"Agresivne" igracke za decu?

odgovora

Objavljeno

Da li smatrate da deci, pre svega decacima, treba kupovati puske, maceve i pistolje igracke jer su se istim takvim igrale i njihove tate i zato sto su to "igracke za decake"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Licno smatram da takve igracke podsticu agresivnost kod dece koja se u svakom slucaju u jednom periodu ispolji,a na roditeljima je da je kanalisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam protiv "agresivnih igračaka", pogotovo u periodu kad se ispoljava agresivnost kod deteta. Ako se ne varam sa 3-4 godine je ona najveća.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta kad dete od nekog "savesnog" rodjaka/prijatelja dobije najnoviji, ultra giga opasan svetleci mac ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja sam apsolutno protiv takvih igracaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta kad dete od nekog "savesnog" rodjaka/prijatelja dobije najnoviji, ultra giga opasan svetleci mac ? :)

'slucajno' nestane takav mac :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam se setila scene iz filma "Kakav deda-takav unuk" kad Zika Misi donese bubanj na poklon....:) imam (nepogresiv)osecaj da ce od sve dece moj otac najvise da se naduri kad kazem da se mi ne igramo s agresivnim "muskim" igrackama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Definitivno sam protiv. Ne pada mi na pamet da ja nekom kupim to, a ako bas dobije, lako cu ga sakriti. Pa agresivnost je sada svuda, reklame, filmovi, pa cak i crtani filmovi, jos i igracke..... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najvise agresivnosti podstice po mom misljenju cartoon network. Crtici su im odvratni!!! Onda na osnuvu tih crtica prave igracke koje naravno privlace i mame djecu - po glavnim junacima. E sada, nemam djecaka tako da ne mogu sa 100% sigurnoscu da tvrdim ali mislim da ja svom djetetu ne bi kupovala takve igracke glavnih uloga "vanzemaljaca, djavola i sl gluposti jer se onda djete identifikuje sa glavnim likom crtica i tako se i igra. Moja cerka ima vodeni pistolj i nemam nista protiv da se igra sa njim takodje ima i luk sa spuzvenim strijelama sa kojim se jedno vrijeme igrala i mislim da kod nje nije odstaklo agresivnost

Sve je to individualno od djeteta do djeteta i njihovih karaktera i sklonosti. Po mom misljenju mnogo su opasniji agresivi crtani filmovi i agresivne igrice od maca i pistolja na vodu.

Naravno ako bih primjetila da ta ista igracka podstice agresivnost kod mog djeteta da bi "slucajno nestala preko noci".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Crtaci su odvratni! Nije mi jasno zasto se podstice vanzemaljsko, neprirodno i agresivno?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja ima curu, ali kada kupujem poklone decacima nikada ne uzimam nista sto je agresivne prirode... Pacifista sam pa i kada mi je malu trebalo obuci u kostim gusara pre par nedelja ja sam mac izostavila... ;)

Sto se TV-a tice jako slabo gledamo bilo sta od crtica na TV programima... Ili kupujemo/izmajmljujemo DVD-je, ili snimam dugometrazne pa zajedno gledamo. Stvarno sam slabo upucena u tematiku, al mi se definitivno ne dopada kako izgledaju oni popularni tipa Ben10 (ma koja tematika da mu je) isl...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje starije dete obozava zivotinje i uglavnom smo mu to i kupovali a mlade voli traktore,bagere i ostala prevozna sredstva.Dobijali su kojekakve igracke,neprimerene uzrastu ali sam ja nesto bacala a nesto sklanjala za kasnije.Bilo je tu pistolja,nozeva,maceva,lukova i strela....Stariji je tek sa 5 godina dobio da se igra sa tim igrackama jer su i drugari koji su nam dolazili bili potpuno,, opremljeni,,.A mladi je sa 4 godine sam poceo da trazi,, oruzje,,.Medutim kratko ih je to drzalo,vrlo brzo se stariji vratio zivotinjama,igricama,fudbalu,lego kockama i ostalim decijim igrama a mladi svojim prevoznim sredstvima,kockicama,crtacima...Mislim da ih ,,agresivne,, igracke nisu mnogo zanimale jer im nisam davala od malih nogu i nisu se hvala bogu,navikli na njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da ću uspjeti u svom naumu da ga što više izolujem od tih igračaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da na decu ipak najvise uticu agresivne igrice(kompjuterske) i slicni crtaci, kojih je sve vise i vise.. Po ugledu na njih se deca i ponasaju. Dosta toga je na roditelju koji ce to da proprati i iskontrolise. Nemam nista protiv maceva, pistolja i sl i ukoliko budem imala decaka dozvolicu mu da se igra sa istim samo da to bude IGRA a ne, recimo, TUCA sto se danas da videti. Pre cu mu uskratiti igrice i crtace koje sadrze nasilje, ubijanje i slicno. I moja braca su se igrala sa navedenim igrackama i nikada nisu presli granicu, niti su sada agresivni ljudi, daleko od toga. Decak je decak, pa bolje da drzi mac nego da gura kolica :lol: Mada je i to period, sve prodje, a na nama je da ih uputimo na pravi put ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li smatrate da deci, pre svega decacima, treba kupovati puske, maceve i pistolje igracke jer su se istim takvim igrale i njihove tate i zato sto su to "igracke za decake"?

Nisam za kupovinu takvih igracaka suvise maloj djeci, ali malo starije dijete ce te igracke svakako vidjeti od svojih drugara, pa nema smisla da mu ih uskracujem.

Samo bih pokusala od najranijeg doba da ga naucim da su puno zanimljivije neke druge, manje agresivne igracke...

