Trudničko bolovanje

odgovora

Objavljeno

Zdravo svima,

Nova sam na forumu, i imam jedno pitanje: da li neko zna da li datum zakazan za komisju za bolovanje moze da se pomeri, ili sta se desava ako se zakasni na komisiju? Trebalo bi da otputujem,pa da vidim da li je to izvodljivo, ili svakako moram da se vratim ranije.

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jednom zakasnila pošto sam bila na bolničkom lečenju i nije bio problem. Čak sam i po izlasku iz bolnice kasnila još par dana, tj. nisam se javila odmah, i niko me ništa nije pitao. Ali to je izuzetna situacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala mnogo, to zaista jeste opravdan razlog i posebna situacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jednom došla u petak umesto u ponedeljak, tj.3 dana ranije jer sam u ponedeljak imala amniocentezu, pa su me grdili i bili baš neljubazni. Mislim da je razlog tome bila nesnosna gužva, ali ne bi trebalo da bude problema ako kasnite malo iz opravdanih razloga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li neko kad bi trebalo da se isplacuje trudnicko? Koliko sam upucena do 20 og u mesecu isplata za prethodni mesec, jel da? Mislim mene bas nervira taj proces, jer ja bar jos nista nisam dobila za jun, a vi??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ha-ha-ha, ja jos cekam april. Kakav crni jun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su u firmi rekli da se sad isplacuje maj, kod nas kasni dva meseca onih 65%, a 35% kasni mnogo vise. Zaposlena sam u drzavnoj predskolskoj ustanovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inama, i ja sam u državnoj službi (škola). Aprilska uplata je bila pre nekoliko dana, ako su ti predali papire na vreme za trudničko, ako nisi dobila , onda nisu predali u Republički fond na vreme, pa ćeš dobiti verovatno sledećeg meseca. Moji nisu predali maj i jun i ja šizim jer sam na bolovnju od 1.2.2013, a tek sam primila mart i april, naravno samo po 65%. Onih 35% od grada nisam još videla, niti ćemo skoro, zvala sam i pitala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa šta onda ovi moji rade više? Tako su neodgovorni!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobila 65% za april i za maj. 35% nisam jos videla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobila sam domaci zadatak u firmi da predam za refundaciju za dve trudnice koje su od pocetka trudnoce na bolovanju, nikada do sada to nisam radila pa ako mi neko moze pomoci sta od dokumentacije prikupljam i gde predajem.

Hvaalllaaaa unapred :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko u zadnje vreme dobio tih 35% od Beograda, il nemaju pare za to pa je tih 35% samo na papiru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobila sam domaci zadatak u firmi da predam za refundaciju za dve trudnice koje su od pocetka trudnoce na bolovanju, nikada do sada to nisam radila pa ako mi neko moze pomoci sta od dokumentacije prikupljam i gde predajem.

Hvaalllaaaa unapred :)

Predaješ u socijalno a osim doznaka i odluke komisije pitaj njih u socijalnom šta im još treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel bio neko skoro na komisiji u NS? Kakva su iskustva? Da li se zakazuje ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put kada ides ne zakazujes, vec idi tog dana kada ti istice redovno otvoreno bolovanje. Kada sa njima zavrsis, oni odrede kog datuma opet treba da se javis

Ja sam bila ukupno 4 puta i sve je bilo ok. Pitaju te kakve tegobe imas, kakav posao obavljas i to je to. Ni jedna trudnica koja je bila tamo kada i ja nije vracena, tj svakoj su odobrili produzetaok bolovanja. Nema cekanja za tebe, samo se javi teti na salteru i ona odmah nosi tvoje papire u jednu od kancelarija. Srecno!

Jole1987 i *Sanja* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti :) Šta se nosi komisiji od papira? Kad onda opet treba ići u DZ? Izvini sad što pitam svašta, ali stvarno nisam upućena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko u zadnje vreme dobio tih 35% od Beograda, il nemaju pare za to pa je tih 35% samo na papiru?

Ja sam od polovine januara na bolovanju, prvo je bilo mesec dana od opste prakse. Prosli mesec sam dobila 35% za 2.polovinu marta ( za prvu i necu), tako da sam ovaj mesec ocekivala za april ali nista jos uvek. Moram pogledati u kristalnu kuglu ili soljicu kafe da vidim kad ce. :ph34r: Drugo resenje nemam.

Jel ima neko da je dobio za april???????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malagarava, ja sam otvorila bolovanje 1.2.2013. i nisam dobila ništa od grada (35%), tako da se smatraj srećnom što su ti isplatili makar za mart.Zvala sam pre nekoliko dana Upravu grada i rekli su mi da nemaju para i ne znaju kada će ih biti, pa sam prestala i da se nadam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja samo ti pitaj-znam da sam i ja tako bila sva neobaveštena, pa su mi članice foruma pomogle da se snađem :)

Uvek nosiš uput za komisiju od lekara iz dz, poslednji izveštaj sa pregleda u dz i knjižicu.

Kada sam dobijala uput i radila pregled, dr mi je odmah zakazivala sledeći pregled, neposredno pre narednog odlaska na komisiju. Sada prvi put to nećeš znati kada će biti tačno, ali se bolovanje produžava na 30 dana, pa možete ti i dr okvirno proceniti kada bi to bilo.

Nadam se da nisam sve ovo konfuzno napisala, pa ako ti nešto nije jasno, pitaj slobodno.

*Sanja* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me jedno posto sam nova na forumu a i nisam upucena toliko u taj sistem placanja trudnicama.Dali drzava uplacuje direktno na moj racun trudnicko bolovanje ili na firmin pa mi tek posle oni prebacuju na moj i koji je to datum obicno?

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me jedno posto sam nova na forumu a i nisam upucena toliko u taj sistem placanja trudnicama.Dali drzava uplacuje direktno na moj racun trudnicko bolovanje ili na firmin pa mi tek posle oni prebacuju na moj i koji je to datum obicno?

Hvala unapred

Uplaćuju firmi na račun koji oni treba nameski da otvore za bolovanje... i te pare ne mogu da koriste već samo tebi da proslede

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me jedno posto sam nova na forumu a i nisam upucena toliko u taj sistem placanja trudnicama.Dali drzava uplacuje direktno na moj racun trudnicko bolovanje ili na firmin pa mi tek posle oni prebacuju na moj i koji je to datum obicno?

Hvala unapred

Datum nema odredjen, al bitno je da firmino računovodstvo uredno i na vreme preda sve obračune, e posle toga ide refundacija firmi pa onda tebi na račun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OK hvala vam,al jos nesto me zanima proslog meseca tj 20 juna sam dobila to prvo bolovanje koje je bilo oko 4600din i iz firme su mi rekli da je to za tih prvih nekoliko dana bolovanja i da cu posle dobijati normalno ali od tada nisam dobila nista pa me zanima dali se oni sluze sa tim novcem ili drzava nije uplatila ili kakav vec problem moze biti.Izvinite sto davim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogu oni da se služe tvojim parama, medjutim ti možeš da tražiš izvod iz banke da vidiš kad je fond prebacio pare, naravno ako ti vlasnik preduzeća ili šef to dozvole. U principu niko od njih ne voli da im se viri u papire.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bilo kako bilo, Sanja, načekaćeš se kao i svi mi za novac, jer isplate kasne strašno. Nemoj da računaš na neki datum ili slično, koliko god da si ranije redovno dobijala platu.Ja sam otvorila porodiljsko, a još mi nisu isplatili 3 meseca trudničkog + od grada još nisam dobila ništa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.