Epiduralna u Novom Sadu

odgovora

Objavljeno

Da li neko ima pouzdane informacije o tome koliko zvanicno kosta epiduralna analgezija u NSu i na koji nacin se zvanicno dogovara? Poznato mi je da nezvanicna "tarifa" varira od lekara do lekara (od 300 do 500e),kao i to da je i CR moguce raditi u ovoj anesteziji,ali je sve toliko "mistikovano" da ne znam odakle tj.od koga da pocnem kad je skupljnje info u pitanju. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pouzdano tvrdim da recimo anesteziolog Lidija Jovanović ni dinara ne uzima za epi, ali zvaničnu proceduru ne znam. Možda da probaš da zakažeš razgovor kod nje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pouzdano tvrdim da recimo anesteziolog Lidija Jovanović ni dinara ne uzima za epi, ali zvaničnu proceduru ne znam. Možda da probaš da zakažeš razgovor kod nje.

Hvala Phoenix :) pokusacu,ali do tad imam jos podosta stvari da sredim i organizujem , mozda cu uspeti da dokucim tajnu regularne procedure :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja koliko god da sam se trudila da saznam nesto o epiduralnoj u NS,nisam uspela.Svako bi mi dao isti odgovor a to je da nema dovoljno osoblja,pogotovo anesteziologa i da to nisu prioriteti,tako da iako platis ako u tom momentu kada se poradjas nema nikog slobodnog mozes ostati bez anestezije.Meni je moj doktor obecao ne samo da ce doci na porodjaj nego da ce pokusati da mi sredi epidural,naravno nista od toga se nije desilo i ja sam se porodila prirodno,sa dezurnim doktorom (vrlo neprijatnim,by the way). Dobro se raspitaj nemoj da te zeznu kao mene,samo ne znam kod koga bi mogla da se raspitas! Pozdrav i srecno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja koliko god da sam se trudila da saznam nesto o epiduralnoj u NS,nisam uspela.Svako bi mi dao isti odgovor a to je da nema dovoljno osoblja,pogotovo anesteziologa i da to nisu prioriteti,tako da iako platis ako u tom momentu kada se poradjas nema nikog slobodnog mozes ostati bez anestezije.Meni je moj doktor obecao ne samo da ce doci na porodjaj nego da ce pokusati da mi sredi epidural,naravno nista od toga se nije desilo i ja sam se porodila prirodno,sa dezurnim doktorom (vrlo neprijatnim,by the way). Dobro se raspitaj nemoj da te zeznu kao mene,samo ne znam kod koga bi mogla da se raspitas! Pozdrav i srecno!

Hvala puno na odgovoru :) mozda cu imati vise srece, videcemo :)

ps. spomenula si da je dr.bio vrlo neprijatan - ako se na jednom takvom odeljenju osoblje tako ponasa, kako bi onda trebalo da se ponasaju oni koji rade na onkologiji recimo? Nikad mi nece biti jasni nadrndani ginekolozi-akuseri, babice i medicinske sestre ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bicu off topic, ali mislim da bi imena tih u=odvratnih lekara trebalo da pisemo, za dobro ostalih, da nekoako naleti na njih zna s kim ima posla.

enav voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bicu off topic, ali mislim da bi imena tih u=odvratnih lekara trebalo da pisemo, za dobro ostalih, da nekoako naleti na njih zna s kim ima posla.

Svakako sam iz a pozitivnu i za negativnu preporuku.

Negativna - dr Edin Nohad Tabs koji vas nece ni jednom pogledati,nece vam dati upute za analize osim ako ih same ne zatrazite (?! :blink: ), za mucninu ce vam prepisati motilijum (genricko ime) koji uopste ne postoji u nasem registru lekova, odnosno ne moze se nabaviti u zemlji i to kad konsultuje svoju knjizicu lekova (kao da trazite lek za nefrolosko oboljenje,a ne lek za tegobu koja se manje-vise normalno javlja u trudnoci i zove se hyperemesis gravidarum), a klometol nece ni spominjati niti ce vam dati bilo kakkav savet. Takodje, zaboravite na analize krvi posle one prve, u 7. ili 8. nedelji. Ukoliko same privatno uradite analize krvi jer zelite da saznate u kakvom je stanju gvodzje na primer, a ne zelite da cekate na uput niti da ga molite za jedan, ukoliko ste malokrvne, nece vam prepisati lek na teret zdr.osiguranja iz samo njemu znanih razloga. Na zalost, s tim lekarom moram da se patim do 16. avgusta kada prelazim kod nacelnice odeljenja dr.Savin-Kostic. Razlog za ovoliko odlaganje jeste izjava med.sestre "komplikovana je jako procedura", sto inace nije tacno.

