Spermogram i spermokultura

odgovora

Objavljeno

Evo posto vidim da ove teme nema pa da je nacnemo...

Mi se borimo sa losim spermogramom vec dugo..

muz je operisao varicocelu,imao 0 pa 29 miliona sada opet samo 500000..

radili vantelesnu bezuspesno bebe prestale da se razvijaju..

znam da to jos nisu bebe ali ja volim tako da ih zovem

:rolleyes:

ako nekome treba neka pomoc ili savet u vezi spermograma evo teme :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi se borimo sa tim koliko i radimo na bebi. Los spermogram i uvek neke bakterije. Od terapija nista posebno samo vitamini, ali bezuspesno, broj se vrti oko 10 mil. Sad je trenutno pod terapijom zbog bakterija i nadam se da ce to nesto pomoci. Inace postoji velik problem sa prostatom(hronicna upala) i to jos sve doprinosi gorem stanju.

U svakom slucaju pisemo o postignutim rez. Ukoliko se stanje ne popravi idemo na inesimanacije, pa na vestacku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da kazem nesto...suprug i ja ratujemo sa spermogramom dve godine.U pocetku je bilo bar necega,dovoljno za VTO,ali pred sam cin VTO,spermogram je bio ravan nuli.Svasta smo radili,svasta je moj suprug pio,ali je ta nula stajala godinu dana i pokidala mi zivce.Onda smo stvar preuzeli u svoje ruke,mimo lekara,suprug je poceo sa terapijom na svoju ruku,zahvaljujuci jednoj divnoj osobi mojoj prijateljici,i tako da se spermogram malkice popravio.Sada nas u utorak ocekuje jako bitan pregled kod urologa i nadam se najboljem :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DRZIM VAM SVIMA PALCEVE DA USPETE!!!SVE NAJBOLJE!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala,bokicina mikice :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spermatogeneza je kompleksan proces stvaranja spermatozoida koji se odvija u semenim kanalićima testisa. Celokupan proces spermatogeneze traje 72 dana. Ipak, ovakvi spermatozoidi još nisu sposobni za oplodnju. Da bi stekli pokretljivost i mogućnost da izvrše fertilizaciju potrebno je da prođu kroz epididimis gde stiču te osobine, za šta su potrebna dodatna 2 dana. Tek spermatozoidi koji se nalaze u repu epididima imaju sve osobine zrelih, pokretnih spermija. Iz epididima, spermatozoidi se kroz semevod trasportuju do ampule semevoda i semenih kesica. Pred ejakulaciju, procesom emisije sadržaj ovih struktura se izlučuje u zadnju uretru, a ejakulacijom se zahvaljujući ritmičkim kontrakcijama mišića međice sperma izlučuje van organizma. Sadržaj semenih kesica je bogat šećerom - fruktozom koji omogućava ishranu spermatozoida. Sadržaj semenih kesica je neophodan i za neutralizaciju kisele sredine koja postoji u vagini, a utiče i na zgrušavanje sperme neposredno posle ejakulacije. Prostata je bogata enzimima koji stvoreni ugrušak razvodnjavaju a sadrži i cink, spermin i kiselu fosfatazu (prostatične markere) čija uloga nije u potpunosti poznata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovaj pojam objasnjava zasto je potrebno 3 meseca - ukoliko koristite neku terapiju - da se potvrdi da li je ona imala efekta ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro je da je neko uneo i ovu temu! Mi se takodje borimo sa losim spermogramom od januara. Suprug je pio neko vreme Proksid, radili smo dva puta insiminaciju i nista!!! Sad su mu rezultati jos gori pa su nam rekli da je sledece vestacka oplodnja. Ja sam pre par dana isla na pregled prohodnosti jajovoda i sve je u redu... osim u mojoj glavi :( Culi smo od prijatelja za urologa doktora Micica koji ima ordinaciju Uro medic, pa ce suprug otici i tamo na pregled. Ako je jos neko isao tamo, molim vas da mi prenese svoje iskustvo! Ako imate neki savet, bilo sta sto su vasi muzevi koristili od lekova da nam preporucite, bila bih jako zahvalna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj muz i ja smo pokusavali oko 1,5 god. i ja sam stalno bila pod stresom...ginekoloski istorijat -katastrofa!Onda smo otkrili da on ima oligospermiju(6 miliona),i mesec dana je bio pod terapijom...ja sebi rekoh-tek sada nema sanse da zatrudnimo-kad ono...cudo!Mislim da psiha igra mnogo vecu ulogu nego sto smo svesni.

LunaMi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro je da je neko uneo i ovu temu! Mi se takodje borimo sa losim spermogramom od januara. Suprug je pio neko vreme Proksid, radili smo dva puta insiminaciju i nista!!! Sad su mu rezultati jos gori pa su nam rekli da je sledece vestacka oplodnja. Ja sam pre par dana isla na pregled prohodnosti jajovoda i sve je u redu... osim u mojoj glavi :( Culi smo od prijatelja za urologa doktora Micica koji ima ordinaciju Uro medic, pa ce suprug otici i tamo na pregled. Ako je jos neko isao tamo, molim vas da mi prenese svoje iskustvo! Ako imate neki savet, bilo sta sto su vasi muzevi koristili od lekova da nam preporucite, bila bih jako zahvalna!

Probajte sa bademima. Tacnije jedite ih u "sto vecoj kolicini".

