Porodilište - Niš

odgovora

Objavljeno

Ako ima neka porodilja iz Nisa neka podeli s nama to iskustvo.

Ja sam se porodila pre 4 meseca u niskom porodilistu.Porodjaj je bio veoma lak ali sam sa bebom imala problema.Hvala Bogu sad je sve u redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj porodjaj je bio pre 10 meseci. Porodjaj relativno lak, prirodan. Beba dobro, osim epizode zutice.

Samo porodiliste besprekorno cisto, imala sam srece da tog popodneva budem jedina porodilja. Moj Dr. celo vreme uz mene.

Akuserska jedinica prica za sebe. Drugi svet u kome je najvazniji stav porodilje. Ako ne zaboravite cinjenicu da ste na jugu Srbije i ako tome pristupite kao necemu privremenom, sto traje tri dana, nakon cega idete kuci, necete se previse razocarati. Ulogu Princeze na zrnu graska ostavite za kucu, supruga i roditelje. U suprotnom, boravak tamo bice nocna mora.

Neudobni kreveti u kojima spavate sa bebama su pravi uzas, iako su sobe relativno uredne i ciste.

Najlosiji utisak na mene ostavile su same porodilje a ne osoblje (iako je konkurencija bila ostra). Nisam mogla da verujem gledajuci pojedine zene tamo a da se ne cudim gde su rasle i ko ih je vaspitavao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na moju veliku žalost ja sam baš grozno prošla... Porodila sam se u avgustu 2008... Porođaj mi je bio veoma težak i to sve zbog greške lekara koji nije video da je pupčana vrpca obmotana oko bebine nogice i da zato beba ne može da izađe... Mučili su me, ne znam ni ja više koliko dok nisu konstatovali da stvarno nešto nije u redu... Ali na kraju se sve završilo dobro...

O akušerskoj jedinici ne znam šta da kažem... Bilo mi je stvarno grozno... Sestre su strašno neljubazne, viču na porodilje i ne žele ništa da pomognu... Higijena u sobama i nije tako loša, ali wc je priča za sebe... Ali za to više krivim same porodilje nego čistačice... Stvarno mi nije jasno kako neke žene nemaju osnovnu kulturu i vaspitanje... Pitam se da li i kod kuće bacaju uloške svuda po kupatilu...

Sve u svemu ja sam baš grozno prošla, nadam se da su vaša iskustva mnogo bolja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta reci? Istinu, naravno. Mene su upropastili. Prvo dete tesko 5kg su mi izvadili na vakum. Ja se niceg ne secam jer sam pala u sok i mislila sam da je to moj kraj. Primala sam i krv i plazmu i to sve jer dezurni dr nije hteo da me porodi na carski rez vec su me pustili da se poradjam prirodno, a znali su, imali su i mere da je beba krupna. Pa bilo je dovoljno samo me pogledati i videti da sam zrela za carski. Tako sam ja na porodjaju dobila kilu na stomaku a moj sin hematom na glavi. Svaki mesec smo ga vodili na CNS glave i kod neurologa. To je trajalo godinu dana...sada je decko super. Ima 4,5g i pravi je mamin andjeo. Mogla bih jos pricati o tome ali ima ovde i onih koje tek treba da se poradjaju pa da ne unosim paniku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svi doktori u niskom porodilistu su protiv carskog reza.Bas ako mora tada ga obavljaju.

Inace sestre su onako,kako koja.Ja sam imala rasprave sa glavnom akuserskom sestrom,koja je svoju vezicu branila iako je devojka koja ima 17 godina zapalila cigaretu u sobi kada je ostala sama.Htela sam premestaj,a ona je pocela da se raspravlja sa mnom ali kad je videla da to nicemu ne vodi popustila je.

Decu presvlace 2 puta dnevno iako ti traze 10 pelena u toku dana.

