Epiduralna u Novom Sadu

odgovora

Objavljeno

sad ,nakon stro sam prosla porodjaj,mislim da ne bih isla na epidural.

valjda zato stose nisam mnogo namucila na porodjaju i sto je sve brzo bilo gotovo.a i zato sto je taj epiduraldobijenm na ,,redovan nacin`` tamo kao SVETI GRAL,SVIO PRICAJU O TOME A NIKO GA NIJE VIDEO.pa mi ne pada na pamet da nekome platim 500 EVRA!!!ALO,500 EVRA!PLASIMSE SVIH MOGUCIH POSLEDICA TIH vestackih zahvata,podrzavam cr samo ako je neophodan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iako sam imala epidural, tokom napona sam odskakala pola metra od stola :D .

:blink: stvarno???pa koja je onda fora?? ili ga tebi nisu dobro dali?(cula sam da se i to dogaja)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iako sam imala epidural, tokom napona sam odskakala pola metra od stola :D .

:blink: stvarno???pa koja je onda fora?? ili ga tebi nisu dobro dali?(cula sam da se i to dogaja)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se plasim anestezije i zato nisam isla na CZ, a za epidural da ne pricam, ona igla u kicmu,a ja pritom imam nizak pritisak. A ako ista mrzim, to je padanje u nesvest. Pred porodjaj sam vezbala da imam kondicije da izdrzim i izguram bebu, jer mi je bodelok 14, pa je bila velika sansa da necu uspeti. Zato na svoje porodjaje gledam kao na velike uspehe, jer su bebe bile super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: stvarno???pa koja je onda fora?? ili ga tebi nisu dobro dali?(cula sam da se i to dogaja)

Fora je da kontrakcije ne osećaš, a napone vrlo dobro osećaš. Znači, nema bola, ali napona ima :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja drugarica se pre nesto vise od godinu dana porodila u Betaniji, isla je na epidural. Ono sto znam je da je platila anesteziologu 100 evra koji je te veceri bio dezuran. Jedini problem je sto ih je za epidural bilo mnogo pa je u trenutku kad joj je anesteziolog najvise bio potreban, bio kod druge pacijentkinje.

Inace znam nekoliko zena koje su se na taj nacin porodile i one imaju samo reci hvale, a u Evropi je to najnormalnija stvar. Ja takodje planiram epiduralnu, ukoliko za to budem pogodna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam sve reci hvale za epidural!!! I svaka zena koja se poradja, ako ima uslova za epiduralnu anesteziju ne bi trebalo da razmislja o necemu drugom. Ja sam rodila dvoje dece, i trece mi je na putu. Prvi put sam se porodila prirodno bez ikakve anestezije i imam strahovito lose iskustvo, tolikko lose da kad se i danas setim svega najezim se. Jedva da smo obe ostale zive. Na drugom porodjaju imala sam anesteziologa( kojem ne znam ime) i dr. Vejinovica... mislim da ih je sam Bog poslao!!! Porodjaj mi je bio kratak i jedno ,nazovimon lepo iskustvo...ni beba ni ja nismo imali tegoba.

Kako mi se blizi termin ovog treceg porodjaja, sve sam vise sigurna da dok ne budem imala dogovoren epidural...necu ni da idem u bolnicu. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, kakvo je stanje sada u Betaniji? Da li moze da se dobije epidural? Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, kakvo je stanje sada u Betaniji? Da li moze da se dobije epidural? Hvala!

Ako platis anesteziologa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zivela epiduralna:-)))) da je nisam dobila, ne znam sta bih radila. kontrakcije sam imala na 5 i manje minuta celu noc do 9 ujutru, a otvaranje 1prst na svaka 2 sata. kad je stigao epi, mogla sam i da odremam. porodjaj nisam osetila:-)

imala sam odlicnog lekara kod koga sam vodila trudnocu i koji mi je organizovao epidural.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja koliko se secam sam ovde ostavila post o mom iskustvu sa epiduralom i anesteziologom, nije mi jasno zasto ga sada nema ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja koliko se secam sam ovde ostavila post o mom iskustvu sa epiduralom i anesteziologom, nije mi jasno zasto ga sada nema ?!

Verovatno je izgubljen pri onom malo većem zastoju foruma koji je trajao nedelju dana i izgubljene su sve poruke iz perioda koji mu je prethodio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verovatno je izgubljen pri onom malo većem zastoju foruma koji je trajao nedelju dana i izgubljene su sve poruke iz perioda koji mu je prethodio.

:P sad me mrzi da ponovo opsirno pisem ali moje iskustvo sa epijem je bljak ...