Pozitivna preporuka je jeidno dr.Todorovic kod kojeg idem privatno. Privatne ordinacije koje mi nisu ostale u lepom secanju su Femina (izvlacenje novca, narodski receno), Perinatal (ista prica), Biovita (nestrucnost).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozitivna preporuka je jeidno dr.Todorovic kod kojeg idem privatno. Privatne ordinacije koje mi nisu ostale u lepom secanju su Femina (izvlacenje novca, narodski receno), Perinatal (ista prica), Biovita (nestrucnost).

Ja imam pozitivna iskustva sa dr Kozarov iz Perinatala. Išla sam kod nje nekoliko puta i uvek je bila izuzetno predusretljiva i odgovorila mi na sva moja pitanja. Jedina negativna stvar kod njih je to da iako imaš zakazano u proseku čekaš na red pola sata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih o iskustvima sa doktorima mogla roman da napisem. I naj veci porodjajni bolovi nisu nista,naspram besa koji me obuzme pri pomisli na svakog doktora sa kojim sam imala kontakt u prethodne dve trudnoce.Dr.Tabs mi je vodio obe trudnoce ali samo zvanicno zbog lista za bolovanje.Ni jednom me nije pregledao,sto je meni potpuno odgovaralo,poto je on dobar samo za papire. Na prvi pregled sam otisla kod dr.Todorovic (zensko,pretpostavljam da mu je to cerka),samo da mi potvrdi trudnocu,posto sam pre toga uradila test i bio je pozitivan.Medjutim ona mi je rekla da to nije trudnoca nego velika cista i postoji mogucnost da je maligna i da moram da uradim dodatne analize krvi,ali da pre toga primim injekciju koja ce mi izazvati ciklus tako da ta cista moze da pukne.Mozete misliti moj sok! Umesto dugo ocekivane trudnoce,doktor vam kaze da verovatno imate tumor!!! Primila sam samo jednu od potrebne tri injekcije (naravno,sva u suzama). Sva sreca pa sam sutradan otisla kod dr.Budakova u betaniju koji mi je rekao da jesam u drgom stanju,ali je trudnoca jako mala,i da cista postoji ali ce verovatno puci pri sirenju materice kako trudnoca bude napredovala i da se nista ne brinem.On je jedini od doktora koji je bio korektan prema meni i za njega imam samo reci hvale,smatram ga velikm strucnjakom.Zao mi je sto nije bio na mom prvom porodjaju,nego me je zapala dezurnadr.Bogavac koja je dosla samo da mi usije epiziotomiju i pri tom izgubila iglu!!! Na drugom porodjaju (pre dve nedelje) takodje me je zapao dezurni dr.Stajic,vrlo neprijatan i grub.Uh vec sam se iznervirala,ima toga jos,ali se trudim da sto pre zaboravim,s obzirom da je sve dobro proslo.I ja se slazem da treba da im pisemo imena,nemamo cega da se stidimo.Radjamo nove male ljude a tretman nam je slican logorskom.

