Do kada ste dojili?

odgovora

Objavljeno

Nažalost, samo 2,5 meseca. Nešto se desilo, ne znam ni ja šta, da je dete jednostavno prestalo da sisa i počelo odbijati mleko, pisala sam na drugoj temi pa da se ne ponavljam. Hormoni su uredni, tako da nije to u pitanju. U svakom slučaju, ako budem imala drugo dete gledaću da bar godinu dana dojim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Enika, i treba da ga dojis u letnjim mesecima. mozda kod vas nisu velike vrucine, ali ipak je to toplije doba godine. I kad krene u vrtic, moze da ima vecernji i jutarnji podoj,zar ne?

Tacno,znam da se nikad ne prestaje sa dojenjem leti,mada ovde nema nema vrucine,ma od leta samo slovo L,temperatura jos nije presla 20 stepeni,proslog leta max 29 bilo <_< ,pa mi to nije ni palo na pamet.

Ma to sam ja mislila,ranije,pa se predomislila :rolleyes: Moja sestra dojila sestrica i radila od 9-21 h,i sisao 26 meseci

Inace cerku sam dojila samo 2 meseca i popustila pod pritiskom tadasnje svekrve(citaj akrepa) i babe''nemas mleka,dete gladno'' i tako te gluposti,dok joj dadoh vlasicu i zbogom dojenju :angry: e da mi je bila ova pamet...Zato sad ispravljam greske :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Starijeg sa sve dohranom tri meseca :( Mlada,neiskusna,neinformisana,podrska u savetovalistu nikava a babe ko babe,dete gladno daj mu ad.Upali smo u klopku,sto je vise ad pio manje je sisao i na kraju smo prestali.

Mladjeg sam dojila 14 meseci i verovatno bih jos uvek da nisam ostala trudna.Planirala sam da ga dojim do 4. eventualno 5. meseca ali sam prokrvarila,dobila terapiju i preporuku za prekid.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se i ja upišem ovde. Imam dvoje dece. I dva potpuno različita iskustva dojenja, u svakom smislu.

Sina sam rodila neplaniranim hitnim carskim rezom. Posle početnih poteškoća, sve se polako sredilo i uz manje štrajkove, dojila sam ga 13 meseci. Od toga je poslednjih par meseci sisao samo noću. Jednu noć se probudio, ja sam ga uzela i kao i obično ponudila da sisa, a on mi je samo spustio majicu, nasmešio se, okrenuo na drugu stranu i zaspao.

Porođaj sa devojčicom je bio prirodan, savršen. Ali, splet okolnosti koji je usledio je doveo do jako, jako puno problema u dojenju, emotivnom povezivanju, ma nekako mi se ceo život jako promenio i postao mnogo drugačiji od onog što sam zamišljala u svojoj glavi. Borile smo se za svaki podoj, dan za danom. Posle 8 meseci se preko noći sve promenilo i postale smo odličan tim. Sisala je punih 18 meseci. Poslednja dva meseca samo pred spavanje, uveče i to je bilo više žvakanje, nego sisanje jer mi se količina mleka jako smanjila. Pred kraj sam ja povremeno imala neke obaveze uveče, pa ju je mm uspavljivao, bez većih problema. I kad bih ja bila kod kuće za uspavljivanje nisam je nudila da sisa, a ona nije tražila. I tako smo prestale, bez ikakvih problema.

