odgovora

Objavljeno

ili da joj smućkam "pijanog šarana" :)

Da li neko zna recept za riblju čorbu ali koji bi po začinima bio prihvaljiv za bebe?! MOŽDA će g.djica tako hteti da jede?!

Ma, riblja corba nije neka nauka. Skuvas ribu i jednoj serpi i povadis sve koscice, a u drugoj prodinstas na vodi svo povrce koje ti padne pod ruku, dodas komadice ribe, obavezno persun i na kraju zalijes maslinovim uljem. Sve ostalo su zaciini koje smi odrasli koristimo. ;) I to mu dodje upravo ovo sto sam ti savetovala u prethodnom postu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Som, oslić a večeras i skušu. To sam joj do sada davala.

Kada sam joj spremala u rerni i na pari spremala sam joj sa povrćem i krompirom (to sam ubacivala zajedno sa ribom u foliju). Pa sam onda jednom samo povrće, pa onda jednom samo krompir. I ništa. Blendirala sam joj i ništa...

Ponestaje mi ideja. :(

Hvala za recept riblje čorbe. Sledeće nedelje ću onda to probati. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Som, oslić a večeras i skušu. To sam joj do sada davala.

Kada sam joj spremala u rerni i na pari spremala sam joj sa povrćem i krompirom (to sam ubacivala zajedno sa ribom u foliju). Pa sam onda jednom samo povrće, pa onda jednom samo krompir. I ništa. Blendirala sam joj i ništa...

Ponestaje mi ideja. :(

Probaj da joj spermis posebno povrce u odnosu na ribu. Tako povrce nece 'pokupiti' toliko mirisa ribe, a onda probaj oslic samo radi probe jer on stvarno, znas i sama, nema neki smek. Da li si probala da joj nakapas par kapi limuna na meso ribe? Mi obicno spremamo ribu u foliji zasebno i ja na nju naredjam kolutove od limuna dok se pece, pa ga bacim kad izvadim. Uvek povrce kuvam nezavisno od ribe.

Ne znam sta drugo da ti kazem :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana,da li postoji mogucnost da dete jednostavno ne podnosi ribu? Ne prija joj,organizam ne podnosi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj da joj spermis posebno povrce u odnosu na ribu. Tako povrce nece 'pokupiti' toliko mirisa ribe, a onda probaj oslic samo radi probe jer on stvarno, znas i sama, nema neki smek. Da li si probala da joj nakapas par kapi limuna na meso ribe? Mi obicno spremamo ribu u foliji zasebno i ja na nju naredjam kolutove od limuna dok se pece, pa ga bacim kad izvadim. Uvek povrce kuvam nezavisno od ribe.

Ne znam sta drugo da ti kazem :unsure:

Hvala na predlogu

Ana,da li postoji mogucnost da dete jednostavno ne podnosi ribu? Ne prija joj,organizam ne podnosi....

U početku je povraćala pa sam napravila pazuz skorov pa dva meseca i ponovo počela da joj dajem. Eto zadesi se da je dva puta htela a posle ne... Stvarno nisam pametna. A značilo bi mi više nego išta da je riba zastupljena u ishrani. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U početku je povraćala pa sam napravila pazuz skorov pa dva meseca i ponovo počela da joj dajem. Eto zadesi se da je dva puta htela a posle ne... Stvarno nisam pametna. A značilo bi mi više nego išta da je riba zastupljena u ishrani. :(

Ana znam vas problem, s vremena na vreme zvirnem na ovu temu.U tom slucaju stvarno nisam pametna. Bilo je perioda i kada je Jana odbijala ribu, a pre toga je jela bez problema i razmisljala sam da joj kupim riblje ulje, perlice. Prekjuce je na primer pojela pola skuse sa pavlakom,bila sam u cudu. Da li si probala sa pavlakom da joj dajes? Pavlaka malo neutralise miris i ukus ribe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete je definitivno arelgicna na ribu.Kada je jede povraca posle po 5,6 puta dok sve ne izbaci.

Sve sam mislila nije od ribe,i tesila se mozda je od ovoga ili onoga,medjutim riba je u pitanju.

Ne smem joj vise davati uopste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li si probala sa pavlakom da joj dajes? Pavlaka malo neutralise miris i ukus ribe.

Iskreno nisam. Odustala sam više da joj nudim pa se nadam da će vremenom da "zaboravi" gađenje pa će je i prihvatiti...

Moje dete je definitivno arelgicna na ribu.Kada je jede povraca posle po 5,6 puta dok sve ne izbaci.

Sve sam mislila nije od ribe,i tesila se mozda je od ovoga ili onoga,medjutim riba je u pitanju.

Ne smem joj vise davati uopste.

:( isti problem smo imali i evo sad neće ni da je "okusi". Čim je oseti u ustima samo se "strese" i vadi iz usta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Ana a znas kako mi je bilo zao,znaci dete se kida bukvalno,dusu povraca.

