Porodilište - Niš

odgovora

Objavljeno

Opet ja! A kakva je situacija sa prisustvom partnera na porođaju? Da li je uopšte moguće i koliko to može da "košta"?

Kako tamo stvari stoje i sa posetama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet ja! A kakva je situacija sa prisustvom partnera na porođaju? Da li je uopšte moguće i koliko to može da "košta"?

Kako tamo stvari stoje i sa posetama?

Sto se prisustva partnera na porodjaju tice mislim da ne dozvoljavaju.

Posete su svakog dana od 2 do 3 popodne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet ja! A kakva je situacija sa prisustvom partnera na porođaju? Da li je uopšte moguće i koliko to može da "košta"?

Kako tamo stvari stoje i sa posetama?

Ako si u apartmanu, mislim da posete nisu ogranicene i da jedna osoba, zenskod pola, moze da bude stalno sa tobom. Zbog toga i placas.Kao i da bi ti se sestre i dr iz vizite non stop smeskali. Mada, meni je sve to nepoverljivo, sta ako neko zbog parica razmislja da te jos malo drzi u apartmancicu, a ti jedva cekas da odes kuci i uzivas u svojoj srecici. Nadam se da me razumes. Uglavnom, ne osvrci se i ne opterecuj puno losim iskustvima, bice ti lakse, misli samo pozitivno pa kako bude, a bice OK. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene sa svojim iskustvom!

Nisam uzela apartman, ali su mi se stalno smeškali kao i ostalim porodiljama koje su bile OK. Bilo je i nepodnošljivih žena, njima naravno da se nisu smeškale :)

Sestre su dolazile redovno da obilaze, na svaki poziv se pojave, pomognu šta treba.. Neke mame su tražile čak i da im sestre odnose bebe da bi se ove odmorile - sestre su sve to bez problema činile.

Sobe su trokrevetne, ima klime, higijena je OK.. Muž može da dođe u bilo kom trenutku da donese šta treba, a ja sam izlazila napolje da sedimo i duže..

Istina, ne previjaju rane, bebe se ne kupaju svaki dan.. Ali stvarno možeš da im tražiš šta hoćeš!

Ja sam se porodila s epiduralom i odmah sam ustala iz kreveta, ujutro išla u prodavnicu, zezala se sa sestrama.. Ne znam, meni je niško porodilište jedno krajnje pozitivno iskustvo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene sa svojim iskustvom!

Nisam uzela apartman, ali su mi se stalno smeškali kao i ostalim porodiljama koje su bile OK. Bilo je i nepodnošljivih žena, njima naravno da se nisu smeškale :)

Sestre su dolazile redovno da obilaze, na svaki poziv se pojave, pomognu šta treba.. Neke mame su tražile čak i da im sestre odnose bebe da bi se ove odmorile - sestre su sve to bez problema činile.

Sobe su trokrevetne, ima klime, higijena je OK.. Muž može da dođe u bilo kom trenutku da donese šta treba, a ja sam izlazila napolje da sedimo i duže..

Istina, ne previjaju rane, bebe se ne kupaju svaki dan.. Ali stvarno možeš da im tražiš šta hoćeš!

Ja sam se porodila s epiduralom i odmah sam ustala iz kreveta, ujutro išla u prodavnicu, zezala se sa sestrama.. Ne znam, meni je niško porodilište jedno krajnje pozitivno iskustvo!

Sjajno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moje iskustvo je slicno. S tim sto sam ja bila na drugom spratu gde su samo zene porodjene carskim rezom. Bebe nisu bile sa nama, jer se u to vreme, kad sam ja bila sredjivao sprat, tako da smo svaka tri sata isle da dojimo u bebi blok. Sestokrevetne sobe, a o higijeni necu da pisem-jer su u to vreme radili majstori. Jedan dan su nas cak i pitali da li smeju da nam ofarbaju deo prozora-a mi da prosetamo za to vreme!?!??! :blink: Bolesno! Kao da nema veze sto cemo da udisemo farbu :D (da nas nadrogiraju bez trodona) :D Pocele smo da se smejemo i isterale ih iz sobe -uzas! :D

Kao i pre dve godine-sve pohvale za osoblje. Ista ekipa. I jedina plavusa med.sestra od koje smo jedino strahovali. Starija, surova plavusa-samo da zavrsi sto pre svoj posao. Fina je na recima, ali brzo radi i nema veze sto tebe boli rana. Pamtim joj svoje prvo presvlacenje posle operacije :angry: Dok su ostale med.sestre imale tih par minuta da ti posvete, sacekaju da se namestis pa ustanes, ona vuce zenu da presvuce kao lutku, kao da zene ne boli rez od operacije. I samo prica: "Znam da boli, ali ja moram da te presvucem" i vuce :unsure: Ostale sestre su se maksimalno trudile da nam pomognu!

Sta vise i salile su se stalno sa nama. Prijatne su skoro sve.

