Do kada ste dojili?

odgovora

Objavljeno

Mihailo vec sada moze bez sisanja jako dugo. Cekala sam da vidim kada ce traziti sam (naravno, jeo je kasice), i on je poslije nekih 6 sati, povukao par puta i odustao... :blink:

Inace, ne cekam da trazi, dam mu da sisa na nekih 4 sata. Nadam se da cemo uspjeti bar godinu dana, ali cini mi se da necemo biti te srece...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama ne pada na pamet da se odvikavamo :blink:

ja pokusavam da joj smanjim podoj na npr tri puta dnevno da bi mogla kad krenem negde da radim da je dojim pre posla,kad dodjem kuci i uvece,ali to je za sad nemoguce...dete hoce da sisa i bog a nekad se samo uzeli sike pa trazi i onda vuce na prazno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dojila sam 20 meseci :D . Pokušavala sam u više navrata da je odbijem, ali nisam uspevala. Jednog dana je sama rešila da neće više i to je bilo to :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dojila sam 20 meseci :D . Pokušavala sam u više navrata da je odbijem, ali nisam uspevala. Jednog dana je sama rešila da neće više i to je bilo to :).

Sorry na OT, jel' to vama danas rodjendan????

Sve cestitke, neka je ziva i zdrava 100 godina! a122.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sorry na OT, jel' to vama danas rodjendan????

Sve cestitke, neka je ziva i zdrava 100 godina! a122.gif

Jeste. Hvala :) !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel II rođendan?

Sve najbolje....najslađe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste. Hvala :) !

MALOJ KRISTALINI SREĆAN ROĐUS!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto...ja ne vidim njen ticker... :( Kako se zove?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko dugo treba dojiti bebu?

Dužina dojenja je jedno od najvažnijih pitanja za novorođenčad. Špigel piše da Svetska zdravstvena organizacija preporučuje vremenski period od šest meseci dojenja. Pobunili su se britanski naučnici i zbunili majke.

Koliko dugo treba da dojim dete? Trudnice koje ne žele da hrane dete flašicom i mlečnim prahom, uvek se nađu pred istim pitanjem.

Svako ko to pitanje postavi Svetskoj zdravstvenoj organizaciji, dobija preporuku da bebe treba isključivo dojiti šest meseci bez drugih dodataka poput kašica ili mleka u prahu. To je najbolje za novorođenčad, smanjuje rizik od infekcije i probleme u razvoju. Ovu preporuku prihvata 65 odsto evropskih zemalja.

Britanski naučnici sada su doveli u pitanje tu preporuku. U „British Medical Journal“ su Meri Fjutrel sa Univerziteta u Londonu i njene kolege objavili rezultate istraživanja koja pokazuju da dosadašnji dokazi za ovu preporuku nisu dovoljni. Došlo je vreme da se preispita važeća preporuka kada je u pitanju dojenje, pišu pedijatri.

Preispitivanje preporuke o dojenju

Naučnici preporučuju da se u industrijski razvijenim zemljama, bebama već od četvrtog meseca, pored majčinog mleka daju i druge namirnice. Ovaj tim naučnika analizirao je nekoliko aktuelnih studija na ovu temu i došao do zaključka da deca koja su duže dojenja češće pate od alergija i nedostatka gvožđa. Još jedan argument autora glasi da ranije dodavanje određenih namirnica i samim tim, upoznavanje novih ukusa bolje priprema decu na hranu.

Samo u malobrojnim zemljama ne postoji alternativa dojenju. Za manje razvijene zemlje ova preporuka nije važeća, pišu naučnici. U tim zemljama ishrana majčinim mlekom predstavlja istovremeno i najbolju meru opreza kada je u pitanju zaraza od nečiste vode i hrane.

Preporuka Svetske zdravstvene organizacije se uglavnom bazira na istraživanjima iz 2000. godine koja su sistematski ocenjena. Pre toga je slično istraživanje pokrenuto u Nemačkoj od strane ministarstva zdravlja. U vremenskom periodu od godinu dana ispitano je 1700 žena u 177 različitih klinika .

Rezultat ovog istraživanja pokazao je da u bolnicama 91 odsto porodilja počne da doji svoje bebe. Kada ih otpuste iz klinike, a to je u proseku 5 dana posle porođaja, 86 odsto majki nastavi da doji dete. Istraživanje je sprovedeno između 1997. i 1998. godine. Međutim, u istraživanju nije ispitano koliko dugo majke hrane decu isključivo dojenjem.

Sve kasnije uvođenje dodatne ishrane

Ipak, od svih majki, koje su počele da doje posle porođaja, tek polovina je dospela do vremenskog perioda od 4 meseca. Ostatak žena je svoje bebe hranio svojim mlekom, ali i drugim tečnostima ili hranom za novorođene bebe. Posle 4 meseca je tek 33 odsto beba hranjeno isključivo majčinim mlekom, posle šest meseci to je činilo tek 10 odsto majki.