I ja sam jedno vrijeme, kao mala, nosila pistolj ili pusku, i igrala se "ta-ta" sa djecacima i jos par djevojcica. Nisam postala agresivna, iako bi mi malo agresivnosti u nekim zivotnim situacijama dobro doslo. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je jedina igracka koja lici na te "agresivne" vodeni pistolj.Bili smo kod drugara koji ima sve i svasta,medjutim Teodora uopste nisu zanimale te stvari.Pitao je sta je to,dobio odgovor i zavrsena prica.Svetleci mac mu se jedini dopao-ali samo zato sto svetli.Mali je on jos,ali se nadam da ga nece ni kasnije zanimati...

Sad smo u fazi traktora,imaju i imena,i pricam mu pricu o traktoru Tomu,izmisljam sve i svasta... :lol:

Inace,videla sam malog drugara koji ima 4god.kako igra neku igricu na kompu,ubijao je nepriljateje sa NOZEM!Meni je to tako grozno!Krv sprica svuda... :blink: A najgore mi je izgledalo tosto je on bas noz izabrao od svakojakih puski,pistolja,itd.,jos jezivije... grrr.... :unsure: Cartoon Network ne gledamo,u sustini ne gledamo puno tv,koristimo youtube,tamo mama lepo pogleda crtace,pesmice koje podsticu razvoj,mastu,sve ubaci u playlistu dok malisan spava,a kad se probudi moze da bira izmedju naslove npr:

Elmo's potty time,To the garden,Bunny loves broccoly,Rhythm is everywhere,... Ima toliko lepih klipova,i ja i mm ceo dan pevusimo bebece pesmice,zarazne su... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nece dete da postane agresivac ako se igra pistoljima i puskama. I ja sam se, kao i Borjana, igrala "ta-ta" sa decacima ispred zgrade. Time sam se vise volela igrati nego lutkama. :) I izrastoh u normalnu osobu. Nikada nisam bila agresivna.

A sta biste uradile kada bi vase dete uzelo, npr. daljinski za TV zasmislivsi da je to pistolj? Ili je, jednostavno, od ruku "napravilo" pistolj? Ili uzme olovku zamilivsi da je o mac? Dete, ako je resilo da se igra pistoljma i macevima, igrace se imalo ono tu igracku ili ne. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A i sto kaze Tamara/Mina "bolje da drzi mac nego da gura kolica" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I JA SE PRIDRUZUJEM TA-TA KLUBU IZ DETINJSTVA :lol:

mi cak ni ne gledamo crtace.. ima 27 meseci i jednostavno ga ne zanimaju.. ja zaista uzivam u tome jer sam veliki protivnik kad se mala deca navuku na crtace. najbolji komentar na nekom rodj je bio NE GLEDA CRTACE??? JA MOM UPALIM NODY-ja I MIRNA SAM I STALNO GA PONAVLJAM...

a najsladje sto sam cula je kad je kumin sin krenuo u vrtic i uzeo pistolj i poceo da susi kosu !!! pa dete nije imalo susret sa takvom igrackom a fen za kosu je svakako vidjao !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I JA SE PRIDRUZUJEM TA-TA KLUBU IZ DETINJSTVA :lol:

mi cak ni ne gledamo crtace.. ima 27 meseci i jednostavno ga ne zanimaju.. ja zaista uzivam u tome jer sam veliki protivnik kad se mala deca navuku na crtace. najbolji komentar na nekom rodj je bio NE GLEDA CRTACE??? JA MOM UPALIM NODY-ja I MIRNA SAM I STALNO GA PONAVLJAM...

a najsladje sto sam cula je kad je kumin sin krenuo u vrtic i uzeo pistolj i poceo da susi kosu !!! pa dete nije imalo susret sa takvom igrackom a fen za kosu je svakako vidjao !!!

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ima 27 meseci i jednostavno ga ne zanimaju.. ja zaista uzivam u tome jer sam veliki protivnik kad se mala deca navuku na crtace.

Moja Mina je malo mladja od vas ali i sa njom je ista prica, ama bas je nikako ne interesuju crtaci, nikakvi. Iskreno, nisam je ni navikavala na njih, znala sam ponekada da joj pustim ali kada sam videla da ne obraca paznju na njih prebacivala sam. Mi volimo muziku, raznu, ne bira i kada se zadesi da je crtac zainteresuje se i zaigra samo kada cuje neku melodiju :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da ću uspjeti u svom naumu da ga što više izolujem od tih igračaka.

takodje! i znam da ovo sto cu sad reci nije deo teme,ali ja gledm da mom Danilu sto redje dajem i slatkise!dam mu ponekad samo da ne bi otimao od dr dece,ali planiram da mu ih dajem najminimalnije sto mogu do njegove bar 5god. zbog njegovih zubica!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Agresivnost je normalna i neophodna faza u razvoju deteta i ne treba se sputavati, ona je ustvari buduća stvaralačka energija, "pogonsko gorivo", dete koje nije agresivno i nema potencijala. Mislim da igračke ne mogu da podstaknu naročito agresivnost jer ona već postoji u detetu, a mislim da je mnogo bolje da dete kanališe svoju agresivnost kroz igru, nego na neki drugi, društveno neprihvatljiv način. Dakle, bolje je da upuca i isprebija svog medu, nego da se dere i valja po trotoaru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa Kristal.

Mene je cudilo zasto me mama, koja je inace bila veoma stroga, pustala da kada sam ljuta lupam igrackama u vrata, dok se ne umorim i ne smirim... Sada mi se to cini super rjesenjem. Inace sam bila veoma poslusno dijete, kome je ipak dolazila ta "zuta minuta"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zamišljam malu Borjanu koja lupa igračkom u vrata. :lol:

A, jes dobra fora. Pustiš dete da se izludi i posle mirno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.