Trazili su mi pare , sad se ne secam tacno ali cifra je bila oko 300 -400e ,na koju sam pristala naravno, nije mi delovao i jos me je anesteziolog ubedjivao da to tako treba , izvredjao me i rekao da ga sledeci put necu dobiti sve da umirem :blink: sutra dan je dosao da me ( boze moj) obidje u sobu , ustvari da uzme koverat gospodin i ja sam ga onako rasklopljena izbacila iz sobe i rekla mu da mi se ne pojavljuje na oci vise ! Uglavnom je prica da se epidural moze dobiti ako lekari odluce da je porodilji neophodan a na zahtev ne ... kao nemaju dovoljno anesteziologa pa kad das 300-400e oni se kloniraju naprasno ... ma sramota ....Da ne pricam o parama koje sam davala tokom trudnoce za svaki pregled a trudnoca normalana i zdrava , sta bi bilo da ne daj boze nije ... ali valjda je to normalno kod prve trudnoce da preterujes sa brigom i dajes i gde treba i gde ne treba ...

_________________________

I have added cool emoticons to this message.

To see them go to http://x.exps.me?965cafdd2a5677a3e2731332034f51a2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neverovatno, ali istinito.

ista prezimena se vezuju za apsolutno slicna iskustva na jos jednom forumu...

neka od njih cu se definitivno truditi da zaobidjem u sirokom luku.

moze li neko da mi preporuci ginekologa u z o vuka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za epidural postoji opcija da se uplati, ali ako je nocu ili ako stignete sa vise od 5 cm otvorene, nece ga biti. Pare vracaju nazad, ako ga ne daju, naravno.

Cokalin@ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za epidural postoji opcija da se uplati, ali ako je nocu ili ako stignete sa vise od 5 cm otvorene, nece ga biti. Pare vracaju nazad, ako ga ne daju, naravno.

znaci danju se daje epidural, nocu ne. a080.gif dakle, ako ispunis potrebne uslove da ti pocne porodjaj po danu i otvorena si 4,5cm na koji racun i koliko muz ili neko od rodbine treba da uplati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To moras pitati na Betaniji, ne znam broj racuna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, vidim da je ova tema uveliko aktuelna, molim vas za pomoc i savet. Treba uskoro da se porodim po drugi put. Prvi put sam u Betaniji prošla kao bos po trnju, tražila sam epiduralnu anesteziju, naravno bila sam kao naivno tele i mislila da će mi je tek tako dati. Ne.. pustili su me da umirem od bolova. Ovog puta ne smem sebi ponovo to da dozvolim, porodjaj mi je zaista bio tezak, mogu reci da smo imali srece beba i ja sto je sve bilo na kraju dobro.

Da li je neka od vas ili neka koju znate koristila epiduralnu anesteziju u NOVOM SADU i da li su vam je dali kako treba uspešno i stručno?

UNAPRD ZAHVALNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I zapravo najvažnije pitanje, kakava je procedura doći do epiduralne u NS?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dakle u oktobru 2012.g sam se porodila u Betaniji. Bila sam u fazonu da hocu sve prirodno, ali sam taj dan kada sam otisla u betaniju (bio je petak jutro) odlucila da ipak uplatim epidural za svaki slucaj. Primili su me u Betaniju u petak ujutru jer sam dosla na pregled a bio mi je taj dan i termin. Prethodno vece mi je ispao sluzni cep i poceli su mi bolovi kao pred menstruaciju. Provela sam ceo petak na patologiji da bi u subotu u 1 nocu stigla do porodjajne sale. Kada su me prikljucili na indukciju prestala kontrakcije su nile neujednacene. Usla sam u salu otvorena 3 prsta, u 6 ujutru se jos uvek nije nista pomerilo. Kada je lekar dosao u pola 8 video je da sam otvorena vise (tipa 5,6 prstiju) a ja sam bila potpuno iscrpljena. Pitala sam tada da li mogu da dobijem epidural, rekli su naravno. Tada su me prebacili u salu, ja sam bila vec potpuno malaksala i gotovo da nisam znala za sebe. Te dve zenice anesteziolog i anesteticar su od tada non stop bile samnom. Pricale smo o svemu i svacemu, ja sam malo dosla sebi. Moram da kazem da se naponi osecaju i pored epidurala. Puno mi je znacilo sto su te dve zene bile samnom i mislim da mi je to mozda vise znacilo od same anestezije. Osetila sam bebu kako izlazi, bolovi su naravno bili slabiji nego inace (verovatno) i moja devojcica se pojavila ziva i zdrava oko 10 pre podne. Dakle platila sam tih 15000 i imala epidural iako to nisam planirala, jer mislim da ne bih imala snage do kraja inace. Posle su mi dali infuziju i ja sam oko podne vec bila ponovo normalna. Devojcica je bila samnom u sali svo to vreme. Povremeno je plakila a smirila bi se ako joj nesto pricam... Moja devojcica je super i lepo se razvija. To je moja prica, naravno svako ima svoju.. Ako se odlucim za drugo dete opet cu traziti epidural.

Cokalin@, nacima, Vesna M i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.