odgovora

Objavljeno

"Mnoga deca najpre pocnu da jedu sardine.One spadaju u plavu ribu, ali su teze za spremanje. Ako ti Emilija nije alergijski osetljiva ni na sta od hrane i konzervanasa, slobodno joj ponudi i sardinu iz konzerve kako bi isto probila led. Uzmes lepo ribu iz konzerve, isperes je u mlakoj vodi da speres so i ono odvratno ulje, prelijes malo maslinovim uljem, dodas persuna i eto."

Losos mi je tesko naci svez,zamrznut nebi davala nikako.Zato ishrana mog deteta malo oskudeva sa ribom.

Da li smem dati svezi som ili pastrmku?

Jelena da li si sigurna ovo sa sardinom??Da li si ti ovako davala tvom malisi?

Jesam Danka, ali ne cesto jer imamo mogucnost da kupujemo sveze. Moje dete najvise voli da jede ribu i to sad vec ne bira. Sta god! ;)

Mozes i soma i pastrmku, ali je problem sto treba da joj dajes plavu ribu( Losos, Haringu, Skusu) s pocetka zbog omega 3 masnih kiselina. To u recnoj ribi nemas bas. Zar je moguce da u Uzicu nema sveze morske ribe nigde?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesam Danka, ali ne cesto jer imamo mogucnost da kupujemo sveze. Moje dete najvise voli da jede ribu i to sad vec ne bira. Sta god! ;)

Mozes i soma i pastrmku, ali je problem sto treba da joj dajes plavu ribu( Losos, Haringu, Skusu) s pocetka zbog omega 3 masnih kiselina. To u recnoj ribi nemas bas. Zar je moguce da u Uzicu nema sveze morske ribe nigde?!

Ima,ali najcesce nema.. :( Davala sam jojo jednom oslic i lososa,dala bih pastrmku,soma,sarana ali me nesto strah da ne bude imala neku reakciju??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena upravo sam zvala 4 ribarnice u uzicu i nema :(

E sad posto detetu moram davati ribu sta mi je bolje raditi:

dati zamrznutu plavu tibu

ili dati svezu recnu saran,som,pastrmka????????

A sveze pastrmke ima u seli preko puta mog,ljudi iz tog kraja su poznati po ribnjacima....

7tp-ffhfhf.jpg

zt-fujfgu.jpg

gj2-images.jpg

morala sam staviti i ove slicice ribnjaka kad je vec o tome rec....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Danka ljepote i divote...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Danka ljepote i divote...

Hvala FILIPA daj i ti neki savet za ribu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danka, Filip jede većinu ribe koju mu ponudim, tako da je u jelovniku i svježa pastrmka. Od morske ribe kupujem svježu skušu ili zamrznute proizvode od LEDO-a. Odnosno, to je najčešće oslić...

Npr: jutros je za doručkak pojeo EVA filete skuše sa povćem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danka, jesi li konsultovala pedijatra po pitanju uvođenja ribe? Pitam zato što smo mi u savetovalištu dobili neki vodič kroz bebinu ishranu i riba se nalazi na listi namirnica koje ne treba uvoditi pre prvog rođendana, jer može da izazove alergijske reakcije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danka, jesi li konsultovala pedijatra po pitanju uvođenja ribe? Pitam zato što smo mi u savetovalištu dobili neki vodič kroz bebinu ishranu i riba se nalazi na listi namirnica koje ne treba uvoditi pre prvog rođendana, jer može da izazove alergijske reakcije.

Znam za to tako sam i planirala,ali znajuci koliko je zdrava,ipak sam se odlucila da dajem.

Mada ova plava morska riba,je najbolja za njih,nego mi je problem sto ne mogu da nadjem svezu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danka...nemoj se maltretirati. Daj joj pastrmku...kada budeš bila u prilici kupićeš negdje svježu morsku ribu, zamrznuti pa davati.

