Pregledi u Novom Sadu

odgovora

Objavljeno

Nedavno sam iz Subotice preselila u Novi Sad a pre nedelju dana saznala da ćemo suprug i ja dobiti i bebu. Još uvek nisam prenela karton u neki od DZ u N.Sadu i sad sam u nedoumici gde to da uradim. Naj bliži mi je na Limanu 4 ali ne znam kakvi su ginekolozi pa molim sugradjanke da mi pomognu sa preporukama kako doma zdravlja tako i lekara koji bi mi vodio trudnoću. Hvala unapred :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nedavno sam iz Subotice preselila u Novi Sad a pre nedelju dana saznala da ćemo suprug i ja dobiti i bebu. Još uvek nisam prenela karton u neki od DZ u N.Sadu i sad sam u nedoumici gde to da uradim. Naj bliži mi je na Limanu 4 ali ne znam kakvi su ginekolozi pa molim sugradjanke da mi pomognu sa preporukama kako doma zdravlja tako i lekara koji bi mi vodio trudnoću. Hvala unapred :)

Ja mogu da ti preporucim gde da ne ides :) na Naselju nema toliko guzve,ali je samo jedna dr zaista dr, ostala trojica su katastrofa. Ona se zove Aleksandra Savin-Kostic i kod nje je bas guzva. Trudnice preglede zakazuju direktno u DZ, a ne preko call centra. Broj tel DZ na Naselju je 4879 266, javice se sestra kod koje mozes zakazati pregled,ali ceka se oko 2 nedelje kod drSavin, cini mi se. Pored toga, ona je na godisnjem do 16.avg, tako da imas vremena da istrazis i ostale :) Srecno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nedavno sam iz Subotice preselila u Novi Sad a pre nedelju dana saznala da ćemo suprug i ja dobiti i bebu. Još uvek nisam prenela karton u neki od DZ u N.Sadu i sad sam u nedoumici gde to da uradim. Naj bliži mi je na Limanu 4 ali ne znam kakvi su ginekolozi pa molim sugradjanke da mi pomognu sa preporukama kako doma zdravlja tako i lekara koji bi mi vodio trudnoću. Hvala unapred :)

za dz na limanu sam cula samo pozitivne komentare,ali ne poznajem lekare.

to sto se tice izbora doktora ,dosta je individualno,pogledaj na drugim temama pa ces da vidis da to sve zavisi od osobe do osobe.kod izvikanijih lekara je veca guzva pa se i teze dolazi na red.za dz ,,zmaj ognjena vuka`` mogu da ti po repoutaciji preporucim dr dobric i dr bjelajac,pocela je nedavno da radi i neka nova dr markovska,moju bivsu ti tamo ne bih preporucila!

marina ti je rekla IZ SVOG UGLA za dz na novom naselju,ja tamo idem kod dr milosevica i sasvim sa zadovoljna!znaci,opet,sve od osobe do osobe...

za ostale ne znam...probaj da se informises malo po gradu.u rumenackoj nemas ginekologa,ne zma koji ti jos dz ostaje.

sretno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes: ja sam od koleginice cula za dr Stojancic Bris koji je u DZ u Mihajla Pupina kod Dunavskog parka, mada imas DZ i u Zmaj Ognjena Vuka kod SUP-a, koliko sam cula da su ok i kao i moj doktor i u Zmaj Ognjena neki rade privatno...mozes jos da se raspitas i sama da odlucis ko da ti vodi trudnocu. Znam da je tesko nama u ovakvom stanju da odlucimo, ali to se na neki nacin oseti ko ce da ti bude doktor, a kod kooga vise ne bi nikada otisla. ;)

pa sa srecom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imas u temi Novi Sad u zenskim pricama razna iskustva pa pogledaj.

Ja sam isla na Novo Naselje kod Tapse i ok je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idem drzavno u Z.O.Vuka kod Maje Markoske a privatno kod Novakovke. Vazno mi je da te bitnije UZ expertne i ehokardiografiju odradim privatno jer je puno detaljnije nego kad idem u betaniju!

Ljubičica :) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idem drzavno u Z.O.Vuka kod Maje Markoske a privatno kod Novakovke. Vazno mi je da te bitnije UZ expertne i ehokardiografiju odradim privatno jer je puno detaljnije nego kad idem u betaniju!