Briga o bebama je 0 i zbog toga je moje dete dobilo ojed,granulaciju pupka konjuktivitis.povecao mu se crp pa smo zbog toga ostali u bolnici 16 dana.Da poludis...ali,vazno je da je sada sve u redu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aha, a u ciju si sobu htela da predjes mlada majko..... :rolleyes: Ne mogu da verujem da si ostala 16 dana, izgledalo je da ces dan posle mene izci. Ja sam bila 22 dana tako da se tesi time, vazno je da su sada nase bebe dobro. Kako ste vi jel rastete, nas muce zubici, pa balavimo sve oko sebe, a rukice su nam najsladje, na rodjenju smo imali 2150 kg a sada vec 6000kg, nedamo se. Ljubi vas tvoja cimerka sa malisanom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aha, a u ciju si sobu htela da predjes mlada majko..... :rolleyes: Ne mogu da verujem da si ostala 16 dana, izgledalo je da ces dan posle mene izci. Ja sam bila 22 dana tako da se tesi time, vazno je da su sada nase bebe dobro. Kako ste vi jel rastete, nas muce zubici, pa balavimo sve oko sebe, a rukice su nam najsladje, na rodjenju smo imali 2150 kg a sada vec 6000kg, nedamo se. Ljubi vas tvoja cimerka sa malisanom.

Jaooooo,ne mogu sa verujem!

Ostala sam jos,beba je dobila temperaturu 39 ali hvala bogu da smo uzasli samo 6 dana nakon toga.

Na vreme ste pobegli jer su skoro sve bebe dobile stafilokoke.

Dobro smo,i nas muce zubici rastemo dobro teski smo 6700 a dugacki 68cm.

Ljubimo i mi vas!Strahinja ti se zove beba ako se dobro secam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, starhinja. Sisamo jos uvek, par puta mu moja svekrva dala sok od jabuke, ali nista drugo i redovno mu ne dajem. lepo napreduje skoro 300g nedeljno dodaje. bez obzira sto smo se rodili mesiec ipo dana ranije, lepo napreduje. 60cm smo dugacki na poslednjoj kontroli, sledeca nam je 1. aprila. a koko bese vase ime..... kako se ti snalazis, moram priznati da je ono hranjenje pogotovo nocu na tri sata bas bilo zeznuto, ali hvala bogu muz mi je tu dosta pomogao. kada smo stigli poceli su svi da nas bombarduju babskim pricama gde nas nista od toga nije dotaklo, odbacili smo to i sve prihvatili kao neki vic, idalje smo dobro i bez toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, starhinja. Sisamo jos uvek, par puta mu moja svekrva dala sok od jabuke, ali nista drugo i redovno mu ne dajem. lepo napreduje skoro 300g nedeljno dodaje. bez obzira sto smo se rodili mesiec ipo dana ranije, lepo napreduje. 60cm smo dugacki na poslednjoj kontroli, sledeca nam je 1. aprila. a koko bese vase ime..... kako se ti snalazis, moram priznati da je ono hranjenje pogotovo nocu na tri sata bas bilo zeznuto, ali hvala bogu muz mi je tu dosta pomogao. kada smo stigli poceli su svi da nas bombarduju babskim pricama gde nas nista od toga nije dotaklo, odbacili smo to i sve prihvatili kao neki vic, idalje smo dobro i bez toga.

Ognjen.Sa malo vise od 2kg ste izasli znaci da je bebac utrostrucio tezinu.TO JE SUPER!Deca obicno u toku petog meseca udvostruce,a vidi ga tvoj mali...odlicno pu pu pu da ga ne urocim:)))

Mi ne sisamo od drugog meseca nisam imala vise mleka,jednostavno je odjednom prestalo.

Dobro se snalazim,muz mi pomaze a bebac je svastojed-jede sve sto mu se da i kasice i sokice cak je jeo i kuvanu sargarepu.

I nama su drzali predavanja ali na jedno uvo udje na drugo izadje.Ali najbolje je bilo kad je moja svekrva htela da napravi kasicu od preprzenog brasna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam se porodila u Nisu 4130g,porodjaj ocajan,beba izvadjena vakumom,namucili su me bas...Nisam cula ni bebu kako place,niti sam znala da je beba izvadjena vakumom,to su mi rekli tek kada su mi doneli bebu,ma starsno....Mnogo su i drski i bezobrazni....Sestrama sam davala sve novine koje sam imala da citaju,a kada je neko trebao da dodje da vidi sto moja beba place,samo su mi pricali da je dohranim,iako mi je spavacica bila mokra od mleka....I na kraju sta,evo sad bebac pije na flasicu,jer sam ja izgubila mleko,niko nije mogao da mi pomogne da beba uhvati da sisa,a ja nisam znala sto place....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam se porodila u Nisu 4130g,porodjaj ocajan,beba izvadjena vakumom,namucili su me bas...Nisam cula ni bebu kako place,niti sam znala da je beba izvadjena vakumom,to su mi rekli tek kada su mi doneli bebu,ma starsno....Mnogo su i drski i bezobrazni....Sestrama sam davala sve novine koje sam imala da citaju,a kada je neko trebao da dodje da vidi sto moja beba place,samo su mi pricali da je dohranim,iako mi je spavacica bila mokra od mleka....I na kraju sta,evo sad bebac pije na flasicu,jer sam ja izgubila mleko,niko nije mogao da mi pomogne da beba uhvati da sisa,a ja nisam znala sto place....

