Trudničko bolovanje

odgovora

Objavljeno

Devojke, da neka zna koliko trenutno kasni trudnicko bolovanja, tj. koji mesec je poslednji isplacen?

Ja sam juce dobila za avgust.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pa super to znaci da je redovno jel? Jer idalje od 25-30 u mesecu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pa super to znaci da je redovno jel? Jer idalje od 25-30 u mesecu?

Ja sam naknade za trudnicko dobijala oko 10tog, a porodiljsko se sada dobija kad i plata (zajedno sa ostalim zaposlenima), a poslodavcu se refundira od 20-25tog u mesecu. Isplata je redovna, ne kasni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna broj telefona na koji se mogu informisati o tim isplatama? Do proslog meseca sam sve redovno dobijala, a onda je pocelo da kasni. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

1. Da

2. Pravo na bolovanje se ostvaruje skoro pa odmah po sklapanju ugovora o radu ali se postavlja pitanje kolika će ti biti visina nadoknada. Naime ako budeš radila od 1-3 meseca nadoknada će ti biti svega 30ak % od plate, ako budeš radila bar 3 meseci nadoknada bi ti bila 65%. Na žalost imala si prekid radnog odnosa a ovde je bitno da imaš u kontinuitetu npr 3 meseca.

3. u obračun se uzimaju tri zadnje plate tako da ako budeš radila bar 3 meseca i 1 dana bilo bi 26.000 a ako budeš radila manje od 3 meseca nadoknada bi ti bila mnooogooo manja jer bi se za mesece u kojima nisi bila u radnom odnosu uzimao republički prosek i na taj prosek 30%

Hvala puno na brzom odgovoru. Znaci ako sam dobro razumela, mene moze poslodavac da prijavi od npr 01.11. 2012, a ja da odem na trudnicko bolovanje od 02. 02.2013.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako sam 20. februara otvorila bolovanje, a juče dobila poslednju (martovsku) platu (65%) od poslodavca, kad mogu da očekujem prvu isplatu od socijalnog? Da li se i dalje čeka 3-4 meseca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako sam 20. februara otvorila bolovanje, a juče dobila poslednju (martovsku) platu (65%) od poslodavca, kad mogu da očekujem prvu isplatu od socijalnog? Da li se i dalje čeka 3-4 meseca?

cao, ja sam cekala tri meseca da socijalno pocne da mi isplacuje,a onih 35% sam pocela da dobijam posle cetri meseca, tako da naoruzaj se strpljenjem i da ces tri meseca biti bez dinara..:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo. U 7 nedelji trudnoce sam. Zaposlena sam kod poslodavca u Beogradu vise od 2 godine u stalnom radnom odnosu. Pre nedelju dana sam promenila mesto prebivalista iz Trstenika u Beograd. do sada je poslodavac placao doprinose uredno na Trstenik, a sada se sve prebacuje na BG. Interesuje me kada mogu otvoriti trudnicko kao i kolika ce mi naknada biti u trudnickom? Znam da poslodavac placa 65% a BG ostalih 35% ali sam u dilemi hoce li grad to placati obzirom na nedavnu promenu adrese?

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Plaćaće, ali ćeš se načekati. Ja sam prošle godine isto menjala prebivalište tako da je 100% tako kako ti kažem. 65% sam dobila posle 4 meseca, a 35% još 2 ili 3 meseca kasnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Au istraumirali ste me! Ja otvorila 18.-og bolovanje, a 17. Jula idem na komisiju. Izem ti drzavu, znaci pare cu da dobijem tamo oko porodjaja, a dok sam trudna ne treba ni da jedem,cccc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma doskora nije kasnilo toliko, nego su meni nešto bili zeznuli u firmi prošle godine. A ovog puta april još uvek čekam. Kažu da se obično u startu čeka oko 2 meseca.

maja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako su i meni rekli na poslu 2 meseca se ceka 65% a 35% 3-4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvih mesec dana koji idu na teret poslodavca se isplacuje odmah, tj. kad i ostali zaposleni primaju platu. Sve preko sto ide preko fonda, kasni u proseku oko 2 meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine,jesi dobila za april?Ja jos uvek cekam,od 18.marta mi ne isplacuje poslodavac i od tada nista...Nisam dobila ni taj deo marta :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako i ja isto, čak su i datumi isti. :angry: Ja sam zaključila bolovanje, tako da ću pre dobiti redovnu platu za jun (nekoliko dana) nego naknadu za bolovanje. Sanja je nešto pominjala da je potrošen novac iz budžeta tako da ćemo se načekati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majo, bila sam u firmi. Oni nisu još uradili moj obračun za april, zato nisam dobila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine,ja sam danas isla u Fond da pitam u cemu je problem.Receno mi je da se u maju nista nije isplacivalo,iz Nemanjine su im vracali sve zbog novog nacina obracuna.Meni je uredno predato za mart i april i oni su to odradili.Kaze da sad zavisi od Nemanjine kada ce da isplate...Verovatno kada bi tamo pitala oni bi rekli da je neko drugi odgovoran.

