Društvene igre

odgovora

Objavljeno

Koje drustvene igre volite a koje ne ?? Da li ih cesto igrate ?? Ja volim UNO,poker i ne ljuti se covece.. A mrzim monopol jer mnogo traje.. :( Obicno igramo UNO,jer nemamo obice karte da bi igrali poker...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prije sam znala igrati raznorazne igrice, međutim sada nemam vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja obozavam drustvene igre i jedva cekam da mala poraste i da igramo sa njom.

Volim da se kartam ( remi , kanasta, lorum i slicno), neljuti se covece, volim i monopol a jos vise riziko i onu detektivsku igru, sad ne mogu da se setim imena.

Sa svojom cerkom koja ima 3 godine igram domine i igru memorije a i slazemo puzzle.

Da obozavam i zanimljivu geografiju. " na slovo na slovo ' i kaladont mi zovemo " putnicke igre' jer smo kao deca to uvek igrali u kolima kada putujemo negde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikada nisam bas nesto bila privrzena drustvenim igrama... Pre sam znala da odigram remi, covece ne ljuti se... Sada igram kada "moram", tj kada ima manjka ljudi za neku igru pa onda aaajdeee ;) Ali lepo je to druzenje, uvek je veselo i zabavno :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Volim da se kartam ( remi , kanasta, lorum i slicno), neljuti se covece, volim i monopol a jos vise riziko i onu detektivsku igru, sad ne mogu da se setim imena.

Sa svojom cerkom koja ima 3 godine igram domine i igru memorije a i slazemo puzzle.

Da obozavam i zanimljivu geografiju. " na slovo na slovo ' i kaladont mi zovemo " putnicke igre' jer smo kao deca to uvek igrali u kolima kada putujemo negde.

Remi i ja volim, al' neznam sta je kanasta, niti lorum. Ako te ne smara molim te objasni mi. Sa kartama volim i "tac", "tablic", "kontra tablic", "rat"... Detektivska igra se zove Cluedo i ja je obozavam, al je nemam. Monopol bas volim, al ga nikad ne igramo duze od sat vremena jer imas pravilo za skracenu igru. Vecu sumu novca podelis igracima, svako na slepo izvlaci 3 placa i placevi se prodaju nezavisno od toga dal' je neko stao na polje. Brze ide, a isto je. Inace i jamb volim, ne ljuti se covece, riziko... Te igrice, kao sto su "na slovo na slovo" ,"kaladont", "lubenice" mi samo sto ne igramo za stolom. :D Uno karte sam imala, al sad igramo to isto samo sa obicnim kartama. Ovde se Uno zove "Mau-mau". Domine imam, al nekako ih redje igramo. Ako neko ne zna koja je koja igra, vrlo rado cu mu objasniti pravila. :D Obozavam igrice, mislim da su odlican nacin zabave, a i kuliranja. Meni jednostavno nikad ne dosadi da ih igram!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ispala sam iz tog fazona... :(

Volim da igram remi, a mm vise tablic, tako da su to jedine igrice koje praktikujemo...

Nekada sam igrala domine, micu i ne ljuti se covjece, ali vec dugo mi nije palo na pamet da odigramo nesto od toga.

A da, jedno vrijeme smo bili zarazeni jambom. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potičem iz mnogočlane porodice i baš smo se lepo zabavljali uz društvene igre. Moje omiljene su tada bile riziko i čoveče ne ljuti se, kao i neke igre sa kartama, kojih se sad više i ne sećam, jer ih nisam duuuugoooo igrala...Sa ćerkom sada igram čoveče ne ljuti se i monopol, ali uvek joj popuštam i uglavnom ona pobeđuje, što je čini veoma srećnom...A puzle slažem i dan danas i to me tako opušta da vam ne mogu opisati, neke veće znam i danima da sastavljam, jer nemam puno slobodnog vremena, a tu ljubav sam prenela i ćerki...Ona voli i igru memorije i razne slagalice sa slovima i životinjama, i ja to igram isključivo zbog nje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OBOZAVAM COVECE NE LJUTI SE,JAMB,PA I KARTE(ne znam koliko spadaju u drus.igre),ALI NIKO SAMNOM NECE DA IGRA,svi beze,a ja obozavam,ali nisam neki igrac.i monopol sam volela kao mladja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JAMB me potseca na studentske dane. :) Ne znam koliko sam partija odigrala sa cimerkama. :D Moj muz voli da igra preferans sa drustvom, a ja nikako da shvatim u cemu je fora. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja obozavam drustvene igre i jedva cekam da mala poraste i da igramo sa njom.

