BRZINSKI rucak

odgovora

Objavljeno

Najjednostavnije i najjevtinije ti je da napravis kesu od alu folije. Upravo tako. Savijes na duplo u obliku pravougla i onda bocne stranice presavijes po pola cm i to duplo za svaki slucaj. Kroz gornju stavljas namirnice i nju posle savijes dva, tri puta i gotovo. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ako vas cuje phoenix, nadrljale ste :P

:lol: :lol: :lol:

Zato sam i rekla psssst... :P

Ja sam kao dijete obozavala da jedem kuvane, pa proprzene krompirice, koji su isjeceni na kolutice, pa preliveni umucenim jajima, u koja moze da se doda pavlaka ili mlijeko...

Posto je bilo puno djece u tatinoj porodici, baka je uvijek imala pripremljene kuvane krompirice koje je spremala na 100 nacina, a ovaj brzinski rucak (bolje receno dorucak) cesto pravim kada smo mm i ja puno gladni, a nemam nikakvu ideju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Špageti sa maslinovim uljem, češnjakom i papričicama

Peršin i češnjak zajedno nasjeckajte i stavite na zagrijano maslinovo ulje, kratko propržite, dodajte ljute feferone(a može i bez), pa u to umiješajte vruće skuhane špagete, mješajte tjesteninu dok ne postane hrskava.

Pošto ja obožavam njoke, a imam vremena, da vam napišem recept za domaće.

Za njoke je najbolji bijeli krumpir, tako da će vam uvijek uspijeti, ako se držite mojih pravila. 1 kg krumpira u kori staviti u hladnu vodu i kuhati, viljuškom probodite da vidite da li je kuhan, nakon kuhanja odmah ogulite, ja ga držim na viljušci i tako lakše gulim jer je vruć. zatim napravite pire od njega...ali ne smije biti puno zgnječen...

Zatim se doda 300 gr oštrog brašna, napravite udubinu i dodate jedno jaje. NE SOLI SE. Brzo promijesite u zdjeli, pa smjesu bacite na pobrašnanu površinu. Dlanove uvijek imajte pobrašnjane da se smjesa ne lijepi...

Zatim vadite valjke, koje režete na dužinu od 2 cm.

Još malo ih pobrašnite...

Stavite kuvati vodu koju ste posolili...njoke oprezno stavljajte u prokuhalu vodu, mješajte ih drvenom kašikom...kada isplivaju one su gotove, procijedite i malo saperite sa hladnom vodom.

Ja njok najviše volim sa gulašom, umakom od šampinjona...ako neko želi recepte rado ću ih napisati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jedan moj specijalitet (mere su odokativne)

Sargarepu iseckati na kockice i stavit u vodu da se kuva. Za to vreme prodinstati malo c.luka i mleveno meso(junetinu). Kad sargarepa prokuva prebaciti je u meso sa malo vode u kojoj se kuvala. Zaciniti po ukusu i obavezno majcina dusica i majoran, poklopiti i krckati jos malo. Po potrebi dodavati vodu od sargarepe.

Sluziti uz kiselu pavlaku.

Moji ovo obozavaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EVO KAKO MOZETE DA ISKORISTITE HLEB OD JUCE...

ISECI GLEB NA KRISKE.

ZA FIL: POMESATI 1 JAJE, RENDANU SALAMU, MALO JOGURTA I BAS MALO ZEJTINA...

KRISKE PREMAZATI KECAPOM, PA PREKO KECAPA STAVITI FIL PA POSUTI ORIGANO. PREKO NARENDATI MALO SIRA ILI KACKAVALJA JOS BOLJE... JA STAVIM I DELICE PECENICE. PA OPET KECAPOM MALO POSIPATI I STAVITI DA SE PECE U RERNI... ;) LEPO JE...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja njok najviše volim sa gulašom, umakom od šampinjona...ako neko želi recepte rado ću ih napisati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EVO KAKO MOZETE DA ISKORISTITE HLEB OD JUCE...

ISECI GLEB NA KRISKE.

ZA FIL: POMESATI 1 JAJE, RENDANU SALAMU, MALO JOGURTA I BAS MALO ZEJTINA...

KRISKE PREMAZATI KECAPOM, PA PREKO KECAPA STAVITI FIL PA POSUTI ORIGANO. PREKO NARENDATI MALO SIRA ILI KACKAVALJA JOS BOLJE... JA STAVIM I DELICE PECENICE. PA OPET KECAPOM MALO POSIPATI I STAVITI DA SE PECE U RERNI... ;) LEPO JE...

Ja pravim slicno. Umutim jaje i malo mleka pa u to umacem jednu stranu hleba i redjam kao za picu ili sta imam. Uf, sad mi se bas jedu ti sendvici, pravim ih za dorucak ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PILETINA U SOSU OD PECURAKA

Pilece belo iseci na kockice i proprziti. Izvaditi, pa proprziti pecurke iseckane na listice. Pripremiti besamel (redji) ubaciti pucurke i izblendati, naravno zaciniti po ukusu, dodati i meso i sluziti uz pastu ili pirinac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iseći stari hleb na kriške i poređati na pleh ili u tepsiju i preliti sa: pomešati topljeni maslac sa sitno iseckanim belim lukom, mirođijom i bosiljkom, i zapeći u rerni. Ovo naravno može biti dodatak uz ribu, ali ja to jedem kao glavno jelo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh kako su dobri recepti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Planiram ovo nositi na more, može li mi neko reći da li ste nešto probali i šta predlažete? Ja nisam ništa probala...

