Prostitucija

odgovora

Objavljeno

Ne mogu da verujem da vas ima naivnih, koje misle da bi legalizacijom prostitucije bio rešen problem trgovine belim robljem, a da bi polno prenosive bolesti bile iskorenjene!? :blink: I još nešto! Naravno da su i ZRAVE OPOREZOVANE KURVE ŠTETNE PO DRUŠTVO, ČAK JOŠ I ŠTETNIJE, JER ONDA POTPUNO NEOMETANO MOGU UČESTVOVATI U RAZARANJU BRAKOVA, PA SAMIM TIME I PORODICE, A PORODICA JE TEMELJ DRUŠTVA!

Nevidim kako jedna prostitutka moze da mi razori brak....ako ce mm da placa takve usluge onda i nek se razori brak...jer takav mi i netreba. E sad ako si ti zabrinuta da bi ti legalizacija prostitucije razorilo brak onda je problem malo drugaciji ....

Ako je nesto nelegalizovano to neznaci da ce nekoga spreciti da to i radi.

Naravno da se legalizacijom nece iskoreniti polne bolesti i trgovina ljudima, ali bi se sigurno smanjilo....Ma uostalom, zasto objasnjavati , sve je receno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BM ova ti je dobra...

U Bugarskoj je prostitucija ilegalna, ali od strane policije je dozvoljena. 1989. bilo je 3149 registrovanih prostitutki u policiji; 2007. broj im se skoro duplo uvećao.Početkom 2007. počelo se diskutovati o tome, da li da se prostitucija potpuno zabrani, ili bi je trebalo ograničiti pravnim okvirima.

Prostitucija u Danskoj je dozvoljena i prihvaćena u društvu, kao što je slučaj i u ostalim skandinavskim zemljama. Ali prostitutke ne smiju da se izdržavaju samo novcem stečenim radom na taj način, već moraju dokazati i prihode stečene radom izvan prostitucije

Pošto Grčka ima prilično liberalan zakonodavni sistem, pravni propisi su slični onima u Njemačkoj, Švajcarskoj i Holandiji. Sve prostitutke se moraju propisno registrovati i vršiti redovne zdravstvene preglede.

U Republici Irskoj je seks za novac zakonom strogo zabranjen, pa predstavlja, kako za korisnike usluga tako i za prostitutke, krivično djelo. Svakako, prostitucija postoji u dablinskom podzemlju. Kontakti sa mušterijama uspostavljaju se uglavnom u pabovima.

U Brazilu je prostitucija legalna i rasprostranjena, međutim, zabranjeno je "trećem licu" da iz prostitucije stiče dobit.

Na Tajlandu je prostitucija zabranjena, ali se zabrana dosta ignoriše pa se nude usluge na mnogim mjestima, direktno ili indirektno. Dječija prostitucija na Tajlandu je takođe rasprostranjena, ali uhvaćeni konzumenti treba da računaju na dugogodišnje zatvorske kazne.

Izvor podataka WIKIPEDIA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

naravno da je ista stvar! to je kao u onom vicu

poznati miljarder pita novopecenu glumicu/manekenku/pevacicu ,,da li bi imali sex sa mnom za 100 000 dolara?``

,,naravno`` odgovara ona...,,a za 5 dolara?``

,,pa sta vi mislite ko sam ja?? na sta vam ja licim?``

,,to STA STE VI , SMO VEC UTVRDILI,SAD SE SAMO CENJKAMO!``

:lol: :lol: :lol:

A to da ce legalizacijom prostitucije biti vise razorenih brakova, cisto sumnjam. Ko je placao za sex, placace i dalje- bilo to legalizovano ili ne.

Ako pusim cigarete, mogu biti zabranjene koliko hoces, ali ja cu na bilo koji nacin da dodjem do njih, i da uzivam... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zemunci je u jednomu pravu, legalizacija nije resenje za ukidanje prostitucije. Ali, mi i ne govorimo o ukidanju prostitucje. To je prosto nemoguce.

Da li ce mi prostitutka razoriti brak? - takodje nemoguce.

Sto se mene tice, muskarac kome je potrebna prostitutka kojoj bi platio seks ima neki psihicki poremecaj ili devijaciju - mislim, ako jedino tako dozivljava uzbudjenje, ili svoju moc (apsolutno posedovanje zene), ili je jadnicko toliko isfrustriran da je dotle stigao... Ma daj, iz koje god id navedenih grupa da je, nikad mi ne bi bio privlacan... On je odbojan, u najgoru ruku odvaratan, a u najbolju - patetican.

