Do kada ste dojili?

odgovora

Objavljeno

Ima 18 i po meseci, i pre 10 dana je sisao na sat-dva i sad vise nece. Pije samo iz case i na cevcicu, jel treba ja njemu sad da dajem ad mleko ili ne? Inace jede sve, navece mu nudim caj pred spavanje. Bas mi je ovo iznenada doslo a mislila sam da cemo bar do 2 godine. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Venera, ne moras vise nikakvo mleko da dajes detetu. To je odlicno koliko je sisao,ako vise nece to je njegova odluka ^_^ 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za iskusnije mame, moj maleni nece vise da siki, vec 2-3 dana, grudi su onako mekane , ne osecam pod prstima nista, niti curi mleko, jedino oko bradavice ali u dubini osecam napetost, npr. kad ga naslonim na mene ili ako legnem na stomak/grudi osecam isto tako, jel to tako treba biti?  

Treba, ti mozes jos da dojis i osecas potrebu. On mozda ne zeli vise,mozda je i samo strajk. Ako zelis da nastvis,ti nudi,mozda se predomisli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da on ipak nece vise , cak se i uspavljivao na siki a sad hoce samo da lege kraj mene i zaspi, primecujem da je imao i skok u razvoju, mnogo novih reci prica, pokazuje mi dosta novih stvari.

Brinem se zbog mastitisa zato i pitam jel ta napetost u redu, posle cu staviti obloge da olaksa malo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da on ipak nece vise , cak se i uspavljivao na siki a sad hoce samo da lege kraj mene i zaspi, primecujem da je imao i skok u razvoju, mnogo novih reci prica, pokazuje mi dosta novih stvari.

Brinem se zbog mastitisa zato i pitam jel ta napetost u redu, posle cu staviti obloge da olaksa malo.

 

prati,masiraj,obloge..ako bude potrebnionek ti ginekolog da nesto za prestanak ako bude bas velika kolicina i ako budes imala probelma. Ne bi trebalo da bude probelam sada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam gde da postavim pitanje pa cu ovde. Naime, zbog mog posla dojenje se svelo na 3 podoja oko 15č, 20č i jedno u toku noci izmedju 00 i 02č. Da napomenem da moj malisa nikada nije trazio siku nego sam uvek ja gledala na sat i nudila, sadaima. 12,5m. Nocni podoj nije glad nego prosto budjenje i navika na siku (meni tako najjednostavnije) a sada i moje resenje da odrzim laktaciju. Medjutim T se ne budi vec 2 noci kako bi jeo. Jutros sam ga probudila u 4 kako bi sikio iz straha da odrzim laktaciju. Dakle,moje pitanje je da li ako izbaci taj nocni podoj mogu da ostanem bez mleka? Prosto ta dva podoja u okviru 5 sati mi deluju vremenski preblizu za odrzavanje laktacije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ne znam gde da postavim pitanje pa cu ovde. Naime, zbog mog posla dojenje se svelo na 3 podoja oko 15č, 20č i jedno u toku noci izmedju 00 i 02č. Da napomenem da moj malisa nikada nije trazio siku nego sam uvek ja gledala na sat i nudila, sadaima. 12,5m. Nocni podoj nije glad nego prosto budjenje i navika na siku (meni tako najjednostavnije) a sada i moje resenje da odrzim laktaciju. Medjutim T se ne budi vec 2 noci kako bi jeo. Jutros sam ga probudila u 4 kako bi sikio iz straha da odrzim laktaciju. Dakle,moje pitanje je da li ako izbaci taj nocni podoj mogu da ostanem bez mleka? Prosto ta dva podoja u okviru 5 sati mi deluju vremenski preblizu za odrzavanje laktacije...

zone ja sam izbacila nocni podoj skroz. Siki pred spavanje,oko 21h znaci i ujutru oko 5h, i imam mleka.. jednom je nesto bio nervozan oko 2h i bas trazio da siki,dala mu i imala sam fino i za jutarnje papanje .

razumem pitanje i mislim da ces imati mleka dok god on siki...

Izmenjeno od strane MakiJana
zeklica, Margaritta i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da tu vazi ponuda-potraznja. Mozda ce se malo smanjiti, ali opet ce biti dovoljno za potrebe deteta. Moj sin je izbacivao podoj po podoj i uvek je bilo mleka, niti su mene grudi bolele niti je njemu bio problem. Inace mislim da sam rekorder sto se tice dojenja u cugu, sramota me i da kazem koliko...srecom vise ne dojim :lol:

Voljena, MakiJana i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox otkri nam tajnu ;)

Ma kontala sam i ja da ce mleka biti sano da li u dovoljnoj kolicini... ipak su dva podoja skrcana u par sati i onda ceo dan nista... Videcemo. Nocas kod nas bilo nevreme, grmljavina ga budila pa sam iskoristila da makar malo srkne :D

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas tako i ja mislim kao Tang. Ni ne razmisljam o tome, vodim se da uvek ima mleka ^_^ i stvarno ima :D

Tangerine i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Tangerine :wub: hvala. Stvarno nisam znala da sve sto im treba dobiju u jednom podoju, sada cu mnogo mirnije da prihvatam sve promene koje nastanu u dojenju. Veliki pozdrav za vas i drago mi je da vidim da nisi bas potpuno odustala od formua^_^

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

5 snedelja :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.