Imate li kucnog ljubimca

odgovora

Objavljeno

Barbarice cica mace su presssslaatkeee mjau :) a kuca je vrh :)

Maroooo kako je samo lepa Maza.... ova prva slika je bas bas bas bas medena :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala,zenske,i u Mazino ime!Ona je prava dama,sve slusa,nikakav problem nemamo,cak ni sa bebom nema problema.Obozavam zivotinjice.Ove mace su super.Ja imala u Srbiji macana,ali nisam mogla da ga donesem,navikao se tamo...smrc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milenice...prvi put cujem da neko ne voli retrivere.Eto za sve postoji prvi put

a sto se tice krsa u stanu...oni kada su bebe su puni energije...kao i mala deca uostalom i sve bi da vide i pipnu(gricnu)...sto je i normalno...i svako bi na to trebao da bude spreman kad i samo razmislja o tome da zivi (POGOTOVO U STANU) sa kucom.Imati psa je kao da imas dvogodisnje dete jedno 15 god. Ko to ne zna ne treba ni da ima psa.Jer i njima treba prvo ljubav pa sve ostalo...a ono sto prime to i pruzaju

I KAO BEBA I SAD - ISTI JE.... SKORO JE MOJOJ SVEKI PREGRIZO KABAL OD HLADNJAKA, POJEO PRASAK ZA VES, PRETURIO TEGLU SA SLATKIM I POJEO I OLIZAO, USO U KUPATILO I SA VES MASINE SKINUO PROTEZU ZA ZUBE I SVE JE IZGRICKAO I POLOMIO, KAD JE USLA U KUCU SKOCIO NA NJU I I DOHVATIO SUKNJU I POCEPAO... I NE ZNAM STA SVE... STETOCINA...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OVO JE DOK JE BIO DOSTA MANJI, PRE MOZDA POLA GODINE, SAD JE VELIKI I DEBEO KAO MECKA...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I KAO BEBA I SAD - ISTI JE.... SKORO JE MOJOJ SVEKI PREGRIZO KABAL OD HLADNJAKA, POJEO PRASAK ZA VES, PRETURIO TEGLU SA SLATKIM I POJEO I OLIZAO, USO U KUPATILO I SA VES MASINE SKINUO PROTEZU ZA ZUBE I SVE JE IZGRICKAO I POLOMIO, KAD JE USLA U KUCU SKOCIO NA NJU I I DOHVATIO SUKNJU I POCEPAO... I NE ZNAM STA SVE... STETOCINA...

b0201.gif

Ovo zvuci kao iz nekog filma! :lol:

Inace, ja od pasa imam strasan strah, koji ne bih mogla ni pomocu psihijatra odagnati. Ali, volim kada vidim da neko ima kucu u stanu, ili u dvoristu, to mi je slatko, samo da mi ne prilazi. :rolleyes:

Macke obozavam! Imala sam malu Keti dok se nisam udala, a sada, posto zivimo u iznajmljenom stanu, nemam tu mogucnost. A rado bih neku macu razmazila.. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

9tr-241020.jpg

OVO JE DOK JE BIO DOSTA MANJI, PRE MOZDA POLA GODINE, SAD JE VELIKI I DEBEO KAO MECKA...

Pa pa pa, pa kaaaaaaaaaaaako mozes da ga mrziiiiis :( :( :(

Mislim razumem te, ali opet... Jaoooo, mica, prelep jeeeeeeeee, srce malo :****

A i moja jedna macka rusi sve sto joj se ne svidja, pogotovo ako ostavis case na nekoj polici ili tako nesto, samo ih smakne... lepo zna da im tu nije mesto xD Ali svjdno volim je najvise od svih ljubimaca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OVAJ NE BIRA STA RUSI ALI ZATO STO MU SE SVE SVIDJA... KAD MU KAZES NE (*DA NE BI NESTO DOHVATIO I RASKOMADAO GA) LEZI I GLEDA TO NESTO I KAD TI POPUSTI PAZNJA DOHVATI GA POBEGNE I RASKOMADA... NAJVISE MI JE BILO KRIVO KAD JE MOJU PRELEPU LAMPU POLOMIO... JOS NE MOGU DA JE PREZALIM... KUCETU JE MESTO U DVORISTU DA JE TAKO BILO OD POCETKA NE BI NI BIO MOZDA OVAKAV I NE BI MI ISAO NA NERVE...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je pas kojeg sam ja oduvek zelela... Jel ga ima mozda neko od vas?