Brakove ne razaraju kurve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zemunci je u jednomu pravu, legalizacija nije resenje za ukidanje prostitucije. Ali, mi i ne govorimo o ukidanju prostitucje. To je prosto nemoguce.

Da li ce mi prostitutka razoriti brak? - takodje nemoguce.

Sto se mene tice, muskarac kome je potrebna prostitutka kojoj bi platio seks ima neki psihicki poremecaj ili devijaciju - mislim, ako jedino tako dozivljava uzbudjenje, ili svoju moc (apsolutno posedovanje zene), ili je jadnicko toliko isfrustriran da je dotle stigao... Ma daj, iz koje god id navedenih grupa da je, nikad mi ne bi bio privlacan... On je odbojan, u najgoru ruku odvaratan, a u najbolju - patetican.

Brakove ne razaraju kurve...

E SVAKA TI ZLATNA! JA KRENULA DA PISEM OPSIRAN ODGOVOR I NA KRAJU SE UPETLJAH,ovako ti sve lepo koncizno :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idealno bi bilo da je prostitucija van zakona (kao što jeste), ali i da su kazne drastične, kako za prodavce, tako i za kupce, što naravno, ne bi iskorenilo prostituciju, ali bi bar smanjilo potražnju, jer bi mnogi muškarci odustali, a ostali samo oni ''najočajniji'' ili ''najdevijantniji'' (nazovimo ih kakogod), da rizikuju, budu uhvaćeni i kažnjeni. Ako bi se dozvolilo da prostitutke budu lako dostupne, onda bi mnogi platili za kojekakve usluge, možda samo iz radoznalosti... Uostalom, nije samo ovde reč o već postojećim brakovima koji bi bili ili ne bi bili ugroženi, nego i o budućim brakovima, a ovde mislim na čitavu jednu generaciju mladih muškaraca, koji bi se životnim stilom konzumiranja prostitutki naučili NEODGOVORNOSTI! Seks bez posledica i obaveza stvara ljude koji ne znaju da kasnije žive zadovoljno u bračnoj zajednici, ne znaju da zadovolje drugog u toj istoj zajednici, a sve zato jer su navikli da drugi zadovoljava njih, bez komentara i suvišnih pitanja, bez emocionalne intimnosti. (Ovu pojavu već imamo donekle zastupljenu u društvu!) Dalje, da mene neko pita, zabranila bih upotrebu ženskog (ili muškog) tela i u bilo koje reklamne svrhe! Pogledajte bildborde na ulicama, TV programe i reklame... Sve same sise, dupeta, a i šire... Uz seksualne fantazije prodaje se sve, - od sladoleda, preko rezervnih guma, sretstava za higijenu, ... do SVEGA BUKVALNO! ''Zato su svi muškarci u tvom redu!?'' ili ''To nisam ja to je moja šauma!'' ... Hahahaha! Ili ono čuveno ''Možda je rođena s tim?'' - Sve golo kurvanje! Da budem jasnija, - prodavanje aluzija na seks, ruku pod ruku ide sa konkretnim prodavanjem polonog organa.

Uh... Trebala sam biti učiteljica, je l' da? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zemunci, u opste se ne slazem sa tim. Prvo, ako kurva, koja se ne namece mom muzu pod nos, vec je on sam potrazi, moze da mi raziri brak, onda neka ga i razori. Neko je dobar u ovom, neko u onom, ako je bolje od mene u seksu i uspe da ga odvuce, neka ga odvuce, ali meni opasnost ne preti samo odtle, vec iz svake devojke koja prodje pored njega, ako ces tako. Kazes treba da se ukine reklamiranje pomoci zenakog tela jer na sve strane samo sise i dupeta, a jesi li mozda neka bila na nekom splavu? Sta vidis tu? Neznam koja su takva mesta u ostalim gradovima ali u Ue imamo Skalu, Face, Splav na plazi i 208-micu. Sve devojcice kojima sevaju dupeta i ono malo sisa sto je uspelo da im izraste. Mislis da ces zabranom tih reklama uspeti da obuces te devojcice? Koliko ja znam, takvo je vreme postojalo vec, i sad je prevazidjeno. Ja sam za da se legalizuje jer ce se koliko toliko popraviti situacija medju njima. Cesti pregledi, bice prijavljene i sl. Naravno da ce biti trgovine ljudima, u svim delatnostima imas ljudi koji rade na "crno", ali legalizacijom bi i drzava zaradjivala, porezi, takse i sl.

