Prvi poklon bebi

odgovora

Objavljeno

Sta je po vasem misljenju najbolji ili najprakticniji poklon za bebu , odnosno, novorodjence koje posecujete? Da li je to novac, nesto od opreme ili igracka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta je po vasem misljenju najbolji ili najprakticniji poklon za bebu , odnosno, novorodjence koje posecujete? Da li je to novac, nesto od opreme ili igracka?

Kod nas je obavezan novac za ''pod jastuk''. A od ostalih stvari zavisi od bliskosti sa osobom. Mi smo dobili od jednog bodija, do vrtica, hodaljke, stolice za hranjenje...

Provom kome ja sad odem odnecu punu kutiju sa sitnicama kao sto su: flasica, makazice za nokte, culcle, kutija za cucle, cetkica za pranje flasica i cucli, pribor za jelo, kasicice isl....sve to ne kupis do momenta kada ti zatreba a onda obicno nema. Tako da mislim da je poklon koristan :).

KruelaDeviL i MamaNataša volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

definitivno komplet za uzimanje bebinog otiska sakice!!! moze sa dodati i jadna crvena i super!!! poz mara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi svuda nosimo parice, i za prvu posetu i za rodjendane...izuzem kod mama fensulja za koje znam da te pare potrose na sebe umesto na dete...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja volim da pitam sta treba i onda kupim, uglavnom su to bliske osobe pa ni mene ni njih nije sramota

KruelaDeviL voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja volim da pitam sta treba i onda kupim, uglavnom su to bliske osobe pa ni mene ni njih nije sramota

Takodje, mislim da je to najpametnije.

Mina je, naprimer, od moje drugarice dobila izvezenu uramljenu sliku, sve sa njenim imenom, prezimenom, datumom i mestom rodjenja, tezinom/duzinom, sa svim pratecim uz to slicicama (roze kolica sa devojcicom, vaga, lenjir... :lol: )

E, tim poklonom sam se zaista odusevila, originalan je, sladak, zanimljiv i za svagda!

Sledecoj bebi smo mi isti poklon uzeli, samo je decak bio u pitanju :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takodje, mislim da je to najpametnije.

Mina je, naprimer, od moje drugarice dobila izvezenu uramljenu sliku, sve sa njenim imenom, prezimenom, datumom i mestom rodjenja, tezinom/duzinom, sa svim pratecim uz to slicicama (roze kolica sa devojcicom, vaga, lenjir... :lol: )

E, tim poklonom sam se zaista odusevila, originalan je, sladak, zanimljiv i za svagda!

Sledecoj bebi smo mi isti poklon uzeli, samo je decak bio u pitanju :rolleyes:

e bas je sladak poklon ( zamislila sam ga )....Ja uglavnom pitam majku sta joj treba i uglavnom znam sta necu kupiti ( tipa one zeke ili odelce iz jednog dela sa zatvorenim stopalima). A lova je sastavni deo poklona...hahaha i tome se samo roditelji obraduju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

najvise sam volela kad me neko pita sta treba...onda bih rekla kupuj pelene maramice i mleko :lol: i tako bi se obradovalaaaaa ondaaaaaaaaaa i ja i beba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tamamra/Mina, a gde je nasla taj poklon ? Je l ona radilia ili kupila ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja volim da pitam sta treba i onda kupim, uglavnom su to bliske osobe pa ni mene ni njih nije sramota

isto i po meni je to najpametnije

a savet za one koji ne znaju sta bi kupili

uvek dajte novac pa 100din 100din

jer ce roditelji tako skupiti dinar po dinar i kupiti nesto pametno

bolje nego 101 odelce sa stopicama :lol: :lol: :lol:

KruelaDeviL voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je nama neko blizak, onda pitam sta im treba. I kod nas je obicaj novac pod jastuk tako da to moze biti i jedini poklon.

U nekoliko poseta, odneli smo Radosnicu, jer to roditeljima ne pada na pamet, a poklon je extra i lepa uspomena.

Ne volim da poklanjam garderobu jer to dete preraste vrlo brzo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tamamra/Mina, a gde je nasla taj poklon ? Je l ona radilia ili kupila ?

To radi njena svekrva, koliko se secam naplacivala je 1200din.

Ovako izgleda.

Mi smo se nadobijali Radosnica, eno skupljaju prasinu, te su bez veze skroz, zato smo od Opstine dobili jednu bas lepu i zanimljivu i tu sve redovno upisujem :rolleyes:

post-18233-1280695934_thumb.jpg

MamaNataša voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas je slatka i originalna !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To radi njena svekrva, koliko se secam naplacivala je 1200din.

Ovako izgleda.

Mi smo se nadobijali Radosnica, eno skupljaju prasinu, te su bez veze skroz, zato smo od Opstine dobili jednu bas lepu i zanimljivu i tu sve redovno upisujem :rolleyes:

Bas je slatko !!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja za "povojnicu" pravim torte od pelena. Budu obicno na 3 sprata i na vrhu neko odelce, kompletic, ono sto znam da su mi mame pomenule da ce im trebati (ja ih ispitam u trudnoci :lol: ) a okolo bebi kozmetika, bocice isl.

Za prvi rodjendan zavisi koliko su bliski- najblize uvek pitam.

