Porodilište - Niš

odgovora

Objavljeno

:rolleyes: nista se ne plasi, ako ti budes "covek" bice i ceo kolektiv dobar prema tebi, BICE SVE U REDU. Ajde pa kad sve prodje i nadjes malo vremena javi kako si prosla. SRECNO!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej jel ima neka trudnica iz Niša da je pred kraj, da se upoznamo. Ja se spremam da do kraja februara valjda počnem sa tim porođajem, ako ovaj moj bebac nema drugačije planove! Lorelay jesi li se ti već porodila? Aklo jesi kako je bilo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam jos, termin mi je 3. mart. Al se iskreno nadam da cemo da se vidimo bebac i ja malo ranije, sto ti kazes, ne mogu vise da nosim ovaj stomak :) Ovih dana imam neke bolove, ja bih rekla kontrakcije, mada moja dr iz DZ kaze da se na CTG-u ne vide. Danas je bolelo u pravilnim vremenskim intervalima na 8 minuta, pa prestane i neko vreme mi nije nista. Tako da sam bas zbunjena i nemam pojima sta mi je :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam jos, termin mi je 3. mart. Al se iskreno nadam da cemo da se vidimo bebac i ja malo ranije, sto ti kazes, ne mogu vise da nosim ovaj stomak :) Ovih dana imam neke bolove, ja bih rekla kontrakcije, mada moja dr iz DZ kaze da se na CTG-u ne vide. Danas je bolelo u pravilnim vremenskim intervalima na 8 minuta, pa prestane i neko vreme mi nije nista. Tako da sam bas zbunjena i nemam pojima sta mi je :blink:

Dan,dva porodices se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam jos, termin mi je 3. mart. Al se iskreno nadam da cemo da se vidimo bebac i ja malo ranije, sto ti kazes, ne mogu vise da nosim ovaj stomak :) Ovih dana imam neke bolove, ja bih rekla kontrakcije, mada moja dr iz DZ kaze da se na CTG-u ne vide. Danas je bolelo u pravilnim vremenskim intervalima na 8 minuta, pa prestane i neko vreme mi nije nista. Tako da sam bas zbunjena i nemam pojima sta mi je :blink:

