Pregledi u Novom Sadu

odgovora

Objavljeno

To je uvedeno zato da bi i ovi u DZ nesto radili, a ne da se u Bolnici pravi guzva od zdravih zena, pa ove bolesne cekaju.

Svaki ginekolog, ako hoce, moze da odradi taj UZ, pitanje je samo koliko brzo, ali je rezultat isti. Zato ce tesko i da daju potvrdu da ne moze UZ u bolnici, jer svako ima svog lekara u DZ, pa neka bira na osnovu toga koliko zna, a ne na osnovu toga koliko je simpatican, kako se cesto radi.

A sto su nas onda slali u betaniju ako svaki lekar u DZ moze da uradi taj UZ?

Ja mislim da je ovo sad uvedeno da bi se vise islo privatno, jer tu se uzimaju dobre pare :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel to znači da dr može i sa običnim UZ da odradi sve što se radi na EUZ??? Jer dr mi je rekla da oni nemaju odgovarajući aparat u ZOV da rade EUZ.

Da, na svakom novijem moze da se odradi. Ne mora mama da vidi 4d bebu da bi znala da je beba zdrava, a lekar pogotovo ne.

Lekar u DZ bi morao da se podseti kako i sta treba da oznaci da je uradjeno i sl., a mrzi ih, pa salju dalje da se ne gnjave s tim.

To spada u normalno vodjenje trudnoce, UZ, analize krvi i sl. Sta ce vam lekar u DZ ako ne zna da vodi trudnocu, vec vas za sve salje kod kolege?

Drzava nece da placa lekara koji je magistar, doktor nauka ili subspecijalista za svaku glupost. Za to postoje specijalisti, koji su ipak jeftiniji za fond, a mogu da odrade sve.

Mnogi od njih privatno sve rade, a na poslu nece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, na svakom novijem moze da se odradi. Ne mora mama da vidi 4d bebu da bi znala da je beba zdrava, a lekar pogotovo ne.

Lekar u DZ bi morao da se podseti kako i sta treba da oznaci da je uradjeno i sl., a mrzi ih, pa salju dalje da se ne gnjave s tim.

To spada u normalno vodjenje trudnoce, UZ, analize krvi i sl. Sta ce vam lekar u DZ ako ne zna da vodi trudnocu, vec vas za sve salje kod kolege?

Drzava nece da placa lekara koji je magistar, doktor nauka ili subspecijalista za svaku glupost. Za to postoje specijalisti, koji su ipak jeftiniji za fond, a mogu da odrade sve.

Mnogi od njih privatno sve rade, a na poslu nece.

Nazalost tako je :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nazalost tako je :( :(

Naravno, i sad ce da rade. Ili ce da izgube pacijente.

A ko valja, radice i privatno i ovako, ako hoce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odem ja juče na pregled, uredno zakazan za 15h, kad ono međutim..."Pa gospođo, dr je radila pre podne, dođite u ponedeljak, ja ne mogu da vam pomognem". Sad, znam ja da oni mogu da promene smenu zbog nečega i to je sve normalno i u redu, ali nije mi jasno zašto sam im onda ostavljala broj telefona ako je tako teško okrenuti ga i pacijentu dati informaciju da je došlo do promene?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najnovije informacije: EUZ se više ne može raditi u Betaniji, jedino ako je trudnoća ekstremno rizična, tako da se EUZ rade samo privatno!!! Naravno i dabl test ide privatno!

Postoji mogućnost povrata novca ali moraju u Betaniji da vam napismeno daju da oni neće da vam urade EUZ..... za sve ćete biti obaveštene, jer ja od ponedeljka idem da smaram doktore i sestre da mi daju tu potvrdu!!!! :lol: :lol: :lol:

Ako nađem neku vezu onda možda uradim i euz u Betaniji :lol: :lol: :lol:

Jel to znači da dr može i sa običnim UZ da odradi sve što se radi na EUZ??? Jer dr mi je rekla da oni nemaju odgovarajući aparat u ZOV da rade EUZ.

:o:o :o

meni je Maja radila u DZ EUZ, jedino sam na ehokardiografiju isla kod Belopavlovica u Betaniju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:o:o :o

meni je Maja radila u DZ EUZ, jedino sam na ehokardiografiju isla kod Belopavlovica u Betaniju..

E pa meni je Maja u petak rekla da ne može da uradi expertni u DZ već da idem privatno jer ne može ni u Betaniji da se radi.... ko sad koga ovde adekvatna reč u zdrav mozak????? :angry: :angry: :angry::blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:angry: :angry: Ma nisu normalni lakse im da uzmu pare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa meni je Maja u petak rekla da ne može da uradi expertni u DZ već da idem privatno jer ne može ni u Betaniji da se radi.... ko sad koga ovde adekvatna reč u zdrav mozak????? :angry: :angry: :angry::blink: :blink: :blink:

:unsure: :unsure: :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:unsure: :unsure: :unsure:

Pošto ti danas ideš kod dr pitaj je onako usput zašto ne radi EUZ u DZ nego šalje pacijente privatno??? Naravno ne spominji mene B)

baš me zanima šta će ti reći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam koliko su sad EUZ privatno, al znam da bez 6-7 hiljada ne može proći <_< <_< <_<

Nije bas svuda tako, tamo gde mm radi privatno je ekspertni 5000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije bas svuda tako, tamo gde mm radi privatno je ekspertni 5000.

