Posete bebi

odgovora

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma hajte molim vas...nema šta ko da mi dolazi i ostaje noćiti dok sam na mukama oko dojenja, rane, presvlačenja i plakanja bebe...kada sve to dođe u neki red, onda nek dođu...

E nek si im rekla! ;)

U potpunosti se slazem, a sto se tice baka i deda nek dodju, vide i lagano svojoj kuci. Naravno i kod nas je bilo problema, ali sledeci put cu biti pametnija (a mozda mi se samo cini). I meni je najgore bilo kada se najave mojoj sveki, a ona i ne zivi sa nama, pa mi svi tupnu na vrata coporativno! I glupo mi je kada dolazi neko zbog nje, a ne mene, meni na babine :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A najveća je ironija što sam ja bila presrećna kad su došli,upravo zbog mm.Dok oni nisu sve upropastili sa svojim ponašanjem.Izvinjavam se što sam odužila..ali malo me zabolelo što su neke od vas pripisale hormonima moje ponašanje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

svakako...slazem se da tu neke stvari bas i nisu fine,tipa ulaske svekra bez kucanja...svekrva opet manje vise,,,zensko je i ako te vidi golih grudi,nije frka...

ali cinjenica je i da mi novorotkinje savjete uzimamo kao pametovanje,mada ne bi trebalo...mozda bi trebala da malo upotrijebis ono "da ti na jedno uho udje a na drugo izadje"...tako ce biti i tebi lakse,neces se nikom zamjeriti,a ako se vec postane dosadno,onda reci otvoreno da cete vi raditi po svom i kad vam zatreba savjet da cete ga traziti...

ja licno sumnjam da su i jedno od njih zlonamjerni(al opet ti najbolje znas),vec jednostavno su se pogubili od dragosti pa neke stvari bas ne vide kako treba...a i svekrva sigurno ide sa namjerom da pomogne...

ja kad sam bila u Bosni kod svojih imala sam priliku da vidim kako je ruzno mjesanje roditelja,i kad im nesto kazes da to nece biti tako il da se ne trebaju mjesat,ili im kazes sta i kako da urade sa bebom ako beba ostaje kod njih na cuvanju,odmah potezu za recenicom "eto mi nismo bili roditelji,mi ne znamo kako sta treba",ili"majku vam vasu,ko je vas odgojio i othranio"...to sve dodje ruzno...al ne treba se skakati na sve to i uzimati kao zlonamjerno...

pokusaj se opustiti koliko je to moguce...i uzivaj sa svojom bebicom... ;)

Pametovanje?Ako mi treba savet ja ga potražim,ali od patronažne sestre.Saveti tipa nemoj jesti ovo ili ono,ili stavi crven končić meni su tako nepotrebni..

Ja sam prilično opuštena i srećna,kad mi neko ne gazi po principima.Takva sam oduvijek,ako ja poštujem tebe ispoštuj i ti mene.Što se golih grudi tiče,samo mm može da ih vidi,jednostavno osjećam se tako.Ni svekar ni svekrva.Uostalom,ne sme niko da me ometa dok dojim.To je moje i bebino vrijeme.

Pa meni bi pred rođenim ocem bilo neprijatno.Tako sam vaspitana.

ma suti,i mene je drmalo uzas...

jadan onaj mm sta je jadnik sve morao da istrpi,dusa moja slatka... :rolleyes:

Ja tu fazu stvarno nemam.Ne kažem da sam bolja zbog toga,jednostavno,kad vidim da sam rodila zdravo dete,odmah sam bila srećna i ništa me nije moglo pokolebati osim ugrožavanje mene same.Ja se zaista osećam savršeno,100 puta bolje nego u trudnoći.Jedino ponekad puno brinem za bebu,al to je valjda normalno prvo mi je dete.

I nisam za to da bilo šta žena trpi,posebno kad je tako nemoćna.