Ja bih, da se pitam, alkohol zabranila, duvan ostao na istom samo bih poostrila kazne za prodavanje maloletnicima, i kaznjavala bih i maloletnike, ne roditelje, jer ono se oseca zasticenim, "sta, mama i tata ce da plate, boli me uvo" a ovako bi oni imali, npr. kao kriminalci, narukvicu oko noge i 7 dana zabrana izlaska iz kuce. Suspendovan iz skole. Za prostituciju sam se izjasnila, a marihuanu bih legalizovala. Niko nije naduvan dosao kuci i prebio decu, niko nije naduvan zvrsio u bolnicu na ispiranje i sl. Ali, naravno, imalo bi granicenja.Osoba ne bi smela da nosi travu niti da pusi na ulici, vec kao u Holandiji, Caffee shop, sednes, popijes kaficu, uz nju popusis dzoint, pojedes kolacic platis i dovidjenja i vidimo se opet... Imas ekstra mali, mali, normalni, veliki i xxl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zemunci je u jednomu pravu, legalizacija nije resenje za ukidanje prostitucije. Ali, mi i ne govorimo o ukidanju prostitucje. To je prosto nemoguce.

Da li ce mi prostitutka razoriti brak? - takodje nemoguce.

Sto se mene tice, muskarac kome je potrebna prostitutka kojoj bi platio seks ima neki psihicki poremecaj ili devijaciju - mislim, ako jedino tako dozivljava uzbudjenje, ili svoju moc (apsolutno posedovanje zene), ili je jadnicko toliko isfrustriran da je dotle stigao... Ma daj, iz koje god id navedenih grupa da je, nikad mi ne bi bio privlacan... On je odbojan, u najgoru ruku odvaratan, a u najbolju - patetican.

Brakove ne razaraju kurve...

Ne mislim da su svi muskarci koji placaju sex psihicki devijantni. Ima i onih koji imaju odredjene sklonosti, sasvim normalne u danasnje vreme, a koje moraju da kriju od supruge jer je ona konzervativna i sl. (ne bih da ulazim u detalje seksualnih fantazija i sl.rtpostavljam da otrpilike mozete da zamislite)U svakom slucaju, potpuno opravdavam m koji koriste usluge prostitutki jer je to postenije nego paralelna veza. To je samo seks. Opet, ne bih mogla sebe da zamislim s nekim ko mi u tom smislu ne odgovara, odnosno, ne znam da li bih se uopste udala u tom slucaju. Mnogi to nazalost urade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu da verujem da vas ima naivnih, koje misle da bi legalizacijom prostitucije bio rešen problem trgovine belim robljem, a da bi polno prenosive bolesti bile iskorenjene!? :blink: I još nešto! Naravno da su i ZRAVE OPOREZOVANE KURVE ŠTETNE PO DRUŠTVO, ČAK JOŠ I ŠTETNIJE, JER ONDA POTPUNO NEOMETANO MOGU UČESTVOVATI U RAZARANJU BRAKOVA, PA SAMIM TIME I PORODICE, A PORODICA JE TEMELJ DRUŠTVA! E sad, kako svaka roba prvo ima svoga kupca, ne bi ni bilo prostitutki, kad ne bi bilo moralnih retarda koji žele da kupe polni organ! Naše društvo je totalno poremećeno, a pri tom ne mislim na srpsko društvo, nego na globalno, pa i na srpsko kao deo globalnog. Nekad je toga svega bilo manje jer se, s jedne strane znalo za sramotu, a s druge bilo je strože kažnjavano i cenzurisano! I još nešto... Ta utopija kako bi država imala koristi, jeste baš to - UTOPIJA! Državu čine građani, a to smo svi mi! Pogledajte nam državu... Pokušajte da navedete blagodati koje uživate trenutno od postojećih poreza, ako ih ima? I samo još jedna sitnica... U našoj dragoj Srbiji većina estradnih ''umetnika'' i javnih ličnosti estrade uopšte, jesu jedanake kurvetinama. Okruženi smo prostaklukom i prostitucijom bre, a vi bi još!?

