Trudničko bolovanje

odgovora

Objavljeno

Pa vidiš, ja sam na kraju morala da se vratim na posao u 7. mesecu jer mi je i muž bio na bolovanju mesec i po dana i bili smo u žešćoj finansijskoj buli. Planiram neposredno pre porodiljskog da uzmem godišnji, to mi je najbezbolnije. Ali ženama koje nemaju taj luksuz ne preostaje ništa osim da čekaju da se država smiluje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj muž je razgovarao sa nekim likom iz Republičkog fonda i ovaj mu je rekao da isplate ne bi trebalo da kasne više od 4 meseca. Ako bi bilo tako, onda znači da postoji neki problem koji treba proveriti. On savetuje da proverim kod poslodavca ( a radim u školi) da li su predali sve potrebne papire. Moja računovođa kaže da je predala, ali mi je nešto konfuzno objašnjavala i da nisu hteli ranije da joj prime papire...Planiram da ove nedelje proverim još jednom kod nje, a ako mi ponovo bude dala tako neodređen odgovor, otići ću ili ću pozvati centralu Republičkog fonda u Nemanjinoj da vidim gde mogu da proverim šta je i kada predato od papira. Jako mi je važno da dobijem sav novac do kraja meseca da bih mogla da pokrijem dozvoljeni minus u banci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snežana, i kod mene je bukvalno isti slučaj, da nije minusa, nekako bismo se i skrpili, ali ovako... A što se tiče administracije u firmi, ništa mi ne pričaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moraću to da proverim, hitno!!!Neće oni mene zezati! Dosta mi je svega!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snezana,najbolje je da odes kod racunovodje jer postoji mogucnost da je ta osoba nesto zabrljala. Ja sam pisala o svom iskustvu,takodje radim u prosveti,prvu uplatu koju isplacuje Socijalno,dobila sam tek kad mi se rodilo dete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je moguće da ni u školama ne rade kako treba?!Pa zar je to tolika nauka?!Sutra moram u Front na CTG, ali ovi moji u školi će me uskoro čuti ako su nešto zabrljali i ja sada zbog toga grcam i nerviram se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je moguće da ni u školama ne rade kako treba?!Pa zar je to tolika nauka?!

Naravno da je moguće, meni je prošle godine pravnica zapržila čorbu iz puke lenjosti ili nesposobnosti (april i maj dobila u avgustu, nadoknadu od grada u oktobru) a sad obračunski radnik, a da li zbog nemara ili čega, ne znam... Ali šef računovodstva mi kaže da se generalno jako dugo čeka, a sad kruži i ta priča o Dinkiću, tako da Bog te pita zbog čega sve čekamo. Nego lepo uzmi i ti godišnji i mirna Bačka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam razmišljala o tome da uzmem godišnji jer bih onda morala da prekinem trudničko bolovanje, a porodiljsko mi počinje za 3 dana. Stvarno sada nemam alternativu i moram da čekam. Jedino mi preostaje da ispreslišavam računovodstvo i njihovu ažurnost,a ako su oni odradili svoje - idem u Nemanjinu, pa šta bude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Društvo, dobila sam informaciju da će sutra, prekosutra biti uplata za april (trudničko bolovanje), ali samo za april. Kažu mi na poslu da je bila samo ta jedna uplata od 65%.Kada će biti ostale, sam bog zna.Što se tiče grada, oni nisu isplatili još ni mart. Strašno!

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma samo nek legne sta legne, blokirace mi racun u banci i iskljuciti telefon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni će blokirati račun ako mi ne legnu sve tri uplate koje mi duguju, a što se računa tiče - tu sam na ivici, samo što nisu počeli da isključuju.

I šta sada savetuješ? Da idem u Nemanjinu ili da strpljivo čekam NEŠTO ili da se prepustim očaju - čemu sam najbliže. Danas su mi u računovodstvu rekli da je stigao samo april. Verovatno će sada isplaćivati jednu po jednu. Samo mi nije jasno šta će biti sa porodiljskim, s obzirom na to da prekosutra prelazim na taj nivo. Kažu mi u računovodstvu da je koleginica koja se porodila pre 7 dana i od juna je na porodiljskom, prežvrljana na spisku za pare u Socijalnom. Znači nema porodiljskog za nju, zasad. Trebalo bi da porodiljsko kasni jedan mesec, a onda se usklađuje sa ostalima u firmi, ali izgleda da više nema nikakvih pravila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A od kad to blokiraju račun u banci? :blink: :blink: Tj zašto? Ako pare ne ležu - prosto ti oni kače samo održavanje - kad legne uplata oni skinu koliko ukupno ima duga za održavanje i to je to. Al za račun ne cimaju uopšte.... Valjda... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma to je zbog dozvoljenog minusa, a ne održavanja računa. Moram da pokrijem minus do 1.8, a to se izgleda neće desiti ili bar ja ne znam kako jer para NEMA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma to je zbog dozvoljenog minusa, a ne održavanja računa. Moram da pokrijem minus do 1.8, a to se izgleda neće desiti ili bar ja ne znam kako jer para NEMA!

E jbšga :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snežana, ja sam prošle godine dobila i april i maj odjednom u avgustu, tj. istog dana, a u oktobru istog dana 2x35% za ta dva meseca. Možda i sad dobijemo na gomili.

