odgovora

Objavljeno

Iskreno i ja prvi put to cujem, a imam malo ribarskog staza :P . Moguce, sve je moguce, zar ne???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam. Samo znam da je moje dete zdravo B)

Stvarno sam puno citala i svuda lepo pise da se zamrzava normalno, ali ne duze od 3 meseca i toga se pridrzavam...mada nema sanse da bi nam ikakva riba stajala ni 2 meseca. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put cujem da riba gubi smrzavanjem :unsure: a toliko toga sam procitala... cu da citam jos ;)

Baca mozda zna nesto vise o tome.

Ne znam draga zaista, znam jos kad je bio beba pa sam je pitala koju ribu da mu dajem, rekla je samo svezu jer zamrznutu nema ponte davati. E sad ne znam. Grci imaju ogromni staz sa ribom, ali mozemo jos negde proveriti info, ne znam ni ja. Ja za nas zamrznem jer cesto na pijaci kupim jako puno ribe (a pijaca mi je jednom nedeljno ) pa da imamo za celu nedelju i vise. Ali mi naravno nije to to. Prvo po ukusu, zar ne? Sveza riba je sveza riba definitivno. E sad da li gubi svojstva procackacemo negde. Pitacu ja ovde bas ljude koji se extra razumeju u ribu pa javljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vazi. Ja sam ukapirala da mi je ipak lepsa po ukusu ako je spremim pa zamrznem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

gde da nadjem svezeg lososa? jednom sam kupila neke snicle i bile su ocajne. kad se ne razumem, mozda je do proizvodjaca, losa klasa-iako je pisalo A klasa.. mozda da kupim one filete lososa-snicle pa to da mu spremam? jos nismo probali ribu a planiram. uglavnom, skusu svezu mogu kupiti-i mi je volimo-ja :rolleyes:

a pastrmka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

gde da nadjem svezeg lososa? jednom sam kupila neke snicle i bile su ocajne. kad se ne razumem, mozda je do proizvodjaca, losa klasa-iako je pisalo A klasa.. mozda da kupim one filete lososa-snicle pa to da mu spremam? jos nismo probali ribu a planiram. uglavnom, skusu svezu mogu kupiti-i mi je volimo-ja :rolleyes:

a pastrmka?

Da, loso fileti svezi su super.

recna riba kasnije jer im ne znaci puno koliko morska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

svez losos imas u rodi megamarketu i u metrou, brancin i pastrmku sam videla u idei, a gde kupujes svezu skusu?

skusu u ribarnici na pijaci. a ove losos filete sam i ja videla ali ih nisam probala pa da se ne zeznem kao sa krmenadlama..

ce probamo u skorije vreme ! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

gde da nadjem svezeg lososa? jednom sam kupila neke snicle i bile su ocajne. kad se ne razumem, mozda je do proizvodjaca, losa klasa-iako je pisalo A klasa.. mozda da kupim one filete lososa-snicle pa to da mu spremam? jos nismo probali ribu a planiram. uglavnom, skusu svezu mogu kupiti-i mi je volimo-ja :rolleyes:

a pastrmka?

Iskreno meni lososa retko zna da spremi, jer on je dosta jak i ima specifican ukus, pa ga retko ko spremi da se meni svidi.

Ja ga ne spremam. Spremam samo morsku ribu, lososa ostavljam drugima da mi spremaju :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vazi. Ja sam ukapirala da mi je ipak lepsa po ukusu ako je spremim pa zamrznem.

A ti je spremis pa zamrznes?

E pa ne znam u tom slucaju :lol:

Salim se, ali verujem da sigurno gubi, mada znam da su grasak i masa povrca zdraviji zamrznuti nego svezi, tako da opet kazem provericu opet ovo sa ribom, mozda moja dr lupeta, mada ona bi trebala da zna sve o decijoj ishrani kao pedijatar, sta znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nije stvar samo decijoj ishrani po tom pitanju nego generalno. Mislim svuda se prodaje zamrznuta riba. Ja sam citala sve i svasta po pitanju ribe zbog Petra i svi savetuju zamrzavanje iz prakticnih razloga.