Svaka roba ima svog kupca. Apsolutno ni jednu zenu ne dozivljavam kao pretnju mom braku ne zato sto sam najlepsa,najbolja niti najpametnija, vec zato sto je besmisleno razmisljati na taj nacin. Isto kao kad bih razmisljala "a sta ako sutra umrem",zivim za danas. Bilo bi lepo kad bi moral ostajao isti stotina godina,ali on se menja, ponekad potpuno transformise i to je nesto sto se mora prihvatiti kao takvo. Sve je stvar izbora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh... Trebala sam biti učiteljica, je l' da? ;)

A-ham!

Ma nemoj da brines da li ce biti dobrih veza i nadalje. Naravno da hoce. To u osnovi zavisi od kvaliteta veze izmedju deteta i majke, a ne od toga da li ima ili nema prostitucije. To je, kazu, najstariji zanat.

Prostitucija je, na kraju, castan zanat - nista ne krades, nikoga ne varas, radis sa onim sto imas. A svaka ce zena izmedju toga da bude voljena i toga da se prodaje uvek radije izabrati ovo prvo. Nisam cula za slucaj zene prostitutke da je ponosna na sebe. Beda je to...

Ja sam za to da se smanji prisutnost golotinje, nemorala i agresivnosti u medijima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A-ham!

Ma nemoj da brines da li ce biti dobrih veza i nadalje. Naravno da hoce. To u osnovi zavisi od kvaliteta veze izmedju deteta i majke, a ne od toga da li ima ili nema prostitucije. To je, kazu, najstariji zanat.

Prostitucija je, na kraju, castan zanat - nista ne krades, nikoga ne varas, radis sa onim sto imas. A svaka ce zena izmedju toga da bude voljena i toga da se prodaje uvek radije izabrati ovo prvo. Nisam cula za slucaj zene prostitutke da je ponosna na sebe. Beda je to...

Ja sam za to da se smanji prisutnost golotinje, nemorala i agresivnosti u medijima.

Bilo bi lepo smanjiti kolicinu agresivnosti u medijima, a nemoral i golotinja...eh, pa to je oduvek postojalo, stvar je porodice da li ce se afinitet prema tome negovati ili usmeravati u drugom pravcu. Rasla sam u 90tima, nemorala, golotinje i agresije je bilo u istoj kolicini,ako ne i vise,ali ni brat ni ja nismo ljubitelji svega navedenog, naprotiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma mnogo je grozota na TV, Marina.

Najekstremniji primer je emisija Trenutak istine. Nadam se da ce je ukinuti, ako vec nisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma mnogo je grozota na TV, Marina.

Najekstremniji primer je emisija Trenutak istine. Nadam se da ce je ukinuti, ako vec nisu.

Ali i to je za nekoga zanimljivo, sudeci prema rezultatima gledanosti. Ne dopada mi se ni sto se serija Sex i grad emituje u terminu 17h, uz upozorenje da se ne proeporucuje mladjima od 16 godina,pa opet nikom nista. Sto se te serije konkretno tice, apsolutno ne moralisem, cak mi je u pojedinim instancama simpaticna,ali ne slazem se s vecinom njihovih ideja i stavova,no dobro to je druga prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad smo kod cenzure, secam se da su moji roditelji prebacivali kanal kad bi naisla neka provokativna scena i to me je uzasno nerviralo i bas sam zato htela da iste scene gledam. Sve na sta se skrece paznja izbegavanjem jeste kontraproduktivno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali i to je za nekoga zanimljivo, sudeci prema rezultatima gledanosti. Ne dopada mi se ni sto se serija Sex i grad emituje u terminu 17h, uz upozorenje da se ne proeporucuje mladjima od 16 godina,pa opet nikom nista. Sto se te serije konkretno tice, apsolutno ne moralisem, cak mi je u pojedinim instancama simpaticna,ali ne slazem se s vecinom njihovih ideja i stavova,no dobro to je druga prica.

hahaha sex i grad ide i u prepodnevnim casovima, mislim da je oko 11-12h. To je stvarno grozno sto pustaju preko dana, nemam nista protiv serije i sama sam je gledala ranije ali da je pustaju odprilike pre i posle rucka to stvarno nema smisla.