Samo prebacuju odgovornost jedni na druge,a mi ispastamo.Mislim da se samo trudnicama nista ne isplacuje ovako dugo.Valjda ne treba da jedemo dok smo na trudnickom,sta li...Sramota!!! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam morala da otvorim bolovanje u 5 mesecu i prvu isplatu sam dobila sledeceg meseca.A novac koji isplacuje Socijalno,tek kad mi se dete rodilo.Dakle,od novembra do marta-nista. Plus,nasa opstina placa samo 65% od plate.I sta da muz nije radio? A morala sam da odrzavam trudnocu,lekovi,vitamini,redovno na preglede,analize.

Naravno je da je sramota sta nasa drzava radi kako bi poboljsala natalitet.Trudnice-samohrane majke,sta one da rade? Ili mladi parovi sa kreditima za stan? Uzas!

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pridruzujem se....cekam isplatu za maj...april sam dobila od firme 65% i od tada nista...ovo je ludilo....nisam bas ocekivala da ce uplate ovoliko kasniti,a pri tom sam otvorila porodiljsko od 29.06...pa kada ce ono biti isplaceno kada nije isplaceno ni dva meseca trudnickog? Ccccccc...drzavo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja radim u obrazovanju i očajna sam skroz. Otvorila sam trudničko bolovanje 1.2.2013. i otada sam primila samo 65%, 29.5. 2013. i to ne znam da li je to za mart ili šta već. Ostalo (april, maj, jun) - ništa. O onih 35% od grada ni ne maštam. Stići će jednog dana koji ne znam kako ću da doživim. Doveli su me u takvu finansijsku katastrofu da sam požalila što sam uopšte ostala u drugom stanju.Ubili su mi svaku radost zbog predstojećeg divnog događaja. Prekosutra ulazim u 9. mesec trudnoće i zaista iskreno sumnjam da ću videti bilo kakve pare pre porođaja. Kako ću se uopšte pripremiti za porođaj, bebu i ostalo - nemam ideju.

Ako neko ima neku normalnu informaciju o ovom problemu, molim da se javi!

Snežana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

porodila sam se u aprilu ove godine a trudnicko mi nije isplaceno ni za februar ni za mart mesec,a radim u drzavnoj firmi,kada ih pitam nesto u vezi toga samo traze izgovore i pricaju lazi,a treba da pocnu porodiljsko da mi uplacuju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strašno, Jagodice.Tu nešto baš nije u redu. Jesi li se obratila Republičkom fondu za zdravstveno osiguranje? Obavezno to uradi, jer to baš nije normalno. Imaš njihov broj na internetu. Ja sam zvala zemunsku filijalu, jer njima pripadam. Tačno je da su me surovo otkačili,ali su mi dali objašnjenje za kašnjenje - kriv je Dinkić i rebalans budžeta. Nisam baš nasela na to, ali možda i tu ima nečega. Planiram ove nedelje da pozovem centralu u Nemanjinoj i da proverim da li je moj poslodavac predao sve potrebne papire i kad nameravaju da me obraduju.Inače, pisala sam gradonačelniku Đilasu 2 puta, zaštitniku građana, Republičkom PIO fondu... Svi mi šalju iste ili slične mejlove od kojih nema koristi. Mislim da ću na kraju morati da odem lično u Nemanjinu, mada mi to teško pada jer sam već u 9. mesecu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja drugarica je dobila prvu naknadu za trudničko tek posle porođaja, sa 6 meseci zakašnjenja. Kad se porodila, prva poruka koju je dobila na mobilni, bila je od banke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam reči. Nadam se da neću toliko čekati, jer ni ne mogu. Trebalo bi da se porodim do 13. 8. 2013. Otvorila sam bolovanje 1.2.2013. I otada sam dobila samo naknadu za mart i to krajem maja. April, maj i jun mi nisu isplatili, a evo već smo i u julu. Koliko vidim nema nade do kraja meseca, a šta će biti posle?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.