eu1-wellco.jpg

l3j-4iv7hp.jpg

2r8-200906.jpg

kao mali:

p7v-ben-st.jpg

Bernardinac je rasa koja se prvi puta spominje u 17. veku. Bernardinac se još javlja pod imenima Saint Bernard dog, Sveti psi, Alpski mastiff pas, Bernhardinerand i pas Barry (najpoznatiji bernardinac, poznat po spašavanju 400 ljudskih života). Možda svoju najveću slavu, postigao je prikazivanjem u seriji filmova 'Beethoven'.

Ženke su sitnije i visina im iznosi najmanje 65 cm. Mužjaci su krupniji, imaju veću glavu i njihova visina bi trebala minimalno iznositi 75 cm. Težina je zavisna od veličine i građe tela; minimalno je 60 kg, međutim može iznositi i preko 90 kg.

Po dlaci razlikuju se dva tipa bernandinca: kratkodlaki i dugodlaki. Bele su boje sa "plaštom" boje rđe preko leđa. Bernardinci imaju bele šape, bela prsa i vrh repa koji je izrazito kitnjast.

Ovaj pas po naravi je dobar, poslušan, veran, miran, promišljen. Nadaren je predviđanjem atmosferskih promena. Često se dešava da ne podnosi manje pse, ali je izuzetno pažljiv sa decom. Kao što je poznato, nekad je korišćen za pronalaženje zalutalih alpinista po snežnom prelazu Velikog sv. Bernharda. Danas je gotovo isključivo kućni pas, no ipak nije prikladan za život u stanu. Dlaka bernardinca je duga pa je treba vrlo često češljati češljem širokih zubaca i tvrdom četkom. Bernardinac je hrabar i pouzdan pas kome treba puno prostora i redovno kretanje. Ako i živi u dvorištu, treba duge dnevne šetnje. Nazivaju ga još i "nežnim divom" i nije prikladan za život u gradu.

Ženke pasa su inače mnogo naklonjenije porodici i imaju prisniji odnos sa ljudima, dok je mužjak agresivniji i smeliji. Takođe, veoma je bitno naglasiti da ženke imaju teranje u proseku 2 puta godišnje u trajanju od 3 nedelje, pa samim tim i potencijalno veliki broj štenadi, pa ako ne biste potomke, onda bi sterilizacija bila najbolje rešenje. Sterilizacija ne menja ličnost psa. Za razliku od ženki, mužjaci su cele godine raspoloženi za parenje, samo čekaju mirisne signale koje im šalje ženka koja je u estrusu, pa povedeni tim signalima, mogu pobeći i potući se sa drugim mužjacima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad je to velika debela siva životinja...ali se za sad baš lepo slažemo.

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je pas kojeg sam ja oduvek zelela... Jel ga ima mozda neko od vas?

eu1-wellco.jpg

l3j-4iv7hp.jpg

2r8-200906.jpg

kao mali:

p7v-ben-st.jpg

Heheheheh

zamisli sta bi ova telka uradila tvom stanu :blink:

Ja imam slatku zlatnu retrivericu, ali sreca imam i dvoriste i box za nju. Jako je nemirna i blesava ali je i jako, jako, jako voliiiiiim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Heheheheh

zamisli sta bi ova telka uradila tvom stanu :blink:

SAD SMO U KUCI, NE BIH GA CUVALA, ALI SAM NEKAD VOLELA DA GA IMAM... SVIDJALO MI SE BAS TO STO JE GLOMAZAN...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam slatku zlatnu retrivericu, ali sreca imam i dvoriste i box za nju. Jako je nemirna i blesava ali je i jako, jako, jako voliiiiiim.

