ga smiri. A meni je bilo toliko drago sto smo svima dokazali da nisu bili u pravu.

I onda nam je bilo zao sto se sva paznja poklanja bebi, mislili smo da je Deo usamljen, i odlucimo da kupimo jos jednog. I tako je dosao Simba (bas izgleda kao mali lavic) i od tada su njih dvojica najbolji drugari. Nerazdvojni ... kad izadju u dvoriste, jedan uz drugog se zalijepe i njuskaju okolo. A Gabriel presretan. Sad kad je poceo da puze po kuci kao mali crvic, dohvati tenisku lopticu i kao baci njima dvojici pa ih onda ganja okolo da im uzme. A mi toliko sretni da mislim da bih mogla knjigu da napisem o njihovim pustolovinama i drugarstvu.

Moram da se izvinem sto sam se raspricala ovoliko, ali jednostavno, rijetko ko razumije tu ljubav prema kucnim ljubimcima, mada ih ja smatram clanovima porodice.

Pokusat cu da postavim slike kada skontam kako :unsure: a ako uspijem, mozda stavim i mali video da vidite igranje,radost i lajanje ... svima velliki pozdrav !!!!

Dunja Š voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je fenomenalno, baš si me raznežila :)

Samo da znate, pitala sam i dr. i veterinara da li smeta maca ili kuca bebi i oboje su se složili da NE SMETA! Naravno ako je životinja zdrava i pelcovana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majolina divno :wub: ,ja obozavam pse,i sama sam imala 13 god psa koji je ziveo s nama u kuci i gledala sam ga kao ravnopravnog clana porodice.Proslo je 3 godine od kako smo ga uspavali jer je bio bolestan,i veruj da ne mogu jos uvek da ga prezalim,kad god ga se setim zaplacem.Jednom sam ga sanjala kako on i ja "pricamo" i on meni kaze kako mu nedostajem...ceo dan sam posle tog sna preplakala....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vjerujem da ti je tesko,i iskreno,nemam rijeci koja bi mogla da te utjesi,i da te smiri. ja ponekad pomislim na takve stvari, i tako me jeza obuzme,i suze same krenu na lice. I onda se nekako jedva saberem, i prokontam da ne smijem na to misliti, i sama sebi obecam da treba da mu pruzim sto bolji i veseliji zivot. I onda me neki kritikuju radi toga, i kazu kako sam tako razmazila cuku, pa on je samo cuko, on je samo zivotinja, kao da on zna, bla bla ... neke su rijeci od recenih, i to vecinom od rodbine. Vjerujes da mi dodje da ih sve redom posaljem na "jedno mjesto" jer na kraju dana samo me moj cuko oraspolozi, i utjesi ako se osjecam tuzno, jer samo oni i znaju da osjete tu neku nasu unutrasnju tugu i bol, dok ta ista rodbina zna i samo uvijek kritikuje, prigovara i zale se na svoje probleme.

Kad je tek izasao onaj film "Marley and me", gledali smo ga u kinu, i tokom cijelog filma sam ronila suze i jedva sam cekala da dodjem kuci da vidim svoga Dea (Simba tad jos nije bio sa nama). I kad smo dosli kuci, ja sam samo pala na pod pored njega, mazila ga dva sata i plakala ko dijete.

Cisto sumnjam da ce itko ikada moci razumjeti tu nesebicnu ljubav koju osobe kao ti i ja imamo za ta mala cupava stvorenja.

Doduse,najvise mrzim kad cujem price od ljudi kako su kupili ili nabavili sebi stene,i pokusali da ga nauce nekim stvarima, i jednostavno nisu imali vremena da se muce s tim,i sledeca recenica je bila "morao/la sam ga se rijesiti,jer mi je bio previse,nisam imao/la vremena da ga treniram,ili da provodim vrijeme sa njim" ... i onda se sama zapitam, pa sto si ga uzimao uopste? Zasto nisi prvo izvagao dobre i lose cinjenice, i onda odlucio. Nije cuko par cipela koje bacis nakon sto ti dosade,ccc.

