Posete bebi

odgovora

Objavljeno

Kada su stigli prvi gosti, pre ili posle prvih 6 nedelja? Da li smatrate da je taj period uopste bitan ili ste jedva cekali da svima pokazete bebice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mm-ova mama i moja su došle sutra dan i dolazile na smenu prvih par dana. Ne mogu da se setim kad nam je došao neko u prvu zvaničnu posetu. Mislim da nismo čekali 6 nedelja, ali su se uvek morala ispoštovati pravila - pranje ruku, nema ljubakanja bebe :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikada ni jednoj bebi nisam isla u posetu pre nego sto napuni 2 meseca ma koliko bliska bila s njenim roditeljima jer smatram da je sve pre toga prerano. Posto radim s ljudima, pretpostavljam da u svakom trenutku nosim mali milion virusa i bakterija koje bi bebi mogli da naskode dok joj se imuni sistem ne razvije koliko toliko. Takodje, ne znam ko bi uopste mogao da ode u posetu porodilji, onako "svezoj" iz porodilista tad kad joj je najpotrebniji san i mir? Mozda sam suvise "radikalna",ali da li mislite da je u redu i prijateljima i rodbini, cak i najblizoj, lepo objasniti da ne primate posete pre odredjenog perioda?

nami23 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mm-ova mama i moja su došle sutra dan i dolazile na smenu prvih par dana. Ne mogu da se setim kad nam je došao neko u prvu zvaničnu posetu. Mislim da nismo čekali 6 nedelja, ali su se uvek morala ispoštovati pravila - pranje ruku, nema ljubakanja bebe :D

E pa mame ne racunam ako hoce ,umeju i mogu da pomognu,a ne da smetaju i opterecuju s nekim bapskim i sl pricama <_< (svekrva ce biti pun pogodak, zena je svarseno prakticna i racionalna, dok je moja mama...paaa recimo da je drugacija... <_< ) I dalje mi je neverovatno da ima ljudi koji se ne izuju kad dolaze kod nekoga ko ima decu (ta deca puze po tom tepihu!), ne peru ruke (po sistemu, nista nismo pipali od kad smo izasli iz automobila, ne racunajuci kvake,lift, ogradu stepenista... <_< ) i koji dopustaju sebi i svojoj deci da bebu ljube po licu i rukicama...eeee kad krenem da ispravljam krive Drine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da je u redu objasniti prijateljima i rodbini da ne dolaze ako ti misliš da je tako najbolje.

Meni su mm-ova i moja mama dolazile da donesu ručak i da ispeglaju ako nešto treba. Posle par dana sam videla da nema potrebe ni za tim, pa sam ih "otpustila".

Inače sam baš dosta dugo bila "škrta" i nisam volela da se bebi prilazi, a kamoli da je neko uzima. I svi su to poštovali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da je u redu objasniti prijateljima i rodbini da ne dolaze ako ti misliš da je tako najbolje.

Meni su mm-ova i moja mama dolazile da donesu ručak i da ispeglaju ako nešto treba. Posle par dana sam videla da nema potrebe ni za tim, pa sam ih "otpustila".

Inače sam baš dosta dugo bila "škrta" i nisam volela da se bebi prilazi, a kamoli da je neko uzima. I svi su to poštovali.

Blago tebi kad oko sebe imas normalne ljude...ja cu rodjenog brata morati da prevaspitavam kad dodje sa svoje dvoje nevaspitane i razularene dece...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kad se rodimo,NECE MU NI SLIKU VIDETI dok ne prodju babinje :lol:

red mora da se zna,a nadam se da cu do tad dovoljno da,,okuckavim``( :lol: ) i budem dovoljno ostra da ih sve postrojavam ispred lavaboa pre nego sto nagrnu na bebu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kad se rodimo,NECE MU NI SLIKU VIDETI dok ne prodju babinje :lol:

red mora da se zna,a nadam se da cu do tad dovoljno da,,okuckavim``( :lol: ) i budem dovoljno ostra da ih sve postrojavam ispred lavaboa pre nego sto nagrnu na bebu

Divno, mislila sam da sam malo preostra,kad ono ispadoh sasvim obicna mama :) ma samo nek mi neko nesto kaze.... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BM "okuckavim"...jos se smejem :lol: :lol: :lol:

Ma nema tu preostra...ljudi nemaju osecaja...(pisala sam o tome na nekoj sl.temi)cak ni oni sa decom (ti su i najgori)...od samog starta uvedete granice,pravila...po cenu da ispadnete i najgora...vremenom se ljudi naviknu.

