BRZINSKI rucak

odgovora

Objavljeno

Evo, još "brzinskiji"-ja to jedem često ovih dana... Pomešati makarone, tunjevinu, luk i kečap, btw, moja deca ne vole tunjevinu, ma ribu uopšte, samo na prevaru jedu ribu... :(

e pa to je to ali mi stavimo pavlaku a moze kecap ili majonez, trapista...ma sta hoces....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, tako je, samo da je ukusno...a dodaci, ko šta voli... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Belo pilece meso iseci na snicle i staviti u tiganj na malo zagrejanog ulja. Odozgo predjati na duzinu isecenu sargarepu i papriku u raznim bojama. Naliti sa malo vode, a jos bolje sa malo supe. Odozgo staviti iseceni krompir i sve to poklopiti. Za 10-tak min dodati vegetu i jos malo vode ako je potrebno, a bice, i opet poklopiti i nista ne mesati, vec samo drmati serpu...prijatno...super lagani rucak za ove vrele dane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

malo proprziti pecurke, i to dosta njih , i dodati malo origana....

pre toga obariti neku pastu (testenine bilo koje vrste, najbolje da nisu spagete vec tartiatellje ili makarone sto nasi kazu, bilo sta)....ubaciti makarone u posudu za pecenje , dodati unutra pecurke, dosta kackavalja i sve pomesati....

preliti suv do vrha jajetom i mlekom (koje smo prethodno umutili :) ). obicno ide oko 4 jajeta....ali kako ko hoce....

staviti u rernu i peci dok ne poumeni tj dok se smesa (jaje-mleko) ne stvrdne,.....:)

nekih pola sata maximum.

posle se sece kao pita, i moze se dodati kecap preko prilikom serviranja ko voli...

umesto pecuraka moze i mleveno meso......

ja nekad kad me mrzi da bilo sta przim stavim sunke dosta, kackavalj ili neki beli sir, dodam kecap i sve to u makarone i ista procedura...nalijem mlekom i jajima i u rernu...super rucak za cas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Secer... Svidja mi se... posebno kombinacija sa pecurkama... MM i ja dosta konzumiramo pecurke (ne sampinjone) tako da cu ga iznenaditi sa ovim tvojim predlogom za rucak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Secer... Svidja mi se... posebno kombinacija sa pecurkama... MM i ja dosta konzumiramo pecurke (ne sampinjone) tako da cu ga iznenaditi sa ovim tvojim predlogom za rucak.

ajde javi mi kako je ispalo....neki umesto jaja i mleka to sve "poliju" besamel sosom...to je zapravo pravi recept i zove se SUFLE (grcko jelo)...ali ja posto ne volim besamel sos, ne koristim ga...ali eto i to ti je jedna od kombinacija....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo jedan ruckic koji vole i deca...obarite makarone

u posebnu serpu izdinstate luk, dodate tunjevinu ( iz konzerve ) i pavlaku, soli i bibera po zelji i sve to pomesate sa makaronima ( testom )...

Sutra cu ovo probati. Sad sam isla da kupim tunjevinu, pa sam uzela i secer u prahu (hocu da napravim i one krofnice), pa mi se muz sad "pojede" jer necu da mu kazem sta ce mi secer i tunjevina? :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

malo proprziti pecurke, i to dosta njih , i dodati malo origana....

pre toga obariti neku pastu (testenine bilo koje vrste, najbolje da nisu spagete vec tartiatellje ili makarone sto nasi kazu, bilo sta)....ubaciti makarone u posudu za pecenje , dodati unutra pecurke, dosta kackavalja i sve pomesati....

preliti suv do vrha jajetom i mlekom (koje smo prethodno umutili :) ). obicno ide oko 4 jajeta....ali kako ko hoce....

staviti u rernu i peci dok ne poumeni tj dok se smesa (jaje-mleko) ne stvrdne,.....:)

nekih pola sata maximum.

posle se sece kao pita, i moze se dodati kecap preko prilikom serviranja ko voli...

umesto pecuraka moze i mleveno meso......

ja nekad kad me mrzi da bilo sta przim stavim sunke dosta, kackavalj ili neki beli sir, dodam kecap i sve to u makarone i ista procedura...nalijem mlekom i jajima i u rernu...super rucak za cas!

Šećeru...spremala sam ovo danas...odlično je...a reci mi šta je to PASTICIJA(grčko jelo)....čula sam da je sa nekom testeninom i bešamel-sosom :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jeste pasticio je testenina sa mlevenim mesom i besamelom. meni to sprema komsinica (jer ona to najbolje sprema) pa mi samo posalje preko terase, jer su nam terase jedna do druge:)

meni je to malo jace, ali mm se ubija od toga...i svi koji su probali pasticio kazu da je to nesto najbolje...e sad sve zavisi od ukusa...

a izgleda ovako

nid-352419.jpg

64x-Pastic.jpg

tu2-pastit.jpg

i drago mi je da ti se sufle svideo...on se isto sprema sa besamel sosom, samo sto je meni besamel jak pa koristim jaje i mleko umesto njega, ali probaj i sa njim ako volite.super ispadne. a i to je pravi sufle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jeste pasticio je testenina sa mlevenim mesom i besamelom. meni to sprema komsinica (jer ona to najbolje sprema) pa mi samo posalje preko terase, jer su nam terase jedna do druge:)

meni je to malo jace, ali mm se ubija od toga...i svi koji su probali pasticio kazu da je to nesto najbolje...e sad sve zavisi od ukusa...

a izgleda ovako

nid-352419.jpg

64x-Pastic.jpg

tu2-pastit.jpg

i drago mi je da ti se sufle svideo...on se isto sprema sa besamel sosom, samo sto je meni besamel jak pa koristim jaje i mleko umesto njega, ali probaj i sa njim ako volite.super ispadne. a i to je pravi sufle.