E pa onda ćemo verovatno da se vidimo u bolnici, jer se i ja nadam da se do tada završi sve. Meni je termin sutra 26. 02., ali koliko vidim , nema još nikakvih naznaka za bilo šta, tako da ću i ja verovatno da sačekam do početka marta. U svakom slučaju lepo bi bilo da se upoznamo tamo. :-)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene ponovo, konačno sam se porodila 1.marta. Porođaj je bio prirodnim putem, beba dečak, 4100 g i 54 cm. Nije bilo lako , mnogo sam se dugo otvarala, na stolu sam bila ukupno 5 sati i baš sam se namučila, ali je ekipa oko mene bila sasvim ok i sestre su bile divne, kao i doktorica Ivana, koja je pomogla porođaju. Što se tiče druge doktorice koja je prisustvovala, bože sačuvaj, lošiju osobu i većeg kasapina nisam videla u životu i zaista neznam zašto se takvim osobama dozvoljava da rade taj posao, kada je masa mladih ljudi koji čekaju na posao i koji se nikada nebi tako ponašali prema ženi koja pati i pod bolovima je 5 sati. Malo srca i ljubaznosti ne košta ništa zaista, a mnogo znači čoveku. Nisam imala nikvih veza i sl, ali sam imala sreće da ekipa bude sasvim ok, iziuzev gospođe "veeelike" doktorice, koja će mi ostati u najgorem mogućem sećanju dok sam živa. Pošto je odmah nakon porođaja došlo do smene ekipe, sledeća koja je došla je bila užas živi, nisu hteli ni da me pogledaju na onom stolu, ni da mi podignu jastuk koji je pao, a kamoli nešto više. Gušila sam se i davila od naslaga u ustima, a nisu hteli da se udostoje ni vlažnu gazicu da mi pruže. Užasno iskustvo. Što se tiče tretmana nakon porođaja nije bilo loše, sestre su bile sasvim ok, i pedijatarske i akušerske, mada ja nisam bila ni zahtevni pacijent, kao ni moja beba. Izašle smo trećeg dana kući i sada smo ok. Hvala bogu da postoje divni ljudi, koji peru obraz svojoj profesiji, a što se ovih ostalih tiče, neću više o njima, samo se nerviram kad se setim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se 25.2, sest dana pre termina. Porodjaj nije bio tako strasan, bar ne iz ove perspektive, al se secam da sam tog dana ponavljala: nikad vise, nikad vise :) Porodjajna sala nam je ok, sve je novo i cisto, ne izgleda vise ko iz horor filma kao nekad. Odeljenje je vec druga stvar. Kreveti su ocajni, umetnost je ustati i okrenuti se dok ti je beba u krevetu a da ne ispadne, o wc-u da ne pricam. No, dobro, sve to brzo prodje. Sestre su manje-vise ok, neke su vise, neke manje zainteresovane za svoj posao. U principu moraju da odgovore na svako pitanje i odazovu se na svaki poziv. Najbolji savet je dala A.N.A. Naucite sve o dojenju!!! Ja sam nesto samo procitala, mislila da sve znam, tamo nisam trazila pomoc, pa sam sebi napravila belaj. Tri dana sam bila s a 38 temperaturom a kad je jedna sestra krenula da me izmuzava i razbija one kugice sve sam zvezde videla :) Uh, beba place, odoh :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...ali je ekipa oko mene bila sasvim ok i sestre su bile divne, kao i doktorica Ivana, koja je pomogla porođaju. Što se tiče druge doktorice koja je prisustvovala, bože sačuvaj, lošiju osobu i većeg kasapina nisam videla u životu i zaista neznam zašto se takvim osobama dozvoljava da rade taj posao, kada je masa mladih ljudi koji čekaju na posao i koji se nikada nebi tako ponašali prema ženi koja pati i pod bolovima je 5 sati. Malo srca i ljubaznosti ne košta ništa zaista, a mnogo znači čoveku. Nisam imala nikvih veza i sl, ali sam imala sreće da ekipa bude sasvim ok, iziuzev gospođe "veeelike" doktorice, koja će mi ostati u najgorem mogućem sećanju dok sam živa. Pošto je odmah nakon porođaja došlo do smene ekipe, sledeća koja je došla je bila užas živi, nisu hteli ni da me pogledaju na onom stolu, ni da mi podignu jastuk koji je pao, a kamoli nešto više. Gušila sam se i davila od naslaga u ustima, a nisu hteli da se udostoje ni vlažnu gazicu da mi pruže. Užasno iskustvo. Što se tiče tretmana nakon porođaja nije bilo loše, sestre su bile sasvim ok, i pedijatarske i akušerske, mada ja nisam bila ni zahtevni pacijent, kao ni moja beba. Izašle smo trećeg dana kući i sada smo ok. Hvala bogu da postoje divni ljudi, koji peru obraz svojoj profesiji, a što se ovih ostalih tiče, neću više o njima, samo se nerviram kad se setim.

A zasto ne napisete imena i prezimena lekara koji su odlicni po vama i od kojih ste se jezili?!?!? Hajde sprecite odlazak neke od nas kod nekog loseg doktora!?!?!?