Volim da se kartam ( remi , kanasta, lorum i slicno), neljuti se covece, volim i monopol a jos vise riziko i onu detektivsku igru, sad ne mogu da se setim imena.

Sa svojom cerkom koja ima 3 godine igram domine i igru memorije a i slazemo puzzle.

Da obozavam i zanimljivu geografiju. " na slovo na slovo ' i kaladont mi zovemo " putnicke igre' jer smo kao deca to uvek igrali u kolima kada putujemo negde.

Da bre,ja zaboravi na slovo na slovo i zanimljive geografije.. Na puzzle se nerviram jer nikakoo da pogodim gde koja ide!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Remi i ja volim, al' neznam sta je kanasta, niti lorum. Ako te ne smara molim te objasni mi. Sa kartama volim i "tac", "tablic", "kontra tablic", "rat"... Detektivska igra se zove Cluedo i ja je obozavam, al je nemam. Monopol bas volim, al ga nikad ne igramo duze od sat vremena jer imas pravilo za skracenu igru. Vecu sumu novca podelis igracima, svako na slepo izvlaci 3 placa i placevi se prodaju nezavisno od toga dal' je neko stao na polje. Brze ide, a isto je. Inace i jamb volim, ne ljuti se covece, riziko... Te igrice, kao sto su "na slovo na slovo" ,"kaladont", "lubenice" mi samo sto ne igramo za stolom. :D Uno karte sam imala, al sad igramo to isto samo sa obicnim kartama. Ovde se Uno zove "Mau-mau". Domine imam, al nekako ih redje igramo. Ako neko ne zna koja je koja igra, vrlo rado cu mu objasniti pravila. :D Obozavam igrice, mislim da su odlican nacin zabave, a i kuliranja. Meni jednostavno nikad ne dosadi da ih igram!!!

KAKO IGRAS UNO SA OBICNIM KARTAMA???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

obožavam društvene igre samo ih sad ne igram. UNO smo igrale drugarica i ja imala je karte ali ih izgubila, super je stvar.

volim riziko, monopol (igrala sam ga i na kompu), jamb ( isto studentski dani), tvinč, tač, lora, remi, kluedo............ samo ne znam kad ću ponovo da igram :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KAKO IGRAS UNO SA OBICNIM KARTAMA???

Uno se sa obicnim kartama igra podpuno isto kao sa Uno kartama. Znaci, pratis znak (umesto boju) i mozes da ga promenis sa njenim brojem ili onom za menjanje znaka (to jest boje u Uno igri). Znaci- Ako ja krenem sa 4 srce, onaj iza mene moze da promeni znak sa 4 list.

Znacenje brojeva:

1 ili As (kako kome pise)- karta koju moras da pokrijes drugom. Ako je bacis, a nemas da je pokrijes kupujes dok ne nadjes adekvatnu kartu. Znaci- As srce mora da se pokrije sa srcom. Ako ja imam as-a i bacim ga, a nemam da ga pokrijem moram da izvlacim karte, sve dok ne naidjem na srce ili drugog as-a (npr list) sa kojim bih ga pokrila i time promenila znak. Paznja: I tog as-a bih morala da pokrijem, al' njegovim znakom (u ovom slucaju listom). Npr, imate pravo, da bacite As list, pa preko as srce, pa as tref pa as kocka, ali morate da pokrijete tog as-a kocku sa kockom.

Mala dvojka ili ti 2 detelina- igrac koji je igrao pre tebe kupi 4 karte.