Nije ni to malo, a sto bi neko dao ako ne mora ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije ni to malo, a sto bi neko dao ako ne mora ;)

Ako ne mora, ali mora... Sem ako je bas veza... Mm kaze da ne daju izvestaj, moze u Betaniji na dezurstvu da ti kaze da je beba ok, ali izvestaj ne dobijes za ekspertni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošto ti danas ideš kod dr pitaj je onako usput zašto ne radi EUZ u DZ nego šalje pacijente privatno??? Naravno ne spominji mene B)

baš me zanima šta će ti reći.

danas treba da idem pa cu je pitati. to je verovatno doneta takva odluka i oni ne smeju na svoju ruku da rade. isto kao sto i za lekove po trudnici ima pravo mesecno na nekih 700din da da recepte, sto znaci ako trudnica mora da ima neku stalnu terapiju mora sve da kupuje iako lekovi mogu na recept..

isto je i sa ovim analizama za maticne celije, rade se u higijenskom i mogu na uput-to kazem jer znam zenu koja je sa uputom sve za dz uradila, ali oni u dz ne smeju da daju upute za to, to nije obavezna kontrola vec na zahtev trudnice.

ne branim nikoga, Maja posebno nema nikakav interes, niti radi privatno niti je sa nekim ko radi ali je i relativno nova a znamo kako sve funkcionise ovde i ona ne moze nista drugo sem da postuje pravila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kaze ovako, tako su doneli odluku i sad se nacelnik bolnice kolje sa nacelnikom dz. bolnica je ponela sledeci stav mi smo tercijarna ustanova i ne mozemo da se bakcemo zdravim zenama a njima je receno da salju privatno. e sad, da li ce nekome ipak raditi euz u dz, to ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije bas svuda tako, tamo gde mm radi privatno je ekspertni 5000.

Ona cifra je bila sa dabl testom koji je 2600, a našla sam jednu ordinaciju koja naplaćuje 3000 dinara za EUZ....

kaze ovako, tako su doneli odluku i sad se nacelnik bolnice kolje sa nacelnikom dz. bolnica je ponela sledeci stav mi smo tercijarna ustanova i ne mozemo da se bakcemo zdravim zenama a njima je receno da salju privatno. e sad, da li ce nekome ipak raditi euz u dz, to ne znam.

To je i meni isto rekla. Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U JJZ mi je dodeljen dr Bjelajac. Ima li ko kakvog iskustva kod njega ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isti kao i svi drugi. Da li ce ti lezati njegov nacin ponasanja, ne mozes znati unapred...ali to kod vodjenja trudnoce i nije bitno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EUZ su radili u DZ na bulevaru Mihajla Pupina, bar je tako bilo prosle godine dok sam ja tamo vodila trudnocu, pa sad valjda taj uz nije dobio noge, mada, u zemlji Srbiji sve je moguce :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je moja doktorka na limanu zakazala euz kod nje...i prijateljica koja ide u ambulantu kod dunavskog parka kaze da nju njena isto salje na expertni na liman...a nisam ni znala da nerade euz u betanijji ma bas su bezobrazni a oni su mi kao puni posla....ja sam pre dve godine u 8mesecu izgubila bebu i odem u subotu u betaniju i nisu mogli odma da me porode posto je vikend!!!!i tako sam ja cekala da vikend prodje i sa patologije me zenica posalje rano ujutru da me porode i ja ko uz ocin dodjem na smenu pa sam i to morala da cekam da se odradi jos me i nagrdili..i sad sam hvala Bogu opet trudna..al se sve bojim ici kod njih :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je moja doktorka na limanu zakazala euz kod nje...i prijateljica koja ide u ambulantu kod dunavskog parka kaze da nju njena isto salje na expertni na liman...a nisam ni znala da nerade euz u betanijji ma bas su bezobrazni a oni su mi kao puni posla....ja sam pre dve godine u 8mesecu izgubila bebu i odem u subotu u betaniju i nisu mogli odma da me porode posto je vikend!!!!i tako sam ja cekala da vikend prodje i sa patologije me zenica posalje rano ujutru da me porode i ja ko uz ocin dodjem na smenu pa sam i to morala da cekam da se odradi jos me i nagrdili..i sad sam hvala Bogu opet trudna..al se sve bojim ici kod njih :D

uh.. cestitam ti na novoj trudnoci. najbolje da nam ne zatrebaju ni za sta ali, eto ipak nam trebaju. srecno i da izguras do kraja lepo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel neko ima iskustva kod dr.Tomislava Ugarovica koji radi u DZ JJZ?Jel on radi negde i privatno?

TjFjII8.jpgTjFjp2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel neko ima iskustva kod dr.Tomislava Ugarovica koji radi u DZ JJZ?Jel on radi negde i privatno?

TjFjII8.jpgTjFjp2.png

Ne znam da li radi negde privatno, al ja sam išla par puta kod njega dok je radio u DZ kod Duginog mosta, bio je vrlo grub i nije mi se dopao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

on je katastrofa moja drugarica otisla kod njega na pregled on se ispricao sa njom nit je pregledao nista i dao vizitku dodjite kod mene privatno ...

A meni hitno trebalo bolovanje pa sam bas na njega naletela.Jao ne znam sta cu....ovi privatnici me iscedise skroz :( Ä i meni je bio nesto cudan pitao me gde radimo mm i ja,i dao mi broj telefona...valjda nije imao vizitku sve podelio :D

Hvala vam devojke!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja opet imam mozda glupo pitanje ali mi nista nije jasno...Od proslog meseca sam napravila zdravstvenu knjizicu,i nemam pojma kako funkcionise procedura pregleda o DZ,da li trudnice uopste moraju da zakazu pregled ili mogu da dodju kad hoce u dz?Ja sam na salteru u JJZ pitala da zakazem kod dr.a ona mi je rekla da samo dodjem...a ne razumem kako onda da mi ime prodje kroz sistem evidencije :blink:

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.