A o ljudima koji zlostavljaju i maltretiraju zivotinje, bilo koje, ne samo cuke, ma o njima ne smijem ni da razmisljam, jer bi stvarno bila u stanju sve njih udaviti golim rukama. Jer ne kaze se bez razloga "Ako si spreman nauditi zivotinji, onda si sposoban isto to uraditi i ljudima" ... Ma ne znam. A tebi stvarno zelim sve najbolje, i kao sto rekoh na pocetku, stvarno nemam adekvatnu rijec da te barem malo utjesim. I kad bi nabavila novo kuce, bilo bi normalno voljeno, ali nikada ne bi zamijenilo proslog. U takvim slucajevima, moj ti je savjet da se sjetis svih sretnih trenutaka koje ste proveli zajedno, i iako te tuga uhvati i ne mozes a da ne zaplaces, samo se sjeti da si ga voljela neopisivo, i da si mu pruzila sretan zivot, a vjeruj mi, oni to vrlo dobro znaju.

Evo i ja se rasplaka dok ti ovo pisem, eto barem znas da nisi sama, da nas ima jos koji osjecaju tvoju tugu. A bolje i to nego da ti dodje neki clan moje rodbine i kaze "ma daj, sta si glupa, pa bio i otisao i eto" ... puno pozdrava tebi i nadam se da ces biti bolje :-)))

p.s. moje suze idu za tvog malog psica :-((

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majolina koliko treba da prodje dana od kako kerusa prokrvari,da bi se parila? :lol:

Pas je NO?

Sada krvari,pa su nam reli za 7 do 15 dana da je vodimo na parenje???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vjerujem da ti je tesko,i iskreno,nemam rijeci koja bi mogla da te utjesi,i da te smiri. ja ponekad pomislim na takve stvari, i tako me jeza obuzme,i suze same krenu na lice. I onda se nekako jedva saberem, i prokontam da ne smijem na to misliti, i sama sebi obecam da treba da mu pruzim sto bolji i veseliji zivot. I onda me neki kritikuju radi toga, i kazu kako sam tako razmazila cuku, pa on je samo cuko, on je samo zivotinja, kao da on zna, bla bla ... neke su rijeci od recenih, i to vecinom od rodbine. Vjerujes da mi dodje da ih sve redom posaljem na "jedno mjesto" jer na kraju dana samo me moj cuko oraspolozi, i utjesi ako se osjecam tuzno, jer samo oni i znaju da osjete tu neku nasu unutrasnju tugu i bol, dok ta ista rodbina zna i samo uvijek kritikuje, prigovara i zale se na svoje probleme.

Kad je tek izasao onaj film "Marley and me", gledali smo ga u kinu, i tokom cijelog filma sam ronila suze i jedva sam cekala da dodjem kuci da vidim svoga Dea (Simba tad jos nije bio sa nama). I kad smo dosli kuci, ja sam samo pala na pod pored njega, mazila ga dva sata i plakala ko dijete.

Cisto sumnjam da ce itko ikada moci razumjeti tu nesebicnu ljubav koju osobe kao ti i ja imamo za ta mala cupava stvorenja.

Doduse,najvise mrzim kad cujem price od ljudi kako su kupili ili nabavili sebi stene,i pokusali da ga nauce nekim stvarima, i jednostavno nisu imali vremena da se muce s tim,i sledeca recenica je bila "morao/la sam ga se rijesiti,jer mi je bio previse,nisam imao/la vremena da ga treniram,ili da provodim vrijeme sa njim" ... i onda se sama zapitam, pa sto si ga uzimao uopste? Zasto nisi prvo izvagao dobre i lose cinjenice, i onda odlucio. Nije cuko par cipela koje bacis nakon sto ti dosade,ccc.