Hvala,ni ja nešto nisam ljubitelj bešamel sosa...

A što ovo izgleda ukusnooooooo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pileci file po potrebi koliko vas ima

1 pavlaka

200ml mleka

150g slaninice

1 kesica krem supe od pecuraka

malo putera

2 cena belog luka

malo susama

Pileci file isecite na tanke snicle i uvaljajte u krem supu od pecuraka i redjajte u podmazan pleh kad zavrsite odozgo stavite sitno iseckan beli luk i slaninicu na kockice, i malo putera zatim to zalite sa pavlakom i mlenko i odozgo stavite malo susama ( ko voli) onda staviti u rernu na 220c 30-40 minuta da uhvati koricu.

Hvala na receptu,spremila danas,a mm setoliko dopalo da cu mozda i sutra... :lol: NJama njamaa... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na receptu,spremila danas,a mm setoliko dopalo da cu mozda i sutra... :lol: NJama njamaa... :)

Jel meso treba da 'ogrezne' u ovom mleku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mna mama, po receptu bih rekla da je mleko samo za prelivanje...a kod mene će danas da bude baš, baš brzinski ručak...pripremiti malo veću činiju i u nju iseckati paradajz, luk i papriku, dodati skuvane makarone, tunjevinu iz konzerve i po želji staviti začine, kečap, narendani trapist...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napraviti kesu od aluminijumske folije, duplo presabiti svaki kraj a ostaviti jednu stranu otvorenu, pa ubaciti:

1. pilece belo meso na kockice

2. 5-6 pecuraka

3. par komada slanine ili neceg dimljenog da zamirise

4. majcinu dusicu

5. supenu kasiku putera, koliko zahvatis

6. biber

7. so

8. 1 dl vina, crnog po mogucstvu

Zatvoriti kesu, ubaciti u rernu na 180C, cirka 20ak minuta.

Kesa ce da se napravi kao balon u rerni, ali da vas to ne brine ;)

Uz ovo moze i testenina i krompir, ali ja volim sa rizom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napraviti kesu od aluminijumske folije, duplo presabiti svaki kraj a ostaviti jednu stranu otvorenu, pa ubaciti:

1. pilece belo meso na kockice

2. 5-6 pecuraka

3. par komada slanine ili neceg dimljenog da zamirise

4. majcinu dusicu

5. supenu kasiku putera, koliko zahvatis

6. biber

7. so

8. 1 dl vina, crnog po mogucstvu

Zatvoriti kesu, ubaciti u rernu na 180C, cirka 20ak minuta.

Kesa ce da se napravi kao balon u rerni, ali da vas to ne brine ;)

Uz ovo moze i testenina i krompir, ali ja volim sa rizom.

Kad probam javljam kako je ispalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napraviti kesu od aluminijumske folije, duplo presabiti svaki kraj a ostaviti jednu stranu otvorenu, pa ubaciti:

1. pilece belo meso na kockice

2. 5-6 pecuraka

3. par komada slanine ili neceg dimljenog da zamirise

4. majcinu dusicu

5. supenu kasiku putera, koliko zahvatis

6. biber

7. so

8. 1 dl vina, crnog po mogucstvu

Zatvoriti kesu, ubaciti u rernu na 180C, cirka 20ak minuta.

Kesa ce da se napravi kao balon u rerni, ali da vas to ne brine ;)

Uz ovo moze i testenina i krompir, ali ja volim sa rizom.

Jao ovo je bruka, mm to sprema stim da ne ubaci slaninu vec susene vrganje ajojjjj njam njam njam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja to moram napraviti...samo me zanima kako se pravi ta "kesa"? Iako sam se ofarbala, prirodno sam plava :l

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzmes malo vece parce folije.

presavijes na pola

ivice presavijes dva puta (na nekim 1 do 1.5cm), cisto da se ne odvajaju

i to uradis sa tri strane

kroz cetvrtu stranu ubacujes ove lepe djakonije

i na kraju i tu stranu uvijes dva tri puta kako se nebi razdvojilo i to bi bilo to

ako sam konfuzno objasnila (za sta sam uze specijalizovana)

jednostavno resenje, u marketima imas da kupis bas kese za spremanje hrane i u njih samo natrpas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Konfuzno je postalo jasno :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao ovo je bruka, mm to sprema stim da ne ubaci slaninu vec susene vrganje ajojjjj njam njam njam

Kod nas je obavezna slanina, a pecurke na koje naidjemo. Pre neko vece je Petar pojeo sve pecurke iz ove klope.

Zaboravila sam u recept ide i malo belog luka. Sorry!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koliko se dugo peče, s obzirom da je zatvoreno pa ne vidim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, stim da mm beli luk ne secka nego ga ubaci celog i on se sav "karamelizuje" mmmmmm njam njam njam

A "krcka" se nekih 20ak min. plafon (nisam pouzdana ali mogu pitati mm kada se vrati sa sastanka)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

20 minuta, ne vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probala sam ovu foru sa kesom od folije,stavila sam skusu,krompir,sargarepu,praziluk i beli luk,iscedila 1 limun,1 kasika vegete...preukusno...skusa nikad socnija...a najbolje od svega nema neprijatnog mirisa u kuci ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oooooobožavam skušu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.