Ja sve mislim da sam ja kriva sto sam joj dala pre pune godine.Da sam sacekala bar bi nekako jela,sam ne moze nikako.

Izgleda se sa ribom bas treba sacekati i ne zuriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ја сам имао проблем са печуркама, повраћао сам често од њих, онда ми их нису давали годинама, и сада нема проблема. Тако ће, надам се проћи проблем и са рибом.

Када желим да "убијем" онај специфичан мирис рибе, прво се трудим да купим свежу рибу, јер има разлике, оне које одстоје умеју баш да заударају и када је спремам у рерни, на "суво" користим РУЗМАРИН, најбоље свеж, једноставно га ставим преко рибе, не осећа се ништа :)

Сину сам до сада давао рибу, углавном ослић и шаран, нешто мало скуше и пастрмке, али у јако малим количинама да видим реакцију, није било проблема, и сада ћу да почнем да је уводим као "главно јело" :)

свако добро!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sa ribom pocela oko 9mes. Devala sam joj oslica kuvanog i onda bi ga ubacila u besamel sos sa dodatkom pavlake, ili sos od brokolija.

Probajte ovako, jar oslic je blag, a u sosu se skoro i ne oseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete je definitivno arelgicna na ribu.Kada je jede povraca posle po 5,6 puta dok sve ne izbaci.

Sve sam mislila nije od ribe,i tesila se mozda je od ovoga ili onoga,medjutim riba je u pitanju.

Ne smem joj vise davati uopste.

:(:(:(

Iskreno nisam. Odustala sam više da joj nudim pa se nadam da će vremenom da "zaboravi" gađenje pa će je i prihvatiti...

:( isti problem smo imali i evo sad neće ni da je "okusi". Čim je oseti u ustima samo se "strese" i vadi iz usta.

:(:(:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yelena kad bi opet smela da je ponudim?Tek posle prvog rodjendana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yelena kad bi opet smela da je ponudim?Tek posle prvog rodjendana?

Pa tako, za dva meseca...posle rodjendana. Meni je cudno da je ona pastrmku jela prvi put kako treba, a posle pocela da povraca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa tako, za dva meseca...posle rodjendana. Meni je cudno da je ona pastrmku jela prvi put kako treba, a posle pocela da povraca...

Da i meni je cudno i sve sam mislila nije od ribe i davala ponovo.Ali ne vredi.Bukvalno se rastavlja sa zivotom koliko povraca,kad sve ispovrati posle toga nista.I to poslednja 4 puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete je inace alergicno na ribu.Jako povraca po 5-6 puta.Davala sam joj pre godine,a onda vise ne kad sam shvatila da joj ne prija.

Kada je vreme da joj opet ponudim ribu i da li uopste da joj opet dajem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj da joj daš jako malu količinu pa vidi kako će reagovati, ako prođe sve ok postepeno povećavaj količinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zbog problema koji su imale Ana i Cicana, odlucila sam da sacekam da napunimo godinu, pa da probamo ribu. Mihailo je ionako sklon alergijama, i bojim se vracanja ekcema, tako da cemo sa njom ici poslije rodjendana i postepeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je dr savetovala da mozemo da uvedemo ribu po malo, al ipak mislim da je bolje da sacekam jos malo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke mislim da ste dobro odlucile.Ma koliko je riba zdrava,ja sam se ipak pokajala sto sam davala tako rano.Da sam sacekala sad ne bi imali problema,ovako je ne jede nikako,ne usudjujem se opet da dam.

Sve je jela pre pune godine i belance i crveno voce,citruse ma sve i nije imalo problema,ali riba je izgleda bas jak alergen,cim je burno reagovala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo pre 2 nedelje uveli pastrmku, a danas smo probali filete soma. I jedno i drugo nam se dopalo i nije bilo nikakvih reakcija. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo pre 2 nedelje uveli pastrmku, a danas smo probali filete soma. I jedno i drugo nam se dopalo i nije bilo nikakvih reakcija. :)

kako si spremala pastrmku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako si spremala pastrmku

Ispekla sam je celu u rerni, sa malo maslinovog ulja i vodom, a onda sam očistila malo mesa i izgnječila mu sa zelenom boranijom i krompirom, koje sam barila na pari.

Ako odlučiš da probaš, možeš prvo kao što je Phoenix preporučila, da namažeš bebi malo oko usta i proveriš ima li neke reakcije. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

B.mama evo jos jedan recept.

U foliju stavis ribu,preko nje nacedis limuna,pospes persun i celer,luka malo belog,i povrce po zelji,i peces u rerni pri kraju mozes malo da otkrijes,kad je gotovo prelijes maslinovim uljem.

Videces kako ce cela kuca da zamirise,ali ne na ribu,vec na zacine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa neznama jel ona sme beli luk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.