Trudničko bolovanje

odgovora

Objavljeno

Znaci moze tako?Posto sam ja skontala iz svega sto procitah na netu da firma treba da isplati,pa da refundira od socijalnog.Pa je li onda meni socijalno direktno na moj racun uplacuje,ne ide preko firme?A oni samo nose papire?Znaci tako mnogo kasni,je li moguce?!Inace,moj gazda meni ne uplacuje zato sto je baksuz,ni iz jednog drugog razloga! :angry:

Vidi ovako, trudničko bolovanje isključivo leže na namenski račun firme koji se otvori za tebe ( za trudničko i porodiljsko bolovanje), da bi se od socijalnog refundirali troškovi gazda mora da ti uplati doprinose i da odnese u socijalno, ima još jedna varijanta koja je malo teže izvodljiva a to je da gazda uplati doprinose za sve radnike osim tebe i da da izjavu u socijalnom da će u roku od 10 dana od refundacije on uplatiti doprinose za tebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidi ovako, trudničko bolovanje isključivo leže na namenski račun firme koji se otvori za tebe ( za trudničko i porodiljsko bolovanje), da bi se od socijalnog refundirali troškovi gazda mora da ti uplati doprinose i da odnese u socijalno, ima još jedna varijanta koja je malo teže izvodljiva a to je da gazda uplati doprinose za sve radnike osim tebe i da da izjavu u socijalnom da će u roku od 10 dana od refundacije on uplatiti doprinose za tebe...

Tako je u mom slucaju,gazda uplati za ostale radnike i oni meni onda uplate na namenski racun firme i gazda odmah prebaci pare na moj racun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaposlena sam na neodređeno vreme u državnoj ustanovi, nedavno sam se udala i planiramo bebu u bližoj budućnosti. Međutim, suprug i ja radimo u različitim gradovima i nijedno od nas ne može lako i brzo promeniti posao. Razmišljam o tome da zatrudnim i odmah od početka odem na trudničko bolovanje i da ga produžavam iz meseca u mesec do porođaja, a potom koristim porodiljsko odsustvo. Ne znam kakva je procedura, samo znam da prvog meseca uput daje ginekolog, a svakog sledećeg meseca lekarska komisija. Da li će komisija odobriti bolovanje isključivo ako je trudnoća rizična, ili se sama mogu izjasniti da želim da se čuvam i pazim da ne ugrozim razvoj bebe, da li bi mi to odobrili zbog niskog nataliteta u zemlji? Zanima me da li bih za jedno dete mogla postići odsustvo od godinu dana i devet meseci? Ako je to moguće, i ako odlučimo da imamo dvoje dece jedno za drugim i sve bude u redu, da li bih mogla nadovezati odsustva, ili bih morala izvestan period da radim, pa tek onda otići na trudničko bolovanje za drugo dete? Mladi smo i volimo se, želimo decu, ali je užasno teško pronaći novi posao, to bi moglo potrajati godinama a posle bismo možda bili stari za decu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice,

da li je neko primio platu da novembra??? i da li neko uopste ima informaciju kada ce biti, stvrano mnogo kasne sobzirnom da obicno uplacuju do 10og u mesecu najkasnije! v

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice,

da li je neko primio platu da novembra??? i da li neko uopste ima informaciju kada ce biti, stvrano mnogo kasne sobzirnom da obicno uplacuju do 10og u mesecu najkasnije! v

Zavisi kad ti je firma predala papire... sve je to individualno, recimo meni je septembar predat sam, a ostala tri meseca su predata zajedno, tako će biti i refundirano, tj dobiću tri plate odjednom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Bogu da neko cita ove forume!! Hvala ti na odgovoru, mene je zato i zanimalo da li je neko primio bolovanje za novembar jer ako jeste onda moja firma kasni sa papirima, ali mi je to malo cudno jel radim u drzavnoj firmi a u socijalnom mi je receno da nasu firmu medju prvima obradjuju zajedno sa zdravstvom (vrtici su u pitanju). Zato me je zanimalo da li je neko za novembar primio!!!