Zašto bih trpela?Da mi neko da orden?Ja više volim da su ljudi iskreni,a ne da lažu,i na podmukao način pregaze dogovor koji ste imali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E nek si im rekla! ;)

U potpunosti se slazem, a sto se tice baka i deda nek dodju, vide i lagano svojoj kuci. Naravno i kod nas je bilo problema, ali sledeci put cu biti pametnija (a mozda mi se samo cini). I meni je najgore bilo kada se najave mojoj sveki, a ona i ne zivi sa nama, pa mi svi tupnu na vrata coporativno! I glupo mi je kada dolazi neko zbog nje, a ne mene, meni na babine :huh:

Ja u ovo ne bi verovala da nisam dozivela, znaci tamo neki rodjaci od nekih starih kumova kod kojih su moji s&s isli na svadbu kad su bili mladi mislim pre sto godina nit ih Branko zna a kamoli ja, ju ju ju :blink: . Sreca pa mi ona javi unapred i ne sede puno i zdravo, a bome za neke tako nepoznate i meni i mom muzu dolazili su na babine kod svekrve, ona javi kad mi dodjemo na sat vremena i palimo kuci, cak i ona konta da mi nemamo sta s tim ljudima al ajd kad su navalili...

Za babine generalno slabo ko je i dolazio bas rano, samo najblizi, a cak ni oni nisu puno sedeli, pa i moja mama bi svratila na kafu samo, sta da mi ko kuva sprema ja sam se odlicno osecala i u market odmah isla u nabavku sta mi je falilo da uzmem i da izadjem napolje malo, tako da mi niko nije trebao da mi noci i ne znam ni ja sta. Postovanje - u redu normalno dolaze iz postovanja, ali iz postovanja prema nama treba na vreme i da odu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma hajte molim vas...nema šta ko da mi dolazi i ostaje noćiti dok sam na mukama oko dojenja, rane, presvlačenja i plakanja bebe...kada sve to dođe u neki red, onda nek dođu...

Potpuno se slažem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja u ovo ne bi verovala da nisam dozivela, znaci tamo neki rodjaci od nekih starih kumova kod kojih su moji s&s isli na svadbu kad su bili mladi mislim pre sto godina nit ih Branko zna a kamoli ja, ju ju ju :blink: . Sreca pa mi ona javi unapred i ne sede puno i zdravo, a bome za neke tako nepoznate i meni i mom muzu dolazili su na babine kod svekrve, ona javi kad mi dodjemo na sat vremena i palimo kuci, cak i ona konta da mi nemamo sta s tim ljudima al ajd kad su navalili...

Za babine generalno slabo ko je i dolazio bas rano, samo najblizi, a cak ni oni nisu puno sedeli, pa i moja mama bi svratila na kafu samo, sta da mi ko kuva sprema ja sam se odlicno osecala i u market odmah isla u nabavku sta mi je falilo da uzmem i da izadjem napolje malo, tako da mi niko nije trebao da mi noci i ne znam ni ja sta. Postovanje - u redu normalno dolaze iz postovanja, ali iz postovanja prema nama treba na vreme i da odu ;)

Isto tako i ja mislim,biće vremena da se bake druže sa detetom,al treba proći bar tih 15 dana da se mame srede,i sa dojenjem i sa ranom..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se uzasavam od ranih poseta bebi i mami, takozvanih babina pre 40 dana. Sto se mene tice, malo mi je i 40 dana, jedno 2 meseca je najbolje da niko ne dolazi.

Sa prvom cerkom sam se porodila u julu, kuci su nas docekale babe i dede, naravno sa ruckom ali su brzo otisli. Ja sam tih dana bukvalo setala samo u gacicama po stanu, sto zbog vrucine, sto zbog ragada i grudi. Nisam otvarala kad bi se culo zvono na vratima (a culo se cesto), vec su moja mama, sestra i svekrva znale da treba da se najave pre nego sto dodju. To nema veze sa postovanjem, vec sa kulturom!

Posle dve nedelje sam pozvala mojih pet drugarica, one su dosle na kafu, rucak smo narucili, nije im smetalo to sto je beba bila non-stop na sisi, sto se sudopera puna i sto stan nije cakum-pakum, a meni je mnogo znacilo jer sam se ispricala i istracarila sa njima, nisu mi dale ni jedan savet (zamislite to! :P ), nisu zagledale bebu i komentarisale razne gluposti vec smo se salile i zezale, sto je meni tad bas, bas prijalo.

Svi ostali su dosli na babine posle dva meseca, i taj dan sam ceo dan slusala savete o bebama, dojenju, uroku i ostalo a oni nisu znali da smo mi to vec sve savladale na miru, bez nervoze i pune kuce ljudi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se uzasavam od ranih poseta bebi i mami, takozvanih babina pre 40 dana. Sto se mene tice, malo mi je i 40 dana, jedno 2 meseca je najbolje da niko ne dolazi.