E sad ovdesvi spominjete zenske prostitutke, a sta je sa muskim... i njih ima i zene koriste njihove uluge. Komsija kod moje bake se druzi sa jednim "ZIGOLOM" i mogu vam reci da i nije neki frajer, ali zene ga traze, cini mi se da je njegova usluga od 500-1500din i ima posla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razmimoilazimo se u mišljenju, jer većina vas smatra da je javni nemoral prihvatljiv (ovde mislim na različite vidove, ali ne bih sad da nabrajam), mada se vi lično najverovatnije ne ponašate tako. Stvarno mislim da nije u redu to kako se današnje devojčice, devojke i žene ponašaju, (oblače, šminkaju...), po ulici! U tom smislu, prodavati svoj polni organ, jednom kad već muškarce namamimo na isti, deluje časnije, nego ih samo mamiti svojom izazovnom pojavom, zar ne? Švrćkamo se po ulici, uz predhodno, često bolan proces pripreme, i ne tako retko nepotrebno veliki uložen novac, da izgledamo privlčno u sexualnom smislu, da mirišimo na kilometar, vrckajući polu gologuze, gledajući ko nas gleda... A prostitutka radi to isto, samo u svom izlogu (bilo pravom, bilo virtuelnom na internetu), i onda tu svoju izloženu robu lepo proda, pa isplati sebi sav onaj prvobitni trud i uložen novac da ''izgleda''. A šta radi prosečna srpska devojka? Nudi, a ne prodaje! Mami, a ne da, što bi rekli. I jeste, muškarci su ugroženi! Zdravstveni problemi sa prostatom koji im se dese kad dođu u neke godine, mogu se pripisati svoj toj nagomilanoj, a neispražnjenoj seksualnoj energiji tokom života. A neki se opet i isprazne dok je vreme, ako me razumete... Kunete se u vaše muževe, da oni ne bi nikad? Nikad ne reci nikad, ali daj Bože da smo sve sigurne u naše drage mužiće s pokrićem, a ne iz svoje želje da oni ne bi nikada... Problem je mnogo golem, mnogo sveobuhvatan i iznijansiran, a nije tek crno-beo, na relaciji da li ili ne legalizovati prostituciju? Javni moral kao tematika, zaista jeste usko povezan sa porodicom, odgojem dece, institucijom braka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahaha sex i grad ide i u prepodnevnim casovima, mislim da je oko 11-12h. To je stvarno grozno sto pustaju preko dana, nemam nista protiv serije i sama sam je gledala ranije ali da je pustaju odprilike pre i posle rucka to stvarno nema smisla.

E sad ovdesvi spominjete zenske prostitutke, a sta je sa muskim... i njih ima i zene koriste njihove uluge. Komsija kod moje bake se druzi sa jednim "ZIGOLOM" i mogu vam reci da i nije neki frajer, ali zene ga traze, cini mi se da je njegova usluga od 500-1500din i ima posla...

Pa normalno, radi covek svoj posao, zna se tarifa i svi srecni i zadovoljni. Volim kad se stvari nazivaju pravim imenomi kad se prema njima tako i odnosimo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razmimoilazimo se u mišljenju, jer većina vas smatra da je javni nemoral prihvatljiv (ovde mislim na različite vidove, ali ne bih sad da nabrajam), mada se vi lično najverovatnije ne ponašate tako. Stvarno mislim da nije u redu to kako se današnje devojčice, devojke i žene ponašaju, (oblače, šminkaju...), po ulici! U tom smislu, prodavati svoj polni organ, jednom kad već muškarce namamimo na isti, deluje časnije, nego ih samo mamiti svojom izazovnom pojavom, zar ne? Švrćkamo se po ulici, uz predhodno, često bolan proces pripreme, i ne tako retko nepotrebno veliki uložen novac, da izgledamo privlčno u sexualnom smislu, da mirišimo na kilometar, vrckajući polu gologuze, gledajući ko nas gleda... A prostitutka radi to isto, samo u svom izlogu (bilo pravom, bilo virtuelnom na internetu), i onda tu svoju izloženu robu lepo proda, pa isplati sebi sav onaj prvobitni trud i uložen novac da ''izgleda''. A šta radi prosečna srpska devojka? Nudi, a ne prodaje! Mami, a ne da, što bi rekli. I jeste, muškarci su ugroženi! Zdravstveni problemi sa prostatom koji im se dese kad dođu u neke godine, mogu se pripisati svoj toj nagomilanoj, a neispražnjenoj seksualnoj energiji tokom života. A neki se opet i isprazne dok je vreme, ako me razumete... Kunete se u vaše muževe, da oni ne bi nikad? Nikad ne reci nikad, ali daj Bože da smo sve sigurne u naše drage mužiće s pokrićem, a ne iz svoje želje da oni ne bi nikada... Problem je mnogo golem, mnogo sveobuhvatan i iznijansiran, a nije tek crno-beo, na relaciji da li ili ne legalizovati prostituciju? Javni moral kao tematika, zaista jeste usko povezan sa porodicom, odgojem dece, institucijom braka...

