Nošenje pojasa u trudnoći

odgovora

Objavljeno

beba mi lezi relativno nisko i mislim da bi mi bilo lakse da imam nesto kao podrska stomaku, ja sam trenutno u 4-tom mesecu trudnoce! Da li je neka od vas nosila pojas? Zeli li neka da ga proda ili pozajmi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

idi na limundo sajt ja sam tamo kupila moj ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

beba mi lezi relativno nisko i mislim da bi mi bilo lakse da imam nesto kao podrska stomaku, ja sam trenutno u 4-tom mesecu trudnoce! Da li je neka od vas nosila pojas? Zeli li neka da ga proda ili pozajmi?

Pre nego sto pocnes da nosis pojas, posavetuj se sa svojim lekarom.

Meni je moj preporucio da nosim, i jesam ali vrlo kratko jer je poceo da mi smeta. Mislim da sam pogresila, ali probacu ponovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

posto sam sitna i anosim blizancce planiram da i ja nosim pojas, ali mi se cini da je jos rano da krenem. Tek sam u 15. nedelji i on jos nije toliko veliki da bi bio opterecenje.

Videla sam da se prodaja u apotekama po gradu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala mame!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pojas je odlicna stvar, stomacni misici su manje optereceni,a i posle se moze koristiti kao steznik. Ja sam svoj platila 1300 din, u apoteci Biljana&Luka u Novom Sadu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neka od vas nosi, ili je nosila pojas za trudnice?

Meni je doktorica rekla da moram da ga nosim jer je beba jako nisko, posteljica takodje nije na svom mjestu ... i jos 1000 razloga

Medjutim taj pojas je toliko sirok preko ledja da ja imam osjecaj kao da u sred ljeta moram da nosim pojas za grijanje bubrega :( , to mi jako smeta, znojim se previse i imam osjecaj da cu da padnem u nesvjest od vrucine. Takodje kada ga stavim, "beba se buni", osjecam da se u narednih 5-10 minuta JAAAAKO PUNO mrda i tek onda se smiri (valjda gospodinu ne odgovara sto mora da malo digne guzu :) ). Kada ga navece skinem osjecam bolove i grceve u stomaku koji uz prekide traju uglavnom do jutra

Ima li neko iskustva sa ovim pojasevim i da li zaista pomazu ili je u sustini "prodavanje magle"?

Postoje li neke marke tih pojaseva koje su tanjeu predjelu bubrega ili da se mozda kace preko ramena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Licno ga nisam nosili jer nisam imala potrebu, znam par cura u Sr da jeste na preporuku lekara...

Ima puno razloga za njihovo nosenje a isto toliko i protiv. Posto nemam licnog iskustva mogu samo reci ono sto iz druge ruke znam: da se ti pojasevi ne nose 24h, skidaju se nocu obavezno, a danju u svaka 3h sa skidaju 30min. Takodje se stavljaju u lezecem polozaju, nikako u stajacem. Od 36-e nedelje nose se SAMO kada se hoda, vezba ili rade kucni poslovi. Za ostale aktivnosti ne.

nani nadam se da ce ti pomoci ako ga budes nosila. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pojas sam nosila u prvoj trudnoci jer sam imala osecaj da cu se prevrnuti napred od tezine stomaka :).....mladost ludost ;) U drugoj trudnoci sam nosila jer je beba bila nisko.

A sad je ponovo velika beba i opet mi je tezak stomak u nekako se bolje osecam dok ga nosim kao da sam "kompaktnija", zvuci sasavo ali deluje :D

Ja imam neki pojas tacnije kao mider gace koje imaju gumu siroku 4-5cm. ona ide ispod stomaka pa de spaja na ledjima i jako lepo prijanja i nemam nikakve probleme dok ga nosim a da je vruce vruce je jer su to gace viska. A i sto se mora nije tesko to je samo par meseci i cilj je tu ;)

Mislim da je mama dona ili nesto slicno marka tog pojasa. Pogledaj link

veliki pozz

http://www.chicco.hr/ProductDetails/430/pg...trudnice.wshtml

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovaj pojas je totalno drugaciji od onog sto ja imam!. Ja imam citavu "skalameriju" koju namjestam bar 5 minua ...

hvala puno :) pusssa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mnogo dobra stvar u poodmakloj trudnoci.

Dobro i za stomak i za ledja, manje te bole.

Imas ih u svim apotekama, samo cena zavisi od proizvodjaca. Neka srednja cena je oko 1300 dinara. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nosim pojas, ali ne one mikrofiber duboke gace sa ojacanjem za ledja, nego bas pojas i prezadovoljna sam. Imam i ovaj prvi sto sam opisala, ali mi on i ne donosi neko olaksanje.

Iskreno, kad se potpašem :) bebe pocnu da se migolje jer ih pojasom malo podignem, ali mi pojas produzi vreme koje mogu bez bolova da provedem na nogama a da stomak ne pocne da boli nisko, kao pred mecu.

Naravno, ne nosim ga stalno, više po potrebi. Kad osetim da mi smeta, ja ga skinem da se opustimo malo bebe i ja...

Pitala sam lekara i njegov stav je pozitivan.