Ako su tvoju koleginicu skinuli sa tog spiska a od juna je žena na bolovanju, je l' možemo mi da se nadamo da će bar biti isplata za mesece pre juna? Ajde baš pitaj ako budeš zvala Nemanjinu ili Zemun, ja sam isto u toj filijali.

Ivančice, blokada računa znači da ako do određenog roka ne izađeš iz nedozvoljenog minusa, ne možeš uopšte da dižeš novac dok ne izađeš skroz iz minusa (dozvoljenog). Moja banka dere za dozvoljeni minus, oko 5000 mesečno skidaju za tu kamatu ili kako već to zovu. Ajde ja radim honorarne poslove privatno, ali šta da radi onaj ko nema šta da radi privatno? Čim izađem iz minusa, ukidam dozvoljeni, đavo da ga nosi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodiljsko ne ide preko socijalnog... porodiljsko MORA da uplati prvo poslodavac pa onda da traži refundaciju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma i ja bih ga ukinula, ali ostaću bez dinara, a ni to mi sada ne treba. Jedino ću ovog puta tražiti manji iznos ( u visini jedne plate).

Što se tiče tih dupliranih uplata, više ne verujem u njih, toliko su me ovim kašnjenjem ubili u pojam, da više ne verujem ni u šta dok ne vidim svojim očima. Sve što je ikad bilo više ne važi. Sad važe nova pravila, a osnovno je da NEMA PRAVILA!!!Kako je to deprimirajuće! I posle neki imaju pretporođajnu depresiju...Nemam kad da mislim ni o sebi ni o bebi od kalkulacija o preživljavanju. Hvala ti što me tešiš, nije ni to beznačajno,ali ova država...toliko je sve nepredvidivo da...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šveco, što se tiče porodiljskog, čula sam za to da prvo mora da ti uplati poslodavac, pa se njemu posle refundira, ali sam čula i da poslodavac nema, pa ne uplaćuje na vreme...ili kasni iz drugih razloga. Meni sada nije jasno šta znači ono što mi je danas računovođa rekla za koleginicu koja se porodila pre 7 dana, a na porodiljskom je od juna. Navodno su je u Socijalnom prekrižili na spisku. Po nekoj logici, trebalo bi da joj je firma već uplatila za jun, a da je sad firma prežvrljana u Socijalnom i da mora da čeka refundaciju...Ništa ne razumem. Ko koga tu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U sredu idem na prvu komisiju za trudnicko bolovanje preko 30 dana. Intertesuje me sta traze od papira na komisiji sem uputa za komisiju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neki ultrazvučni nalaz i ako imaš recimo još nešto plus, na primer ja sam imala uput za amniocentezu pa sam im i to dala jer onda definitivno nema vraćanja, znaju da moraš da miruješ. A nije loše da poneseš sve što imaš ako budu tražili nešto dodatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U sredu idem na prvu komisiju za trudnicko bolovanje preko 30 dana. Intertesuje me sta traze od papira na komisiji sem uputa za komisiju?

Nosila sam uput i nalaz lekara, nikad mi nisu probleme pravili a od 11 nedelje sam isla na bolovanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima! Na bolovanju sam od marta i pocela sam da primam od socijalnog naknadu od 65% (vec su bile dve uplate) i za nedelju dana otvaram porodiljsko.

Pitanje: da li to sto uplacije socijalno (65%) se zove "trudnicko bolovanje" i uz njega mogu jednog dana ocekivati i onih 35% od grada?

Moja knjigovodja me ubedjuje kako sam ja do porodiljskog na "obicnom" bolovanju i da ne racunam na tih 35%, sve dok ne otvorim porodiljsko! Pitam se kada po njoj onda dodje trudnicko? Jel ja treba da odem negde da se prijavim za tih 35% ili to ide po nekom automatizmu?

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ide po automatizmu i ona nije upućena jer verovatno niko nije išao na održavanje trudnoće. Grad će njoj tj. firmi uplatiti tvojih 35% i ona će verovatno biti zbunjena šta je to, ali ako ih nazove da joj objasne, reći će joj oni. Tako je kod mene u firmi bilo sa koleginicom pa su posle znali za mene.

Tih 35% od tvog grada se dugo čeka. Recimo, ja sam prošle godine taj novac dobila, istini za volju, na gomili, ali tek u oktobru, znači, 6 meseci nakon bolovanja. Naoružaj se strpljenjem i objasni knjigovođi neke stvari.

Nena82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti Tangerine! Mislila sam ako ima nesto sto je do mene ili nje da treba da odradim, ali ako ide tako, super. Nisu neki veliki novci u pitanju, ali sto bih se odrekla neceg na sta imam pravo, a bebi uvek nesto treba :-)

Nas dve smo jedine zenske osobe u firmi i ona je do sada samo radila papire za zene nasih kolega koje su isle na poroiljsko (pre 3-4 god).

Divna si! Hvala jos jednom :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako ja mislim, tj. tako sam ja prošla. Mislim još i da je to, da tako kažem, namenski novac koji firma ne može da zloupotrebi nego samo da ti prosledi. Ne znam gde bi još mogla da pitaš za detalje, da li u socijalnom...

Nena82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.