Ja sa rodjenom sestrom nisam pricala mesec dana...nije nikako mogla da shvati da ruke mora non-stop da pere,tj.pre svakog uzimanja bebe,pipanja....Ma... bebiron je na prvom mestu...a ko se ljuti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U nasem slucaju smo po izlazku iz bolnice primili sem naravno mame(koja je isto vece doputovala iz Moskve ), svekrve i svekra, takodje i tetku, sestru i kumove, tj naaaajblize, one pred kim sam i sada mogu maksimalno da se opustim i uzivam. Svi ostali su dosli negde posle mesec dana. Organizovali smo i mladence i "upoznavanje" sa Minom u jednom mahu :rolleyes: Tada sam vec i ja bila spremna i da sluzim i da normalno sedim, zato mi je bio potreban taj neki period oporavka, adaptacije na nov zivot i nove obaveze, a i da Mina malo stasa i ojaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam verovatno od onih manje radikalnih, ali meni posete nisu smetale i nisam ih zabranjivala. Cak naprotiv. ;)

Sveki je malu videla pola sata po rodjenju i to u porodjajnoj sali, takodje i sledeceg jutra u bolnici sa svekrom i deverom (i naravno cvecem i poklonima) ;) To je ovde apsolutno normalno i posete su dozvoljene.

Kod kuce smo goste imali cetvrtog dana od porodjaja. Bilo je mm-ovo drustvo, njih troje- kum sa curom i jedan od najboljih drugova. Nije mi bilo tesko, nisam bila umorna, ali sam bila recimo tuzna jer oni su dosli a moji ne mogu... Dan posle toga je dosla jedna od nasih najboljih drugarica, dva dana kasnije i teta- znaci svi oni u prvih nedelju dana. Naravno svi su prali ruke pre no sto su drzali bebu (ako bi je drzali) a da je ljubi niko se nije ni usudjivao.

Moji- mama i brat, dosli su nam dve nedelje po mom porodjaju, brat je ostao 10 dana, mama mesec. Tad smo narocito puno setali i izlazili, malu svuda vodili, kao sto su i sve moje prijateljice koje su se u isto vreme porodile...

Da budem potpuno iskrena ne znam nikog ko je potpuno ispostovao "babine" i sa detetom ostao u kuci 40 dana. Ja sam i snaji u bolnicu isla i kuci dolazila za obe bebe. Drugaricama takodje kuci jer bi nas pozivale- nas cure obicno, da ne bi "poludele u 4 zida" za tih 6 nedelja (samo citiram njih jer sama sam vec par dana po porodjaju setala sa bebom po prirodi i koristila Miholjsko sunce, pa ne znam sta bih da sam morala biti u kuci i to sama)... Svaka cast onima koji odluce ne izvoditi bebu jer razumem da je iz najbolje namere da bi im se zastitilo zdravlje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po izlasku iz bolnice dočekale su nas dvije tetke...brzinska posjeta mojih i svekrve...i to je to dok nije prošlo 40 dana!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da, mi smo sedmog dana išli u prvu šetnjicu (uz konsultaciju sa patronažnom), a kad si već u šetnji sa bebom, što se ne bi našla sa nekom prijateljicom. To je prednost kad se porodiš dok je lepo vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je mama dolazila i sestra i od muza otac i brat, ali prvo postrojavanje pored lavaboa, izuvanje i onda kod bebice moze. S'obzirom da je rodjena 01.01. pa vreme i nije bilo neko nisu nesto narocito ni dolazili :) Ali NE DOZVOLJAVAM da mi dete pipaju po dlanovima i ne znam sta je sa tim ljudima ona pojede prste i non stop ih gura u usta, a svi bi da je pipnu po rukama-dlanovima uzas!!!!! Pa ja i kad nisam imala bebu ama bas nikada dete nisam pipala po dlanovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je mama dolazila i sestra i od muza otac i brat, ali prvo postrojavanje pored lavaboa, izuvanje i onda kod bebice moze. S'obzirom da je rodjena 01.01. pa vreme i nije bilo neko nisu nesto narocito ni dolazili :) Ali NE DOZVOLJAVAM da mi dete pipaju po dlanovima i ne znam sta je sa tim ljudima ona pojede prste i non stop ih gura u usta, a svi bi da je pipnu po rukama-dlanovima uzas!!!!! Pa ja i kad nisam imala bebu ama bas nikada dete nisam pipala po dlanovima.

Ili onaj deo kad daruju bebu pa novac stave na jastuk .... :angry: ne bih da budem nezahvalna i bezobrazna,ali sta uraditi u takvim situacijama? I skroz sam za to da se sete seta ukoliko je to ok i ok mi je da pozovem nekoga u posetu ako mi taj neko nedostaje i odgovara (konkretno, znam da cu zvati sestru da dodje sutradan,ali ne i bilo koga drugog!)

Neko je vec spomenuo - ljudi koji imaju decu umeju da budu cudni u smislu da dopustaju deci da se bebi unose u lice itd...joj, grozna sam,ali sta sad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

" S'obzirom da je rodjena 01.01. pa vreme i nije bilo neko nisu nesto narocito ni dolazili"

Dever i jetrva su otvoreno svima rekli da ne primaju posete jer se plase gripa , pre svega svinjskog koji je tad bio aktuelan i niko se nije pobunio.