Samo treba voditi racuna da se pojasom ne steze stomak, nego se on stavlja ispod stomaka, da ga "pridržava". Mnogo vredi i za kičmu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvoj trudnoći sam nosila pojas po preporuci lekara jer je beba bila nisko a ja imala bolove. Sa njim sam se osećala sigurnije, čvršće i bolovi nisu bili tako jaki. Nosila sam ga kad sam išla negde, u šetnje i dok sam radila nešto, inače ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nosim pojas na preporuku lekara i mnogo mi pomaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam ovaj pojas - gace sta vec http://www.chicco.hr/ProductDetails/430/pg...trudnice.wshtml

probala sam u par navrata da ga nosim, posto mi je bas nisko beba ali nema teorije, 10-15 min i beba me tako izlupa i osetim da joj ne prija tako da ni ne pokusavam vise. Kaze dr ok neko moze neko ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bas nisko nosila bebu i doktor mi je rekao strogo mirovanje od 7. meseca i da mogu da nosim pojas. Uzela sam Carrivel-valjda se tako zove, bez gacica i bas mi je pomogao. Nekako sam se sigurnije osecala kad sam ga nosila. Jeste bilo leto i pakao, ali.. Preporucila bih ga!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je bebica dosta nisko i doktorka mi je je rekla da nosim pojas.

Pojas je spas!!!! Moj pojas izgleda tako da na stomaku ima kao neki jastucic koji prati oblik stomaka, a pozadi se sa dve trake kaci na cicak. Zivot mi je mnogo lepsi od kada sam ga kupila :) Mogu mnogo duze da se setam a da ne osecam pritisak u donjem delu stomaka a i redje imam osecaj kako ce mi besika eksplodirati ako hitno ne odem do toaleta :) Nosim ga samo kada hodam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja razmisljam o tome da kupim pojas jer mi je beba jako nisko.Dr mi nije nista rekla za to sto je beba nisko ali cu je pitati da pocnem da nosim pojas.Meni je ostao dosta stomak od prve trudnoce i sad je veci nego sto je uglavnom u tom periodu,mislim da je istegljen i da ce mi pojas pomoci da ga malo pridrzi i podigne.S obzirom da je leto,vrucine,da li neko moze da mi preporuci neki koji nije tako debeo a da pomaze?Mislila sam da uzmem bas pojas a ne gacice,da ce mi manje smetati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja razmisljam o tome da kupim pojas jer mi je beba jako nisko.Dr mi nije nista rekla za to sto je beba nisko ali cu je pitati da pocnem da nosim pojas.Meni je ostao dosta stomak od prve trudnoce i sad je veci nego sto je uglavnom u tom periodu,mislim da je istegljen i da ce mi pojas pomoci da ga malo pridrzi i podigne.S obzirom da je leto,vrucine,da li neko moze da mi preporuci neki koji nije tako debeo a da pomaze?Mislila sam da uzmem bas pojas a ne gacice,da ce mi manje smetati.

Nemoj nositi pojas ako ti se cini da ti treba, a da ti dr nista nije rekla. Opustice ti se misici, a oni ce ti trebati za porodjaj, a i stomak ce ti izgledati bolje bez pojasa. Meni su obe trudnoce bile nisko, ali nisam nosila pojas i srecna sam sada zbog toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj nositi pojas ako ti se cini da ti treba, a da ti dr nista nije rekla. Opustice ti se misici, a oni ce ti trebati za porodjaj, a i stomak ce ti izgledati bolje bez pojasa. Meni su obe trudnoce bile nisko, ali nisam nosila pojas i srecna sam sada zbog toga.

Potpisujem!

Ja sam nosila, jer sam morala, a trudila sam se maksimalno da ga izbegavam i nosila sam ga samo kad sam isla negde na malo duze, jer sam imala bolove u stomaku celu trudnocu...

Savet je da ne nosis, ako stvarno ne moras...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto saveta od dve mame kojima se nije obesio stomak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala savet dr da nosim i nosila sam ga ali kad pesacim,po kuci ne.U tim trenucima kada je beba bila nisko,kada sam imala kontrakcije,bolove cinio me je da se osecam sigurnijom i cvrscom.E sada meni visi stomacic :rolleyes: preko trostrukog reza,ali sigurno ne od pojasa nije to bilo nosenje koje bi se merilo u mesecima,vec ja i kao devojka nisam imala zategnut stomak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nosim pojas "Farlin" i to bih ti preporucila. Kada sam ga kupovala delovao mi je bolje od onih kompletnih gacica, i zbog vrucine i zbog cvrstine. Nosim ga kada idem negde, a ponekada i kuci kada sam duze na nogama. Mislim da upravo ne isteze misice stomaka, jer se oni slabe drzeci stomak bez potpore. Takodje, manje se opterecuje kicma. Ja ga nosim da smanjim pritisak na matericu, odnosno grlic, a stomak mi nije nisko. No, obavezno se posavetuj sa doktorom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nosila pojas od 18 nedelje jer je dr na ultrazvuku videla bebu skroz nisko ustvari bio je toliko nisko da nije mogla da izmeri precnik glave i naredila mi strogo mirovanje bez stajanja i sedenja. Pojas sam odmah kupila u apoteci kostao je 1450 dinara . Na moju zalost nije mi bas mnogo pomogao a i dr je trebala da me ginekoloski pregleda i posalje na serklaz to su mi rekli u bolnici . Ipak sve se dobro zavrsilo moj decko je juce napunio 3 meseca ljubi ga majka. Moj savet svim trudnicama pojas samo ako dr kaze drugacije NE tako su mi rekli u bolnici . I jos nesto ako nosite bebu bas bas jako nisko trazite da vas pregledaju ginekoloski spasicete se opasnih muka i mnogo problema i suza kazem vam zbog mog iskustva. Svima vam zelim puno srece i zdravih beba. :rolleyes:

Jacika :) i Jekalina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.