Porodilište - Niš

odgovora

Objavljeno

Mene je porodio Vlada Antic,on mi je vodio trudnocu i bio na porodjaju.On je jedina svetla tacka koju sam imala u porodilistu,zahvaljujuci njemu beba i ja smo prezivili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jeste sad sam proverila

dragana radovic-janosevic

Ta je!!!Zbog nje je i mama Bojana umrla a i tvoja beba!!! :(:(:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

strasno...sva sam se najezila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

strasno...sva sam se najezila

Da je ranije porodila mama Bojana bi mozda prezivela...A tebe da je kasnije prezivela bi i tvoja beba...Jao Boze tresem se kao i onog dana kojeg ne zelim da se secam... :(:(:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa sta se njoj desilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa tu sam procitala nesto i da se nezna sta je dovelo do toga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa tu sam procitala nesto i da se nezna sta je dovelo do toga

Bojana je imala problema,mnogo je oticala,a ta doktorka joj je vodila trudnocu u privatnoj klinici.I sama ona nam je rekla kako joj dr ne pominje porodjaj.Bila je veoma sitna a bebe su bile krupne(3 kg i 2.7kg).Nisam tacno sigurna u kojoj se nedelji porodila,ali opste je poznato da se blizanci ranije radjaju.Mislila je dr da verovatno moze da izgura jos,lezala je i na patologiji,u nedelju uvece se porodila au ponedeljak umrla.Rezultate obdukcije ne znamo...Ali sam sigurna da je doslo do greske lekara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao,verujte mi da bih sve na svetu dala da ne moram u Nis u porodiliste,ali sta cu...I samo da imam srece da ne budem kod te doktorke....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uzela sam rezultat pise bhcg <2.00 sta to znaci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mali andjeio probaj da ukucas tacno to sto pise na google mozda izbaci,cula sam da tako ljudi gledaju dijagnoze....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

po tom nisam trudna,pise tek od 3. nedelje trudnoce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nadam se da ce biti uskoro,nemoj samo da brines,kazu da to dosta utice na to da li ces ostati u drugiom stanju ili ne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jos vremena :rolleyes: , sigurno cu nesto i zaboraviti, ali sve se moze i kasnije doneti, tj neko mi moze doneti.

Jel ima jos neke trudnice kojoj je termin maj? :rolleyes:

pozz

meni je termin kraj maja, 25 tacnije...

a od svih ovih prica sam se najezila... bice veselo vidim....

pozdrav svim niskim trudnicama :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozz

meni je termin kraj maja, 25 tacnije...

a od svih ovih prica sam se najezila... bice veselo vidim....

pozdrav svim niskim trudnicama :P

Ne brini nista! I krajem maja da nam ispricas jednu lepu pricu iz niskog porodilista ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa nadam se da hocu... iskreno.. :) i bicu detaljna :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam godinama isla u privatnu polikliniku gde dr Dragana radi,klinika je vrlo poznata i na dobrom glasu.Licno,nisam isla kod nje,ali su zene koje su isle govorile da je dobar lekar...ne znam...sad kad citam ovo bas mi bezveze..nisam znala da je porodila mama Bojanu:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa nadam se da hocu... iskreno.. :) i bicu detaljna :P

Ne brini toliko ja bila pre par nedelja na lezanje oko 12 dana nije strasno sve se prezivi :)

A dr. Draganu zaobidji i Zanu ja sam imala lose iskustvo sa njima....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čini mi se da smo na ovoj temi do sada pisale samo o onim lekarima s kojima baš i nismo imale pozitivna iskustva. Da ispravimo to, ja moram da pohvalim dr Peđu Vukomanovića i dr Radomira Živadinovića. Na mene su ostavili izuzetno dobar utisak!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

volela bih da zaobidjem... osim ako mi se bas padnu.. :(

iskreno ja i ne znam ko sve tamo radi tj ne trudim se da saznam.... da li savetujete da se malo raspitam.. ja sam pre trudnoce isla privatno godinama kod dr. lilica i jedino za njega znam,..ali nisam planirala da mu se najavljujem ili sta vec.. sad sam u dilemi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A dr. Draganu zaobidji i Zanu ja sam imala lose iskustvo sa njima....

To je izgleda stvar dobrog ili loseg iskustva. Neke zene se zacas porode zbog majke prirode pa hvale lekara misleci da je on cudotvorac. Ja sam trudnocu vodila kod dr.Nese iz zeleznicke ambulante i nije bilo razloga da pored takvog dobrog doktora trazim nekog privatnog. Usla sam u deveti i onda sam morala da otvorim karton u GAKu. Trazila sam da to bude kod Zane i nisam se pokajala.

Ja sam imala tezak porodjaj zbog majka prirode i svesna sam toga da niko nije mogao kljestima da me otvara. Indukcija i lekovi nisu brzo delovali. Zana me je obilazila na dvadesetak minuta i bila je u kontaktu sa lekarima u cijoj sam se smeni zadesila, svih tih dana dok sam se poradjala t99030.gif (sala mala-desetak sati sam imala kontrakcije mada je licilo da su dani u pitanju) Ja na primer imam izuzetno visoko misljenje o Zani iako sam imala tezak porodjaj. Pregledalo me mnooogo lekara taj dan i velika pohvala je to da Zanin pregled nije bolan...