Lososa sami dimimo i tako ga najvise volimo. Petru ga spremam i u foliji svezeg sa limunom i maslinovim uljem. Obozava ga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stefan je ruckao ribu normalno i nije imao reakciju da bi se prije neki dan nakon ribe sav osuo .... ne kontam, fino ju je ruckao do tada :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam beba, al' da kažem :D Razbila sam se danas od ribe list koja čini mi se nije bila dovoljno termički obrađena. Sad čekam jutro da vidim da li ću umreti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stefan je ruckao ribu normalno i nije imao reakciju da bi se prije neki dan nakon ribe sav osuo .... ne kontam, fino ju je ruckao do tada :(

Istu vrstu ribe i isto spermljenu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lososa sami dimimo i tako ga najvise volimo. Petru ga spremam i u foliji svezeg sa limunom i maslinovim uljem. Obozava ga.

On je moj idol definitivno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam kupila filet svezeg lososa u Metrou. Zanima me sta sad da radim sa tim. Da li da je dodatno cistim (mada posto je filet valjda nema kosti?!), i po koliko grama od prilike da stavim u kese, pa u zamrzivac? Koliko ribe je dovoljno za jednu porciju? Inace, beba ima 9 meseci, nadam se da ce prihvatiti ribu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bolje bi bilo da spremis ceo filet u alu kesi, u rerni, pa da tako spremljen ostavljas u zamrzivac.

U zavisnosti koju kolicinu hrane pojede za obrok, racunaj da ti meso od ribe bude 1/3 tog obroka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da li je potrebno dodatno ciscenje? I reci mi koliko dugo da pecem u erni i na kojoj temperaturi? Znaci stavim onako ceo filet u alu foliju pa u pleh pa u rernu? Nista ne podmazujem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne cistis filet. Moze da se desi da ima kostiju, ali su velike i njih ces lakse izvuci kada bude riba spremljena tj. pecena. Napravis kesu od folije, stavis filet i zatvoris tako da filet ima dosta mesta u toj kesi. Ne samo da zamotas jer ce ti se folija naduvati kao balon pri pecenju.

Na 180C, 20 minuta i gotovo. Kad izvadis, prelijes maslinovim uljem ako ga jede dete i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi jako cesto uzimamo losos pastrmku i svi je jedemo. Stefan prosto obozava, prosli put je pojeo veci komad od mene !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta je to losos pastrmka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta je to losos pastrmka?

:lol: :lol: :lol:

riba :P

elo-DSC017.jpg

pre pecenja !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put čujem i vidim..znam za lososa, i znam za pastrmku..ali za kombinaciju ne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Losos pastrmka je, isti na volju, upravo vrsta ribe koje se gaji, a dobijena je mrescenjem upravo lososa i pastrmke. Zivi u sltakim vodama i jako je hranljiva. Jedna od retkih riba koja ima sastav mesa blizak morskoj, a ipak je slatkovodna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Losos pastrmka je, isti na volju, upravo vrsta ribe koje se gaji, a dobijena je mrescenjem upravo lososa i pastrmke. Zivi u sltakim vodama i jako je hranljiva. Jedna od retkih riba koja ima sastav mesa blizak morskoj, a ipak je slatkovodna.

Hvala...ko li se dosetio da "upari" te dve ribe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

malo ljudi zna, nisam ni ja znala dok mi cika u ribarnici nije objasnio.. a meni nije jasno, ista je cena losos pastrmke i npr krmenadle tolstolobika, a zna se koliko je tolstolobik losa riba- to bar znam!

ja volim kad ovu uzmemo jer je meso lepo, bukvalno kao losos, nema kostiju, lepo se spremi.. sad mi se bas jede!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.