Pregledi u Novom Sadu

odgovora

Objavljeno

Ja opet imam mozda glupo pitanje ali mi nista nije jasno...Od proslog meseca sam napravila zdravstvenu knjizicu,i nemam pojma kako funkcionise procedura pregleda o DZ,da li trudnice uopste moraju da zakazu pregled ili mogu da dodju kad hoce u dz?Ja sam na salteru u JJZ pitala da zakazem kod dr.a ona mi je rekla da samo dodjem...a ne razumem kako onda da mi ime prodje kroz sistem evidencije :blink:

:wub:

Ja zakazujem preglede, sa sestrom od dr se dogovoriš kad ima slobodan termin... i kažeš da nemaš ugovor sa lekarom i da hoćeš da potpišeš. Ne znam kod kog lekara ideš, ja sam kod Markoske u ZOV...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja zakazujem preglede, sa sestrom od dr se dogovoriš kad ima slobodan termin... i kažeš da nemaš ugovor sa lekarom i da hoćeš da potpišeš. Ne znam kod kog lekara ideš, ja sam kod Markoske u ZOV...

Hvala ti,nego nikakav ja ugovor nisam potpisala ni nista...nego mi je samo dr.Ugarovic otvorio bolovanje i o je sve...juce odem da mi da uput za komisiju a on mi kaze da me nema u kompijuteru a sesta rekla mm da se javim tad kad mu je daval doynake.Ni to mi nije jasno,otvorim bolovanje 18.08. pa dobijem doznake,knjigovodja mi kaze da treba opet da uzmem doznake od 1.09.-18.09. jel ja to opet da trazim od sestre na salteru.Zadnji put sam bila na pregledu privatno pre mesec dana,i sad vise nisam u mogucnosti da placam pa sam kao izgubljena.Nemam pojma ni sta ni kako :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti,nego nikakav ja ugovor nisam potpisala ni nista...nego mi je samo dr.Ugarovic otvorio bolovanje i o je sve...juce odem da mi da uput za komisiju a on mi kaze da me nema u kompijuteru a sesta rekla mm da se javim tad kad mu je daval doynake.Ni to mi nije jasno,otvorim bolovanje 18.08. pa dobijem doznake,knjigovodja mi kaze da treba opet da uzmem doznake od 1.09.-18.09. jel ja to opet da trazim od sestre na salteru.Zadnji put sam bila na pregledu privatno pre mesec dana,i sad vise nisam u mogucnosti da placam pa sam kao izgubljena.Nemam pojma ni sta ni kako :blink:

trebas da potpises ugovor sa nekim dr i onda dalje sve dogovaras sa dr i zakazujes naredne preglede..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

trebas da potpises ugovor sa nekim dr i onda dalje sve dogovaras sa dr i zakazujes naredne preglede..

A gde se potpisuje ugovor, u Dz JJZ na primer ako tamo izaberem lekara?Jel mi taj ugovor da sestra?

Ja kao pala sa marsa :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da odes u DZ sestra ti da papir ti kaze kog doktora i potpises i od tad si samo njen pacijent ....

s tim da ti papir daje sestra ali kod dr se potpise.. ma, to je ne bitno , neka sestra ce ti na salteru popuniti, neka kod dr-da se ne zbunjujes.

samo na salteru kazes hocu da potpisem ugovor sa tim i tim dr i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da cu ovde sigurno dobiti odgovor na pitanje :lol:

Jel moram i Uz da zakazem ako hocu u DZ? U ponedeljak idem na komisiju za produzetak bolovanja pa me zanima gde se nalazi ta komisija?Jel postavljaju neka pitanja?Joj sto mene zo sve smara... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da cu ovde sigurno dobiti odgovor na pitanje :lol:

Jel moram i Uz da zakazem ako hocu u DZ? U ponedeljak idem na komisiju za produzetak bolovanja pa me zanima gde se nalazi ta komisija?Jel postavljaju neka pitanja?Joj sto mene zo sve smara... :(

UZ ako je obicni dr ce ti reci kad radi i kad da dodjes a za komisiju ne znam jer sam nezaposlena..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da cu ovde sigurno dobiti odgovor na pitanje :lol:

Jel moram i Uz da zakazem ako hocu u DZ? U ponedeljak idem na komisiju za produzetak bolovanja pa me zanima gde se nalazi ta komisija?Jel postavljaju neka pitanja?Joj sto mene zo sve smara... :(

Uz zakazuje lekar po potrebi, po novom ima samo 3 ili 4 uz koja su obavezna, tako da ne planiraj svaki put uz na pregledu.... ja sam u dz radila uz u 7 nedelji i više nisam, radila sam jedan EUZ privatno i sad treba da zakažem drugi EUZ za mesec dana...

