Posete bebi

odgovora

Objavljeno

I ja, ali ne znam sto je svima to cudno. Plasim se da ne duvaju, ne pljuju u njega, da ga ne pipaju prljavim rukama, a znam da to ljudi rade. ne daj boze da krenu da ga ljube, najezim se. A mnogo su me kriikovali ovde na forumu zbog toga.

Baš te briga za kritike - tvoja odluka i tvoja stvar ;)

Kad bude veći, pa neka ga ljube. ;) Nisam za to da dete ne sme da se pipne, ali ne volim i kad se samo dete "vuče" iz ruke u ruku. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miva to što nisi dala da svi uzimaju bebu iz ruke u ruku je prirodan instkt majke.Pa priđite mački sa mačićima sigurno joj nije svejedno da joj neko uzima mladunče.Meni se ne sviđa osobina nekih ljudi što se eto ne bi drugima zamjerili pa dopuštaju i previše.Ja sam posebno bila stroga kad mi nepravilno uzme bebu,ili je budi dok spava.

Što se tiče razočarenja,i ja da se požalim.Moja sestra kojoj sam pomogla od kad se porodila nije me okrenula ni na tel.A bliska drugarica sa kojom sam se družila i izlazila bukvalno do porođaja nije se ni sjetila da vidi bebu,još uvijek.Mogu reći da me zbog toga srce boljelo,al sad me boli uvo.NJen problem,ja sam sad okružena pravim prijateljima,a ostali nek su zdravo i veselo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miva to što nisi dala da svi uzimaju bebu iz ruke u ruku je prirodan instkt majke.Pa priđite mački sa mačićima sigurno joj nije svejedno da joj neko uzima mladunče.Meni se ne sviđa osobina nekih ljudi što se eto ne bi drugima zamjerili pa dopuštaju i previše.Ja sam posebno bila stroga kad mi nepravilno uzme bebu,ili je budi dok spava.

Što se tiče razočarenja,i ja da se požalim.Moja sestra kojoj sam pomogla od kad se porodila nije me okrenula ni na tel.A bliska drugarica sa kojom sam se družila i izlazila bukvalno do porođaja nije se ni sjetila da vidi bebu,još uvijek.Mogu reći da me zbog toga srce boljelo,al sad me boli uvo.NJen problem,ja sam sad okružena pravim prijateljima,a ostali nek su zdravo i veselo :)

Ovako i treba ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su gosti dočekali kad sam s bebom došla iz bolnice :o Naravno, ne moji već od svekrve i svekra. Doduše, ja sam od starta bila izričita da nikog neću da služim, a i da sam htela nisam mogla zbog rane od epiziotomije. Fino sam im se zahvalila na dolasku, izvinila se i otišla da legnem, a oni su nastavili da sede u drugoj prostoriji. Bebu su samo izdaleka pogledali, niko je nije dirao, a i da je neko hteo ne bih dozvolila, ipak je tek rođena beba u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su gosti dočekali kad sam s bebom došla iz bolnice :o Naravno, ne moji već od svekrve i svekra. Doduše, ja sam od starta bila izričita da nikog neću da služim, a i da sam htela nisam mogla zbog rane od epiziotomije. Fino sam im se zahvalila na dolasku, izvinila se i otišla da legnem, a oni su nastavili da sede u drugoj prostoriji. Bebu su samo izdaleka pogledali, niko je nije dirao, a i da je neko hteo ne bih dozvolila, ipak je tek rođena beba u pitanju.