E, sad, imam pitanje za iskusne mame. Ja sam od prvog dana ove druge ture dojenja imala jako izražen refleks otpuštanja, koji je bio i jedan od razloga za probleme. Grudi su mi male pa sam mogla savršeno da procenim koliko su "pune". Poslednjih meseci su izgledale kao da ih je iscedila, pojela. Mleko nije kretalo brzo, ali je ona bila strpljiva, i vukla tako "na prazno" dok ne bi krenulo. Tačno sam mogla da znam kad više ne ide i ona je tad prekidala i tražila drugu. Posle odvikavanja nisam imala nikakvih problema. Od tada je prošlo više od dva meseca. Ali sad opet imam taj neki osećaj u grudima. Kad god pročitam neki tekst na temu beba ili slično, odmah se raznežim i osetim kao da će da mi krene mleko. Interesuje me da li i druge mame imaju taj osećaj i kada obično prestaje. Pretpostavljam da to zavisi i od hormona, ali čisto onako, iz radoznalosti me zanima kakva su vaša iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je skoro skroz stalo mleko, a stala sam sa dojenjem krajem marta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je skoro skroz stalo mleko, a stala sam sa dojenjem krajem marta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da moja soki je gora verzija..u opste nece ni kod koga..samo kod mene moze da zaspi..sve je to lepo nekad ce mi nedostajati ali....ona preteruje..jos kad cujem jos je nisi odbilaa...ne planiram da je odbijem da bi ja skitala bez nje,vec da dam sebi vremena za predah i za ispit koji uvucem ihihhiii a sobzirom da bi sisaala na pola sta ja ne mogu ni da procitam tj provezbam jean zadatak aa kamoli celu knjigu..a treba mi zbog posla...i volela bih da sa njom setam a da mi po gradu ne pravi scene zbog sisanja..naravno nisam manijak :rolleyes: da je odjednom odbije to bi bio kontra efekat.. :blink: krenula sam postepeno dva dnevna sam ukinula ostala su nam 4 a za nocu to i ne brojim...sve sto propusti preko dana to je gore nocu..zato moram prvo nocne pa onda dnevene..pogleacu tu temu i postaviti isto pitanje...hvala bogu da nisam jedina :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima 6 i po meseci.Meni mleko polako prestaje,i jeeeko sam tuzna.Zelela bih jos da je dojim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima 6 i po meseci.Meni mleko polako prestaje,i jeeeko sam tuzna.Zelela bih jos da je dojim.

ako zelis onda i nastavi. imas u temama kako da pojacas kolicinu mleka. uspela sam ja negde oko 8-9 meseca i jos dojim a bebac ima 15 meseci, i mnoge druge ovde sa foruma pa mozes i ti!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima 6 i po meseci.Meni mleko polako prestaje,i jeeeko sam tuzna.Zelela bih jos da je dojim.

Slazem se sa Ivanom, moze biti da je to nesto trenutno, i meni je oko 6. meseca skoro pa stalo mleko, ali kad smo to prebrodile, dojila sam prvu cerku godinu dana ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ako zelis onda i nastavi. imas u temama kako da pojacas kolicinu mleka. uspela sam ja negde oko 8-9 meseca i jos dojim a bebac ima 15 meseci, i mnoge druge ovde sa foruma pa mozes i ti!!!

Hvala na podrsci.Izmlazam se u flasicu pa dajem bebi,posto ona odbija,valjda vidi da nema dovoljno,a i nosic joj malo curka pa joj verovatno i to smeta.Mada ona nikada nije bila odusevljena sikom,jedva sam je navikla na istu,no dobro.Nije mi tesko da se izmlazam pa da da joj dajem,samo neka ga pije.:) Poslusacu savet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa Ivanom, moze biti da je to nesto trenutno, i meni je oko 6. meseca skoro pa stalo mleko, ali kad smo to prebrodile, dojila sam prvu cerku godinu dana ;)

Nadam se da je trenutno.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ce uskoro godinu dana i puno je vezana za mene,razmisljam o tome da je odbijem od sike ali kad samo pomislim na to place mi se,ne znam sta da radim?Volela bih jos da siki ali sa druge strane ne mogu nista da uradim od nje i danju i nocu bi samo da siki,u kupovinu ne mogu da joj ne dam kad idemo nego na sred prodavnice joj dam.Pogotovo se plasim sto ce jedan ceo dan morati da ostane sa babom i dedom jer imam nekih obaveza.A i uskoro bi trebalo da idemo na put 2100km,pitam se kako ce da izdrza ako nema sika kad zatrazi.Treba mi savet sta da radim ili makar podrska?

