BRZINSKI rucak

odgovora

Objavljeno

Probajte ovu belu čorbicu, super je:

300gr mesa (junećeg ili svinjskog) upržiti dok ne požuti, u to dodati 2 šargarepe, malo celera (na kockice), šaku graška i još malo upržiti. Naliti vodom, dodati kockicu supe i malo bibera. To neka se skuva.

U posebnu šerpu umutiti dobro 1 pavlaku i 2 žumanca. Čorbicu kutlaču po kutlaču sipati u pavlaku (polako i uz stalno mešanje da se zgrudva). Po ukusu, dodati još začina i bibera. Kuvati još 5-10 minuta.

Poseban šmek daje ovo prženo meso.

Prijatnoooooooo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja pravim jednu bijelu pilecu corbu, koja je isto jako ukusna, a brzo se pravi!

Izdinstati na malo maslinovog ulja glavicu crnog luka i malo bijelog! Dodati pileca prsa isjeckana na kockice i dinstati jedno 5 minuta. Dodati kesu zamrznutog povrca za corbu i preliti vodom i dodati zacine po zelji. To se kuva nekih 35-40 minuta. U posebnu posudu razmutiti jedno jaje, pola kisjele pavlake, kasikicu senfa i malo mlijeka. Skloniti corbu sa vatre i dodati ovu smjesu brzo mijesajuci! Preukusna, a brza...

(po orginalnom receptu se stavlja i zaprska, ali ih ja skoro nikad ne koristim)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sutra pravim ove kineske fasirane,cini se da su ok. Pisem kako je ispalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pravila sam kineske cuftice,ooooooodlicne su i brzo se prave. Prilog pire krompir i crveni sos,mmmmmmmmmmmm. E da , promenila sam im naziv,umesto kineske ja sam ih nazvala forum cuftice. To kineske me podseca na rodni buvljak i drage nam kineza. Nekad njihovi mio mirisi znaju da budu bas fuj. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za slane palacinke, ja imam jos brzu varijantu, bez pohovanja. Filovati palacinke, sir, sunka, krastavcici, sta vec volite, i poredjajte u vatrostalnu tepsiju. Umutiti jaje, kisjelu pavlaku i malo mlijeka, dodati origano i zaliti palacinke, staviti u rernu i mljac!

Ovo je odlično! Spremala sam! Pokušaj da zameniš ovaj fil u palačinkama dobro proprženim mesom sa lukom i dobro začinjeno. Preliv isti (pavlaka jaja i mleko).

Mmmmmmnogo je dobro (ali malčice jako) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je odlično! Spremala sam! Pokušaj da zameniš ovaj fil u palačinkama dobro proprženim mesom sa lukom i dobro začinjeno. Preliv isti (pavlaka jaja i mleko).

Mmmmmmnogo je dobro (ali malčice jako) ;)

Ovako i ja pravim,brzo je i odlicno je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Recept mog tate

"PILE U GNEZDU"

-Piletinu zaciniti po zelji i staviti u sredinu vatrostalne posude . Oko mesa redjati krompir (ceo) , paradajz (ceo) , papriku (celu) i tako u krug . Koliko osoba toliko komada povrca.

Poklopiti vatrostalnu posudu i peci oko 1 sat .

POTPISUJEM da i onaj koji ne voli belo meso ( a to sam ja ) ima da se odusevi ukusom !!!

Nije potrebno dodavati ulje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Recept mog tate

"PILE U GNEZDU"

-Piletinu zaciniti po zelji i staviti u sredinu vatrostalne posude . Oko mesa redjati krompir (ceo) , paradajz (ceo) , papriku (celu) i tako u krug . Koliko osoba toliko komada povrca.

Poklopiti vatrostalnu posudu i peci oko 1 sat .

POTPISUJEM da i onaj koji ne voli belo meso ( a to sam ja ) ima da se odusevi ukusom !!!

Nije potrebno dodavati ulje!

