Porodilište - Niš

odgovora

Objavljeno

Pa da, to je ta, mladja plava, ime joj je Aleksandra Tubic, dobro zapamti, jer je jesam i pricacu svima za nju, a ako je kojim slucajem sretnem negde u gradu, moram da joj se zahvalim... Idiot...

A nisam ni glasa pustila, ne znam uopste zasto je takva. Ako mi verujes ona ne zna da startuje onaj komp za UZ, licno sam se uverila a jos kad sam vidla da mi prilazi za sto... Mukica...

Ja sam joj trazila anesteziju i nije htela da mi je da.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam joj trazila anesteziju i nije htela da mi je da.

Ja sam mislila da meni nije dala zbog smene, zurilo joj se sigurno, ali sad vidim da je takva. Bas mi je upropastila lepu sliku o porodjaju, jer stvarno sam super prosla. A i mene je porodila babica, tj dve, bila smena pa se skupili, i jos jedna doktorka. A ona se samo potpisala, koliko da kaze da je uradila nesto taj dan. A za ove ostale samo reci hvale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mislila da meni nije dala zbog smene, zurilo joj se sigurno, ali sad vidim da je takva. Bas mi je upropastila lepu sliku o porodjaju, jer stvarno sam super prosla. A i mene je porodila babica, tj dve, bila smena pa se skupili, i jos jedna doktorka. A ona se samo potpisala, koliko da kaze da je uradila nesto taj dan. A za ove ostale samo reci hvale.

Jel je jedna od babica bila kratke crvene kose?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel je jedna od babica bila kratke crvene kose?

Ako mi verujes ne secam se. Jedna, jako dobra je imala loknastu plavu kosu vezanu u rep i nasminkana, starija malo, bila je i doktorka druga isto sa naocarima ali starija i deblja i jos jedna babica ali se nje ne secam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav devojke :rolleyes:

Ja sam se porodila 26.04, a termin mi je bio 11 maj, devojcica je malo pozurila. :D Puko mi je vodenjek negde oko 09h pa sam vec oko 11h bila u porodiliste. Imala sam nenormalnu tremu, dok bol nisam osecala. Prikljucili su me na indukciju oko 3h, dok su pre toga zavrsili sa pripremama *klistiranje, pregledi, krv itd*, bas jake i jedva podnosljive bolove pocela sam da osecam oko 18h. U porodjajnu salu sam se nasla oko 20*30 h a porodila se u 20*50h. Imala sam srecu da je sve jako kratko trajalo, iako je bilo jako bolno. Od straha i bola nisam imala napone i zbog toga mi je sve bilo mnogo teze. Pored jako neljubaznih babica koje ti uopste ne pomazu vec se samo deru i vicu na tebe noramalno je da bude sve teze. Usivali su me na zivo naravno, za to ne daju anesteziju ili je bar meni nisu dali, imala sam samo cetiri konca tako da je brzo sve bilo gotovo. Sve u svemu najvaznije je da je sada sve gotovo, ono najgore je proslo, sada uzivamo zajedno :rolleyes: cuvamo se, mazimo, pazimo :rolleyes: .

Najvaznije je da budete psihicki spremne za ono sto vas ceka, zato su vazne one vezbe u trudnoci, jer kad znate zbog cega sve to morate da prodjete i posle svega ugledate lice bebca i njene okice sve je mnogo, mnogo lakse. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka cast nevencice! :) naravno od niskog porodilista bas i ja ne ocekujem puno zato se i psihicni spremam..jer meni je termin 25 maj...ali ako bebac odluci da pozuri ne bih se bunila..samo da se sto pre vidimo i zavrsimo te formalnosti oko porodjaja :D

ali ne mogu da verujem za tu prokletu anesteziju..sto im je tesko da je daju prilikom usivanja.... uzas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka cast nevencice! :) naravno od niskog porodilista bas i ja ne ocekujem puno zato se i psihicni spremam..jer meni je termin 25 maj...ali ako bebac odluci da pozuri ne bih se bunila..samo da se sto pre vidimo i zavrsimo te formalnosti oko porodjaja :D

ali ne mogu da verujem za tu prokletu anesteziju..sto im je tesko da je daju prilikom usivanja.... uzas!