enav voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih o iskustvima sa doktorima mogla roman da napisem. I naj veci porodjajni bolovi nisu nista,naspram besa koji me obuzme pri pomisli na svakog doktora sa kojim sam imala kontakt u prethodne dve trudnoce.Dr.Tabs mi je vodio obe trudnoce ali samo zvanicno zbog lista za bolovanje.Ni jednom me nije pregledao,sto je meni potpuno odgovaralo,poto je on dobar samo za papire. Na prvi pregled sam otisla kod dr.Todorovic (zensko,pretpostavljam da mu je to cerka),samo da mi potvrdi trudnocu,posto sam pre toga uradila test i bio je pozitivan.Medjutim ona mi je rekla da to nije trudnoca nego velika cista i postoji mogucnost da je maligna i da moram da uradim dodatne analize krvi,ali da pre toga primim injekciju koja ce mi izazvati ciklus tako da ta cista moze da pukne.Mozete misliti moj sok! Umesto dugo ocekivane trudnoce,doktor vam kaze da verovatno imate tumor!!! Primila sam samo jednu od potrebne tri injekcije (naravno,sva u suzama). Sva sreca pa sam sutradan otisla kod dr.Budakova u betaniju koji mi je rekao da jesam u drgom stanju,ali je trudnoca jako mala,i da cista postoji ali ce verovatno puci pri sirenju materice kako trudnoca bude napredovala i da se nista ne brinem.On je jedini od doktora koji je bio korektan prema meni i za njega imam samo reci hvale,smatram ga velikm strucnjakom.Zao mi je sto nije bio na mom prvom porodjaju,nego me je zapala dezurnadr.Bogavac koja je dosla samo da mi usije epiziotomiju i pri tom izgubila iglu!!! Na drugom porodjaju (pre dve nedelje) takodje me je zapao dezurni dr.Stajic,vrlo neprijatan i grub.Uh vec sam se iznervirala,ima toga jos,ali se trudim da sto pre zaboravim,s obzirom da je sve dobro proslo.I ja se slazem da treba da im pisemo imena,nemamo cega da se stidimo.Radjamo nove male ljude a tretman nam je slican logorskom.

Strasno!!!!!!!!!! Moguce da mu je to cerka, on je izuzetan,ali eto....Ma poslala bih ih sve na prinudni rad, da se malo razonode !!! Opet se pitam kako neko ko radi s trudnicama,prodiljama i novorodjencadi moze biti nadrndan i smrknut?!?!?!?!?!!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato je jako bitno da imate dobru vezu u porodilistu. Ipak moram da pohvalim sve sestre u Betaniji,i akuserske i pedijatrijske,kao i spremacice i one tete sto donose hranu.Svi su izuzetno ljubazni,a rade za smesnu platu.Jos jedan dokaz da nije tesko biti fin i reci :dobar dan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pohvala za dr Tesic i dr Novakov :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja bih izdvojila Dr Draganu Višnjevac, jako prijatna doktorka. Bila mi je na prijemu i pored gužve, lepo se ophodi sa svakom trudnicom ponaosob. Takođe je asistirala na mom CR-u.

Vejnović je bio stvarno potpuno korektan.

Đorđević je bio u viziti skoro svaki dan. Prođe kao vetar, ništa ni ne kaže, ali inače kažu da je OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja bih izdvojila Dr Draganu Višnjevac,

I ja sam cula za nju samo reci hvale!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam videla da li je neko pisao koliko se krece Epiduralna Na betaniji???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam videla da li je neko pisao koliko se krece Epiduralna Na betaniji???

Kod Milosevica 500e...tj toliko se placa da on bude prisutan uz anesteziologa. A sto se prave, zvanicne cene tice ne znam, to je pusta egzotika izgleda. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moje lepo misljenje o dr zasluzuje dr Maja Markoska, vodi mi ovu trudnocu , radi u Z.O.Vuka

prvu mi je vodila Mirovicka na bul.M.Pupina ali je ona .. onako.. vise sam isla privatno i sve sam isla i placala i sto je mogla ona da mi radi.. recimo, za celu trudnocu me nije ni jednom izmerila, ni TT ni TO

za porodjaj nisam trazila veze, tj imala sam brojeve od dve babice, ali ih nisam zvala NA VREME a kako sam ranije dve nedelje krenula na porodjaj u 04h, nisam tek tako mogla nekog pozvati..

neko koga nadam se necu sresti u betaniji kad odem na drugi porodjaj za koji mesec je sestra-babica mislim da se zove BOBA-to joj je nadimak.. grozna je bila i nije htela da dodje kad mi je beba krenula, pa se zaglavilo i imao mozdano krvarenje, cefalhematom.. GROZNO

babica na porodjaju Renata je bila super kao i dr Cetkovic.. oni su cista 10*

takodje, najgora od svih je dr Gordana Ivanov , koja mi je dete odnela na poluintenzivnu i drzala me 6 dana odvojenu od njega a nijednom mi nije rekla sta je sa detetom!!!