Sa prvom cerkom sam se porodila u julu, kuci su nas docekale babe i dede, naravno sa ruckom ali su brzo otisli. Ja sam tih dana bukvalo setala samo u gacicama po stanu, sto zbog vrucine, sto zbog ragada i grudi. Nisam otvarala kad bi se culo zvono na vratima (a culo se cesto), vec su moja mama, sestra i svekrva znale da treba da se najave pre nego sto dodju. To nema veze sa postovanjem, vec sa kulturom!

Posle dve nedelje sam pozvala mojih pet drugarica, one su dosle na kafu, rucak smo narucili, nije im smetalo to sto je beba bila non-stop na sisi, sto se sudopera puna i sto stan nije cakum-pakum, a meni je mnogo znacilo jer sam se ispricala i istracarila sa njima, nisu mi dale ni jedan savet (zamislite to! :P ), nisu zagledale bebu i komentarisale razne gluposti vec smo se salile i zezale, sto je meni tad bas, bas prijalo.

Svi ostali su dosli na babine posle dva meseca, i taj dan sam ceo dan slusala savete o bebama, dojenju, uroku i ostalo a oni nisu znali da smo mi to vec sve savladale na miru, bez nervoze i pune kuce ljudi!

Svaka čast tako treba.Kad je zadovoljna mama,zadovoljna je i beba :) a to je najbitnije.

I sigurno nećeš obući farmerke,a svako malo moraš menjati uložak..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pametovanje?Ako mi treba savet ja ga potražim,ali od patronažne sestre.Saveti tipa nemoj jesti ovo ili ono,ili stavi crven končić meni su tako nepotrebni..

Ja sam prilično opuštena i srećna,kad mi neko ne gazi po principima.Takva sam oduvijek,ako ja poštujem tebe ispoštuj i ti mene.Što se golih grudi tiče,samo mm može da ih vidi,jednostavno osjećam se tako.Ni svekar ni svekrva.Uostalom,ne sme niko da me ometa dok dojim.To je moje i bebino vrijeme.

Pa meni bi pred rođenim ocem bilo neprijatno.Tako sam vaspitana.

Ja tu fazu stvarno nemam.Ne kažem da sam bolja zbog toga,jednostavno,kad vidim da sam rodila zdravo dete,odmah sam bila srećna i ništa me nije moglo pokolebati osim ugrožavanje mene same.Ja se zaista osećam savršeno,100 puta bolje nego u trudnoći.Jedino ponekad puno brinem za bebu,al to je valjda normalno prvo mi je dete.

I nisam za to da bilo šta žena trpi,posebno kad je tako nemoćna.

Zašto bih trpela?Da mi neko da orden?Ja više volim da su ljudi iskreni,a ne da lažu,i na podmukao način pregaze dogovor koji ste imali.

Potpuno te podrzavam i razumem, i da jesu u pitanju hormani mada kazes da nisu, ima da te ispostuju i razumeju. Ma niko reci da ti kaze. Ja sam posle CR trazila makar nedelju dana al vec drugi su morali doci, nit su videli bebu kako treba, nesto s vrata, nit smo ih lepo ugostili, seli, popricali..al eto moralo se doci.

Nije dzabe izmisljeno ono da u prvih 40 dana ne treba ici u babine, ima nesto u tome :)

I ja sam se uverila, potpuno tačno! Moji i njegovi mogu i pre al ostala rodbina nek priceka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mama je dosla da mi pomogne zena se odmah sutradan smorila i rekla da joj je dosadno jer sam se ja vazdigla odmah da setam, bila je tu kad ja izadjem u baby centar po stvari jer sam odmah sutradan izasla po flasice, neke stvarcice za bebu, jer to mm nije bas vesto kupovao, a svasata nesto nam je falilo, savrseno sam se osecala niko mi nije smetao da je dosao odmah isti dan s&s su dosli na rucak dva dana posle izlaska naseg jer su bili radni dani pa im je nezgodno bilo ranije da dodju i sutradan opet na rucak za Uskrs, eto jedino me jedna poseta malo smorila jer je jedna rodjaka dovela bolesno dete, kod preveremno rodjene bebe, i bas taj dan je patronazna vagala Taru ova ni grama nije dodala pa sam ja citav dan bila uzas, ali eto dan pre toga su se najavili, ostali su svi koji su bili, a nije ih mnogo bilo ok najvljivali su se i vikendom dolazili uglavnom kad je moja mama otisla...ja nisam imala problema zaista bila sam kao nova bez rane bez icega tako da je sve bilo jednostavno....mene su samo uzasavali kometari tipa "jao kolika je malena, pa nase nije tako sitno bilo, kako smes da je uzmes u ruke i sl" i to sam par puta oplakala-ja budala...kako neki ljudi ne znaju sta trebaju da pricaju...uzas...

