Prvi poklon bebi

odgovora

Objavljeno

Proslo 8 nedelja vec je vreme da nam polako pocnu dolaziti gosti, a nas svi obilaze i izbegavaju.

Nemaju ljudi novca a sramota ih da dodju praznih ruku. Bilo bi mi puno draze da nas neko obidje,da se malo druzimo i da vide moju malu ljubav. Srecemo rodbinu i prijatelje po gradu u setnji i svi su u fazonu, evo kad bude plata dolazimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo uglavnom dobili novac. Dobili smo i 10ak bodica koji ce nam biti dobri na jesen, a to mi bas odgovara, pa smo dobili i neke kompletice, a nasim najblizima smo rekli sta da nam kupe (roditelji, baba i deda)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine, radosnica je lep poklon!

Mi smo za prvu bebu od najbližih dobili krupne stvari (krevetić, dušek, kolica, AS...) pa je to nasledila i druga beba. To je sve bilo jako lepo i korisno, ali, ne ostaje za uspomenu.

Mislim da je najlepše prvom prilikom pokloniti nešto upečatljivo. Meni su recimo najdraže obične čestitke :).

Od prijatelja smo uglavnom dobijali odeću (sve je bilo jako lepo, ali se koristi suviše kratko), poneku igračku (neke od njih su se pokazale kao pun pogodak, u svakodnevnoj upotrebi su već godinama), nunalicu (od kolega sa posla mm, fischer price, goristili je naši klinci, prosledili je dalje pošto je u odličnom stanju)....

Sad ne znam da li smem da preporučujem, ali ima u Beogradu firma koja pravi mekane cipelice - krpene patofnice za bebe. Ima prelepih modela, a možete i sami da osmislite šta želite pa vam tako i naprave. Ja sam za svoju bebu osmislila model i zamolila ih da mi nešto unutra napišu. Ispalo je preslatko. Slično planiram ubuduće da poklanjam - lepo je, sa ličnim pečatom, malo, nije skupo, a može da se čuva kao uspomena.

Svojim kumama sam pravila "torte" od pelena. To je bio pun pogodak. Pelene se slažu u krug, da izgledaju kao okrugla torta. Može da se stavi više spratova. Prvi put kada sam pravila, ubacila sam unutra bodić, trenerku, majicu, čarape i ćebence. Drugi put sam već bila iskusnija pa sam smanjila odeću koja se prerasta, a umesto toga dodala nepromočive portiklice, male peškiriće i onaj veći peškir sa kapuljačom. Iz svog iskustva znam da se ti peškiri, kao i ćebenca i prekrivači koriste jako dugo pa su korisniji od bodića, zeka i sl... Uglavnom, "torta" mi je sada hit za poklanjanje, jer uvek može da se prilagodi potrebama osobe kojoj se poklanja, a i trenutnom budžetu.

Osim toga, poklanjala sam im i čestitke koje sam sama pravila.

Sad sam se još setila. Jednoj rođaki sam poklonila veliku kutiju za bebine uspomene. Unutra ima koverta za čuperak kose i nekoliko fijokica za pupak, zubiće i sl...

Ako je u pitanju neka bliska drugarica, možete nekoga da zamolite da vas neprimetno slika dok je drugarica još trudna, u nekoj veseloj situaciji, pa poklonite posle tu sliku, uz čestitku, i poruku u smislu kako ste sa nestrpljenjem i u veselju čekali zajedno dolazak bebe...

Nije uvek problem u novcu, uz malo mašte "jeftin" poklon može da donese više sreće nego neki skupi brendirani bodić koji će beba izrasti za mesec dana i koji će ostati da čami u nekom ormaru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poli super su predlozi, ja cu mojoj drugarici da napravim tortu od pelena, to mi se mnogo svidja, bas mi je krivo sto mi to nismo dobili

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad bi mi neko poklonio radosnicu... :D

Imam jednu viska, ali je roza, ostala od devojcica.

Sad mi imak treba neka za decake, ili bar neku univerzalnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najviše volim pare :P

Sreća pa nikoga nije bio blam da pita šta da kupi, a ni mene nije blam da im odgovorim sa sve linkovima ka odgovarajućim proizvodima i jasnim i preciznim uputstvima šta i kako :D naravno, uvek im pošaljem više stvari, pa da se ukombinuju kako žele.

Tetka je za sada jedina sama birala, ali je kupila prelep komplet peškirića i bade mantilić u "Beba Kids"-u :wub: + koverta B)

Sad sam gledala ove torte od pelena - pa to uopšte nije komplikovano da se napravi - znam šta će od mene da dobijaju <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam skoro otkila savrsen poklon, otisci stopala beba. Uspomena ostaje za ceo zivot. Izradjuje ih studio Memory Cast u Beogradu i preslatki su. Ovako je ispao moj poklon drugarici. Imaju profil na fejsu i instagramu.

Aleksej.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.