Ne kunem se da moj muz to nikad ne bi uradio, ali se uopste ne opterecujem time. Iskreno, ko meni garantuje da ja ne bih koristila usluge gorenavedenih ako on zanemoca? :) meni je moj muz bracni drug i zelim da bude ovakav i onda kad vise ni jednom od nas dvoje ne bude do seksa, zato se time ni ne opterecujem. Seks je samo seks, zaista. Jer sta ostaje kad supruznici napune po 50+ godina? Ako je seks presudan i bitan za njihov odnos i jedino sto ih povezuje, onda nastaju ozbiljni problemi. MM je prijatelj, bracni drug u pravom smislu te reci, a sve ostalo je samo bonus :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne kunem se da moj muz to nikad ne bi uradio, ali se uopste ne opterecujem time. Iskreno, ko meni garantuje da ja ne bih koristila usluge gorenavedenih ako on zanemoca? :) meni je moj muz bracni drug i zelim da bude ovakav i onda kad vise ni jednom od nas dvoje ne bude do seksa, zato se time ni ne opterecujem. Seks je samo seks, zaista. Jer sta ostaje kad supruznici napune po 50+ godina? Ako je seks presudan i bitan za njihov odnos i jedino sto ih povezuje, onda nastaju ozbiljni problemi. MM je prijatelj, bracni drug u pravom smislu te reci, a sve ostalo je samo bonus :)

I zar nije bolje da se m "isprazne" nego da imaju ozbiljne probleme s prostatom? Da,kao medicinski obrazovana, znam da takvi problemi pogadjau muskarce koji su bili seksualno aktivni,a onda znacajno smanjili tu aktivnost. Seks iz ljubavi je divan,ali meni je to i dalje samo seks , prosta razmena kad se svede na ono sto jeste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...I dalje razmisljam o prostituciji... Hihihi... Kad me neka tema pogodi u zicu...

citam sve nase komentare. Negde su slicni, negde se razmimoilaze... Svaka sa nekog drugog aspekta prilazi problemu.

Ja jesam za ukidanje prostitucije, ali ne prostim zabranom. Iz mojih predjasnjih postova se vidi da prostituciju posmatram kao cin groznog krsenja svih ljudskih prava i dostojanstva jedne osobe.

Ljudi jednostavno nisu roba.

Koja zena nece prodavati svoje telo? Ona koja voli i postuje sebe. Ona koja dobija potvrdu od svoje blize okoline da je vredna ljubavi i postovanja. Ona koja zivi u drustvu gde su zene postovane vise od obicnih seksualnih objekata i u drustvu gde postoji nesto sto mozemo nazvati socijalnom pravdom.

Nije samo dijada majka/kurva. Postoji mnogo mnogo vise u svakoj od nas.

Sve sto mi mozemo da uradimo je da sirimo altruisticke vrednosti... Prenosimo ih na svoju decu, sinove i kceri, delimo sa svojim prijateljima i kolegama, ako radimo u skoli - prenosimo ih na djake.... i da nikada ne zmurimo pred problemima koji realno postoje. Ne mozemo mi kao pojedinci da donesemo revoluciju, ali mozemo da ojacamo ideju o humanom drustvu... Cak je i legalizacija bolja od guranja problema pod tepih.

Ljubav koju pruzimo svojoj deci, njima je najbolja vakcina protiv buducih ponizenja. Neka svako od njih oseti koliko je bitno, koliko je najbitnije na svetu.