NAS JE MUZJAK... MM GA OBOZAVA... KAD SMO PRESLI U KUCU HTELI SMO DA MU KUPIMO BOKS ALI SU SE GAZDE BUNILE... MISLILI SMO DA CE BOLJE DA SE SNADJE KAD BUDE U DVORISTU, MEDJUTIM NJIMA JE PRAVIO HAOS... I...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obozavam Bernardince!Ali,jedu mnogo:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obozavam Bernardince!Ali,jedu mnogo:)

KAKO NE... VIDIS KOLIKI SU... :rolleyes: ZNAM ZA JEDNOG COVEKA KOJI JE IMAO DVA ALI JE MORAO DA IH PRODA BAS ZBOG HRANE... NIJE MOGO FINANSIJSKI DA IZDRZI...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se i ja pridruzim mamama koje imaju i ljubimce. Svi moji, pa i ja obozavamo zivotinje. Trenutno imamo 3 ribice, jednog papagaja, jednu macu i jednu kucu sa svojim stencima. Najomiljenija nam je Luna, nasa zlatna retriverka koju obozavamo, ali imamo i dvoriste, pa je sad van kuce zbog okota. Ako budem uspela stavicu neku njenu sliku. Andjela je obozava i kad kazem eno je Luna ona samo gleda i pocne da vristi za njom kao da je zove, a kad smo zajedno sa njom napolju samo se maze i pipkaju. Luna Andjeli stavi sapu u krilo, pa je Anja mazi po sapi... Ma smesne su ko cirkus, to je samo za posmatranje :lol: . Inace omiljena rasa su mi zlatni retriveri, moram da spomenem i bernandince

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da ne mogu da dodam direktno sa kompa... Bice neka slicica malo kasnije... dok se snadjem :huh:

Znacilo bi mi da me neko uputi kako da najlakse dodam slike ili bar me uputite gde da nadjem uputstvo, da ne bih lutala po forumu :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se i ja pridruzim mamama koje imaju i ljubimce. Svi moji, pa i ja obozavamo zivotinje. Trenutno imamo 3 ribice, jednog papagaja, jednu macu i jednu kucu sa svojim stencima. Najomiljenija nam je Luna, nasa zlatna retriverka koju obozavamo, ali imamo i dvoriste, pa je sad van kuce zbog okota. Ako budem uspela stavicu neku njenu sliku. Andjela je obozava i kad kazem eno je Luna ona samo gleda i pocne da vristi za njom kao da je zove, a kad smo zajedno sa njom napolju samo se maze i pipkaju. Luna Andjeli stavi sapu u krilo, pa je Anja mazi po sapi... Ma smesne su ko cirkus, to je samo za posmatranje :lol: . Inace omiljena rasa su mi zlatni retriveri, moram da spomenem i bernandince

Stavi Luninu sliku sa stencima molim te :) Nista sladje od stenaca retrivera...nasa Lora kad je bila beba je bila kao mali polarni medved

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo nase malo tele Astru,ja je zovem tako jer je velika a bogami i teska :rolleyes: Prava je cuvarkuca,a obozava da se igra i mazi...Nocu obavezno nadje neki predmet u dvoristu i onda se iz sve snage igra sa njim i drlja,lupa sa njim po betonu :blink:,patike ako se ostave ispred vrata...do jutra mogu samo da se igram vruce-hladno gde su ;) Ali svako jutro kad otvorim vrata od kuce ona me doceka ispred njih uvek vesela,obozavam je.

Na slici je ona dok je bila mala sa nasim sestricem Andrijom,dok je jos mogao da je maltretira "igrajuci"se sa njom :lol:

post-38214-1295621862_thumb.jpg

post-38214-1295621885_thumb.jpg

post-38214-1295621926_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.