BRZINSKI rucak

odgovora

Objavljeno

Daaajte vise, dosta je bilo, meni krce creva, pljuvacka mi curi.....sad bih ja sve to odjednom probala, ali odmah.....iako mi nista ne stane u zeludac.

Ali cu morati par stvari prepisati u svoju knjigu recepata, pa da se igram kada budem mogla...bas volim da kuvam i da spremam jela, njami!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jedan brzi posni recept koji sam malo pre spremila jela.

Iseckas crni luk, stavis na plitki tiganj sa malo vode, da se bari. Za to vreme operes i seckas pecurke i sargarepu, i onda i to u tiganj, dodate soli, vegete, jos malo vode ako ispari....

U drugoj serpi skuvate testeninu(koju god hocete).

Pomesate sve u tanjiru, dodate i origano i kecap....I to je to...

A za mrsni recept evo ovako: Isprzite pecurke i jaja(mozete staviti i sira), posolite. Moj muz to obozava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu danas za rucak spremiti supicu, minut pire, isprziti cevape, zelenu salatu i od mene dosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja sam za danas skuvala slatki kupus sa teletinom i to u ekspres loncu. Obicno ga kuvam polako ali sada sam zurila pa cemo videti sta je ispalo. Jos uvek nisam otvorila lonac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ja volim kuvani kupus...mmmmmmmmmmmm... al' kod mene ga niko nece. Sin ga zove kuvana salata :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juce pravila somovinu sa rendanim krompirom,i moram vam priznati....mnogo je ukusno:

2 filete somovine,

1kg krompira

2 glavice crnog luka manje,

2 sargarepe,

1 soljica pirinca,

vegetica,so

priprema:

Zagrejete rernu na 250 stepeni,na ringlu stavite tepsiju u kojoj cete prodinstati luk i sargarepu,so i vegetu.Uz dinstanje postepeno dodavati vodu.Pleh bukvalno premazite uljem.Zatim kada se to izdinsta dodate krompir koji ste predhdno izrendali,ostavite da se to krcka nekih 5 minuta uz mesanje naravno,zatim dodati pirinac.Preliti vodom vrucom da prekrije pirinac i krompir i ubacite u rernu da se pece jedno 40 minuta.

Nakon toga dodate filete somovine koje ste pre toga malo posolili ,preko i ostavite da se pece jos nekih 15 minuta,i smanite na 200 stepeni.

Kada se spremi servirate i uzivate.Toliko je ukusno jer se sve istopi bukvalno,a i klinci to vole,bar moji.

Somovina se nece oseecati pri pecenju,jer sam sigurna da vam smeta neprijatan miris ribe,ao meni.Ako neka mama proba ovaj recept volela bih da mi saopsti utiske.

P R I J A T N O!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za slane palacinke, ja imam jos brzu varijantu, bez pohovanja. Filovati palacinke, sir, sunka, krastavcici, sta vec volite, i poredjajte u vatrostalnu tepsiju. Umutiti jaje, kisjelu pavlaku i malo mlijeka, dodati origano i zaliti palacinke, staviti u rernu i mljac!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za slane palacinke, ja imam jos brzu varijantu, bez pohovanja. Filovati palacinke, sir, sunka, krastavcici, sta vec volite, i poredjajte u vatrostalnu tepsiju. Umutiti jaje, kisjelu pavlaku i malo mlijeka, dodati origano i zaliti palacinke, staviti u rernu i mljac!