Ja sam vec iznela svoje iskustvo, ali ponovicu: Andric Aleksandra (u bolnici sam prvi put cula za nju) me je pregledala kao da je mesarka a ne doktor. Ona mi je probusila vodenjak pri pregledu, sumnjam da je probusila sa nekim razlogom-jer mi je probusila vodenjak 8 sati pre nego da se otvorim i krenem da poradjam. Molila sam PRED NJOM druge doktore da joj ne dozvole da mi prilazi -e toliko me je boleo njen pregled. Vise od najace kontrakcije. Ona mi je bila najgori deo tog bolnog dana! Jedva sam sacekala da joj prodje smena i onda je dosla neka Sanja koja me je spasila. Nazalost, ne znam joj prezime-ali ja sam je videla kao andjela cuvara :) Dr.Zana je sve vreme bila uz mene i za nju imam sve reci hvale-sem sto nije zabranila gore pomenutoj da mi prilazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja neznam imena tih sestri koje su bile u smeni, ali su bile divne sve do jedne. Znam da je jedna mlada udata za doktora koji tu radi, ali joj neznam ime. Doktorica koja me porađala se zove Ivana, neznam prezime, ali je divna, čak sam joj povredila i ruku dok me je porađala, ali je bila ok. A mesarka o kojoj sam pričala, koja me je više povredila svojim pregledom nego sam porođaj se zove Marija ali ni njoj neznam prezime, ali joj na licu stoji da je baksuz kakav se retko rađa!!! Bežite od je glavom bez obzira, to je moja preporuka!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja neznam imena tih sestri koje su bile u smeni, ali su bile divne sve do jedne. Znam da je jedna mlada udata za doktora koji tu radi, ali joj neznam ime. Doktorica koja me porađala se zove Ivana, neznam prezime, ali je divna, čak sam joj povredila i ruku dok me je porađala, ali je bila ok. A mesarka o kojoj sam pričala, koja me je više povredila svojim pregledom nego sam porođaj se zove Marija ali ni njoj neznam prezime, ali joj na licu stoji da je baksuz kakav se retko rađa!!! Bežite od je glavom bez obzira, to je moja preporuka!!!

Mislim da je Cvetkovic,jel plavusa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zasto ne napisete imena i prezimena lekara koji su odlicni po vama i od kojih ste se jezili?!?!? Hajde sprecite odlazak neke od nas kod nekog loseg doktora!?!?!?

Ja sam vec iznela svoje iskustvo, ali ponovicu: Andric Aleksandra (u bolnici sam prvi put cula za nju) me je pregledala kao da je mesarka a ne doktor. Ona mi je probusila vodenjak pri pregledu, sumnjam da je probusila sa nekim razlogom-jer mi je probusila vodenjak 8 sati pre nego da se otvorim i krenem da poradjam. Molila sam PRED NJOM druge doktore da joj ne dozvole da mi prilazi -e toliko me je boleo njen pregled. Vise od najace kontrakcije. Ona mi je bila najgori deo tog bolnog dana! Jedva sam sacekala da joj prodje smena i onda je dosla neka Sanja koja me je spasila. Nazalost, ne znam joj prezime-ali ja sam je videla kao andjela cuvara :) Dr.Zana je sve vreme bila uz mene i za nju imam sve reci hvale-sem sto nije zabranila gore pomenutoj da mi prilazi.

Meni je Zana vodila trudnocu,i imam samo reci hvale za nju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zana je super! A gde privatno radi Zana? Ja bih mozda kod nje za drugu trudnocu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zana je super! A gde privatno radi Zana? Ja bih mozda kod nje za drugu trudnocu...

Valjda u Ginobsisu,nisam sigurna.Ja sam isla kod nje na ginekologiji preko kume...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sad-malo mi je bezveze sto ovde ovako pitam, ali me jako interesuje kod koje je to doktorke mama Bojana vodila trudnocu privatno? Cini mi se da je njen suprug za neke novine rekao koja je klinika u pitanju, ali se ne secam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sad-malo mi je bezveze sto ovde ovako pitam, ali me jako interesuje kod koje je to doktorke mama Bojana vodila trudnocu privatno? Cini mi se da je njen suprug za neke novine rekao koja je klinika u pitanju, ali se ne secam...

Ne znam.Rekao je ime klinike ali ja nikad nisam cula za nju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam.Rekao je ime klinike ali ja nikad nisam cula za nju.