Zelela sam da podelim ove misli sa vama sa nadom da cu naci sto vise istomisljenica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja ne razumem o cemu pricate..... ako se legalizuje prostitucija ne postoje makroi i eksploatisanje zena????!!! gde to?????

u grckoj je legalizovana prostitucija, ali ne vidim zasto bi to neteralo prostitutku da ide jednom mesecno na pregled.

nemojte da smo naivni....prostitucija je mnogo kompleksija tema ....i kao sto kaze mama bojana zao mi ih je, ali ih ne razumem....zao mi je onih koje su na to primorane tj koje su neciji robovi, ali dosta njih udje u taj posao pravdajuci se da im deca nisu imala jesti itd.... da mnogo je lakse sa nekim dedom na pola sata za 100 evrica , nego ribati podove za 200 evra mesecno...ali neka Hvala.....

e sad prostitucija na visem nivou, tipa udaja za multibilionera od 126 godina, to su neke druge stvari i druga razmisljanja....

u svakom slucaju ne razmisljam o tome.....volim da mi mozak donosi pare i volim da budem cista.... sve ostalo nije moj fazon...

ne daj Boze da mi zivot deteta zavisi od toga, naravno da bih...ali u normalnim uslovima, to mi nije posao kao i svaki drugi.....jer da jeste zapitala bih se sta je samnom i mojim moralom.

i ne, nisam staromodna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idealno bi bilo da je prostitucija van zakona (kao što jeste), ali i da su kazne drastične, kako za prodavce, tako i za kupce, što naravno, ne bi iskorenilo prostituciju, ali bi bar smanjilo potražnju, jer bi mnogi muškarci odustali, a ostali samo oni ''najočajniji'' ili ''najdevijantniji'' (nazovimo ih kakogod), da rizikuju, budu uhvaćeni i kažnjeni. Ako bi se dozvolilo da prostitutke budu lako dostupne, onda bi mnogi platili za kojekakve usluge, možda samo iz radoznalosti... Uostalom, nije samo ovde reč o već postojećim brakovima koji bi bili ili ne bi bili ugroženi, nego i o budućim brakovima, a ovde mislim na čitavu jednu generaciju mladih muškaraca, koji bi se životnim stilom konzumiranja prostitutki naučili NEODGOVORNOSTI! Seks bez posledica i obaveza stvara ljude koji ne znaju da kasnije žive zadovoljno u bračnoj zajednici, ne znaju da zadovolje drugog u toj istoj zajednici, a sve zato jer su navikli da drugi zadovoljava njih, bez komentara i suvišnih pitanja, bez emocionalne intimnosti. (Ovu pojavu već imamo donekle zastupljenu u društvu!) Dalje, da mene neko pita, zabranila bih upotrebu ženskog (ili muškog) tela i u bilo koje reklamne svrhe! Pogledajte bildborde na ulicama, TV programe i reklame... Sve same sise, dupeta, a i šire... Uz seksualne fantazije prodaje se sve, - od sladoleda, preko rezervnih guma, sretstava za higijenu, ... do SVEGA BUKVALNO! ''Zato su svi muškarci u tvom redu!?'' ili ''To nisam ja to je moja šauma!'' ... Hahahaha! Ili ono čuveno ''Možda je rođena s tim?'' - Sve golo kurvanje! Da budem jasnija, - prodavanje aluzija na seks, ruku pod ruku ide sa konkretnim prodavanjem polonog organa.

Uh... Trebala sam biti učiteljica, je l' da? ;)

do nekle se slazem sa tobom, osim onoga o razaranju brakova.....

generalno muskarci su svuda isti, ali na balkanu nekako jedinstveni....mnogo je to zaostalo podrucje u svakom smislu...e odatle grudi, silikoni, budzenje na sve strane,...golotinja....to govori o razvoju jedne zemlje...kad odem u bgd slogiram se od svih tih golih riba...ali to je klasican dokaz nerazvijenosti nase zemlje...mnogo godina ce nama trebeti da se kultivisemo......mozda je ovo off topic, izvinjavam se, ali i taj prizor na nasim ulicama se svrstava u neke cudne "morale"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idealno bi bilo da prostitucija ne postoji, a posto postoji, neophodno je tragati za resenjima.