7- igrac koji igra posle tebe kupuje 3. Ako on ima da doda 7 na tvoju kartu, onda onaj iza njega kupuje 6 i tako dalje. Znaci, ako ti neko baci 7 a ti imas, pokrivas 7 i ne kupujes nista, to radi taj sledeci. Ako i on ima ima pravo da baci i tako dok ne dodje do nekog ko nema 7. On kupi onoliko karti koliko sedmica ima. 3, 6, 9 ili 12.

8- igrac koji igra posle tebe se preskace.

9- obrce se smer u kome je tekao krug. Ako ste igrali u smeru kazaljki na satu, sad igrate obrnuto.

12 ili Jandar- je karta koja menja znak. Ako se sa njom zavrsi racuna se puta dva, ako se sa dva zavrsi, x4 i tako dalje.

Na kraju se sve karte sabiraju. One sa slikom ili sa funkcijom su 10, ostale onoliko koliko pise. Onoba koja pobedi dobija -20.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uno se sa obicnim kartama igra podpuno isto kao sa Uno kartama. Znaci, pratis znak (umesto boju) i mozes da ga promenis sa njenim brojem ili onom za menjanje znaka (to jest boje u Uno igri). Znaci- Ako ja krenem sa 4 srce, onaj iza mene moze da promeni znak sa 4 list.

Znacenje brojeva:

1 ili As (kako kome pise)- karta koju moras da pokrijes drugom. Ako je bacis, a nemas da je pokrijes kupujes dok ne nadjes adekvatnu kartu. Znaci- As srce mora da se pokrije sa srcom. Ako ja imam as-a i bacim ga, a nemam da ga pokrijem moram da izvlacim karte, sve dok ne naidjem na srce ili drugog as-a (npr list) sa kojim bih ga pokrila i time promenila znak. Paznja: I tog as-a bih morala da pokrijem, al' njegovim znakom (u ovom slucaju listom). Npr, imate pravo, da bacite As list, pa preko as srce, pa as tref pa as kocka, ali morate da pokrijete tog as-a kocku sa kockom.

Mala dvojka ili ti 2 detelina- igrac koji je igrao pre tebe kupi 4 karte.

7- igrac koji igra posle tebe kupuje 3. Ako on ima da doda 7 na tvoju kartu, onda onaj iza njega kupuje 6 i tako dalje. Znaci, ako ti neko baci 7 a ti imas, pokrivas 7 i ne kupujes nista, to radi taj sledeci. Ako i on ima ima pravo da baci i tako dok ne dodje do nekog ko nema 7. On kupi onoliko karti koliko sedmica ima. 3, 6, 9 ili 12.

8- igrac koji igra posle tebe se preskace.

9- obrce se smer u kome je tekao krug. Ako ste igrali u smeru kazaljki na satu, sad igrate obrnuto.

12 ili Jandar- je karta koja menja znak. Ako se sa njom zavrsi racuna se puta dva, ako se sa dva zavrsi, x4 i tako dalje.

Na kraju se sve karte sabiraju. One sa slikom ili sa funkcijom su 10, ostale onoliko koliko pise. Onoba koja pobedi dobija -20.

AUUU..Ne bih se ja snasla... Bolje mi je sa ovim kartama... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AUUU..Ne bih se ja snasla... Bolje mi je sa ovim kartama... :P

Cini ti se, nije tako komplikovano kada uzmes karte u ruke i pokusas...

Zna li ko da mi objasni kako se igra preferans? Oduvek sam zelela da naaucim tu igru, al niko nije znao da mi je objasni... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koje drustvene igre volite a koje ne ?? Da li ih cesto igrate ?? Ja volim UNO,poker i ne ljuti se covece.. A mrzim monopol jer mnogo traje.. :( Obicno igramo UNO,jer nemamo obice karte da bi igrali poker...