Ovo zvuci super, moracu da probam. A kupus iz ekspres lonca je odlican. Nina ako si raspolozena svrati na rucak. Kupusa je ostalo i za sutra a sutra ce biti jos ukusniji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupus je uvek ukusniji drugi dan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juce pravila somovinu sa rendanim krompirom,i moram vam priznati....mnogo je ukusno:

2 filete somovine,

1kg krompira

2 glavice crnog luka manje,

2 sargarepe,

1 soljica pirinca,

vegetica,so

priprema:

Zagrejete rernu na 250 stepeni,na ringlu stavite tepsiju u kojoj cete prodinstati luk i sargarepu,so i vegetu.Uz dinstanje postepeno dodavati vodu.Pleh bukvalno premazite uljem.Zatim kada se to izdinsta dodate krompir koji ste predhdno izrendali,ostavite da se to krcka nekih 5 minuta uz mesanje naravno,zatim dodati pirinac.Preliti vodom vrucom da prekrije pirinac i krompir i ubacite u rernu da se pece jedno 40 minuta.

Nakon toga dodate filete somovine koje ste pre toga malo posolili ,preko i ostavite da se pece jos nekih 15 minuta,i smanite na 200 stepeni.

Kada se spremi servirate i uzivate.Toliko je ukusno jer se sve istopi bukvalno,a i klinci to vole,bar moji.

Somovina se nece oseecati pri pecenju,jer sam sigurna da vam smeta neprijatan miris ribe,ao meni.Ako neka mama proba ovaj recept volela bih da mi saopsti utiske.

P R I J A T N O!!!!!

Moze li neka druga riba ili mora bas somovina? Ja bi probala sa oslicem, kod mene somovina slabo prolazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo zvuci super, moracu da probam. A kupus iz ekspres lonca je odlican. Nina ako si raspolozena svrati na rucak. Kupusa je ostalo i za sutra a sutra ce biti jos ukusniji...

Hvala Micika...juce mi moja draga komsinica dobacila tarnjir kupusa. Kako sam samo uzivaaaaala :rolleyes::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sin bas i ne voli kupus tako da ce mama za njega danas da spremi lovacke snicle i pire...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lele, ogledneh! Odoh da hasnem nesto!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

piletina MARENGO/4 osobe.500g fileta pileceg belog mesa.200g sampinnjona.2glavice crnog luka.1 konzerva paradajza.2 kasike brasna.2dl belog vina.2 cesnja belog luka,malo soli,bibera i mlevene paprike.1kasika vegete,1kasika origana.

Iseci pileci file na manje komade,ocistiti i pecurke i iseci na sto manje komade.i luk crni sitno.Zagrejati malo ulja u dublju posudu,staviti luk i prziti.dodati sampinjone,zatim piletinu,proprziti malo i posuti brasnom.smanjiti temperaturu i prziti uz mesanje nekoliko min.dodati vino i konzervu paradajza i zaciniti svim zacinima.Kuvati 20/tak minuta na laganoj vatri.dodati pred kraj beli luk i posuti origanom.

Kao PRILOG/makarone,pirinac ili zelena salata.

Mozda komplikovano na prvu loptu,ali ODLICNO!

SOM SA SENFOM

Fileti soma,1 limun,senf,blitva,beli luk,pecurke.

Poredjati file soma u vatrostalnu ciniju ili tepsiju,iscediti ceo limun preko i namazati senfom.Peci na 200 C oko 30minuta.

PRILOG/Isprziti beli luk(2 cena),skuvanu blitvu i skuvane sampinjone.

BRZO I JEDNOSTAVNO ZA ONE KOJI VOLE RIBU.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kineske fasirane/JEDNOSTAVNO,A LEPO!

Umutiti 3jaja,dodati 500g juneceg(ko voli mesano jun/svinj.)mlevenog mesa,5 supenih kasika brasna,1prasak za pecivo,3 sup.kasike ulja,malo soli,bibera,seckanog persuna,2/3cena belog luka,manja glavica crnog luka,1 casa(od jogurta,oko 200ml)vode i sve izmesati i ostaviti da odstoji u frizideru 1/1,5 sat najmanje,prziti u vrelom ulju!kasikom odvajati i stavljati u tiganj kao i kod obicnih fasiranih snicli.svaki put malo ulja zahvatiti iz tiganja da se meso ne lepi.Meni su lepse od obicnih fasiranih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ja volim kuvani kupus...mmmmmmmmmmmm... al' kod mene ga niko nece. Sin ga zove kuvana salata :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

I ja isto volim kupus,a moj muz kazeda mu je to isto kao da jede travu,pa ga zato i ne pravim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kineske fasirane/JEDNOSTAVNO,A LEPO!