tek na kontrolnom UZ mozgaposle 3meseca dr mi kaze SAD JE SVE U REDU NEMA VISE MOZDANOG KRVARENJA- koje m.krvarenje, pa nista nisam ni znala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moje lepo misljenje o dr zasluzuje dr Maja Markoska, vodi mi ovu trudnocu , radi u Z.O.Vuka

prvu mi je vodila Mirovicka na bul.M.Pupina ali je ona .. onako.. vise sam isla privatno i sve sam isla i placala i sto je mogla ona da mi radi.. recimo, za celu trudnocu me nije ni jednom izmerila, ni TT ni TO

za porodjaj nisam trazila veze, tj imala sam brojeve od dve babice, ali ih nisam zvala NA VREME a kako sam ranije dve nedelje krenula na porodjaj u 04h, nisam tek tako mogla nekog pozvati..

neko koga nadam se necu sresti u betaniji kad odem na drugi porodjaj za koji mesec je sestra-babica mislim da se zove BOBA-to joj je nadimak.. grozna je bila i nije htela da dodje kad mi je beba krenula, pa se zaglavilo i imao mozdano krvarenje, cefalhematom.. GROZNO

babica na porodjaju Renata je bila super kao i dr Cetkovic.. oni su cista 10*

takodje, najgora od svih je dr Gordana Ivanov , koja mi je dete odnela na poluintenzivnu i drzala me 6 dana odvojenu od njega a nijednom mi nije rekla sta je sa detetom!!!

tek na kontrolnom UZ mozgaposle 3meseca dr mi kaze SAD JE SVE U REDU NEMA VISE MOZDANOG KRVARENJA- koje m.krvarenje, pa nista nisam ni znala

Nisam shvatila, ti nisi isla na epidural?

Ja sam protiv epidurala, ako zena nije sigurna da ce lepo izgurati bebu tj. da su joj proporcije dovoljne da beba moze da prodje lepo, a da se ne zaglavi. I nikad ne bih rizikovala vakum zbog toga da mi bude ugodno za vreme porodjaja. Toliko se istrpi da bi beba posle bila zdrava.

Mm je imao skoro zenu trecerotku na porodjaju kojoj se zaglavila beba. To niko nije mogao da nasluti. Beba je ok, ali zasto rizikovati?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isla privatno kod dr. Grahovca! Stvarno je strucan i prijatan doktor! Ko ima mogucnosti da vodi trudnocu privatno, ja preporucujem njega, jer je stvarno super!

Sto se tice epidurala, ja se ne bih usudila! Ne znam nekako mi to nije to ako ja ne osjecam nego mi drugi govore! Jest da boli, ali nije dugo! Iskreno, mislim da bi me uhvatila panika pod epiduralom, zato sto ne osjecam kad, sta i kako!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isla privatno kod dr. Grahovca! Stvarno je strucan i prijatan doktor! Ko ima mogucnosti da vodi trudnocu privatno, ja preporucujem njega, jer je stvarno super!

Eh, meni su poznati i neki njegovi promasaji...

Prijatan jeste, kao i svako, kad mu idemo privatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isla privatno kod dr. Grahovca! Stvarno je strucan i prijatan doktor! Ko ima mogucnosti da vodi trudnocu privatno, ja preporucujem njega, jer je stvarno super!

Sto se tice epidurala, ja se ne bih usudila! Ne znam nekako mi to nije to ako ja ne osjecam nego mi drugi govore! Jest da boli, ali nije dugo! Iskreno, mislim da bi me uhvatila panika pod epiduralom, zato sto ne osjecam kad, sta i kako!

Nije baš da se ne oseća ništa i da moraju da ti govore :lol:;):P:D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I sa epiduralom porođaj nije baš prijatna stvar :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam, ali sa vakumom jos manje. Kod mene je bilo skoro sigurno da bi bio vakum da nisam mogla da guram svom snagom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iako sam imala epidural, tokom napona sam odskakala pola metra od stola :D .

Cokalin@ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SAD,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.