Daj konzervu na kraju krajeva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ti nesto znaci, mi smo uveli ribu sa 8 meseci. Koliko je sve alergeno ili ne, svake godine menjaju statistiku i ta statistika se ne odnosi uglavnom na nase podrucije nego je 'prepisano' iz Amerike i zapadne Evrope.

Tvoja je odluka, Danka.

Ako tebe muci zamrznuta riba, ti joj daj pastrmku za pocetak( ja sam pre za pastrmku nego za soma, iskreno). U bliskoj buducnosti moras joj davati i plavu ribu iz vec pomenutog razloga. Za koju ces se varijantu odluciti, sama odaberi.

Ni ja nisam ljubitelj zamrznute ribe, ali kad ne postoji alternativa, dala bih i zamrznutu. Mi uglavnom kupujemo svezu, pa je ja spremim u foliji, Petar pojede taj dan, a ostatak zamrznem za narednih nedelju dana. Da li tu ima razlike? Iskreno, pojma nemam. Znam da je mozda moja varijanta sigurnija jer znam kako je 'lagerujem' i koliko dugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opredelila sam se za svezu pastrmku,pa cu kasnije smrznutog lososa i sl.

Odabrala sam manje zdraviji ali sigurniji nacin.

Hvala puno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opredelila sam se za svezu pastrmku,pa cu kasnije smrznutog lososa i sl.

Odabrala sam manje zdraviji ali sigurniji nacin.

Hvala puno...

Za pocetak, dobro si odlucila. Losos, ali nemoj da zanemaris i skusu.Ona je puna Omega 3 masnih kiselina iako je jedna od jevtinijih riba. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta mislite o tunjevini u konzervi, da li ste davale vasoj deci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta mislite o tunjevini u konzervi, da li ste davale vasoj deci?

Ja sam mojoj devojčici davala, negde oko 14. meseca, ali nije oduševljena, malo je probala, ali nije htela da jede. Nisam je ni terala. Od ribe joj spremam oslić, skušu, pastrmku. Koristim recept koji sam ovde našla ''onaj sa folijom'' i to obožava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre par dana smo bili na kontroli i dr je rekla da mozemo da pocnemo sa ribom najbolje sa belim ribama a moze i tunjevina iz konzerve, ja sam kupila file soma da mu dam meni je to nekako najbolje a sa tunjevinom cu malo da sacekam jakog je ukusa ne verujem ni da bi mu se svidelo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke jedno pitanje - Sta podrazumevate tacno pod SVEZA MORSKA RIBA? Da li mislite da je ta riba ulovljena iz mora i u svezem,ne zamrzavanom stanju dopremljena do ribarnice ili mislita da je bila zamrzavana ali ne dugo vremena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta mislite o tunjevini u konzervi, da li ste davale vasoj deci?

Tunjevina je malo teza za verenje od ostale ribe, pa sa njom polako. Moj Petar je jeo tunjevinu sa 12 meseci, ali sam mu radije davala skusu i sardinu iz konzerve. Skusa i sardina imaju mnogo vise omega 3 masnih kiselina(jako vazno), a pri tome se lako vare. Jedino sto ja i sad kad mu dajem ribu iz konzerve, uvek je isperem vodom od onog odvratnog ulja i soli, pa prelijem maslinovim ulje i dodam persuna. Sad vec krka uz to i sve crni luk, pa je super.

Devojke jedno pitanje - Sta podrazumevate tacno pod SVEZA MORSKA RIBA? Da li mislite da je ta riba ulovljena iz mora i u svezem,ne zamrzavanom stanju dopremljena do ribarnice ili mislita da je bila zamrzavana ali ne dugo vremena?