Tvoj tata je pravi Karapandza...lepo ovo pilence zvuci moracu i da probam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SARSENO,OBOZAVAM PILETINU,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ga pilence u kesi za pecenje zajedno sa krompirom vristi iz rerne!!! Ko nije koristio kese za pecenje neka ih proba sjajne su!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja mama koristi,super,nema da se lepi za tepsiju,mada nisam se iskreno ni setila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad smo vec kod pilice pogledajte i ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

600g Spanaca svezeg

300g testenina

150g masnije slaninice

2 cena belog luka

2 kasike ulja

40g parmezana

1 kocka supe

U zagrejano ulje staviti sitno seckan beli luk i prziti da pusti miris u to dodati svez spanac koji se dodaje postepeno ako nije lepo ocedjen ostaviti da se krcka dok voda ne uvri (ne dedavati vodu) i u to dodati kocku supe kad voda uvri dodati slaninicu koju ste prethodno iseckali na kockice i stavili da se otapa (ne przi) na laganoj vatri, zatim dodati parmezan i kuvanu testeninu. Odlicno i brzo dovoljno za 4 osobe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pileci file po potrebi koliko vas ima

1 pavlaka

200ml mleka

150g slaninice

1 kesica krem supe od pecuraka

malo putera

2 cena belog luka

malo susama

Pileci file isecite na tanke snicle i uvaljajte u krem supu od pecuraka i redjajte u podmazan pleh kad zavrsite odozgo stavite sitno iseckan beli luk i slaninicu na kockice, i malo putera zatim to zalite sa pavlakom i mlenko i odozgo stavite malo susama ( ko voli) onda staviti u rernu na 220c 30-40 minuta da uhvati koricu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pileci file po potrebi koliko vas ima

1 pavlaka

200ml mleka

150g slaninice

1 kesica krem supe od pecuraka

malo putera

2 cena belog luka

malo susama

Pileci file isecite na tanke snicle i uvaljajte u krem supu od pecuraka i redjajte u podmazan pleh kad zavrsite odozgo stavite sitno iseckan beli luk i slaninicu na kockice, i malo putera zatim to zalite sa pavlakom i mlenko i odozgo stavite malo susama ( ko voli) onda staviti u rernu na 220c 30-40 minuta da uhvati koricu.

Mnjam mnjam sto ovo lepo zvuci a bas sam gladna!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas musaka sa tikvicama i mlevenim mesom i neka brzinska supica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas cemo kod babe u selo na rucak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je recept koji vise odgovara temi brzi dorucak ili vecera, ali moze da bude i kao uvertira za rucak. U francuskoj i Belgiji je to vise napitak - Gaspacho.

2 paradajza (srednja)

1 krastavac (ili 2 manja)

1 paprika

1 praziluk (sto manji i da nebude mnogo ljut)

krisku hleba koju cete iseci na kockice i vrlo malo uljem isprskati

so, vegeta i ostali zacini (po ukusu)

Hleb ostavite da odsoji 12 sati do 24. (Ovo nije obavezno, ali je lepse) Ubacita u blender paradajz, pa krastavac, pa hleb, pa papriku pa luk i sve izmiksujte da bude prava corbica, sa sto manje parcica. Stavite u frizider, i tu drzite do upotrebe. Ovo je ekstra za veceru, jer zasiti, a ne goji. I, P. S. Sto vise paradajza dodate, to ce biti tecnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super, za ove vruće dane...

I, Milky ženo, gde si ti???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo jedan ruckic koji vole i deca...obarite makarone

u posebnu serpu izdinstate luk, dodate tunjevinu ( iz konzerve ) i pavlaku, soli i bibera po zelji i sve to pomesate sa makaronima ( testom )...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo jedan ruckic koji vole i deca...obarite makarone

u posebnu serpu izdinstate luk, dodate tunjevinu ( iz konzerve ) i pavlaku, soli i bibera po zelji i sve to pomesate sa makaronima ( testom )...

Njam, njam i mom dragom bi se to svidjelo... Inace ne voli makarone, ali ako bilo gdje ima tunjevine, smaze ocas posla! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, još "brzinskiji"-ja to jedem često ovih dana... Pomešati makarone, tunjevinu, luk i kečap, btw, moja deca ne vole tunjevinu, ma ribu uopšte, samo na prevaru jedu ribu... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kada ih maltretiraš sa ribom...ja kada god čitam tvoje postove u vezi hrane samo riba...riba...riba...još malo pa i u kolačima će biti...

Normalno da se djeca groze.... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kada ih maltretiraš sa ribom...ja kada god čitam tvoje postove u vezi hrane samo riba...riba...riba...još malo pa i u kolačima će biti...

Normalno da se djeca groze.... :P

HEHEHEH ..KOLAC SA RIBOM !!! I COKOLADOM !! :P:P:lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e kad moze dinstani luk sa bananom i narandzom pa u to jos i meso ( specijallitet koji preko kosta boli glava)...sto ne bi mogla riba sa cokoladom...hehehe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.