Kasnije, kad sam se konacno otvorila-beba je umotala nogicu u pupcanu vrpcu pa sam svakako morala na carski. Ne znam da li me je usivala Zana ili Sanja (ne znam joj prezime) ali moj oziljak na stomaku je toliko majusni i tanak da se skoro i ne primecuje, a i to mi vala dosta znaci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je Zana vodila trudnocu,nije me porodila jer nije tada radila,a i porodjaj mi je bio lak.Dan pre porodjaja rekla mi je da dodjem i ostanem na patologiji jer mi je termin prosao.Uradila mi je UZ,pregledala me i rekla da jesve u redu i bolje da se ne maltretiram ovde nego da idem kuci i cekam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je izgleda stvar dobrog ili loseg iskustva. Neke zene se zacas porode zbog majke prirode pa hvale lekara misleci da je on cudotvorac. Ja sam trudnocu vodila kod dr.Nese iz zeleznicke ambulante i nije bilo razloga da pored takvog dobrog doktora trazim nekog privatnog. Usla sam u deveti i onda sam morala da otvorim karton u GAKu. Trazila sam da to bude kod Zane i nisam se pokajala.

Ja sam imala tezak porodjaj zbog majka prirode i svesna sam toga da niko nije mogao kljestima da me otvara. Indukcija i lekovi nisu brzo delovali. Zana me je obilazila na dvadesetak minuta i bila je u kontaktu sa lekarima u cijoj sam se smeni zadesila, svih tih dana dok sam se poradjala t99030.gif (sala mala-desetak sati sam imala kontrakcije mada je licilo da su dani u pitanju) Ja na primer imam izuzetno visoko misljenje o Zani iako sam imala tezak porodjaj. Pregledalo me mnooogo lekara taj dan i velika pohvala je to da Zanin pregled nije bolan...

Kasnije, kad sam se konacno otvorila-beba je umotala nogicu u pupcanu vrpcu pa sam svakako morala na carski. Ne znam da li me je usivala Zana ili Sanja (ne znam joj prezime) ali moj oziljak na stomaku je toliko majusni i tanak da se skoro i ne primecuje, a i to mi vala dosta znaci

Objave: 7

Član od: 8.1.2010

Grad: nis

Status: odsutan Posle svega sta preziveh,resih da i ja ispricam svoju pricu!

6-og januara ove godine mi ginekolog konstatuje trudnocu 5 nedelja....svi presrecni,prvo dete mastanja i tako to...1-og marta jutro osecala sam blage bolove u donjem delu stomaka tako da sam odlucila da tog dana ostanem u krevetu,posle svega par sati sok!!!Nenormalan odliv sa ugruscima iz cista mira!Hitno u GAK .gde dr. meni kaze da" ima on preca posla" ali se smilije posle pola sata da me pregleda.Posle pregleda mi saopstava na najsuroviji nacin da se takve situacije zavrsavaju sopntanim pobacajem da je hematom retrohorijantalno i da je velicine 4.5*3.2 ali ostajem na odrzavanju kod njih,Dobila sam injekciju depoprogesterona i utrogestan vaginalni 3*2.Krvarenje nije prestalo samo je curilo slabijeg intenziteta a na dva do tri dana ponovo odlivi sa ugruscima.Posle 15. dana se meni prepisuje ferum lek ili heferol sta mi odgovara da odaberem ko za maler nista seve izaziva mucnine ali ajde mora se!Krvna slika idalje pada tj.hematokrit a krvarenje idalje naizmenicno.Mesec dana posle prijema u bolnicu se meni ukljucuje tansfuzija jer je hematokrit 2.1 a u medjuvremenu su mi radili UZ koji su bili uredni i bebac je rastao i bio napredan...16 nedelja krecu bolovi ponovo gde meni dezurni lekar ukljucuje partusisten jer injekcija progesterona kaze da nece da deluje,partusisten je delovao 8 sati nakon toga su isli stalno jos dve nedelje...Svaki put kad god sam pitala nekog lekara tj.ko je hteo da me saslusa da ne zuri i tako to,posto su me svi vec upoznali jer sam mesec 1/2 dana tu niko od njih nije znao da mi da neki normalan odgovor.Na dan pune 18 nedelje jutro 7h krecu nenormalni bolovi gde meni dezurni dr. kaze da je spontani poceo! Nisam znala ni gde se nalazim a kamo li kako se zovem...10h odlazi cimerka do sobe za prijem da pozove nekog od lekara jer verovatno nije mogla da slusa moje plakanje istiskanje zuba i kreveta.U 10:45 me spusta sestra u porodiliste gde odmah dolazi dr. i daje mi ampulu dolantina i ostavlja me samo da pozove babicu,posle samo par minuta porodjaj se zavrsio sada vec dolaze anesteziolog,anesteticar jos neka sestra i jos jedan dr.vise ne nicega ne secam,secam se da sam se probudila u drugoj sobi....Od tad je proslo tri meseca a ja idalje ne mogu da se oporavim psihicki....

Jesam li sada opravdala svoje nepoverenje doticnoj dr. gde sam se osecala kao laboratorijski mis za ispitivanje na njemu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I vise nego zalosno je ovo sto ti se desilo,mnogo je tuzno da ljudi postaju brojevi pa manje vise jedan nije ni vazno...dokle ide ljudsko dostojanstvo??? Pokusaj da mislis na sebe,ugadjaj sebi koliko god mozes i gledaj napred, promeniti ne mozes to sto se desilo ali bori se da ne padnes psihicki jer ima sigurno puno onih koji te vole i kojima si potrebna..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mnogo mi je zao Gagana zbog toga sto si prezivela. Potpuno se slazem sa Vienna-om. Budi jaka i gledaj samo napred! Nadam se da je sa fizioloske strane sve uredu i da ces ubrzo moci ponovo da ostanes trudna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.