Sveza morska riba je ona koja se doprema direktno sa mora avionom ovamo. U velikim supermarketima i dobrim ribarnicama je drze na ledu, ali nije zarznuta. Sve ostalo je zamrznuto i niko ne moze da ti garantuje koliko je dugo bilo zamrznuto ili kako je inace lagerovano. Mozda na pakovanju i pise da je pakovana nekog datuma, ali ne znas da li je u medjuvremenu bila odmrzavana ili ne, pa ponovo zamrznuta. Pomalo se jezim od zamrznute ribe generalno. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sveza morska riba je ona koja se doprema direktno sa mora avionom ovamo. U velikim supermarketima i dobrim ribarnicama je drze na ledu, ali nije zarznuta. Sve ostalo je zamrznuto i niko ne moze da ti garantuje koliko je dugo bilo zamrznuto ili kako je inace lagerovano. Mozda na pakovanju i pise da je pakovana nekog datuma, ali ne znas da li je u medjuvremenu bila odmrzavana ili ne, pa ponovo zamrznuta. Pomalo se jezim od zamrznute ribe generalno. :angry:

Pa to sam bas htela da ti kazem. Moji roditelji su drzali ribarnicu,pre njih moj deda,a sad brat,tako da sto se tice te sveze na ledu kod mene bas ne pije vodu. Sigurnija sam u tu smrznutu,nekako verujem da kada su je jednom zamrzli vise je nisu odmrzavali. Pazi to je moje misljenje,sto ne mora da znaci da je ispravno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to sam bas htela da ti kazem. Moji roditelji su drzali ribarnicu,pre njih moj deda,a sad brat,tako da sto se tice te sveze na ledu kod mene bas ne pije vodu. Sigurnija sam u tu smrznutu,nekako verujem da kada su je jednom zamrzli vise je nisu odmrzavali. Pazi to je moje misljenje,sto ne mora da znaci da je ispravno :)

Slazem se , Baco, ako imas proverenu ribarnicu za nabavku. Ako pricamo o Maxiju i ostalim satro gigantima, njima nista ne verujem.

Jednom je mm kupio mesano juzno voce u Rodicu i kad je doneo kuci, voce je poprilicno mirisalo na ribu... kao povuko miris... kad je vratio, izvinjavali su se do besvesti samo da ne zove inspekciju. <_<

Lako se vidi da li je riba 'na ledu' sveza ili nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MM mi je pricao da je u vojsci cistio crve iz oslica.

E SAD STA SU ONI DALJE RADILI SA TOM RIBOM BOGA PITAJ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Negde sam procitala da je zdravija tunjevina u komadu od one sitne tunjevine ili od tunjevine u komadicima, jer se u sitnoj stavlja sve i svasta, bukvalno otpad, pa se to melje i ne vidi se sta sve tu ima. Ja sam mom klincu dala malo tunjevine i on je odusevljen :) Dacu mu uskoro skusu ili sardinu iz konzerve, jer kazete da je lakse za varenje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ću dobiti "alergiju" od ove namernice...

Elem, Emilija je do sada SAMO dva puta htela da jede ovu namernicu. Prvi put kada joj je moja mama dala prženu (drugi put nije ni tako htela da je jede) i drugi put kroz paštetu sa jajima i evo danas nije htela tako da je jede.

Ja više stvarno ne znam na koji način da joj dajem ribu. Čini mi se da čim oseti njen "šmek" (kao i kod belanceta) odmah plazi i vraća. :(

Imate li neke predloge (recepte) za spremanje ribe za "zahtevnu" decu? U međuvremenu ću ponovo probati sa prženom varijantom (da napomenem da na pari i iz rerne takođe nikako ne "prolazi" kod nje :wacko: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana nemam bas konkretan savet za ribu,jer je moje dete jede u svim oblicima,ali svaki cudan smek neke hrane,npr dzigerice ubijam tako sto ubacim i granciicu bosioka.

Natrpaj na ribu kilogram bosioka,valjda tako nece osetiti. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ili da joj smućkam "pijanog šarana" :)

Da li neko zna recept za riblju čorbu ali koji bi po začinima bio prihvaljiv za bebe?! MOŽDA će g.djica tako hteti da jede?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana, jesi li probala sa osilcem? On najmanje mirise od svih riba. I pomesaj joj oslica sa povrcem. Nemoj joj uopste davati ribu cistu. Ako ima neko omiljeno povrce, daj joj sa malim komadicima ribe, pa probaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.