U Velikoj Britaniji, istraživanje iz 2005. godine, pokazuje da tek jedan odsto majki prati preporuku od šest meseci. Zašto dakle Fjutrel i kolege uopšte upozoravaju na tu preporuku? Oni su primetili promenu u vezi sa dojenjem: Postoje dokazi za brzi trend, da se dodatak druge hrane u bebinoj ishrani dešava sve kasnije.

Izvor: Dw world.de

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam više kakav komentar da dam. Sve mi se čini da ni sami naučnici ne znaju šta je dobro :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisu me ni interesovali naucinici i te preporuke, pravo da ti kazem. Ja sam primetila da moje dete prirodno i instiktivno trazi da proba drugu hranu sa 4 meseca. Nisam, naravno, nista forsirala, ali nisam, naravno, ni prestala da dojim. Nikad se nisam ni slagala sa tom teorijom da detetu ne treba davati ni vodu uz dojenje prvih 6 meseci.

Btw, mi smo u samoj zavrsnici sa dojenjem. Evo, punih 19 meseci smo izgurali i sad se ujutro mazimo na siki ( iako imam mleka dosta) pa se ipak napijemo iz flasice mleka. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

svaka ti cast Yeco...19 meseci....opet svaka cast :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

svaka ti cast Yeco...19 meseci....opet svaka cast :rolleyes:

Ih, Jeco, ima ovde zena koje su duze dojile. Nisam ja primer, mada se jos racuna da dojim ;)

Ti si meni, draga, postala idol cim si postavila temu o dojenju blizanaca. Tebi svaka cast! Kapa dole!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ih, Jeco, ima ovde zena koje su duze dojile. Nisam ja primer, mada se jos racuna da dojim ;)

Ti si meni, draga, postala idol cim si postavila temu o dojenju blizanaca. Tebi svaka cast! Kapa dole!

hahaahahah hvala ti puno :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: srce si

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahaahahah hvala ti puno :rolleyes::rolleyes::rolleyes: srce si

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti si meni, draga, postala idol cim si postavila temu o dojenju blizanaca. Tebi svaka cast! Kapa dole!

Slažem se sa Yelenom, stvarno, svaka ti čast...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala Ana i Yeco na lepim recima...podrska puno znaci!!!!!!!!ja sam odlucila da dojim sve dok budem imala mleka,pa ako uspem kao vi bicu jako ponosna na sebe :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, mene zanima, kako prestaje mleko kada prestanete da dojite? Jel ide i dalje ili kako, sta???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, mene zanima, kako prestaje mleko kada prestanete da dojite? Jel ide i dalje ili kako, sta???

Ja sam dosta dugo posle dojenja imala mleka, al nije to bila neka količina... al mi se dešavalo kad se naslonim ili stisnem grudi da mi se pojavi fleka na majici.. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dojila 20 meseci. Naravno, na kraju se sve svodilo na jedan podoj od 5 minuta, tako da ja više i nisam imala mleka. Ako se naglo prekine dojenje, naročito kada je beba mala, mleka ima mnogo. Tada se rade određene stvari da bi se mleko zaustavilo (grudi se čvrsto stežu, menja se ishrana, postoje i neki lekovi). Imaš temu o tome kako da se zaustavi mleko, ali nisam sigurna kako se tačno tema zove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, mene zanima, kako prestaje mleko kada prestanete da dojite? Jel ide i dalje ili kako, sta???

Mleko se postepeno smanjuje kako i ti postepeno ukidaš detetu podoje. Svakako da ne može odjednom, osim uz pomoć lekova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala Ana i Yeco na lepim recima...podrska puno znaci!!!!!!!!ja sam odlucila da dojim sve dok budem imala mleka,pa ako uspem kao vi bicu jako ponosna na sebe :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ma, pregurala si ti najtezi period. Sad uopste ne razmisljaj o tome da ce ti nestati mleko, nego da ce bebice same da kazu kad je dosta.

Btw, da li sam ti rekla da sam ja vec ponosna na tebe? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( Ponekad je potrebno mnogo truda da se mleko zadrzi i uspotavi ravnoteza. Ne zelim da kazem da se nisi trudila...samo znam da je to nekad nadcovecanski poduhvat. Nadam se da ces drugi put uspeti u svojoj nameri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, mene zanima, kako prestaje mleko kada prestanete da dojite? Jel ide i dalje ili kako, sta???

Iskreno bas sam se namucila dok sam prekinula mleko.Inekcije,podvezana sam bila 15 dana i uzasan bol u grudima.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prestala sam dojiti zato što me je to smaralo i nikako se nisam dobro osjećala(a dojila sam 3 mjeseca), ne obraćam pažnju na kritike i osude.

Isti slucaj, ali kritike prste na sve strane :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.