Nasla sam,zove se Dragana Radović.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim trudnicama :rolleyes:

Ja najvise brinem kako cu se snaci sama sa bebom na pocetku posto nemam nikakvo iskustvo, da li cu dobro da je hranim, plasim se da ne uradim nesto pogresno itd a sto se tice porodjaja bice onako kako mora... svaka od nas to na svoj nacin podnosi. Meni je termin 11maj, ali posto je prva trudnoca mozda bude i ranije. Sad sam u 34 nedelji, jos samo malo :mellow:

Ako jos neka od vas ima slican termin javite se, da se druzimo i brojimo dane ..:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim trudnicama :rolleyes:

Ja najvise brinem kako cu se snaci sama sa bebom na pocetku posto nemam nikakvo iskustvo, da li cu dobro da je hranim, plasim se da ne uradim nesto pogresno itd a sto se tice porodjaja bice onako kako mora... svaka od nas to na svoj nacin podnosi. Meni je termin 11maj, ali posto je prva trudnoca mozda bude i ranije. Sad sam u 34 nedelji, jos samo malo :mellow:

Ako jos neka od vas ima slican termin javite se, da se druzimo i brojimo dane ..:)

Dobrodosla, Nevenciice! :)

Vidim, druzicemo se i ovde i ako Bog da, u porodilistu - meni je termin 10. maja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodosla, Nevenciice! :)

Vidim, druzicemo se i ovde i ako Bog da, u porodilistu - meni je termin 10. maja :)

Pozdrav besna glisto :) Nadam se da xocemo, mada se nikad ne zna... jel si spremna psihicki na sve sto nas ceka xexe : :blink: ) Jel si krenula sa pakovanjem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav besna glisto :) Nadam se da xocemo, mada se nikad ne zna... jel si spremna psihicki na sve sto nas ceka xexe : :blink: ) Jel si krenula sa pakovanjem?

Psihicki se pripremam svakodnevno, a prakticno jos nisam krenula. Cekam da mm primi platu krajem nedelje, pa da krenem da kupujem polako.

Kakva je situacija kod tebe? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo Nevencice i besna glisto...Meni je termin 17 maja,pa nikad se ne zna,meni je ovo druga beba,mozda budemo zajedno u porodilistu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo Nevencice i besna glisto...Meni je termin 17 maja,pa nikad se ne zna,meni je ovo druga beba,mozda budemo zajedno u porodilistu....

Zdravo, Boookice, drago mi je da se pojacavamo! :)

Nis je nadrljao maja meseca! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se bas plasim porodjaja,jer sam jako lose prosla prvi put,to je relativno skoro bilo,pre 16 meseci.....

Poradjao me je Matijasevic,nego nije on kriv covek,beba bila velika,a ja se nisam dovoljno otvorila ili sta vec,nisu me isekli dovoljno,pa sam se pocepala samo tako,beba izvucena vakumom,jer su mi dali neki lek od kog nista nisam znala,pa nisam ni mogla da saradjujem,to sam skoro saznala,ja sam mislila da nista nisam znala zbog bolova.....U svakom slucaju,ajko lose sam prosla,ali sada se nadam da cu bolje.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se bas plasim porodjaja,jer sam jako lose prosla prvi put,to je relativno skoro bilo,pre 16 meseci.....

Poradjao me je Matijasevic,nego nije on kriv covek,beba bila velika,a ja se nisam dovoljno otvorila ili sta vec,nisu me isekli dovoljno,pa sam se pocepala samo tako,beba izvucena vakumom,jer su mi dali neki lek od kog nista nisam znala,pa nisam ni mogla da saradjujem,to sam skoro saznala,ja sam mislila da nista nisam znala zbog bolova.....U svakom slucaju,ajko lose sam prosla,ali sada se nadam da cu bolje.....

Kako nije kriv, zar nije mogao da vidi da je beba velika? Nista lepo o tom coveku nisam cula.. Upropastio je moju rodjaku, nece moci da ima decu zbog njegove nesmotrenosti...

I ja se plasim, ali drzim se pod kontrolom (za sada :) ) Verovatno zato sto ne znam sta me ceka ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja znam sta me ceka i bas se plasim,ali kad posle dodje bebac ,isplati se....

A sto se tice ovog doktora ja stvarno nisam bila upucena da nije na dobrom glasu,mada moguce....U svakom slucaju bolje bi bilo da me porodi neko drugi,mada kazu da drugi put uopste ne prisustvuje doktor vec samo babica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.