Bože,zar postoje i takvi ljudi,kao da tebi već nije bilo teško..Mene najviše iziritiralo kad me kritikuju,pa kako to držiš bebu,kako joj to mjenjaš pelene..Kao da ja nešto radim godinama,potrebno je ženi da se navikne i sama nauči,a ne da kritikuju,to boli,svaku majku..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da bih bas isto odreagovala kao i Marijanchi. Meni je nenormalno smetao dever, iako je on imao svoju sobu, delili smo isto kupatilo, a i ja gde god da sam se kretala po kuci za mnom je curila krv... mnogo mi je bilo neprijatno.

Sto se golih grudi tice isto tako je mogao da me vidi dok dojim bebu jedino mm i eventualno bi mogla moja mama. Mislim da je to privatnost koju niko ne sme da mi ugrozi. Ali mene je uzasno lupalo sve, jako sam se lose osecala, nervirala me je uzasno svekrva koja me je terala da non stop jedem, dever koji mi donosi hranu u krevet iako necu nikoga u sobi... onda oboje koji me pitaju "A ZASTO BEBA PLACE"...

Ali sve u svemu ja se sa njima nisam svadjala, nego sam zakljucavala vrata od sobe. Shvatali su valjda da su suvisni kad zakljucam vrata, onda samo otrcim do kupatila, a onaj ko mi se umuva u sobu dok sam ja u kupatilu, izleti cim se vratim u sobu i zakljucam vrata ponovo. Tako je bilo prvih nekoliko dana, provela sam ih u poluzamracenoj sobi sa bebom, jer je on mnogo plakao kada je dignuta roletna ili upaljeno svetlo.

Posle sam polako pocela da primam sve goste, kad je proslo tih 40 dana, sa nepuna dva meseca otisli smo na oko 10dana kod svekrve u selo i tamo nas je obisla cela njihova rodbina i celo selo.

Sto se mojih tice, dosle su samo moje tri rodjene sestre i moji roditelji, nekoliko mojih drugarica. Niko od moje rodbine jos uvek nije dosao na "babine", iako je vecina njih vec par puta videla bebu dok smo bili kod bake, a cak smo kod moje bake i isli na slavu, svi tek planiraju da dodju na babine.

Prvo sam mislila kako je to uzasno jer niko od moje rodbine jos uvek nije dosao, a onda sam skontala da ce meni mnogo vise prijati da tek dodju sada kada se mnogo dobro osecamo i beba i ja, nego sto nam je bilo tih prvih 40 dana.

Svaka cast onome ko je odredio tih 40 dana! Sa drugom bebom cu definitivno traziti da se ispostuje tih 40 dana i mocice samo bake i deka da dodju da vide svoje unuce, jer meni TEK SADA PRIJAJU POSETE!

Sada ljudi dolazite, sada smo beba i ja ustalili ritam, pogledom se razumemo, zagrljajem momentalno tesimo, sada moze da nas obilazi, gleda i daruje ko god pozeli.

Izvinjavam se na ovolikom postu, imam jos mnogo toga da dodam ali vec sada sam preterala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi ti nisi mene shvatila ok i neces jer ti ne odgovara moj odgovor..Htjela sam reci samo da u svakoj temi pises o njima i kakvi su,a da je tvoj brat dosao i mama i da je to super,mislim shvati mozda i tm kod tvoje mame nesto smeta,sumnjam da je savrsena...Lijepo je kad tvoji dodju ali njegovi odmah zbrku naprave..

Ni meni se moja ne svidja,ali ja sam svoju tegljila za rukav da dodje da nas vidi.

Nisam za to da dolaze posjete uopste brzo ali dede,bake ipak su nesto drugo..

I ruzno je kako kazes da tebe ne pucaju hormoni,kao sto da me pucaju rodila sam zdravu bebu,ok pa i mi smo ali se jednostavno trudnici desi tako,nismo ni ja ni Milica to htjele i nije da smo bile nezadovoljne sto su nam bebe zdrave..

Nemoj da se vrijedjamo,samo sam rekla svoje suprotno misljenje i ne ocekuj da ti svi ljudi klimaju na tvoje postove..Mozes da napises da se ne slazes ali ne i da me uvjeravas u suporotnoo

Draga ja nisam ni gledala ko je šta napisao.Samo sam napisala neke od vas,jer ne obraćam stvarno pažnju ko šta kaže.Moj brat je prešao 600 km da bi bio samo 2 sata iz razumjevanja prema meni.A oni su do ponoći pili ovdje piće,ni pitali nisu da li ima smisla.