I ja sam kod Maje i jako sam zadovoljna. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idem drzavno u Z.O.Vuka kod Maje Markoske a privatno kod Novakovke. Vazno mi je da te bitnije UZ expertne i ehokardiografiju odradim privatno jer je puno detaljnije nego kad idem u betaniju!

prvu trudnocu sam vodila vise privatno, tj sve ekspertne i ehokardiografiju mi je Belopavlovic radio u GOG-u, pa i obicne uz jer je moja dr uvek bila pretrpana..

sad ovu trudnnocu vodim kod Maje Markoske, sve mi ona radi i ekspertne samo sam na ehokardiografiju isla u Betaniju, opet kod Belopavlovica..

kad podvucem, razlika izmedju prve i druge trudnoce sto se tice detaljnih pregleda i ekspertnih i svega ostalog: NEMA JE !!!

jedino sam se tada nadavala gomile i gomile para !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajd ja da pitam :) kad se expertni uz radi u Betaniji, da li tamo vade krv za dabl test ili se ide u privatnu laboratoriju? I koliko se unapred zakazuje euz u betaniji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajd ja da pitam :) kad se expertni uz radi u Betaniji, da li tamo vade krv za dabl test ili se ide u privatnu laboratoriju? I koliko se unapred zakazuje euz u betaniji?

Kad sam ja isla meni je moja dr na limanu zakazala onaj prvi euz u 12 nedelji, a ja sam dabl radila privatno, a cula sam da se radi u betaniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajd ja da pitam :) kad se expertni uz radi u Betaniji, da li tamo vade krv za dabl test ili se ide u privatnu laboratoriju? I koliko se unapred zakazuje euz u betaniji?

Kad sam bila poslednji put na EUZ-u u Betaniji, vraćali su gomilu žena jer im na uputu nije pisalo konkretno zbog čega nije moguće uraditi UZ u domo zdravlja. Dakle, ako hoćeš u Betaniju, naglasi Maji da ti napiše neki dobar razlog što te šalje tamo. A zakazivala sam recimo tri-četiri nedelje unapred. Zakazivanje je črtvrtkom, možeš i preko telefona i lično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sam bila poslednji put na EUZ-u u Betaniji, vraćali su gomilu žena jer im na uputu nije pisalo konkretno zbog čega nije moguće uraditi UZ u domo zdravlja. Dakle, ako hoćeš u Betaniju, naglasi Maji da ti napiše neki dobar razlog što te šalje tamo. A zakazivala sam recimo tri-četiri nedelje unapred. Zakazivanje je črtvrtkom, možeš i preko telefona i lično.

A ako radim EUZ u ZOV-u gde onda radim dabl test???

Prvi put sam sve radila privatno, a sad neću, pa me zanima sve gde, šta i kako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ako radim EUZ u ZOV-u gde onda radim dabl test???

Gde god poželiš :rolleyes: Dakle, u nekoj privatnoj laboratoriji, ne rade ga u domu zdravlja <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ako radim EUZ u ZOV-u gde onda radim dabl test???

Prvi put sam sve radila privatno, a sad neću, pa me zanima sve gde, šta i kako :)

E onda ti ne mogu pomoći :rolleyes: Ja sam jedino dabl odradila privatno, sve ostalo radim u ZOV-u ili Betaniji, pa mi nije mnogo smetalo. Mada, da me sad pitaš, dabl bih preskočila i diretno na amnio :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E onda ti ne mogu pomoći :rolleyes: Ja sam jedino dabl odradila privatno, sve ostalo radim u ZOV-u ili Betaniji, pa mi nije mnogo smetalo. Mada, da me sad pitaš, dabl bih preskočila i diretno na amnio :rolleyes:

Ne bih radila amnio.. mislim da za tako nešto još nemam potrebe... al videću sa dr. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bih radila amnio.. mislim da za tako nešto još nemam potrebe... al videću sa dr. :)