:angry: :angry:

Bas tad ti je do gostiju, bas su ljudi cudni <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam inače društvena osoba i volim da primam goste, ali sa 6 šavova i pod koktelom hormona mi nije bilo ni do sebe same. Uopšteno, nemam neki izričit stav po tom pitanju, mislim da treba ispoštovati želju porodilje - ako je ona za to da joj se dolazi, onda neka, ako želi mir, takođe joj ne treba zameriti. Ne postaje se mama baš svaki dan, a za ostale će biti vremena da dolaze. Ali prvi dan je ipak malko previše ili sam ja previše razmažena :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam inače društvena osoba i volim da primam goste, ali sa 6 šavova i pod koktelom hormona mi nije bilo ni do sebe same. Uopšteno, nemam neki izričit stav po tom pitanju, mislim da treba ispoštovati želju porodilje - ako je ona za to da joj se dolazi, onda neka, ako želi mir, takođe joj ne treba zameriti. Ne postaje se mama baš svaki dan, a za ostale će biti vremena da dolaze. Ali prvi dan je ipak malko previše ili sam ja previše razmažena :huh:

Nisi razmazena, iskreno nisam ni ja htela prvi put niti cu sad da vidim nikoga, hocu da uzivam sa mojim bebicama i muzom a ne da tetosim goste ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su gosti dočekali kad sam s bebom došla iz bolnice :o Naravno, ne moji već od svekrve i svekra. Doduše, ja sam od starta bila izričita da nikog neću da služim, a i da sam htela nisam mogla zbog rane od epiziotomije. Fino sam im se zahvalila na dolasku, izvinila se i otišla da legnem, a oni su nastavili da sede u drugoj prostoriji. Bebu su samo izdaleka pogledali, niko je nije dirao, a i da je neko hteo ne bih dozvolila, ipak je tek rođena beba u pitanju.

E vala svašta! Čuj gosti! Ma neka si ih ostavila, pa to je dan za roditelje i decu!

Ja smatram da se zna ko tog dana treba da bude prisutan, koliko treba imati obzira. Logično mi je da onog dana kad izađem iz porodilišta u mojoj kući budu roditelji jedni i drugi kao i moja sestra sa svojom porodicom i njegov brat sa svojom budućom ženom. I da u nekom određenom trenutku svi oni požele da nas ostave same :D

Što se tiče babina bliskima sam išla do 40 dana ali uvek u dogovoru sa njima kada im odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miva to što nisi dala da svi uzimaju bebu iz ruke u ruku je prirodan instkt majke.Pa priđite mački sa mačićima sigurno joj nije svejedno da joj neko uzima mladunče.Meni se ne sviđa osobina nekih ljudi što se eto ne bi drugima zamjerili pa dopuštaju i previše.Ja sam posebno bila stroga kad mi nepravilno uzme bebu,ili je budi dok spava.

Što se tiče razočarenja,i ja da se požalim.Moja sestra kojoj sam pomogla od kad se porodila nije me okrenula ni na tel.A bliska drugarica sa kojom sam se družila i izlazila bukvalno do porođaja nije se ni sjetila da vidi bebu,još uvijek.Mogu reći da me zbog toga srce boljelo,al sad me boli uvo.NJen problem,ja sam sad okružena pravim prijateljima,a ostali nek su zdravo i veselo :)

Naravno. Najvise me nervira kada ih sretnem u gradu, a oni kao "Jao sto me sramota, teba da dodjem, da vidim bebu". Svasta. Pa eto videla si je sada. Ne ocekujem novac i poklone, krivo mi je sto neko ne moze da odvoji malo vremena i da dodje, neko ko mi znaci, a samim tim mi pokazuje da ja njemu ne znacim. Bas su me povredili neki ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno. Najvise me nervira kada ih sretnem u gradu, a oni kao "Jao sto me sramota, teba da dodjem, da vidim bebu". Svasta. Pa eto videla si je sada. Ne ocekujem novac i poklone, krivo mi je sto neko ne moze da odvoji malo vremena i da dodje, neko ko mi znaci, a samim tim mi pokazuje da ja njemu ne znacim. Bas su me povredili neki ljudi.

I ja sam se mnogo razocarala, i to u kumu koja jos uvijek nije dosla da vidi moju Andju. To mi je inace kuma s krstenja i vjencanja.

Bila mi je obecala da ce doci u januaru, ali nista od toga.

Znam da ima mnogo obaveza,ali to nije opravdanje.