A ssecerkin off topic o moralu... Stvarno je jezivo ponekad izaci na ulicu. Proslog letaja se vracam uvece od drugarice a na nekoj gradskoj stanici devojcica od nekih 17-18 godina sa srebrnim vrucim hlacicama sto pokrivaju samo gornu trecinu dupeta ceka gradski. Dole na nogama one patike sa stiklama. Ko one candy igracice u diskotekama sto se mazu penom, uljem i cime jos... Jao, a izasla devojcica u grad.. Tuga jedna... Misli da se lepo skockala... Imaju li njeni roditelji oci? Ima li ona roditelje?

Mada, mislim da toga ima svuda a ne samo u drustvima u tranziciji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pogledajte bildborde na ulicama, TV programe i reklame... Sve same sise, dupeta, a i šire... Uz seksualne fantazije prodaje se sve, - od sladoleda, preko rezervnih guma, sretstava za higijenu, ... do SVEGA BUKVALNO!

Podsetilo me je kada su pitali naseg poznatog bubnjara sta se Vam sin biti tj sta bi ste vi voleli? Mislim da se biti peder, jer do 10godine ce se na bilbordima nagledati zenske golotinje, da ga kasnije moze zanimati samo muskarac. Zalosno, ali jasno je sta je covek hteo reci.

O oblacenju omladine, nemam komentar, zaista je suvisno trositi reci. Toliko sam zelela devojcicu, ali isto se toliko i pribojavala....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf,dobra tema... :D U sustini,mislim da su u pravu zene koje kazu da prostitutke ne ugrozavaju brak-jer nije prostitutka ta koja krsi zavete vec muz(ili zena)... Ako bi legalizacijom uspeli da smanje procenat trgovinom ljudi,polno prenosivih bolesti,itd. naravno da sam za.Najvise mi se svidja zakon-ne secam se koja je od vas navela-gde moraju imati jos jedan posao,a ne samo zaradu od prostituisanja,jer misilim da bi to bilo najlakse,pogotovo jel da, kad bi bile skroz zasticene od nasilnika(mislim da bi mozda cak procenat prostiyucije porastao,najlaksa zarada,a kako danas ljudstvo stoji sa moralom...).

Ne bih se bavila sa tim "poslom"(a i nekako ne mogu da gledam na to kao na neki posao),i nekako ne mogu da verujem da ne postoji drugi izlaz.Toliko zena ne radi i kuka kako nema dovoljno za prezivljavanje,a posla uvek ima,pa makar otisla da kopam,naqdnicim,perem wc,cistim kuce drugima,bilo sta-ne bih se prostituisala.Ok,nikad ne reci nikad,ali ipak...

Inace,mene mnogo vise uznemirava ova danasnja preterana golotinja.Nemas kuda da se okrenes-svuda polugole devojke,bilo na tvu,bilo na reklamama,a tako i devojcice koje izgledaju uvek spremne za je*anje(a imaju 14god.).Ne gledam tv pink jer mi je odvratno sta se tamo desava!Tamo se devojcice uce da pamet nista ne znaci,treba samo izbaciti malo sise,dupe,ponasati se provokativno i naci ces sponzora za tili cas."Estradne licnosti" hahahaha!Pa jos naprave show Desna ruka,pa to je smesno...i zalosno... Nadam se da nikog ne vredjam,to je samo moje misljenje-svako ima pravo na svoje-a ja mislim da oni nemaju pojma sta je to muzika,samo sise,dupe i skandali.I onda nije ni cudo da se mladez tako ponasa kako ponasa.Kad se setamo uvece ne mogu da verujem svojimocima,pijane,jedva hodaju,stikle od metar,sminke 1tona,haljina do struka,a sise u nosu,skroz izvestacene,skroz ponasanja tipa glupace koja se moze iskoristiti,i to sve devojke 7-8razred osnovne skole!Gde su njihovi roditelji u svemu tome?Pa sede i gledaju tv pink...Sve se vrti oko sexa i para,sve ostalo je palo u zaborav...Reklame i drustvo tera nas da izgledamo dobro po nekim standardima,velike grudi,pune usne,sve sama ideala.Za 100god.ce svi ljudi biti isti-plasticne lutke,u Americi je vec pocelo-nisi prihvacen ako nisi lep,idealan.Dosli smo do toga da postoji i sajt gde prave idealan match za idealnu lepotu bebe.Mene to malo plasi,gde su tu emocije,gde je lepota u razlicitosti?! Ili ce biti bolje jer cemo svi biti isti,stoga niko nece imati nikom nista da zavidi?!

:blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.