Nekim nasim prijateljima su pomogli, cak ni dr.nije vjerovao svojim ocima kad je vidio nalaz u granicama normale a jedina terapija je bio badem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se prikljucim. Moj muz isto ima los spermogram. Pokusavali smo da ostanem u drugom stanju ali uzalud :(

Pre tri meseca je imao 7 mil. i 60% pokretnih a sad ima 10 mil. ali 40% pokretnih. Do sada nije nista uzimao od lekova ali su nam sad preporucili vitamin C 1g dnevno i Zinkosel 1 tabl. dnevno. I preporucili su nam sledecu smesu: samleti po 50gr. badema, oraha,lesnika,crne semenke i bele semenke (sve ocisceno, ne peceno i ne slano) i to sve pomesati sa medom i dobro sjediniti. Uzimati dve kasike dnevno, 1 ujutru i 1 uvece! Videcemo kakvi ce nam biti rezultati pa javljam!

Pozdrav za sve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima. Samo napred, bez nervoze jer to jako utice na zacece bebe. I vodite ljubav sa ljubavlju. ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se prikljucim. Moj muz isto ima los spermogram. Pokusavali smo da ostanem u drugom stanju ali uzalud :(

Pre tri meseca je imao 7 mil. i 60% pokretnih a sad ima 10 mil. ali 40% pokretnih. Do sada nije nista uzimao od lekova ali su nam sad preporucili vitamin C 1g dnevno i Zinkosel 1 tabl. dnevno. I preporucili su nam sledecu smesu: samleti po 50gr. badema, oraha,lesnika,crne semenke i bele semenke (sve ocisceno, ne peceno i ne slano) i to sve pomesati sa medom i dobro sjediniti. Uzimati dve kasike dnevno, 1 ujutru i 1 uvece! Videcemo kakvi ce nam biti rezultati pa javljam!

Pozdrav za sve!

I mi imamo isti problem.procitala sam tvoj recept pa me interesuje koliko meda i koje semenke.Pozdrav. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To mi liči na suncokret(crne) i bundevu(bijele)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To mi liči na suncokret(crne) i bundevu(bijele)...

I meni isto tako lici , ali za svaki slucaj da budem sigurna. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene da li je moguce da 3 godine nismo znali da mm ima teratozoospermiju 1 grupa???

Toliko puta smo radili spermograme i spermokulture i sad kad smo otisli na komisiju njihovi nalazi pokazase ovo :blink: :blink: :blink:

Ne razumem :blink: :blink: :blink: Zar je moguce da postoji tolika razlika u radu laboratorija???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene da li je moguce da 3 godine nismo znali da mm ima teratozoospermiju 1 grupa???

Toliko puta smo radili spermograme i spermokulture i sad kad smo otisli na komisiju njihovi nalazi pokazase ovo :blink: :blink: :blink:

Ne razumem :blink: :blink: :blink: Zar je moguce da postoji tolika razlika u radu laboratorija???

Moguce, a moguce i da se menja nalaz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, mi smo uspeli da zatrudnimo! Dva meseca nakon muzevljeve terapije prepisane od strane dr. Micica iz ordinacije Uro medic, i neprestanog vodjenja ljubavi bez razmisljanja o bebi ugledali smo, u oktobru, nase dve divne crtice :rolleyes: Mi smo sesti par za koji znam da se obratio tom lekaru za pomoc i svi smo trudni! Svako od nas imao je razlicite terapije, lekar je zaista fenomenalan. Pregledi nisu bas jeftini, cini mi se da su oko 5-6000, plus terapija. Ali, nista ne moze da bude skupo kad osetite kako se vas bebac pomera u stomaku! Zelim vam da uskoro sve dozivite nasu srecu!

LunaMi i Palčica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, mi smo uspeli da zatrudnimo! Dva meseca nakon muzevljeve terapije prepisane od strane dr. Micica iz ordinacije Uro medic, i neprestanog vodjenja ljubavi bez razmisljanja o bebi ugledali smo, u oktobru, nase dve divne crtice :rolleyes: Mi smo sesti par za koji znam da se obratio tom lekaru za pomoc i svi smo trudni! Svako od nas imao je razlicite terapije, lekar je zaista fenomenalan. Pregledi nisu bas jeftini, cini mi se da su oko 5-6000, plus terapija. Ali, nista ne moze da bude skupo kad osetite kako se vas bebac pomera u stomaku! Zelim vam da uskoro sve dozivite nasu srecu!

U kom gradu je taj doktor????Vi ste pravi srecnici sto ste uspeli,svaka cast i sa srecom

m1212.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

izvinjavam se ali ja se stvarno ne razumem u ovu temu :unsure: , pa ako neko može da mi objasi šta je spermogram a šta spermokultura, tj šta pokazuje jedno a šta drugo i koje su normalne vrednosti....

puno hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U kom gradu je taj doktor????Vi ste pravi srecnici sto ste uspeli,svaka cast i sa srecom

m1212.gif

sad sam išla na google i našla tamo ovu ordinaciju, ali ne znam da li smem da okačim link.. pa ako hoćeš mogu ti poslati u pp...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ipak sam ti poslala u pp :D

kiss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U kom gradu je taj doktor????Vi ste pravi srecnici sto ste uspeli,svaka cast i sa srecom

m1212.gif

Doktor je u Beogradu u ulici Kneza Milosa, potrazi njihov sajt.Drzim vam fige!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ipak sam ti poslala u pp :D

kiss

Doktor je u Beogradu u ulici Kneza Milosa, potrazi njihov sajt.Drzim vam fige!

Hvala vam t4801.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.