Što se tiče komisija, ona se nalazi u zgradi Socijalnog, ali je ulaz sa strane, tj.iz ulice Hilandarska... ja sam dva puta išla, prvi put su me pitali koliko staža imam i koji mi je posao u firmi, a drugi put me samo dr pitala kako sam :) Eh kako sam ih nasmejala odgovorom... :) rekla sam joj da mi je muka :) čovek levo se nije okupao, a baba desno nije oprala zube.... :angry: :angry: :angry:

Moj savet ti je da odeš oko 7:15, na srednjem šalteru predaš uput i kažeš onoj šalteruši da si trudnica, i onda sačekaš da počne komisija sa radom, prozvaće te odmah među prvima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uz zakazuje lekar po potrebi, po novom ima samo 3 ili 4 uz koja su obavezna, tako da ne planiraj svaki put uz na pregledu.... ja sam u dz radila uz u 7 nedelji i više nisam, radila sam jedan EUZ privatno i sad treba da zakažem drugi EUZ za mesec dana...

Što se tiče komisija, ona se nalazi u zgradi Socijalnog, ali je ulaz sa strane, tj.iz ulice Hilandarska... ja sam dva puta išla, prvi put su me pitali koliko staža imam i koji mi je posao u firmi, a drugi put me samo dr pitala kako sam :) Eh kako sam ih nasmejala odgovorom... :) rekla sam joj da mi je muka :) čovek levo se nije okupao, a baba desno nije oprala zube.... :angry: :angry: :angry:

Moj savet ti je da odeš oko 7:15, na srednjem šalteru predaš uput i kažeš onoj šalteruši da si trudnica, i onda sačekaš da počne komisija sa radom, prozvaće te odmah među prvima :)

hehehehehhe :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam devojke,a ona salterusa mi rekla da idem na komisiju u dva sata.Sto u dva ja nemam pojam....Videcu sutra sta ce biti pa se javljam...Pozzz!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene opet....dosla sa pregleda i kaze sledece EUZ morate odraditi sami negde privatno ako hocete,a obican zakazuje...Ostalo su bili korektni,i na komisiji sam prosla odmah jer sam rekla da sam trudnica :lol:

sto se i vidi :lol: Samo mi nije jasno zasto je EUZ misaona imenica u nasim domovima zdravlja....Uglavnom hvala na savetima devojke,puno ste mi pomogle....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidi ovako Betanija neće da radi euz zdavim trudnicama a u domovima zdravlja su dobili svi naređenje da šalju privatno... to je tako, samo ne znam kako one žene koje nemaju pare odrade te preglede....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam pojma,ma ima gomilu nezaposlenih trudnica ili onih kojima svaki dinar znaci a oni tako...Malo mi je to zalosno,meni se zadnji put okrenula ordinacija kad su mi naplatili euz i plus pregled uz to...taman sam pomislila da covek ako nema dovoljno para ne sme biti ni trudan :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidi ovako Betanija neće da radi euz zdavim trudnicama a u domovima zdravlja su dobili svi naređenje da šalju privatno... to je tako, samo ne znam kako one žene koje nemaju pare odrade te preglede.... Ako hoćeš mogu ti dati telefon od najpovoljnije ordinacije u kojoj euz radi jedan od najvećih stručnjaka u NS-u :) i to što ti on kaže tako je, nema potrebe proveravati! U stvari on ništa i ne kaže :lol: prvi put kad gleda bebu mumla sebi u bradu, drugi put kad gleda diktira sestri podatke i na kraju kaže da je sve u redu :) a ako ga pitaš za pol ili nešto drugo ili te iskulira ili te izgrdi :) ehehe

verujem da mislis na Belopavlovica- stvarno jeste najbolji. radi u kosancic ivana u gog-u, komsije smo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam pojma,ma ima gomilu nezaposlenih trudnica ili onih kojima svaki dinar znaci a oni tako...Malo mi je to zalosno,meni se zadnji put okrenula ordinacija kad su mi naplatili euz i plus pregled uz to...taman sam pomislila da covek ako nema dovoljno para ne sme biti ni trudan :angry:

U ovoj ordinaciji je EUZ 3000 dinara, ja nisam našla da je igde povoljnije, a i cena im je još od 2008. godine jer sam i tada plaćala toliko za euz :) ako te zanima puštam ti na pp broj od ordinacije :)

verujem da mislis na Belopavlovica- stvarno jeste najbolji. radi u kosancic ivana u gog-u, komsije smo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U ovoj ordinaciji je EUZ 3000 dinara, ja nisam našla da je igde povoljnije, a i cena im je još od 2008. godine jer sam i tada plaćala toliko za euz :) ako te zanima puštam ti na pp broj od ordinacije :)

:) na njega mislim, al nije ta ordinacija u pitanju ali je blizu :) hehehe

gde jos radi ako je povoljnije nego u gog-u, da kazem drugarici uskoro bi trebala na euz..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Bjelajac" u Milana Toplice 1 :) odmah opred Kosančić Ivana :lol:

nisam znala da i tu radi belopavlovic- moja ulica!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nisam znala da i tu radi belopavlovic- moja ulica!

