odgovora

Objavljeno

Drage mame,

Interesuje me KAD ste pocele vasoj bebici da dajete ribu i kako ste je spremale?

hvala;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle piletine i govedine sa nekih 8 meseci. Tada sam im kuvala i mešala sa povrćem, posle 1. rođendana sam im spremala kao i za nas odrasle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zamrznuti filet oslića.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I drugi put! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam davala nezamrznutu (svežu) pastrmku bebi kada je imala 10 meseci, takođe kuvanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filip je za vikend jeo skušu, inače moja omiljena riba. Tata spremao na gradeli(dalmatinski način spremanja ribe).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa nekih 7 meseci i to kuvanu u mleku sa lovorovim listom i dva cela zrna bibera (za aromu, posle se izvade), a bez soli. Davala sam joj obicno uz bareno povrce tipa sargarepa, krompir, brokoli i jos sa rendanim chedar sirom. Kasnije smo poceli da pravimo i "riblju pitu" sa par vrsta ribe i morskih plodova koju obozava.

Vrste ribe koje smo uvodili: bakalar za pocetak, onda i grgec, losos, skusu, list, pastrmku, sardine, sabljarku... mislim da je skoro sve jestive pored nas do sad probala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa 9. meseci smo uveli ribu i najradije jede ribu, pa sad spremamo sve jestivo, sto kaze Micilici. Poceli smo sa svezom ribom: Brancin, Haringa, Skusa, Losos, Losos pastrmka, cak je sa 10. meseci jeo Smudja sto mu se posebno svidelo. Sad na moru je jeo sve ribe koje postoje sveze u CG, a jeo je rakove kao lud. Bar 2 puta nedeljno jede ribu.

Megi. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo poceli ribu u devetom mesecu kako je rekla nasa pedijatra,ali samo Oslic i ribu List,ja ga spremam u aluminijumsku foliju,upakujem ga i u stavim u tiganj na laganu vatru oko 15 minuta da se kuva,posle samo izdrobim i tako jede,inace ne luduje bas za ribom <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako da prepoznam da li je riba svjeza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako da prepoznam da li je riba svjeza?

Oči moraju biti bistre ( ne smeju biti upale i mutne) i škrge moraju imati lepu bordo boju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo juce smo spremali Emiliji prvi put ribu (10 meseci) pa sam uspela na pijaci da nadjem file soma. Dala sam joj samo pola filea a sve mi se cini da bi mogla bez problema da smaze ceo. Odlicno je prihvatila i bez ikakvih reakcija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo juce smo spremali Emiliji prvi put ribu (10 meseci) pa sam uspela na pijaci da nadjem file soma. Dala sam joj samo pola filea a sve mi se cini da bi mogla bez problema da smaze ceo. Odlicno je prihvatila i bez ikakvih reakcija.

Eh, nekada beše :(

Naime devojke javio nam se problem sa ribom. Evo danas je treći put kako jede ribu i da posle nekih 4h sve ispovraća. Prvi put sam bila ubeđena da je razlog bio što se prejela, pa sam joj posle sedam dana ponovo dala tada sam opravdanje navela jer je posle 3h pojela sok od grožđa pa da je nastala "papazjanija" u stomaku ali evo danas sam joj dala ponovo ribu i više nema ikakve logičnosti zašto bi mogla da povraća osim da joj riba ne prija ili da je alergična :(

Napominjem nema nikakav osip, samo povraća. Da li je to moguće?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel riba iz iste "ture"? Ili si kupila novu, ali na istom mestu? Jeste vi jeli?

Temperatura?

Eto, ne znam šta drugo da pitam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel riba iz iste "ture"? Ili si kupila novu, ali na istom mestu? Jeste vi jeli?

Temperatura?

Eto, ne znam šta drugo da pitam.

Svaki put iz različite ture i to još kupljena iz različitih prodajnih mesta i čak jednom na meru a jednom upakovanu i juče ponovo na meru. I svaki put ja jedem isto što i ona (pripremljenu na isti način, jednom na pari i dva puta u foliji u rerni). I posle povraćanja ima vrlo blago povišenu T bar kako pod rukom je pipnem ali nikada nisam merila, cenim da je bila jedva 37T.

Ma meni u svemu tome nije jasno što se njoj povraćanje javlja tek posle 3-4 sata a priznajem da ponekad iskaže gađenje dok jede (onako beči se kao da hoće da povrati, ali nastavi da jede).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaki put iz različite ture i to još kupljena iz različitih prodajnih mesta i čak jednom na meru a jednom upakovanu i juče ponovo na meru. I svaki put ja jedem isto što i ona (pripremljenu na isti način, jednom na pari i dva puta u foliji u rerni). I posle povraćanja ima vrlo blago povišenu T bar kako pod rukom je pipnem ali nikada nisam merila, cenim da je bila jedva 37T.

Ma meni u svemu tome nije jasno što se njoj povraćanje javlja tek posle 3-4 sata a priznajem da ponekad iskaže gađenje dok jede (onako beči se kao da hoće da povrati, ali nastavi da jede).

Pa povrati posle toliko sati jer verovatno ne može da svari. Valjda se želudac trudi, ali na kraju, kad ne uspe, vrati hranu nazad.

Pa ne znam, možda joj som ne odgovara.