Nevena veruj mi da neces ni osetiti usivanje. Kad usivanje uporedis sa drugim stvarima kroz koje prolazis :mellow: to nije nista, a i jako kratko traje. :rolleyes: Ne brini, vazno je da ostanes pribrana i nikako ne dozvolis sebi da se uplasis jer to moze mnogo da ti oteza sve. Uzivaj u zadnjim danima trudnoce, :rolleyes: i ne misli o porodjaju sve se to jako brzo zavrsi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehe nadam se da ce biti kao sto kazes :) jesam malo uplasena od nepoznatog ali i ja se nadam da ce brzo proci.... a ipak mislim da ce najvise da me iznervira odnos osoblja... to ne mogu da podnesem kad se neko bez razloga ponasa ko budala... a to mu je posao...da prisustvuje radjanju novog zivota..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav devojke :rolleyes:

Ja sam se porodila 26.04, a termin mi je bio 11 maj, devojcica je malo pozurila. :D Puko mi je vodenjek negde oko 09h pa sam vec oko 11h bila u porodiliste. Imala sam nenormalnu tremu, dok bol nisam osecala. Prikljucili su me na indukciju oko 3h, dok su pre toga zavrsili sa pripremama *klistiranje, pregledi, krv itd*, bas jake i jedva podnosljive bolove pocela sam da osecam oko 18h. U porodjajnu salu sam se nasla oko 20*30 h a porodila se u 20*50h. Imala sam srecu da je sve jako kratko trajalo, iako je bilo jako bolno. Od straha i bola nisam imala napone i zbog toga mi je sve bilo mnogo teze. Pored jako neljubaznih babica koje ti uopste ne pomazu vec se samo deru i vicu na tebe noramalno je da bude sve teze. Usivali su me na zivo naravno, za to ne daju anesteziju ili je bar meni nisu dali, imala sam samo cetiri konca tako da je brzo sve bilo gotovo. Sve u svemu najvaznije je da je sada sve gotovo, ono najgore je proslo, sada uzivamo zajedno :rolleyes: cuvamo se, mazimo, pazimo :rolleyes: .

Najvaznije je da budete psihicki spremne za ono sto vas ceka, zato su vazne one vezbe u trudnoci, jer kad znate zbog cega sve to morate da prodjete i posle svega ugledate lice bebca i njene okice sve je mnogo, mnogo lakse. :rolleyes:

Cestitam od srca! :) Bitno da je sad sve ok :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam joj trazila anesteziju i nije htela da mi je da.

i ja sam trazila i dobila anesteziju, ali mi nije bila od narocite pomoci, tako da... kad pregrmis sve bolove i napone, usivanje i nije najstrasnija stvar, prodje relativno brzo.

Ja sam se porodila novembra 2008. i sam porodjaj je prosao relativno brzo i lako, ako izuzmemo busenje vodenjaka i skakanje kompletne ekipe na moj stomak, jer beba nije htela napolje, kasnije smo saznali i zasto, obmotana pupcana vrpca oko vrata 2 puta. Ali hvala bogu zivi smo i zdravi.

Osoblje u sali za porodjaje je bilo za svaku pohvalu. Narocito jedna mlada i lepa babica, ima dugu smedju kosu, mislim da se zove Nevena, zao mi je sto joj bar ime nisam zapamtila. Toliko je bila strpljiva sa mnom, kao da sam joj rod rodjeni. Doduse, ja nisam htela da rizikujem. Angazovala sam sve moguce veze i vezice. Ali to mi nije bilo od pomoci kad su me smestili u sobu. Tu me snasao pravi pakao sa sestrama. Ostace mi u secanju jedna crna nafrakana i naparfimisana do bola, nju bi volela da sretnem negde da joj objasnim neke stvari.