E onda ti dolazim na kafu kad završim sa pregledom :) tamo negde polovinom oktobra :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E onda ti dolazim na kafu kad završim sa pregledom :) tamo negde polovinom oktobra :lol: :lol:

ajde, drzim te za rec! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U ovoj ordinaciji je EUZ 3000 dinara, ja nisam našla da je igde povoljnije, a i cena im je još od 2008. godine jer sam i tada plaćala toliko za euz :) ako te zanima puštam ti na pp broj od ordinacije :)

:) na njega mislim, al nije ta ordinacija u pitanju ali je blizu :) hehehe

Sad sam videla da si napisala koja je ordinacija...ok.JOJ JA SAM DUPLO PLATILA euz ali sad sje tu je....ubuduce da znam.I jos jedno pitanje koja ti je ta laboratorija sto cetvrtkom ne naplacuje :lol:?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam videla da si napisala koja je ordinacija...ok.JOJ JA SAM DUPLO PLATILA euz ali sad sje tu je....ubuduce da znam.I jos jedno pitanje koja ti je ta laboratorija sto cetvrtkom ne naplacuje :lol:?

Eurolab, u Cara Dušana :) svakog četvrtka od 7-9h su analize kks i šuk besplatne, urin se plaća 190 din, kao trudnica ideš direktno na šalter, ne čekaš red, nalazi budu isti dan do 17h i što je meni najbitnije sve razumem jer lepo piše šta i kako... a kad sam radila u dz nalazi su mi bili "špansko selo". Pri tom su momci što vade krv veoma ljubazni, nasmejani i prijatni.... ma samo reči hvale imam za Eurolab :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je moja doktorka na limanu zakazala euz kod nje...i prijateljica koja ide u ambulantu kod dunavskog parka kaze da nju njena isto salje na expertni na liman...a nisam ni znala da nerade euz u betanijji ma bas su bezobrazni a oni su mi kao puni posla....ja sam pre dve godine u 8mesecu izgubila bebu i odem u subotu u betaniju i nisu mogli odma da me porode posto je vikend!!!!i tako sam ja cekala da vikend prodje i sa patologije me zenica posalje rano ujutru da me porode i ja ko uz ocin dodjem na smenu pa sam i to morala da cekam da se odradi jos me i nagrdili..i sad sam hvala Bogu opet trudna..al se sve bojim ici kod njih :D

Draga Dunjasuki, tek sad sam pročitala tvoju situaciju. Šta ti se desilo kad si u 8 mes. izgubila bebu? Nadam se da me ne shvatas pogrešno, jer sam i ja pre tačno mesec dana izgubila bebu u 36 nedelji. Još uvek sam sva zbunjena i u neverici pa mi jako znači bilo kakva informacija u vezi toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki da li si u Betaniji uspela da dobijes potvrdu da nisu u mogucnosti da obave potrebne analize i ako jesi gde se ta potvrda dobija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sama sebi odgovaram na pitanje nakon licnog iskustva:

E ovako, na licnom primeru tvrdim da ukoliko ustanova u koju ste upucene ne moze da obavi trazeni pregled, a ako je taj pregled pri tom striktno vezan za odredjeni period gestacijeske starosti-poput EUZ, double, triple testa itd, vi lepo uradite to privatno i predate RZZO na refundaciju. Dobra vest je da vam za ovaj poduhvat ne treba cak ni potvrda nadlezne ustanove da nije u mogucnosti da vam pruzi trazenu uslugu jer je za trudnice procedura malo pojednostavljena, hvala Bogu.

Konkreno, meni su u Betaniji pristali da urade EUZ ali double test NE jer navodno nemaju reagense a potvrdu ne izdaju jer jelte oni nisu u obavezni da obavljaju uslugu double testa!? Strasno! Pitam se samo ko je nadlezan ako oni nisu posto su jedina ustanova tog tipa u NS.

Tako sam ja lepo uz gotovinski racun prilozila sve svoje nalaze, kopiju LK i knjizice, popunila zahtev i predala na refundaciju. Upozorili su me da cu na resenje cekati 2 meseca a na novac 3 ali Boze moj, neka legne bilo kada, nista necu da poklanjam ovoj lopovskoj drzavi !!!

doroteja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.