i meni su isto trazile novine da citaju i nisu ih ni vratile

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam se porodila u Nisu 4130g,porodjaj ocajan,beba izvadjena vakumom,namucili su me bas...Nisam cula ni bebu kako place,niti sam znala da je beba izvadjena vakumom,to su mi rekli tek kada su mi doneli bebu,ma starsno....Mnogo su i drski i bezobrazni....Sestrama sam davala sve novine koje sam imala da citaju,a kada je neko trebao da dodje da vidi sto moja beba place,samo su mi pricali da je dohranim,iako mi je spavacica bila mokra od mleka....I na kraju sta,evo sad bebac pije na flasicu,jer sam ja izgubila mleko,niko nije mogao da mi pomogne da beba uhvati da sisa,a ja nisam znala sto place....

odvratni su stvarno... ja ne mogu da verujem da su toliko bezobzirni i bezobrazni... meni mleko nije baš odmah krenulo a oni nisu hteli da mi dohrane bebu... ona je plakala jer je bila gladna, a sestre su još i vikale na mene da ne umem da podojim dete... pa njihov posao je da mi pokažu,bezobraznice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

odvratni su stvarno... ja ne mogu da verujem da su toliko bezobzirni i bezobrazni... meni mleko nije baš odmah krenulo a oni nisu hteli da mi dohrane bebu... ona je plakala jer je bila gladna, a sestre su još i vikale na mene da ne umem da podojim dete... pa njihov posao je da mi pokažu,bezobraznice...

Nisam videla da ste pisale jos na ovu temu....

Ma ono je strasno,ne treba im se dozvoliti da rade....Uh kako bih volela da sam mogla negde drugde da se porodim,a srce mi se cepa sto moja bebica ne pije moje mleko,vec na flasicu,a necu ni da pricam koliko je skupo adaptirano mleko,to je vec drugo prica....I sve zbog njih,sto nisu mogle da mi pokazu kako da podojim bebu pravilno....A nocu kada se cuje samo moja beba trpaju mu dohranu iako ja imam mleka,ma molila sam ih da dodju da mi pomognu da ga podojim ali nista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam videla da ste pisale jos na ovu temu....

Ma ono je strasno,ne treba im se dozvoliti da rade....Uh kako bih volela da sam mogla negde drugde da se porodim,a srce mi se cepa sto moja bebica ne pije moje mleko,vec na flasicu,a necu ni da pricam koliko je skupo adaptirano mleko,to je vec drugo prica....I sve zbog njih,sto nisu mogle da mi pokazu kako da podojim bebu pravilno....A nocu kada se cuje samo moja beba trpaju mu dohranu iako ja imam mleka,ma molila sam ih da dodju da mi pomognu da ga podojim ali nista...

Najgora je glavna sestra!I ona pedijatrijska mala crna ima jez frizuru i prica kao musko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najgora je glavna sestra!I ona pedijatrijska mala crna ima jez frizuru i prica kao musko.

ma svi su odvratni... ne zna se ko je najgori... pitam se da li su te žene rađale decu i kako je njima bilo posle porođaja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisu te sestre vredne pomena...ja sam se porodila 17. oktobra a u porodilistu parno grejanje do daske da umres od vrucine...a ne mozes dugo da drzis otvoren prozor zbog bebica a sestre samo puhcu kako je kod nas zagusljivo u sobi i pitaju a sto ne otvorite malo prozor kao da smo mi blesave...a ona mala nafrakana... uuu kad bi je srela u gradu ne bih je zaobisla...guska...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisu te sestre vredne pomena...ja sam se porodila 17. oktobra a u porodilistu parno grejanje do daske da umres od vrucine...a ne mozes dugo da drzis otvoren prozor zbog bebica a sestre samo puhcu kako je kod nas zagusljivo u sobi i pitaju a sto ne otvorite malo prozor kao da smo mi blesave...a ona mala nafrakana... uuu kad bi je srela u gradu ne bih je zaobisla...guska...