Možda da probaš sa nekom drugom ribom. Ako i sa drugom ribom bude problema, napravi pauzu od mesec-dva, pa probaj opet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ću napraviti pauzu ili ću joj jednom nedeljno davati po jedan prstohvat pa količinu vremenom blago povećavati. Baš mi je krivo prvenstveno zbog omega 3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koju si joj ribu davala? Moj Petar je odmah jeo one, sto bi mm rekao 'najsmrdljivije', tipa haringe, skuse, lososa...

davala sam joj samo file Soma, jel sam pogresila? Nekako me je strah da dajem ribe koje su sa kostima pa ja moram da joj cistim. :unsure:

Pogresila si jer si trebala prvo da joj das plavu morsku ribu. Recnu kasnije. Plava riba ima odlican izvor omega 3 masnih kiselina koje se kroz to meso lako absorbuju u organizumu. Zato se savetuje da se bebama, deci daje najvise plava riba, a potom bela morska, pa tek onda recna.

OK. Posto se bojis kostiju, predlazem ti da joj kupis filet skuse za pocetak. Ako i na nju bude povracala, onda opet napravi pauzu pa joj taj filet oslica (koji je bela riba ali bar da probijes led!). On ima najblazi ukus.

Najbolje bi bilo, sa obzirom da ti je pijaca blizu da kupujes svezeg lososa. Velikog. Spremi ga celog u foliji, klopajte vas dvoje, njoj ponudi, pa ako prihvati, spakuj u male porcije i tako spremljenu zamrzni.

Haringu nemoj jer su meni oci ispale cisteci je, a imas da kupis i filete lososa.

Uvek kad kupujes svezu ribu u celo, gledaj da bude velika i onda ti je lako da se izboris sa kostima.

Mnoga deca najpre pocnu da jedu sardine.One spadaju u plavu ribu, ali su teze za spremanje. Ako ti Emilija nije alergijski osetljiva ni na sta od hrane i konzervanasa, slobodno joj ponudi i sardinu iz konzerve kako bi isto probila led. Uzmes lepo ribu iz konzerve, isperes je u mlakoj vodi da speres so i ono odvratno ulje, prelijes malo maslinovim uljem, dodas persuna i eto. ;)

Mi sve klopamo,mozda i pretjerujemo!Ribu(plavu) kao sto je YelenaC vec pomenula,razne corbice,supice,salatice,zitarice,voce,povrce,sokice i ne konzumiramo,samo vodu i na sve to doji!Jednom rijecju-uzivamo!

I mi smo isto tako, sve zivo jeli sa 10 meseci. Ni sada nece sokove da pije, samo vodu i meni je to OK. I, sto ti kazes, uz to i sisa :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi sve klopamo,mozda i pretjerujemo!Ribu(plavu) kao sto je YelenaC vec pomenula,razne corbice,supice,salatice,zitarice,voce,povrce,sokice i ne konzumiramo,samo vodu i na sve to doji!Jednom rijecju-uzivamo!

I mi smo isto tako, sve zivo jeli sa 10 meseci. Ni sada nece sokove da pije, samo vodu i meni je to OK. I, sto ti kazes, uz to i sisa :D

Ja sam Teodori uvela samo filet oslica (tako nam je receno u savetovalistu) ali mogu da probam i sa nekom drugom ribom... Moram da priznam da joj nije omiljena hrana ali kad se spremi-nema izvoljevanja ;)

Koliko puta nedeljno spremate ribu? Pilecu dzigericu? Meso? Zumanac? Spanac?

Ribu bar 2 puta nedeljno, dzigericu je poceo da odbija sa 15 meseci, pa se i ne trudim. Zumance je jeo 2-3 puta nedeljno, spanac skoro nikako, ali zato je ubijao zelje i blitvu. Spanac i nije neki izvor gvozdja, ako te to zanima. Meso je mnogo vaznije kao izvor gvozdja za ovaj uzrast.

Na koji nacin dajes bebcu zumance sada?

Znas li da sa godinu dana bi trebao da pocne i belance zbog predstojece vakcine sa 13 meseci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anchi jel Ema reaguje na jos neku namirnicu tako ?

kapiram da joj je teska za stomak,

meni npr nikako ne prija od II porodjaja, povracam na sam miris, a volela sam je samo tako

napravi pauzu nedelju dve pa joj daj neku drugu,

a sta si joj jos davala uz ribu, meni moji su u pocetku jeli pavlaku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anchi jel Ema reaguje na jos neku namirnicu tako ?

kapiram da joj je teska za stomak,

meni npr nikako ne prija od II porodjaja, povracam na sam miris, a volela sam je samo tako

napravi pauzu nedelju dve pa joj daj neku drugu,

a sta si joj jos davala uz ribu, meni moji su u pocetku jeli pavlaku

Imacemo pauzu do kraja januara, kada se vratim u BG iskoristicu Yelenine savete. Inace, nije reagovala ni na jednu drugu namernicu, na ovakav nacin. Iskreno se nadam da je prolazno!!! Uz ribu sam joj davala limun i povrce (kropir i blitva). Mislim da to nema veze vec da jednostavno joj je bila jos "teska" za stomak. U februaru moram isprobati vase savete pa da vidimo... U suprotnom, moracu joj do daljenjeg uvesti one kapsulice sa ribljim uljem :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da joj limun nije pravio problem, mozda joj je on bio tezak, ili blitva , uz kombinaciju sa ribom, probaj da joj das ribu samo bez priloga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Mnoga deca najpre pocnu da jedu sardine.One spadaju u plavu ribu, ali su teze za spremanje. Ako ti Emilija nije alergijski osetljiva ni na sta od hrane i konzervanasa, slobodno joj ponudi i sardinu iz konzerve kako bi isto probila led. Uzmes lepo ribu iz konzerve, isperes je u mlakoj vodi da speres so i ono odvratno ulje, prelijes malo maslinovim uljem, dodas persuna i eto."

Losos mi je tesko naci svez,zamrznut nebi davala nikako.Zato ishrana mog deteta malo oskudeva sa ribom.

Da li smem dati svezi som ili pastrmku?

Jelena da li si sigurna ovo sa sardinom??Da li si ti ovako davala tvom malisi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.