Higijena u bebi bloku katastrofa, beba je dobila infekciju umesto 3 dana ostali smo skoro 2 nedelje u bolnici. Pavlovicevu ne dozvoljavaju. O deci ne brinu nikako. Mleka nisam imala, molis za dohranu a one urlaju na tebe da stavis dete na grudi. Imala sam uzasne rane na dojkama. Jedva sam cekala da dodjem kuci da okupam dete i da ga nahranim kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahah jao znam za tu nafrakanu, lagano je beba u nasoj sobi plakala ona kao dosla da vidi sta je i slucano vidi moj telefon i prakticno zabpravila na bebu i pita me gde sam kupila telefon.. uzas!! a ne zna ni da se sminka...jadnica... ne znam kako te sestre zive zivot..

i za to mleko... ima 6 flasica a beba preko 20.. zaista se moli za mleko... i samo ti pricaju, stavljajte bebe da sisaju... a one jadne placu..uzas! mnoge majke placu tamo...

osimmm ako niste u apartmanu, e tad se sa vama drugacije postupa totalno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Procitala sam skoro sve postove vezane za ovu temu, jer me uskoro ceka i porodjaj i nisko porodiliste, i stvarno je da te zaboli glava! Iskustva su razlicita, pa cak i kada je rec o istim lekarima, i na kraju se sve svodi na to: sta ti Bog da. Mene ne interesuje neki poseban tretman, niti neznost/grubost osoblja...tacnije bas me briga! samo mi je bitno da se ja sama ne uspanicim, ili da ne padnem u ruke nekom nestrucnom bicu...

Termin mi je 21. septembra, ali posto su blizanci u pitanju, mozda se porodim i krajem avgusta. Bilo bi lepo ako ima jos neka trudnica sa pribliznim terminom?

U svakom slucaju...sve najbolje vam zelim! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav za sve Nislijke na sajtu.Zanima me da li neko ima iskustva sa dr Vladom Anticem? I da li neko zna kako se dogovoriti sa epiduralnu anesteziju? Svaki savet je dobrodosao.Cmok za sve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav za sve Nislijke na sajtu.Zanima me da li neko ima iskustva sa dr Vladom Anticem? I da li neko zna kako se dogovoriti sa epiduralnu anesteziju? Svaki savet je dobrodosao.Cmok za sve!

Ne znam da li je kasno za odgovor, ali tek sada sam pronašla ovu temu, za mene veoma bitnu u ovom trenutku. :rolleyes: U 6.mesecu sam i naravno porodiću se u Nišu a takav strah me hvata ne od porodjaja nego od nestručnih osoba koje mogu da mi se "zalome". Što se dr. Vlade tiče čula sam da je ok pa vodjena time otišla kod njega privatno na 4D ultrazvuk pre malo više od mesec dana. Bio je sasvim korektan,stručan i detaljan pa je moj prvi utisak o njemu zadovoljavajući. E sad da li je isti takav i na klinici-to ne mogu da tvrdim... Pokušala sam da se raspitam i o epiduralnoj ali me je stopirao argumentom da je meni za to još uvek rano i da ćemo pričati o tome kada bude vreme za to... Da li si ti Maro nešto saznala u medjuvremenu? Moj termin je 10.februar pa ako ima neka "koleginica" neka se javi... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ima neka porodilja iz Nisa neka podeli s nama to iskustvo.

Ja sam se porodila pre 4 meseca u niskom porodilistu.Porodjaj je bio veoma lak ali sam sa bebom imala problema.Hvala Bogu sad je sve u redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim buducim majkama i onima koje to vec jesu. Ja sam trenutno u 17.-oj nedelji trudnoce i super se osecam. Mada, posle citanja nekih (nazalost-u vecini slucajeva) negativnih iskustava u GAK Nis - nije mi svejedno. Koji ginekolozi-akuseri su oni na koje mozemo racunati, a koji su oni koje bi trebelo izbeci? Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim buducim majkama i onima koje to vec jesu. Ja sam trenutno u 17.-oj nedelji trudnoce i super se osecam. Mada, posle citanja nekih (nazalost-u vecini slucajeva) negativnih iskustava u GAK Nis - nije mi svejedno. Koji ginekolozi-akuseri su oni na koje mozemo racunati, a koji su oni koje bi trebelo izbeci? Hvala unapred!