Da,u sobama je bilo 40 stepeni nije moglo da se dise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uzela apartman,imala sam carski rez,pretila mi je tromboza noge(vec sam imala jednom)i kad su me sa int.nege prebacili u sobu,plakala sam koliko me je bolelo jer su me posle samo 5 sati podigli iz kreveta pa na kolica u sedecem polozaju,a rana da pukne,prebacili na 4.sprat i bacili na krevet,uz pitanje pa jel mozes sama? Ko to moze sam da ustane 5 sati posle operacije? DEBILI! Onda sam se prebacila u apartman i 6 dana tamo sedela.Uzivancija! Posle su letele oko mene!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila prirodnim putem ali uz asistenciju vakuma, pocetkom godine.

Sto se osoblja tice bila sam prezadovoljna u prijemnom odeljenju.

Iskreno, iz prica drugih porodilja ocekivala sam katastrofu, kad ono.. ljubazne sestre, lekari nasmejani, cisto i besprekorno!

Samo da nisu pogresili prilikom zapisivanja statusa, mozda bih mnogo bolje prosla!

Cinjenica da li je pukao vodenjak ili ne nije beznacajna, zar ne?

Sto se samog odeljenja za porodilje tice, prica za sebe.

Da nisam pitala i trazila verovatno da ne bih nista dobila.

Supruga cak nisu hteli da puste da vidi bebu, necuveno, dok su cimerkama dolazile citave ekskurzije sa babama i dedama!

Sramota!

Iz ove perspektive, hvala Bogu da je sve dobro proslo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koji doktor vas je porodio? Ja sam se na kraju porodila carskim rezom (jer je beba umotala nogu u pupcanu vrpcu) ali sam pre sekcije njih mnoge upoznala ^_^ ...a i kasnije u toku oporavka. Sanja, Zana, Lala, Vera-sve pohvale za njih i kao doktorke i kao zene...ali neka Andric Aleksandra-ne znam kako uopste radi kao doktor. Trebala je da bude mesar-jer tako i pregledava. Drage moje, pa ono je bilo kao iz horor filmova. Uzas i strahota! Ona mi pregledom probusila vodenjak iako nije trebalo. Mene je boleo pregled kod nje vise nego bilo sta u zivotu. Isto kao i ja su prosle i zene iz moje sobe. Ja ne znam kako do sad nije popila otkaz. Uf kad se samo setim... :angry: Ja sam je molila da me ne pregledava. Molila sam osoblje sa strane da joj ne dozvole da mi prilazi. Ono je bilo strasno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koji doktor vas je porodio? Ja sam se na kraju porodila carskim rezom (jer je beba umotala nogu u pupcanu vrpcu) ali sam pre sekcije njih mnoge upoznala ^_^ ...a i kasnije u toku oporavka. Sanja, Zana, Lala, Vera-sve pohvale za njih i kao doktorke i kao zene...ali neka Andric Aleksandra-ne znam kako uopste radi kao doktor. Trebala je da bude mesar-jer tako i pregledava. Drage moje, pa ono je bilo kao iz horor filmova. Uzas i strahota! Ona mi pregledom probusila vodenjak iako nije trebalo. Mene je boleo pregled kod nje vise nego bilo sta u zivotu. Isto kao i ja su prosle i zene iz moje sobe. Ja ne znam kako do sad nije popila otkaz. Uf kad se samo setim... :angry: Ja sam je molila da me ne pregledava. Molila sam osoblje sa strane da joj ne dozvole da mi prilazi. Ono je bilo strasno...

Meni je doktorka Marija probusila vodenjak prilikom pregleda.Zana mi je vodila trudnocu,a porodila me je babica Radojka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu da verujem da ovu temu nisam videla do sada! Inace, ovih dana ulazim u deveti i svaki savet i iskustvo je dobrodoslo. Pa hajte, raspalite :) Trenutno me najvise zanima sta da spakujem za porodiliste, na sta da obratim paznju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, prema meni su bili super! Ali evo jednog korisnog saveta: nauci kako da dojis (teoretski) pre nego da probas prakticno-bolje ces i pre samoj sebi da pomognes na taj nacin nego dok sestre stignu da te nauce. To ume da bude veliki problem ako cekas na sestre.