To ti je najpametnije. Mada, mene je Maja poslala na amnio iako mi je jedan rizik bio mali, 1:1000, a ostali još manji 1:10 000 tako da nisam pametna. Nemam godina, nemam bolesti...nemam pojma što me slala, ali mi je taj zahvat ostao baš u finom sećanju, što zbog divnog lekara, što zbog sigurnih rezultata :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su prvi put slali kod genetičara, ali mi je ona rekla da nema potrebe za tim tako da nisam radila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomagajte, treba mi hitno odgovor na pitanje kod koga privatno voditi trudnocu u Novom Sadu, a da pritom radi i u Betaniji? Ima li forumasice sa takvim iskustvom a da je zadovoljna? Postacu tetka :P;):rolleyes::lol: :lol: ali ne znam koga snajki preporuciti, ja sam trudnoce vodila u DZ, ali ona nema zdravstveno osiguranje posto nije odavde, dok sve to ne sredi, potrajace, a mora svakako sve placati, a posto ima problema sa stitnom zlezdom, jako je bitno da vodi trudnocu na pravom mestu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U poliklinici Maric ima nekoliko lekara koji rade i u Betaniji. Izguglaj, naci ces ih, ne znam da li smem za zalepim njihov link ovde! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U poliklinici Maric ima nekoliko lekara koji rade i u Betaniji. Izguglaj, naci ces ih, ne znam da li smem za zalepim njihov link ovde! ;)

Hvala ti, da, ja sam cula za dr Novakov samo pohvale kada sam ja bila trudna preporucivali su mi je za ekspertni jer ga tada nije bilo u DZ a o onom u Betaniji mozes samo da sanjas, otprilike za prvi u dvanaestoj nedelji treba da zakazes pre trudnoce ne bi li dobila termin :angry: :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najnovije informacije: EUZ se više ne može raditi u Betaniji, jedino ako je trudnoća ekstremno rizična, tako da se EUZ rade samo privatno!!! Naravno i dabl test ide privatno!

Postoji mogućnost povrata novca ali moraju u Betaniji da vam napismeno daju da oni neće da vam urade EUZ..... za sve ćete biti obaveštene, jer ja od ponedeljka idem da smaram doktore i sestre da mi daju tu potvrdu!!!! :lol: :lol: :lol:

Ako nađem neku vezu onda možda uradim i euz u Betaniji :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najnovije informacije: EUZ se više ne može raditi u Betaniji, jedino ako je trudnoća ekstremno rizična, tako da se EUZ rade samo privatno!!! Naravno i dabl test ide privatno!

Postoji mogućnost povrata novca ali moraju u Betaniji da vam napismeno daju da oni neće da vam urade EUZ..... za sve ćete biti obaveštene, jer ja od ponedeljka idem da smaram doktore i sestre da mi daju tu potvrdu!!!! :lol: :lol: :lol:

Ako nađem neku vezu onda možda uradim i euz u Betaniji :lol: :lol: :lol:

Oni stvarno nisu normalni :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oni stvarno nisu normalni :angry:

Srećom pa sam od nedelje na godišnjem :) nisu ni svesni koliko ću da ih smaram dok ne dobijem potvrdu :) a i vijam neke veze pa ako prigusti da ih potegnem :)

Ne znam koliko su sad EUZ privatno, al znam da bez 6-7 hiljada ne može proći <_< <_< <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je uvedeno zato da bi i ovi u DZ nesto radili, a ne da se u Bolnici pravi guzva od zdravih zena, pa ove bolesne cekaju.

Svaki ginekolog, ako hoce, moze da odradi taj UZ, pitanje je samo koliko brzo, ali je rezultat isti. Zato ce tesko i da daju potvrdu da ne moze UZ u bolnici, jer svako ima svog lekara u DZ, pa neka bira na osnovu toga koliko zna, a ne na osnovu toga koliko je simpatican, kako se cesto radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je uvedeno zato da bi i ovi u DZ nesto radili, a ne da se u Bolnici pravi guzva od zdravih zena, pa ove bolesne cekaju.

Svaki ginekolog, ako hoce, moze da odradi taj UZ, pitanje je samo koliko brzo, ali je rezultat isti. Zato ce tesko i da daju potvrdu da ne moze UZ u bolnici, jer svako ima svog lekara u DZ, pa neka bira na osnovu toga koliko zna, a ne na osnovu toga koliko je simpatican, kako se cesto radi.

Jel to znači da dr može i sa običnim UZ da odradi sve što se radi na EUZ??? Jer dr mi je rekla da oni nemaju odgovarajući aparat u ZOV da rade EUZ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.