Moj bebac neće cuclu

odgovora

Objavljeno

Ma to i ja racunam, ipak sad je desni zuljaju, dam joj nesto u rucicu glodalicu ili neku igracku pa zvace, dudu nece i ne nudim je vise, eno sklonila sam ih sve, sto da joj guram i nerviram je kad nece. Ako je do sad nije htela ne verujem da ce je odjednom zavoleti sa 5 meseci. Mada sad mi i nije nesto potrebna, ranije dok je kmezila pa sam mislila da bi je mozda tada zanimala, a sad ona ima svoje zanimacije tokom dana, ako joj se spava spavace sama a ako ne nema te dude koja ce je uspavati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je drago sto Jovan hoce lazu jer na taj nacin, kad ga stavim u kolica i pocne da divlja ili u krevetcu, dosta mi pomaze. Ali ima i mana, jedna od njih je sto, ako ne zaspi cvrstim snom, a ispadne mu laza, nema teorije u narednih pola sata da zaspi, osim ako mu ne vratim odmah lazu u usta. I tako, kao ludak, sedim pored njega dok ne utvrdi san. A odvikavanje kasnije... Ne smem ni da pomislim.

Ono sto nikako ne podnosim kad je u pitanju laza, to su deca od godinu dana ili vise sa cucom u ustima... Mislim, ako mozes da ga naucis da hoda, da prica, da ide na nosu, zar nemozes da ga odviknes od cuce? Takva mi deca deluju kao razmazena derista, bez obrzira sto su roditelji krivi za to, ne ono.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja prst do 7.godine.I dan danas se secam kako je to dobar osecaj bio.Vilica mi se nije iskrivila,naprotiv bila je bas savrsena.palcevi jesu malo,ali ko pa njih gleda :lol: .Meni ni ovaj mali nece dudu,ali zato palcic, izgleda ,voli.Mamin sin :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja svojoj deci nisam ni nudila cucle. Smatram da je to stvaranje lose navike koje ce detetu kasnije biti jako tesko da se resi. Roditelje koji decu hrane na flasicu, jos i mogu da razumem kad daju bebi cuclu, jer joj ne mogu davati flasicu svaki put kad bi nesto da glocka i kad kmekne. Ali bebe koje su dojene i opet im guraju cucle, e to stvarno ne mogu da razumem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je sa prvo troje dečice duda-cucla spasila....svo troje su je koristili samo da bi se uspavali...kada bi se budili noću i isto tako sa nepunih godinu dana bi je 'bacali',sasvim spontano...e Anđa nikada ništa nije htela 'veštačko' u ustima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je drago sto Jovan hoce lazu jer na taj nacin, kad ga stavim u kolica i pocne da divlja ili u krevetcu, dosta mi pomaze. Ali ima i mana, jedna od njih je sto, ako ne zaspi cvrstim snom, a ispadne mu laza, nema teorije u narednih pola sata da zaspi, osim ako mu ne vratim odmah lazu u usta. I tako, kao ludak, sedim pored njega dok ne utvrdi san. A odvikavanje kasnije... Ne smem ni da pomislim.

Ono sto nikako ne podnosim kad je u pitanju laza, to su deca od godinu dana ili vise sa cucom u ustima... Mislim, ako mozes da ga naucis da hoda, da prica, da ide na nosu, zar nemozes da ga odviknes od cuce? Takva mi deca deluju kao razmazena derista, bez obrzira sto su roditelji krivi za to, ne ono.

u pravu si! dete mojih kumova sad ce 3 godine i uspavljuju ga sa cuclom u ustima! wow!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Nikola nece cuclu ni da vidi. Cuclo je samo jedan jedini put sat vremena i pljunuo. Kad sam malo razmislila, odlucila sam da ga ne teram na dudu, posle cu ga jedva s nje otkaciti. On vise voli svoj prstic. A i to po nekad.

post-57362-1329561898_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Nikola nece cuclu ni da vidi. Cuclo je samo jedan jedini put sat vremena i pljunuo. Kad sam malo razmislila, odlucila sam da ga ne teram na dudu, posle cu ga jedva s nje otkaciti. On vise voli svoj prstic. A i to po nekad.

Dusa :) Ako nece -nece, pusti ga, meni je sad drago sto Elena nije htela cuclu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Nikola nece cuclu ni da vidi. Cuclo je samo jedan jedini put sat vremena i pljunuo. Kad sam malo razmislila, odlucila sam da ga ne teram na dudu, posle cu ga jedva s nje otkaciti. On vise voli svoj prstic. A i to po nekad.

Eto... Ja kreten! Lepo dete nece cuclu a ja ga teram i on me gleda i povrati. Nece dete cuclu i stvarno vise necu da ga teram. Vazno je da on pije mleko i vodicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Marina u pocetku nije htela cuclu i nisam je terala ali sad stalno gura prste u usta i sisa tako da sam joj juce dala cuclu i umiri se dosta uz nju (ako place pomogne nam da se smiri).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.