A o ljudima koji zlostavljaju i maltretiraju zivotinje, bilo koje, ne samo cuke, ma o njima ne smijem ni da razmisljam, jer bi stvarno bila u stanju sve njih udaviti golim rukama. Jer ne kaze se bez razloga "Ako si spreman nauditi zivotinji, onda si sposoban isto to uraditi i ljudima" ... Ma ne znam. A tebi stvarno zelim sve najbolje, i kao sto rekoh na pocetku, stvarno nemam adekvatnu rijec da te barem malo utjesim. I kad bi nabavila novo kuce, bilo bi normalno voljeno, ali nikada ne bi zamijenilo proslog. U takvim slucajevima, moj ti je savjet da se sjetis svih sretnih trenutaka koje ste proveli zajedno, i iako te tuga uhvati i ne mozes a da ne zaplaces, samo se sjeti da si ga voljela neopisivo, i da si mu pruzila sretan zivot, a vjeruj mi, oni to vrlo dobro znaju.

Evo i ja se rasplaka dok ti ovo pisem, eto barem znas da nisi sama, da nas ima jos koji osjecaju tvoju tugu. A bolje i to nego da ti dodje neki clan moje rodbine i kaze "ma daj, sta si glupa, pa bio i otisao i eto" ... puno pozdrava tebi i nadam se da ces biti bolje :-)))

p.s. moje suze idu za tvog malog psica :-((

I ja se uzasavam tih ljudi,a oni nemaju pojima koliko psi sve znaju i osecaju,pa ej, mene niko nikad nije docekao kad dodjem kuci kao moj pas,niko mi se tako ne obraduje...ma bilo je dovoljno samo da ga pogledam i on krene da mase repom :wub: I posle mi neko kaze"to je samo pas" :angry: Pa ja ako mi verujes vise volim pse nego neke ljude! U Septembru je jedna devojcica iz Bugojna pobacala zive stence u reku,njen brat je snimao kamerom a ona se smejala i sa zadovoljstvom ih bacala u ledenu reku kao rukometne lopte,naravno da su se jadnicci podavili,digla se velika frka, oformila se grupa na Facebooku,skupila je blizu 100.000 clanova,koji su je osudili zbog toga,i naravno da je bilo i par idiota koji su tvrdili"pa to su "samo psi",sta oni znaju,sta ste digli toliku bunu protiv jedne "devojcice"?? Mislim se "koje bre "devojcice"??Sa onakvim uzivanjem to da radi,ima samo 12 god, to je za mene monstrum u najavi,sta ce da radi kad napuni 20-30 god kad se ovako mlada izivljava nad nemocnim bicima?! Pa to su male bebe stare mesec dana koje su odvojili od majke i pobacali u reku,kakve veze ima sto su psi,isto ziva bica koja i te kako imaju osecanja...Ima takvih slucajeva koliko hoces,okrutno, sadisticko postupanje prema psima i mackama,kad tako nesto procitam ceo dan preplacem,ne mogu da shvatim kako neko moze,kako ima srca...Joj "Marley and me"kakav je to film :wub: Prvo sam procitala knjigu pa sam posle odjurila i kupila film,jooj kako sam preplakala,samo ja nisam imala mog Arcija da zagrlim posle filma,a tako sam zelela...Njega smo uzeli kad je imao mesec ipo dana,nije jos ni progledao kako treba,kad sam ga ucila komandama sedi/daj sapu,itd...isto sam koliko puta gubila zivce dok nije naucio,pa sta sam trebala? Da ga izbacim?Ne podnosim takve ljude,zlotvori! Kad je imao dva meseca zamalo da ostanem bez njega,mali je bio i normalno kakio je i piskio po kuci,nije smeo da izlazi napolje 40 dana zvog vakcine,i mom tati se smuci i istera ga napolje,nece psa da mu s... i p... po kuci,(mama se nije bunila)i znas sta sam ja uradila? Uzela ga i bila ceo dan napolju s njim po zimi(malo i kod drugarice) kategoricki odbijajuci da se vratim dok ga tata ne prihvati nazad,bilo je "ili ga vracam u kucu ili necu ni ja da zivim tu"pa biraj,he he kad se setim,pravda je pobedila....Mnogo mi je tesko sto sad sa mm nemam psa,navikla sam na zivotinju u kuci,pre Arcija sam imala isto psa,patim sto nemam,mm nece,nece obavezu,mada mi je obecao(na moje neprekidno insistiranje) Boze zdravlja kad budemo imali dete pa malo poraste onda cemo uzeti neku kucu :wub: Nije on navikao,nije imao pa ne zna kako je to divno,npr.kad ti stavi glavu u krilo a ti ga mazis, pa mu pricas, :wub: Ovde gde zivim iz dnevne sobe se prostire veliki park,tu okolni stanari dovode svoje pse,znam po sat vremena da stojim na prozoru i da ih gledam kako se igraju,blesanci jedni :)i nebrojeno puta pozelim da i ja izadjem u taj park sa svojom kucom...Kod mene u kuci je uglavnom ukljucen "Animal Planet"i obavezno,ne propustam cuvenog Cesara Millana"Dog Whisperer"imam ogromnu zelju da upoznam tog coveka! Joj,ja se raspisa a mogla bih do sutra da ti pisem :)