Ne znam šta je tu ružno,mene su pucali hormoni u trudnoći,i znam šta je to kad te pucaju hormoni,samo kažem da sad sva sreća nemam problem s tim.Ito povezujem s tim što sam stalno strahovala da li ću roditi zdravo i živo dete,pa sam sad beskrajno srećna i uživam u detetu.Nikoga nisam osuđivala.Ako ti se tako učinilo,onda grešiš.

Moja mama dođe skuva ručak,opere veš,jer je meni bila pukla rana,i odmah ide tako da ne možeš tako da govoriš.Njegova mama bi mogla samo da sjedi i ništa ne radi jer je u mnogo lošem stanju.Žena je na jakim sedativima.

Ženo ne znam što si napala na mene,ja ne želim da se raspravljam i tebi pravdam.Niti želim da idem OT.I daleko od toga da ja hoću da mi neko klima,na bilo šta.Ali,ne volim da me osuđuje osoba koja uopšte ne poznaje situaciju.

Ja sam prema muževljevim bila fer,a oni su mi milion puta uzvratili loše,prema mojima pokazali nepoštovanje,želeli su muško unuče,nadali su se do kraja da je UZ pogrešio,i to mi govorili ne znam zašto bih trpela nečije ispade.

I sad ti sve ovo govorim da pokušaš shvatiti da nije svako isti,da ne možeš suditi ako ne znaš celu istinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da smo na ovoj temu uveliko OT...riječ je o gostima, znači kada vam ljudi dolaze u goste da daruju dijete, da ih dočekate sa gozbom...

Bake i dede mog djeteta nisu gosti...to su ljudi čiju pomoć treba uveliko prihvatiti, dati dijete kada god ga traže, poslušati svaki savjet...nasmijati se i zahvaliti im za podršku.

Žalosno je to što sa ja to tek nedavno shvatila, ali ispraviću sa drugim djetetom. U tim momentima osmijeh zlata vrijedi, kako za njih tako i mamu i bebu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O djevojke hvala vam na lijepim riječima. Treba vremena da se neke stvari shvate. Puno mi je lakše sa osmijehom na licu boriti se protiv nečovječnosti. Budimo ljudi...imajmo srca i shvatimo zašto postoji zlo i dobro... :)

Mama mazo....naravno da planiram drugo dijete, zasad još ne...ali ako Bog da, krajem ove godine će se riješiti neke stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da smo na ovoj temu uveliko OT...riječ je o gostima, znači kada vam ljudi dolaze u goste da daruju dijete, da ih dočekate sa gozbom...

Bake i dede mog djeteta nisu gosti...to su ljudi čiju pomoć treba uveliko prihvatiti, dati dijete kada god ga traže, poslušati svaki savjet...nasmijati se i zahvaliti im za podršku.

Žalosno je to što sa ja to tek nedavno shvatila, ali ispraviću sa drugim djetetom. U tim momentima osmijeh zlata vrijedi, kako za njih tako i mamu i bebu.

Bake i deke mog deteta su samo gosti,koji u tim prvim danima meni samo smetaju.Dovoljno sam sposobna da sama gajim svoje dete i ne treba mi nicija pomoc,pogotovo ne baki i deki.

Nisam od onih majki koje samo gledaju da uvale dete drugome da bi one eto malo uzivale.

Tako da ovo uopste nije OT,jer kao sto i sama rece ima nas raznih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cicana necu se sloziti sa tobom,bake i deke su bitni u odrastanju detete.Jesili ti imala baku i deku?Jesili ih volela?Probaj da zamislis buducnost za nekih 30-ak godina kada tvoja cerka-snajka bude tebi branila da uzmes dete,da dolazis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes: mnogi misle samo na ovo trenutno...

ali ja razumijem i Danku,,,

jedno je kada su dedo i nana zainteresovani i spremni da se i zrtvuju za svoje unuce i bas uzimaju ulogu dede i nane,,,a drugo je kad dedo i nane nisu zainteresovani kao sto je slucaj kod Danke... ;)

Čekaj...ne razumijem, ali ako neko nije zainteresovan taj ti ne ne dolazi, zar ne? Zašto bi ti neko bio "gost" ako ga tvoje ne zanima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.