Nemoj toliko da se optrećuješ negativnim iskustvima, ustvari, najbolje je da ih i ne čitaš! ;)

Misli pozitivno, pa ćeš shodno tome naleteti na neku finu ekipu! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neko novije iskustvo iz Niskog porodilista? Mene ceka za dan, dva- ne znam da li prirodni ili carski porodjaj-ali moram kroz porodiliste! Htedoh da ga izbegnem...ali nema mi druge! Moram! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neko novije iskustvo iz Niskog porodilista? Mene ceka za dan, dva- ne znam da li prirodni ili carski porodjaj-ali moram kroz porodiliste! Htedoh da ga izbegnem...ali nema mi druge! Moram! :D

Imam iskustva sa nekoliko lekara Niškog porodilišta. Porođaj je bio sjajan zbog izvanrednog anesteziologa koji mi je dao epiduralnu anesteziju. Dr Srđan je u pitanju, prezime ne znam. Akušer je bio dr Peđa Šćepović i od njega bežite žene, jer je čovek toliko nestručan i korumpiran, da je to za film (ocena o njegovoj stručnosti potiče od njegovih kolega, a lično je proverena kod mene i još par žena koje poznajem). Dok je dr Srđan bio u operacionoj sali, Peđa je njega pitao šta i kako da radi, iako je on akušer a ne dr Srđan. Kad je otišao dr Srđan, anesteziolog, kreće skakanje po mom stomaku, iako je porodjaj sasvim brz bio i tek što je počeo. Naime, dr Peđi Šćepoviću se jaaako žurilo jer je imao još neku vezu (da napomenem da sam kod njega išla preko "veze" koja se broji papirnim novčanicama). Naprsla su mi rebra od tolikog jahanja, a da sam se brzo porodila-jesam! Nije me ništa bolelo, zbog epidurala, ali kroz kakve sam bolove prošla kasnije! Nisdam mogla ni bebu lepo da dojim zbog jakih bolova u rebrima, teško sam i disala...to je trajalo nekih mesec dana. E sad da ne ispadne kako te plašim, meni je porođaj zaista bio u suštini divno iskustvo, zbog toga što je dr Srđan odlično uradio svoj deo posla.

Kasnije sam imala iskustva sa dr Mišom Stefanovićem, radio mi je neku operaciju, i moram da kažem da je važnije da je lekar stručan nego prijatan. On je jednom bio malo arogantniji, ali ostalih nekoliko kontrola je bio više nego prijatan, šalio se sa mnom i ponašao kao da smo drugari. Kako kad, dakle!

Nadam se da nisam zakasnila sa preporukom, želim ti porođaj bar toliko lak kao što je bio moj :) Ne boj se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam iskustva sa nekoliko lekara Niškog porodilišta. Porođaj je bio sjajan zbog izvanrednog anesteziologa koji mi je dao epiduralnu anesteziju. Dr Srđan je u pitanju, prezime ne znam. Akušer je bio dr Peđa Šćepović i od njega bežite žene, jer je čovek toliko nestručan i korumpiran, da je to za film (ocena o njegovoj stručnosti potiče od njegovih kolega, a lično je proverena kod mene i još par žena koje poznajem). Dok je dr Srđan bio u operacionoj sali, Peđa je njega pitao šta i kako da radi, iako je on akušer a ne dr Srđan. Kad je otišao dr Srđan, anesteziolog, kreće skakanje po mom stomaku, iako je porodjaj sasvim brz bio i tek što je počeo. Naime, dr Peđi Šćepoviću se jaaako žurilo jer je imao još neku vezu (da napomenem da sam kod njega išla preko "veze" koja se broji papirnim novčanicama). Naprsla su mi rebra od tolikog jahanja, a da sam se brzo porodila-jesam! Nije me ništa bolelo, zbog epidurala, ali kroz kakve sam bolove prošla kasnije! Nisdam mogla ni bebu lepo da dojim zbog jakih bolova u rebrima, teško sam i disala...to je trajalo nekih mesec dana. E sad da ne ispadne kako te plašim, meni je porođaj zaista bio u suštini divno iskustvo, zbog toga što je dr Srđan odlično uradio svoj deo posla.

Kasnije sam imala iskustva sa dr Mišom Stefanovićem, radio mi je neku operaciju, i moram da kažem da je važnije da je lekar stručan nego prijatan. On je jednom bio malo arogantniji, ali ostalih nekoliko kontrola je bio više nego prijatan, šalio se sa mnom i ponašao kao da smo drugari. Kako kad, dakle!