svinjski_gulas.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam probala gulaš, ćufte, pasulj sa kobasicama, sarmu... pa u principu nije loše, ali ja to mnogo ukusnije spremim :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probala sam bas taj svinjski gulas i fino je, neces pogresiti, za takve situacije odlican izbor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su ćufte ok, ali naravno ni blizu domaćoj varijanti. Ukus je ok, ali me posle ubi gorušica, kao i od raznih preliva za špagete iz kesice. Ako ne moraš-nemoj, a ako moraš-može se preživeti :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam probala gulaš, ćufte, pasulj sa kobasicama, sarmu... pa u principu nije loše, ali ja to mnogo ukusnije spremim :lol: :lol:

Slažem se sa ovim...i mi ponesemo uvek par tih gotovih jela, nije loše za neku brzinsku varijantu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OK...to mi i treba, brzinska varijanta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa mm te konzerve jako voli,imaju neki specifičan ukus.Ja to mrzim i uvek sam za kućno ne konzervisano.Mi planiramo ići u Belu Crkvu,isto noismo ranu ali ćemo je smrnuti,ćus u zamrzivač i eto gotovog a zdravog ručka. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala djevojke. Nosiću nešto, bojim se da mi se ne otopi smrznuto...a i Hrvati su zenuti na granici, ovo mi je nekako sigurnije, znam da mi neće oduzeti na granici, a trajno je. CHI šta od ovoga tvoj muž voli i koliko on tih konzervi pojede? Meni to nešto malo izgleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa mm te konzerve jako voli,imaju neki specifičan ukus.Ja to mrzim i uvek sam za kućno ne konzervisano.Mi planiramo ići u Belu Crkvu,isto noismo ranu ali ćemo je smrnuti,ćus u zamrzivač i eto gotovog a zdravog ručka. :)

nikad ne kupujem konzerve - samo tunu, i to što volim, kad bi je pakovali u tegle - kupoval bih češće... :)

Planirali i mi C. Crkvu za odmor... A sad čekamo da mm odmor i dobije (ima gužvu na poslu)... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovaj recepT sam nasla u blic zeni, pravila sam i super je

Karfiol

glavica karfiola

250 gr mladog sira

50 gr maslaca

4 jajeta

4 kasike mleka

3 kasike brasna

kasika prezli

malo persuna

so i biber

Priprema:

cvetove karfiola spustiti u kljucalu posoljenj vodu u koju se doda mleko. umutiti maslac i u njega dodati soli, zumance, brasno, biber i naseckani persun. Mladi sir usitniti viljuskomi umsati u cvrsto umucen sneg od belanaca, u sne dodati i cvetove karfiola, pa sipati u posudu za pecenje, preliti sa masom od zumanca i maslaca i posuti prezlom. Peci oko 40 minuta na 180 stepeni.

andisam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja nisam ljubitelj mm ga skoro pa nikako nije jeo al ovo nas je odusevilo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim se sta cu za rucak i setim se,ako imate svinjske krmenadle evo brzog jela:

meso posoliti (vegeta,biber...)i uviti u brasno.Tako ih poredjati u pleh.

Preliv:casa od jogurta piva ili belog vina

-------||---- paradajza kuvanog

-------||---- mleka

Sve to izmesati i preliti meso(naliti preliv i ispod mesa).Peci u rerni.Kao prilog moze krompir,riza...

Prijatno!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PILECA PASTA U KURI SOSU

isjeckati povecu mrkvu na kockice i staviti da se kuha,kad skoro bude kuhana ubaciti makarone,ja koristim sarafe(one uvrnute)...

u drugu serpu staviti pola solje graska u dobro osoljenu vodu da kuha,nakon 5minuta ubaciti i sitno isjeckane brokule zajedno sa isjeckanom drskom od brokula i pustiti da kuha jos 7-10minuta...

u drugu serpu rastopiti 50gr maslaca,u to ubaciti 3 cehne bijelog luka i sitno isjeckan persun...kad se malo uprzi preliti sa 3dl mlijeka(moze i voda ili slatko vrhnje...ja mjesam,kako kad) u koji sam vec umutila supenu kasiku brasna i cajnu kasiku kurija,i jedna kocka za supu(super je pileca,a moze i povrcna)...to mijesati dok se ne dobije zeljena cvrstoca...najbolje je da je malo rijedje...dok se pocnu fatati mjehurici pri kuhanju...

u tavi isprziti 3 pileca prsa isjeckana na krupnije kockice...pustiti da prsa malo "zagore"...

u serpu u kojoj su se kuhali mrkva i makaroni napraviti zaprsku...(ja stavim 50gr margarina,1.5 supenu kasiku vegete,i 1.5dl slatkog vrhnja,kad prokuga i margarin se otopi ubacim makarone i dobro izmjesam)...

kad su makaroni gotovi,u vecoj zdjeli sjediniti makarone,piletinu,grasak i brokule...

pri serviranju,kad je smjesa vec u tanjirima,po zelji preliti sa kuri sosom...

mi ovu pastu posve volimo... :rolleyes:

a brzo se i lahko pravi... ^_^

Kako brzop u 3-4 šerpe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Niko više ne kuva brzinske ručkove? :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Niko više ne kuva brzinske ručkove? :mellow:

cuj niko , pa meni su svi ruckovi takvi :D :D :D Ne racunam ja vreme dok se pece , ali vreme pripreme 10ak minuta i posle sve sporet odradi sam :D To je meni brz rucak :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.