Ne znam sta cu joj sjutra reci kad dodje... :(

Inace, slazem se da ne treba ici prvih 40 dana u posjete, ja to ne radim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni moja kuma nije dosla da vidi bebu i to me je razocaralo. Opet kazem, ja ne trazim da mu iko ista kupi, a ako bas nece da dodju bez poklona, pa 500 dinara kosta pakovanje pampersa ili jedna majica. Nije im to opravdanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama od ovoga vikenda krecu posete.

Do sad su bili samo babe i dede i najblizi prijatelji. Sad su se najavili i ostali.

Bice veselo sa troje dece i gostima.... :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama su za sada bili samo babe i dede, moja sestra i kuma, i bas nemam neku zelju za ostalima :) al sta sad dobrodosli dragi gosti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama su prvi gosti došli nedelju dana nakon izlaska iz porodilišta ali pošto su to sestra i ujna bile su svesne da me rana boli i da nisam za sedenje i tetošenje gostiju tako da su one i prale suđe, spremale doručak, kuvale kafu...Naravno mm je imao glavnu ulogu domaćina, a za klopu ji sređivanje kuće su mama i sveki uskočile tako da sam ja bila pošteđena svega.

Ustvari dva dana pre toga su nam kumovi bili tako da su oni ipak prvi gosti ne računajući moje i njegove roditelje, braću i sestre :) A posle toga i najbliži prijatelji sa kojima smo skoro svaki dan, kao i moja najbolja drugarica.

Pre porođaja sam mislila da neću hteti nikoga bar prvih mesec dana ali mi je totalno bezveze da se zatvorim u kuću i izolujem od ljudi...Čima sam se ja oporavila mi smo krenuli da se družimo, kafenišemo i šetamo :D

Ali gosti nam tek predstoje jer su počeli da se najavljuju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi su opterećeni običajima, znam po mojoj mami, uvek kad treba da vidi neku bebu, planira to uz novčani izdatak. Tako da razumem neke koji se ne javljaju, i lažu da eto ih, od nedelje.

Kad smo kupili stan, bila je slična situacija, sem mame, tate, sestre, sis, i devera, niko od rodbine mi nije došao. A i nismo tako bliski sa daljom rodbinom. Babu i dedu, tetke i ujaka viđam samo kad se neko venčava ili umre. I uvek ih pozovem, i oni uvek kažu da će doći.

A kad se porodim, videću kako budem raspoložena. Moja mama je osoba koja voli da provocira, i sama izaziva neprijatne situacije jer ne ume da ćuti kad treba, naprotiv, voli da čačka ljude. Nebitno da li ih zna ceo život, ili ih prvi put vidi.Tako da je ja retko viđam, i ako me bude nervirala kad se porodim, sankcionisaću joj posete, da imam mira.

Svekar je pažljiviji, ali postoje razlike, ali mi je lakše sa njim nego sa rođenom majkom. Svekrva je umrla pre nekoliko meseci.

Svi koji nude pomoć su dobrodošli ako će da pomognu oko kuvanja i ribanja i peglanja. Oko bebe mogu malo da se motaju, ali nek mi pomognu tamo gde mi je potrebno, a mm i j ćemo radije da čuvamo snagu za bebu i odmaranje, nego za brisanje prašine i posluživanje gostiju.

U mojoj kući ima da me sluša ko hoće u posetu, svi prijatelji me znaju dobro, i poštuju mene i moje želje.

Nenajavljene posete ne dolaze u obzir, primam goste (ove koji mi nisu bliski) kad meni odgovara, a ne kad je njima usput.

Pušenje na terasi

Ruke se peru pre nego što se drži beba

Beba se ne budi za goste

Beba se ne pipa po rukama i licu

Posle 21h nema poseta, telefon na silent

Ivana84, Smey, paper_moon i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi gosti su stigli odmah sutra - one su mi kupile kadicu, tetra pelene i dva peškira, tako da je bilo poželjno da dođu :D

Mada sam ja očekivala da će komšije doći taj dan kad smo stigli iz porodilišta... ali, ja osim sa momkom živim i sa roditeljima, tako da uopšte nije bio problem da ljudi dolaze u posetu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.