Ja sam morala da prestanem da dojim Ivu zbog druge bebe kad je imala 10 meseci. Po meni ne treba da krenes od toga da joj ne nudis siku posle jel, nego da nauci da posle cvrstog obroka nema sike, moze voda ili sokic. Jel se uspavljuje sisajuci? Mi smo to uradili tako sto legnem pored nje,dam joj cuclu,mazim je i pevam i sama zaspi.U pocetku ce plakati,vristati ali ako si ozbiljna u nameri da prestanes moras da budes spremna i na to. Sad kad se nocu probudi, trazi vodu,popije gutljaj ili dva,i sama se vrati da spava...mi smo sad zavisni od dude...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam morala da prestanem da dojim Ivu zbog druge bebe kad je imala 10 meseci. Po meni ne treba da krenes od toga da joj ne nudis siku posle jel, nego da nauci da posle cvrstog obroka nema sike, moze voda ili sokic. Jel se uspavljuje sisajuci? Mi smo to uradili tako sto legnem pored nje,dam joj cuclu,mazim je i pevam i sama zaspi.U pocetku ce plakati,vristati ali ako si ozbiljna u nameri da prestanes moras da budes spremna i na to. Sad kad se nocu probudi, trazi vodu,popije gutljaj ili dva,i sama se vrati da spava...mi smo sad zavisni od dude...

Naravno,ne moze da zaspi bez sike ni nocu ni danju,varalicu nece samo malo stavi vidi da ne izlazi nista i baca a kad se probudi probala sam da joj dam vodu jer sam procitala da ti tvojoj dajes ali nema sanse odmah se budi,pocinje da kmeci i posle po dva sata ne spava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dojim evo vec skoro 15 meseci a planiram do neke 2.godine. Od njegovog rodjenja nisam imala neke velike probleme oko dojenja.Imali smo jedan skok sa 5 meseci, malo strajka, a najgore mi je bilo oko 8. meseca kada se nocu cesto budio i trazio da siki. i danas se nocu budi ali to je nista kao sto je bilo u pomenutom mesecu. E, kad sam to prezivela :-)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da smo mi zavrsili sa ovom temom, dojenje..

Stefan ima punih 17 meseci, mislila sam ja i duze ali evo vec 2 noci je zaspao sa cuclom, bez podoja. nisam htela da ga sad ja forsiram i da mu dajem, ako je to priroda sad tako uradila i da on sam prekine ok.

ipak celo jutro mi je tesko i isto se osecam kao kad je Luka sa 8 meseci prestao da sisa. neka me tuga obuzela :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ti je dete tako odlučilo, onda je to to! Najbolji momenat - znači da je potpuno spreman da završi sa sisanjem.

Uvek bi ti bilo teško, i da je sisao dve godine, isto bi se osećala. :)

17 meseci je lep period. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[quote name=Ivana :)' timestamp='1347700380' post='508461]

mislim da smo mi zavrsili sa ovom temom, dojenje..

Stefan ima punih 17 meseci, mislila sam ja i duze ali evo vec 2 noci je zaspao sa cuclom, bez podoja. nisam htela da ga sad ja forsiram i da mu dajem, ako je to priroda sad tako uradila i da on sam prekine ok.

ipak celo jutro mi je tesko i isto se osecam kao kad je Luka sa 8 meseci prestao da sisa. neka me tuga obuzela :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma vi ste super! Brzo ce te proci ta tugica, zamisli kako bi ti tek bilo tesko da si morala ti da ga odbijas :wacko:

da, da, da.. sve to stoji ali opet.. ni veceras nije trazio. malo me bole grudi, i glava..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[quote name=Ivana :)' timestamp='1347745765' post='508977]

da, da, da.. sve to stoji ali opet.. ni veceras nije trazio. malo me bole grudi, i glava..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[quote name=Ivana :)' timestamp='1347700380' post='508461]

mislim da smo mi zavrsili sa ovom temom, dojenje..

Stefan ima punih 17 meseci, mislila sam ja i duze ali evo vec 2 noci je zaspao sa cuclom, bez podoja. nisam htela da ga sad ja forsiram i da mu dajem, ako je to priroda sad tako uradila i da on sam prekine ok.

ipak celo jutro mi je tesko i isto se osecam kao kad je Luka sa 8 meseci prestao da sisa. neka me tuga obuzela :( :( :(

Ana22 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma je l moguce? Bravo Mijo! Il bravo Andi?! :wub: ode nama miholjsko leto :D

andisam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mejja, jesmo potukli mislim sve rekorde foruma, a bogami i sire (i duze).

Meri, ne dojim Vasu pred Mijom, tako da nema reakcije.

Schveca, mama maza, Enika i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malo je i čudno napisati da to koliko ćeš da dojiš nikoga ne dotiče, odnosno ni na koga ne utiče. Valjda utiče na tvoje dete??

Izlišno je pisati KAKO utiče, ali zaboga - ne utiče??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.