Drago mi je sto postoje ljudi kao ti,pravi i iskreni ljubitelji pasa,ja sam na moju tetku,ona je isto luda za psima,ona kad me zove telefonom pricamo po sat vremena,pogodi o cemu 2/3 razgovora :)

Hvala ti sto saosecas samnom,puno pozdrava za tebe i tvoje divne kuckice.

g40007.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo Belgijskog ovcara - Malinoa... nešto slično vučjaku. Kupili smo ga prošle godine u julu tada je imao 2 mjeseca, prvo sam bila ljuta na muža što ga je kupio, ali moja ljubav prema životinjama je preovladala i tako smo svi se vezali za našeg Aleka. Sada je na dresuri a 3. aprila ide na izložbu. Baš mi nedostaje, stalno pogledavam prema boksu kada sam napolju, a onda se sjetim da sada nije tu. Jedva čekamo da se vrati, a onda svi u šetnju :)

206h6oi.jpg

Ovo je on.... Alek dlakava životinja...tako ga moj muž zove :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vukadinka..2.aprila ću i ja posjetiti izložbu u Rakovačkim barama, ako na tu idete, možemo se vidjeti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vukadinka..2.aprila ću i ja posjetiti izložbu u Rakovačkim barama, ako na tu idete, možemo se vidjeti?

Sada mi muž reče da je 3. aprila izložba, a kojeg ti psa imaš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vukadinka divan je,malinoa je strasan pas,mnogo lep,kazu za njega da je agresivne naravi,kakvo je tvoje iskustvo? Nema mnogo ljudi malinou,nemam koga da pitam a bas me zanima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divne su vam slike ljubimaca....ovo je nas :) Pudlan Tedi... i jedva cekamo bebu...pa da se igraju :)

Tedi.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada mi muž reče da je 3. aprila izložba, a kojeg ti psa imaš?

Nemam ja, ali ima brat...bišone.

Ja vodim Filipa jer obožava pse...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali Mazu, mesanku, jedno predivno stvorenje. I Lunu kokerku, moju najvecu ljubav. Previse mi je bolno da pisem o njima, reci cu samo da kada su one otisle na nebu su se pojavile dve nove sjajne zvezde...

post-17361-1301247772_thumb.jpg

post-17361-1301247792_thumb.jpg

post-17361-1301247822_thumb.jpg

post-17361-1301247829_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mm i ja imamo plan da ako budemo imali kucu sa dvoristem obavezno ce tu biti kuca, maca, ukrasni petao i kokica i jos stosta. :D

Izmenjeno od strane Ježić

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.