Umutiti 3jaja,dodati 500g juneceg(ko voli mesano jun/svinj.)mlevenog mesa,5 supenih kasika brasna,1prasak za pecivo,3 sup.kasike ulja,malo soli,bibera,seckanog persuna,2/3cena belog luka,manja glavica crnog luka,1 casa(od jogurta,oko 200ml)vode i sve izmesati i ostaviti da odstoji u frizideru 1/1,5 sat najmanje,prziti u vrelom ulju!kasikom odvajati i stavljati u tiganj kao i kod obicnih fasiranih snicli.svaki put malo ulja zahvatiti iz tiganja da se meso ne lepi.Meni su lepse od obicnih fasiranih.

Ja bih da potvrdim da je ukus ovih fasiranih ili kako ih mi zovemo "kineski medaljoncici", fenomenalan. Moj muz je to zavoleo kad smo se upoznali pa mu je moja keva to stalno spremala, a sad to i ja radim. Pozdrav za djule

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih da potvrdim da je ukus ovih fasiranih ili kako ih mi zovemo "kineski medaljoncici", fenomenalan. Moj muz je to zavoleo kad smo se upoznali pa mu je moja keva to stalno spremala, a sad to i ja radim. Pozdrav za djule

hvala, pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako znam sta cu danas za rucak - Bog da me ubije...kako god okrenem neko nesto ne voli :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, ko me ter`o da citam sve ove recepte?!?!?! :);):);)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jedne odlicne musake

Sastojci za 4 porcije

1 karfiol od oko 800 g

7 jaja

1 pavlaka

250 ml mleka

200 g kačkavalja

300 g sira

Priprema

Narendati sir i kačkavalj na krupno pa umešati 2 umućena jajeta. Karfiol razdeliti pa prokuvati u slanoj vodi (nikako ne prekuvati). Umutiti 3 jajeta. Skuvan karfiol uvaljati u brašno i u jaja pa ispržiti.

Ređati: red karfiola, red fila od sira, kačkavalja i jaja, pa opet red karfiola. Peći u rerni na 200°C, 15 minuta.

Umutiti 4 jajeta, dodati 1 pavlaku i izmešati. Dodati mleko. Preliti već zarumenjeni karfiol. Peći dok se preliv ne zapeče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A za one koji vole zelenis :)

spanać

beli luk

ulje

brašno

mleko

so

Priprema

Količine namirnica upotrebiti prema vašim potrebama, otprilike treba oko 800 g spanaća i pola litra mleka za dve odrasle osobe. Treba znati da je spanać samo za jedan obrok, tj. ne valja da se podgreva.

Spanać očistiti od peteljki, obariti, preliti hladnom vodom i ocediti. Zatim ga sitno iseckati i dodati u već propržen, sitno seckani beli luk. Zajedno malo propržiti, a onda dodati malu kašičicu brašna i početi dolivati mleko. Kada mleko uvri, dodati još i tako dok se spanać ne skuva da bude gusta kaša. Na kraju posoliti.

Služiti uz meso ili jaje na oko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovo ja cesto jedem spanac i jaja, njam.. sad sam vec ogladnela :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

na isti nacin moze da se pripremi i kopriva ako zivite negde u prirodi naberite vrhove koprive, najbolje sa kesom, ako vidite da su koprive malo bordo ljubicaste to je jos bolje, znaci da imaju puno gvozdja..sad su jos male, koprive jel, bar ovde ali uskoro ce da narastu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Volim sve sto je zeleno! :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.