A secam se primera kumova kod kojih je neka ne tako bliska rodjaka dosla bukvalno drugi dan od dolaska iz porodilista, nenajavljena...al su joj se obradovali... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I cuvena recenica - ma nista joj/mu nece biti, ne preteruj...dete mora da se navikne na viruse i bakterije...slazem se,ali umereno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I cuvena recenica - ma nista joj/mu nece biti, ne preteruj...dete mora da se navikne na viruse i bakterije...slazem se,ali umereno :)

E na tu recenicu se najezim aaaaa, a i to sa drugom decom kada se unose u lice, uzas! Evo pre neki dan u parku jedna baka ima unuku od 2 godine, inace obrazovana zena,zdravstveni radik,kaze svojoj unucici vidi bebu,pipni bebu i ova naravno odmah po glavi i rukama da je kao ljubi, toliko je izbalavila da sam morala odmah da je vodim kuci da je operem (pritom se ta malena igrala do tog momenta u pesku) . Ospice sam dobila!!!!!!

I zaista, sta je stim ljudima???????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E na tu recenicu se najezim aaaaa, a i to sa drugom decom kada se unose u lice, uzas! Evo pre neki dan u parku jedna baka ima unuku od 2 godine, inace obrazovana zena,zdravstveni radik,kaze svojoj unucici vidi bebu,pipni bebu i ova naravno odmah po glavi i rukama da je kao ljubi, toliko je izbalavila da sam morala odmah da je vodim kuci da je operem (pritom se ta malena igrala do tog momenta u pesku) . Ospice sam dobila!!!!!!

I zaista, sta je stim ljudima???????

Da li je u redu u tim situacijama reci NE? Mislim da jeste, pa nek se ljuti ko god hoce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ili onaj deo kad daruju bebu pa novac stave na jastuk .... :angry: ne bih da budem nezahvalna i bezobrazna,ali sta uraditi u takvim situacijama? I skroz sam za to da se sete seta ukoliko je to ok i ok mi je da pozovem nekoga u posetu ako mi taj neko nedostaje i odgovara (konkretno, znam da cu zvati sestru da dodje sutradan,ali ne i bilo koga drugog!)

Neko je vec spomenuo - ljudi koji imaju decu umeju da budu cudni u smislu da dopustaju deci da se bebi unose u lice itd...joj, grozna sam,ali sta sad...

A sa tim darivanjem ispod jastuka ispala sam prava vestica :lol: ko god se masio za dzep, (mozda i nije hteo novac da stavi) ja sam ga odmah preduhitrila sa recima 'a novac stavite na komodu' hahaha pa sta cu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je u redu u tim situacijama reci NE? Mislim da jeste, pa nek se ljuti ko god hoce.

Ja od sada samo produzim sa bebcem ili kazem spava :) i sigurno misle da sam kreten ali mene bas briga :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sa tim darivanjem ispod jastuka ispala sam prava vestica :lol: ko god se masio za dzep, (mozda i nije hteo novac da stavi) ja sam ga odmah preduhitrila sa recima 'a novac stavite na komodu' hahaha pa sta cu :rolleyes:

:lol: :lol: :lol: odlicna taktika!!! :) stvarno ne znam da li su sve mame ovakve, imam osecaj da su u pitanju hormoni,a ne neka paranoja...hocu reci, tesim se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divno, mislila sam da sam malo preostra,kad ono ispadoh sasvim obicna mama :) ma samo nek mi neko nesto kaze.... :angry:

ja na to gledam ovako-porodicu se polovinom ili krajem oktobra,u to vreme vec krecu razne viroze i bolesti.najuza porodica mm-a je mnogobrojna,mnogi od njih imaju malu decu koja idu u vrtic ili u skolu -jos jedan,,divan`` izvor kojekakvih prehlada i bolesti,kuma(i najbolja drugarica) mi je prosvetni radnik koji radi na sve strane(drzavna skola,privatna skola,privatni casovi-znaci dnevno je u kontaktu sa bar 100 ljudi!!!),koleginice sa posla takodje rade se mnogo ljudi + imaju malu decu...znaci gde god da se okrenem-potencijalna opasnost da neko nesto prenese,drugo-sem mm-a niciju pomoc nemam da neko moze da mi pomogne kad se porodim(to cemo jos da vidimo kako ce da prodje i koliko cu pokretna posle toga da budem),nit mi tad pada napamet da nekog gostim i sluzim,nit imam nekog da mi pritekne u pomoc oko bolesnog deteta...BOLJE SPRECITI NEGO LECITI! ;) KO SE UVREDI-MAGARAC :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su gosti docekali iz porodilista, i naredna 2 meseca (cak i nesto vise) svakodnevno gosti. Nakon tri meseca sam vec bila poluluda zena. Uzas jedan, mada me je brat tesio kao neka ti bude drago sto imate toliko prijatelja... Sad na to gledam skroz drugacije....Bilo je tu i pozitivnih strana. Sve u svemu, zavisi od osobe do osobe. Nisam branila ljubljenje, srecom, to niko nije ni hteo. Samo se slikaju sa bebom, i u drugu sobu. Super neki gosti.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj sirota...onako sva umorna i nikakava pravac u guzvu i buku...ali dobro, to je individualno,znam da bi ih ja sve odgodila za koji mesec, iako niko ne dolazi iz zle namere , naprotiv, zelim da budemo sami mm, beba i ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.