Nadam se da nisam zakasnila sa preporukom, želim ti porođaj bar toliko lak kao što je bio moj :) Ne boj se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam iskustva sa nekoliko lekara Niškog porodilišta. Porođaj je bio sjajan zbog izvanrednog anesteziologa koji mi je dao epiduralnu anesteziju. Dr Srđan je u pitanju, prezime ne znam. Akušer je bio dr Peđa Šćepović i od njega bežite žene, jer je čovek toliko nestručan i korumpiran, da je to za film (ocena o njegovoj stručnosti potiče od njegovih kolega, a lično je proverena kod mene i još par žena koje poznajem). Dok je dr Srđan bio u operacionoj sali, Peđa je njega pitao šta i kako da radi, iako je on akušer a ne dr Srđan. Kad je otišao dr Srđan, anesteziolog, kreće skakanje po mom stomaku, iako je porodjaj sasvim brz bio i tek što je počeo. Naime, dr Peđi Šćepoviću se jaaako žurilo jer je imao još neku vezu (da napomenem da sam kod njega išla preko "veze" koja se broji papirnim novčanicama). Naprsla su mi rebra od tolikog jahanja, a da sam se brzo porodila-jesam! Nije me ništa bolelo, zbog epidurala, ali kroz kakve sam bolove prošla kasnije! Nisdam mogla ni bebu lepo da dojim zbog jakih bolova u rebrima, teško sam i disala...to je trajalo nekih mesec dana. E sad da ne ispadne kako te plašim, meni je porođaj zaista bio u suštini divno iskustvo, zbog toga što je dr Srđan odlično uradio svoj deo posla.

Kasnije sam imala iskustva sa dr Mišom Stefanovićem, radio mi je neku operaciju, i moram da kažem da je važnije da je lekar stručan nego prijatan. On je jednom bio malo arogantniji, ali ostalih nekoliko kontrola je bio više nego prijatan, šalio se sa mnom i ponašao kao da smo drugari. Kako kad, dakle!

Nadam se da nisam zakasnila sa preporukom, želim ti porođaj bar toliko lak kao što je bio moj :) Ne boj se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih mogla potpisem sve sto je Nevenciica rekla o svom porodjaju. Sve se isto i meni desilo, sem sto je mene to usivanje straaaasnooo bolelo, bilo mi je gore, cini mi se, tih 5 minuta nego predhodnih dva sata. Ali i to prodje. A taj dr Pedja kog spominje Akakije je i meni skakao po stomaku, tj. rebrima. Narednih 10 dana vise su me bolela rebra nego rana!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je termin 8. avgusta, vodila sam trudnoću u DZ u svom mestu, jedino sam radila ekspertski UZ i dopler u GAK Niš.. Planiram tamo da se porodim zbog epidurala..

Mada sve me živo plaši (kao i ostale prvorotke).

Možda ću postaviti snobovsko pitanje - da li tamo ima apartmana i koliko koštaju?

Kakva je sad situacija tamo?

Pojma nemam ko će me poroditi jer će to biti sezona godišnjih odmora, valjda ću saznati u toku naredne nedelje kada budem otišla na neke preglede..

Veliki pozdrav svim hrabricama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je termin 8. avgusta, vodila sam trudnoću u DZ u svom mestu, jedino sam radila ekspertski UZ i dopler u GAK Niš.. Planiram tamo da se porodim zbog epidurala..

Mada sve me živo plaši (kao i ostale prvorotke).

Možda ću postaviti snobovsko pitanje - da li tamo ima apartmana i koliko koštaju?

Kakva je sad situacija tamo?

Pojma nemam ko će me poroditi jer će to biti sezona godišnjih odmora, valjda ću saznati u toku naredne nedelje kada budem otišla na neke preglede..

Veliki pozdrav svim hrabricama!

Ima jedan,5000 dinara dnevno,i mora da se rezervise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti puno na odgovoru, tek sad vidim (mislila sam da će mi stizati obaveštenja na mail).

Meni je termin 8. avgusta, a tek 2. jula treba da idem na nekakve "dogovore" oko porođaja - šta god to značilo! Prvorotka sam i kao većina trudnica umirem od panike :lol: Zaista sam čula samo najgore o našem porodilištu, ali šta je tu je!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.