Za krstenje kupujem personalizovane poklone- srebrninu sa ugraviranim imenom tipa escajg, ram za sliku, drzac za krstenicu, album, kasica prasica ili cebence/taggies sa isvezenim imenom... uvek nesto da ostane kao lepa uspomena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi dajemo novac, ali onima koji su nam bliski pravimo tortu od pelena. Nije teska za pravljenje, ali je super ideja. I moja je obicno na tri sprata, a okolo su carapice, portikle bodici...

Ja sam instrukcije pratila na http://www.youtube.com/watch?v=bc1Se-CXfJA&hl=sr

Stvarno je lako!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Korpa sa voćem, slatkišima, pićem, bebi odjeća...na vrhu stoji kasica u koju stavimo novac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Korpa sa voćem, slatkišima, pićem, bebi odjeća...na vrhu stoji kasica u koju stavimo novac...

Pozvana si kod nas za par dana... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To radi njena svekrva, koliko se secam naplacivala je 1200din.

Ovako izgleda.

Mi smo se nadobijali Radosnica, eno skupljaju prasinu, te su bez veze skroz, zato smo od Opstine dobili jednu bas lepu i zanimljivu i tu sve redovno upisujem :rolleyes:

Bas je slatko! Super poklon !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Npr kumici sam kupila prenosivi krevetac, i stvarno joj je posluzio heheheh sad ga moja bubica koristi :) A drugde gde sam isla ,obicno su to sve bliski ljudi, jednostavno kazem koliko parica bi izdvojila i pitam da li ja nesto kokretno da kupim ili pak parice da odnesem. Ali nikada nisam kupovala odelca i te gluposti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi dajemo novac, ali onima koji su nam bliski pravimo tortu od pelena. Nije teska za pravljenje, ali je super ideja. I moja je obicno na tri sprata, a okolo su carapice, portikle bodici...

Ja sam instrukcije pratila na http://www.youtube.com/watch?v=bc1Se-CXfJA&hl=sr

Stvarno je lako!

I ja sam napravila torticu za naseg batu i uz to ce naravno ici jos jedan pokloncic :wub:

Zaista nije nista komplikovano a i napravi se za cas!

post-18233-1281387848_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja lepo u Aksi kupim vaucer i dam roditeljima, pa neka kupe sta im treba. Meni je to super stvar. Imate vaucer od 500 din pa navise. Sad cu tako i za Novu godinu. Dam vaucer pa roditelji sami prave paketic. Stvarno super stvar.

MamaNataša voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je jedan od najprakticnijih poklona koje sam dobila bio ona njihalica, njanjalica ili kako je vec zovu.

Generalno, pa i za prvi poklon, ja se trudim da poklanjam stvari koje ljudi nece sami kupiti. Kupim jedan Carters kompletic (velicina 9 meseci - jer do 9 meseci uglavnom drugi kupuju, a od babina se izvuce, pa tako da popunimo to do prvog rodjendana). Carters kupujem samo zato sto su prelepi i povoljni (1200 din - pamucna majica i pantalonice) Uz to obavezno kupim one dezenirane pelene, ili tanki prekrivac, neku blesavu zveckicu. To je ono osnovno, e sad, u zavisnosti od toga koliko sam bliska sa tim nekim kome kupujem, najvise volim, ako mogu da pitam, a posto su to uglavnom neke bliskije osobe, ponudim ogradicu, njihalicu, stolicu za hranjenje, prenosivi krevetic ili vec tako nesto. Ranije sam kupovala flasice cucle i tako to, medjutim posle mog bebca, to sam izbacila iz liste poklona. On je nas toliko namucio da je to nesto neverovatno. Kada nam se raspala prva postavka cucli na flasicama covek je odbijao hranu. Njemu ni jedna nije odgovarala. Dva meseca smo muku mucili da nadjemo odgovarajuci oblik, i onda sam istu tu dudu kuvala do iznemoglosti da se malo "odrpa" da bi gospodin pristao da je koristi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su uglavnom pitali sta nam treba,mada ni time nisam zadovoljna jer nije to bas ono sto sam ja htela. Npr. mojoj tetki sam rekla da nam treba stolica za hranjenje i ona je kupila ali neku malu i skroz mi je nekako kruta,uopste nije onakva kakve se prodaju po radnjama.Videcemo kako ce biti za drugo dete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve to zavisi od toga koliko sam bliska s nekim. Ako je u pitanju rodbina ili bliski prijatelji, onda ih fino pitam ima li nešto da im treba, pa ako žele oni kažu i kupim im to, s tim da uvek tražim da mi kažu konkretnu boju, model i sl. da ne bih uzimala po svom ukusu. Garderobu izbegavam kupovati jer sam i ja nadobijala masu nepotrebnih, a u nekim slučajevima i ne baš lepih stvari koje nisam nikad iskoristila.

Nisam pobornik novca jer se često dešava da na ovu krizu ljudi novac iskoriste za nešto deseto, na šta naravno imaju pravo, ali ako nešto namenjujem bebi, onda bih volela da beba nešto i dobije od toga. Zato mi je ideja sa vaučerima ili poklon karticama u prodavnicama opreme za bebe odlična stvar. Tako roditelji uvek mogu naći nešto što im treba, pa makar to bile pelene ili vlažne maramice.

Uz to obično uzmem neku iskoristivu stvarčicu, kao što je npr. neka dekica.

MamaNataša voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.