Od najpotrebnijih stvari su ti peskiri. Ja sam imala jedan za jastuk, drugi za ruke, za lice, pa za bebu, za tusiranje...Stvarno je tamo sve cisto-iako onako izguzvano i staro lici da nije <_< -ali ja sam bebu i sebe svakako dodatno zastitila peskirima. Druga vazna stvar bile su mi one mrezaste gacice-nisu mi stezale ranu a bas su je onako-lepo drzale da manje boli-ma bas su mi bile od koristi.

To su stvari koje su mi bile najpotrebnije-a treba ti jos i bade-mantil (ili neki tanji ogrtac), papuce(lako perive ;) ), nesaser sa sapunom, cetkicom za zube, pastom, uloscima mrezastim, vlaznim maramicama...i sl... Za bebu sam ja nosila i carapice, benkice, pelene pamucne-ali nikad je u svoje nosam obukla-koristis bolnicku garderobu. Za bebu ti treba samo pampers 1 i vlazne maramice (koliko se secam, nisu mi dozvolili da joj tamo mazem pavlovicevu mast)...

Sto se tice spavacica-ne znam kad posle prirodnog porodjaja dozvoljavaju da porodilje oblace svoje spavacice-ja sam imala sekciju-i tek su mi 3.dana posle carskog reza dozvolili da se istusiram i da obucem svoju-mada ako zanemarimo rupe i godine-i njihove su roze i ciste :P ! I iskreno-toliko puta te presvlace prvih par dana da je suludo da svoje oblacis... Ma osoblje je bilo super marta 2010!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu da verujem da ovu temu nisam videla do sada! Inace, ovih dana ulazim u deveti i svaki savet i iskustvo je dobrodoslo. Pa hajte, raspalite :) Trenutno me najvise zanima sta da spakujem za porodiliste, na sta da obratim paznju?

Ja sam se porodila avgusta prosle godine, i mogu da ti kazem da nema razloga za paniku (bar sto se mog iskustva tice).Sto manje stvari poneses, to bolje, sto manja torba, veruj mi, bolje za tebe, smetace ti tamo. Nema razloga da nosis puno peskira (jedan za lice,jedan za tusiranje i jedan da ti bebac lezi na njemu, velicine kao za umivanje), cista je posteljina. Normalno, ponesi one uloske za porodilje (ja sam stavljala obican ulozak na ves pa preko njega mrezasti i tako mi se nisu flekale stvari, kad idem na previjanje, skinem to i stavim samo mrezasti), cetkicu za zube i te stvarcice za higijenu, papuce, ali spavacica ti ne treba, mozda cak ni bade mantil, pretoplo je, ali ajde mozes bar to, stvari za bebu ti NE TREBAJU,samo pampers(10-ak kom. za pocetak,pa ce ti muz doneti jos, pavloviceva mast-OBAVEZNO) svako jutro na hodnik postavljaju kolica sa cistim benkicama i pelenama (samo to ti i treba) i druga za prljave stvari. Ako ti jos nesto zatreba, donece ti suprug, posete su svakog dana. Zaista ni sa jednom sestrom nisam imala lose iskustvo, a naplasila sam se slusajuci svoje prijateljice. Bila sam neverovatno prijatno iznenadjena. Stalno su nas sestre obilazile, i danju i nocu i stalno pitale da li nam nesto treba, da li dojimo decu ili dohranjujemo, da li nam treba pomoc oko dojenja. Prosto nisam mogla da verujem, kao da sam bila u nekom drugom gradu u odnosu na ono sto sam cula. Ovo je zaista iskreno, samo sam ti prenela svoje iskustvo, tako je bilo dok sam ja bila u porodilistu.Nemoj da se plasis, vecina zena ode u porodiliste sa idejom da su tamo "vestice" i odmah, u startu ima neki "svadjalacki stav", na sta i sestre (normalno) odgovaraju takvim ponasanjem, ali kazem ti, dok sam ja bila tamo sve je bilo potpuno normalno. SRECNO!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovorima :) Znaci mi bas puno :) Inace, torba je spakovana, cekamo, pa sta bude :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.