UNO, jedno leto smo bas preterali.... sad sam poklonila karte, ovde ih nigde nisam nasla za kupiti. Monopol sam isto volela...sto Jellena rece sad malo vrmena imam. A da, i jamb volimo odigrati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha, moram vam reci, kupila ja kumovima (10, 8 i 7 god) drustvenu igru TOMBOLA, ali nikako da im dam, sve se nadam da ce neko da igra sa mnom ali nece ( na kutiji pise ZA DECU)..... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potičem iz mnogočlane porodice i baš smo se lepo zabavljali uz društvene igre. Moje omiljene su tada bile riziko i čoveče ne ljuti se, kao i neke igre sa kartama, kojih se sad više i ne sećam, jer ih nisam duuuugoooo igrala...Sa ćerkom sada igram čoveče ne ljuti se i monopol, ali uvek joj popuštam i uglavnom ona pobeđuje, što je čini veoma srećnom...A puzle slažem i dan danas i to me tako opušta da vam ne mogu opisati, neke veće znam i danima da sastavljam, jer nemam puno slobodnog vremena, a tu ljubav sam prenela i ćerki...Ona voli i igru memorije i razne slagalice sa slovima i životinjama, i ja to igram isključivo zbog nje...

Nemoj da se ljutis, ali moj savet ti je da joj nepustas da pobedi. Treba da nauci da prihvati kada izgubi, veruj mi to ce joj pomoci u zivotu. Recimo, mene nikada nisu pustali i ja sa ponosom prihvatim kada mi u zivotu nesto neide ili kada izgubim, dok mm su kao malog pustali da pobedi i sada kao odrastao covek jako tesko podnese poraz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Remi i ja volim, al' neznam sta je kanasta, niti lorum. Ako te ne smara molim te objasni mi. Sa kartama volim i "tac", "tablic", "kontra tablic", "rat"... Detektivska igra se zove Cluedo i ja je obozavam, al je nemam. Monopol bas volim, al ga nikad ne igramo duze od sat vremena jer imas pravilo za skracenu igru. Vecu sumu novca podelis igracima, svako na slepo izvlaci 3 placa i placevi se prodaju nezavisno od toga dal' je neko stao na polje. Brze ide, a isto je. Inace i jamb volim, ne ljuti se covece, riziko... Te igrice, kao sto su "na slovo na slovo" ,"kaladont", "lubenice" mi samo sto ne igramo za stolom. :D Uno karte sam imala, al sad igramo to isto samo sa obicnim kartama. Ovde se Uno zove "Mau-mau". Domine imam, al nekako ih redje igramo. Ako neko ne zna koja je koja igra, vrlo rado cu mu objasniti pravila. :D Obozavam igrice, mislim da su odlican nacin zabave, a i kuliranja. Meni jednostavno nikad ne dosadi da ih igram!!!

Jeste, Cluedo...hvala.

ispisacu ti malo kasnije pravila sada zurim, izvini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste, Cluedo...hvala.

ispisacu ti malo kasnije pravila sada zurim, izvini.

Ok, nema frke, hvala. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao student jamb i remi i monopol...a sa mm dok smo se zabavljali remi a sada sa sinom igram igricu zmija i merdevine i super je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj da se ljutis, ali moj savet ti je da joj nepustas da pobedi. Treba da nauci da prihvati kada izgubi, veruj mi to ce joj pomoci u zivotu. Recimo, mene nikada nisu pustali i ja sa ponosom prihvatim kada mi u zivotu nesto neide ili kada izgubim, dok mm su kao malog pustali da pobedi i sada kao odrastao covek jako tesko podnese poraz.

To sam i ja htela da kazem ,ali nisam htela da uvredim Ruskinju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sam i ja htela da kazem ,ali nisam htela da uvredim Ruskinju...

pa sta bude nek bude,...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao,ja bas volim da igram igrice,a inisam i igrala 100 godina...nemam drustvo za to :(

ponekad na casovima sa klincima igram te igrice tipa na slovo na slovo(vesanja ili zanimljivu geografiju),ima nekoliko varijanti koje su za izvodjenje na casovima,pa kad vidim da su umorni ili hoci da na zanimljiv nacin pocnem ili zavrsim cas ili da ponovimo recimo nove reci koje smo radili -onda se igramo :)

jedva cekam da imam dete pa da sa njim mogu opet da igram domine,ne ljuti se covece,karet itd :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kao student sam jedno vreme zivela sa jednom bakom koja je obozavala da igra remi,tako da mso cimerka i ja sa njom orgznizovale klartaske veceri kad nam je bilo dosadno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.