Od doktora bih izdvojila Smiljku Petrovic (ili Petkovic) koja ima carobnu ruku. Nisam ni osetila kad mi je skinula dren. Zena je fantasticna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je ginekolog dobar strucnjak i zna sta radi, najmanje je vazno da li se dere ili je fin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala dobro iskustvo u niskom porodilistu. Porodjaj je prosao lako. A pre toga sam citala svakakve komentare i bas sam se bila prepala kako cu ja proci, medjutim, sve je proslo ok. Zato,buduce mame, razmisljajte samo pozitivno, slusajte dr za vreme porodjaja, pokusajte da ne vicete vec usmerite snagu na guranje i sve ce biti brze i lakse. Tako sam bar ja radila i odlicno sam prosla, i sad imam jedno lepo secanje na taj dan, a ne traumu! Sto se tice soba u porodilistu nisu lose, a i sestre su fine. Ne ocekujte previse, budite realne i sve ce brzo proci i onda idete kuci sa vasom bebicom :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam imala odlicno iskustvo, imala sam svog dr i sestre su bile prema meni ok. dobila sam posebnu sobu a nisam placala apartman, zena koja se porodila posle mene imala je uzasno iskustvo ali nije imala svog dr. Mada iskustva su razlicita, svaka zena ima svoju pricu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj drugi porodjaj nije prosao onako kako sam ocekivala,mnogo je bio tezi u odnosu na prvi.Oko 9 ujutru kod kuce mi je pukao vodenjak.Sacekala sam pola sata,istusirala se i krenula u porodiliste.Primio me je doktor Milos,pregledao i poslao u porodiliste.Nakon klistiranja,merenja,informacija i sl. prikljucili su me na CTG.Kontrakcija je bilo ali veoma malo i bile su slabe.Od podneva su krenule jace i bolnije.Oko 17 h doktorka Sonja Pop Trajkovic naredjuje babici da mi da indukciju,koju sam ja odbila jer sam osecala napone.Onda su i ona i doktor Milos mene ubedjivali da ja nemam napone vec kontrakcije,jer su oni lekari i znaju bolje od mene sta osecam i da ce mi indukcija samo olaksati tako sto ce ubrzati porodjaj.I pored toga sto sam im govorila da osecam da cu se poroditi oni nisu popustali.Indukcija pa indukcija.Pristala sam jer nisam vise mogla da se ubedjujem sa njima.Babica je stigla samo da mi stavi kanilu i zahvaljujuci time sto me nisu saslusali porodila sam se u krevetu u sobi za CTG!Bebi je tri puta bila obmotana pupcana vrpca oko vrata!Onda su se izvinjavali,govorili da sam bila u pravu!Pa nije mi prvi porodjaj,znam sta su naponi a sta kontrakcije!!!Rupturu sam imala na istom mestu,a u porodjajnu salu su me odvezli na usivanje.Sve je na kraju bilo OK inace da nije ovo dvoje bi me zapamtili!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MamaMjau, cestitam, nisam videla da si se porodila :wub: :wub: :wub:

Sreca sto se sve zavrsilo kako treba. A ko je dr Milos? Mislim kako se preziva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MamaMjau, cestitam, nisam videla da si se porodila :wub: :wub: :wub:

Sreca sto se sve zavrsilo kako treba. A ko je dr Milos? Mislim kako se preziva?

Hvala Anchy! Nisam zapamtila prezime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav!

Ja sam se porodila u Nišu pre skoro 2god i tada je bila neverovarna gužva. Stekla sam utisak da osoblje, a pogotovo sestre želesvima da pomognu, ali da ih nema dovoljno, pa su svuda polovično. Zato i nastaju problemi, konkretno sa dojenjem, kod žena koje su se porodile prvi put i nemaju iskustva, a nikog nema da im pokaže. I ja se čudim što vidim da neki hvale hranu, nadam se zaista da se to promenilo, jer ono je sramota šta su nama davali. Ono nije obrok, a kamoli za ženu koja se upravo porodila i koja treba da doji. Ja nisam razmažena, ali mi leden pire i zasladjen čaj sa keksom 3 puta dnevno nisu omiljena hrana. Na higijenu nemam primedbe, videlo se da se svuda čisti jako često, ali problem su žene koje za sobom ostavljaju haos, puše po toaletima i td. Sve u svemu, moje iskustvo je pozitivno, pogotovo sa osobljem koje tamo radi, od čistačica pa sve do doktora. U februaru treba ponovo da se porodim, ako je bolje nego pre 2 god kad sam ja bila, a po rečima nekih vidim da jeste, onda je super :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I samo mogu da ponovim savet žena koje su već ovde pisale prethodnih godina - informisite se na vreme o svemu u vezi sa dojenjem, jer tamo možda neće imati ko da vam pokaže. Mene je samo izvuklo to što sam bila dobro potkovana i, bez obzira na usputne pogrešne savete određene sestre da "dojenje mora da boli", uspela sam svojoj bebi nakon bezbroj bezuspešnih pokušaja da stavim bradavicu PRAVILNO u usta da bi sisao. Mnoge moje "cimerke" nisu bile moje sreće i otišle su kućama sa ragadama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poštovanje,nova sam na ovom forumu.Svi koji čitaju ovaj forum neka obrate pažnju.Imala sam najgore moguće iskustvo sa ginekologom po imenu Miša Stefanović.Umalo me nije ubio kao i moju bebu.Toliko patnje i bola nisam doživela kao sa dotičnim doktorom.Čovek je toliko prepotentan,napadan,užasan ali suštinski nabeđen da je "najbolji" . Upućena je i privatna tužba protiv dotičnog kao i dopis svim pravnim institucijama ali dzabe sve to kada možete da izgubite život.Zapamtite to ime Miša Stefanović.Radi i privatno u ozoglašenoj klinici ginopsis u Nišu.Što dalje od njega! Valjda će Bog uvideti nepravdu šta radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.