Hvala u svakom slucaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Bogu da neko cita ove forume!! Hvala ti na odgovoru, mene je zato i zanimalo da li je neko primio bolovanje za novembar jer ako jeste onda moja firma kasni sa papirima, ali mi je to malo cudno jel radim u drzavnoj firmi a u socijalnom mi je receno da nasu firmu medju prvima obradjuju zajedno sa zdravstvom (vrtici su u pitanju). Zato me je zanimalo da li je neko za novembar primio!!!

Hvala u svakom slucaju

Primila sam 6 januara za novembar 65%,al ne znam kad cu od grada 35% takodje za novembar...Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Primila sam 6 januara za novembar 65%,al ne znam kad cu od grada 35% takodje za novembar...Pozdrav

Tako sa i mislila, do 6og januara da cu i ja primiti ali kasne papiri.

35% ces dobiti najverovatnije ove nedelje ili do sledeceg utorka, tad je 31.

Hvala i tebi na ovoj informaciji, sad znam da je firma ili socijalno novi beograd zakasnilo sa papirima..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tijana, bas to sto pises, kao i firma ili socijalno na opstini Cukarica :( Evo jos uvek nista za mesec novembar do dana danasnjeg, a na bolovanju od 11.10.2011.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene! :)

Mođe li mi neka reći koliko ste u proseku čekale na prvu isplatu za trudničko od socijalnog? Na bolovanju sam od decembra, pa da znam čemu da se nadam (naravno, do sad ne dobih ništa). E da, zaposlena u državnom preduzeću koje redovno šalje doznake itd.

Hvala na odgovoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene! :)

Mođe li mi neka reći koliko ste u proseku čekale na prvu isplatu za trudničko od socijalnog? Na bolovanju sam od decembra, pa da znam čemu da se nadam (naravno, do sad ne dobih ništa). E da, zaposlena u državnom preduzeću koje redovno šalje doznake itd.

Hvala na odgovoru.

Ne bih da te plasim, ali evo ja sam zaposlena u drzavnoj firmi, ili ti u prosveti, tj. konkretno u skoli radim i jos uvek mi nije legla uplata ni za novembar, a na bolovanju sam od 11.10. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene! :)

Mođe li mi neka reći koliko ste u proseku čekale na prvu isplatu za trudničko od socijalnog? Na bolovanju sam od decembra, pa da znam čemu da se nadam (naravno, do sad ne dobih ništa). E da, zaposlena u državnom preduzeću koje redovno šalje doznake itd.

Hvala na odgovoru.

Ja sam prvu uplatu socijalnog čekala skoro 4 meseca ali samo zato što je firma kasnila sa uplatama doprinosa, za dve nedelje sam dobila dve plate, a novembarsku i decembarsku sam dobila sad u petak, socijalno je 07.02. obradilo i za dva dana isplatilo... inače sam na bolovanju od avgusta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaposlena sam na neodređeno vreme u državnoj ustanovi, nedavno sam se udala i planiramo bebu u bližoj budućnosti. Međutim, suprug i ja radimo u različitim gradovima i nijedno od nas ne može lako i brzo promeniti posao. Razmišljam o tome da zatrudnim i odmah od početka odem na trudničko bolovanje i da ga produžavam iz meseca u mesec do porođaja, a potom koristim porodiljsko odsustvo. Ne znam kakva je procedura, samo znam da prvog meseca uput daje ginekolog, a svakog sledećeg meseca lekarska komisija. Da li će komisija odobriti bolovanje isključivo ako je trudnoća rizična, ili se sama mogu izjasniti da želim da se čuvam i pazim da ne ugrozim razvoj bebe, da li bi mi to odobrili zbog niskog nataliteta u zemlji? Zanima me da li bih za jedno dete mogla postići odsustvo od godinu dana i devet meseci? Ako je to moguće, i ako odlučimo da imamo dvoje dece jedno za drugim i sve bude u redu, da li bih mogla nadovezati odsustva, ili bih morala izvestan period da radim, pa tek onda otići na trudničko bolovanje za drugo dete? Mladi smo i volimo se, želimo decu, ali je užasno teško pronaći novi posao, to bi moglo potrajati godinama a posle bismo možda bili stari za decu...

Joj ovo boldovano me je tako nasmejalo :lol: Nece ti niko nista dati na lepe oci, a bome ces se pomuciti i ako stvarno budes imala potrebe da otvaras bolovanje. Mislim da moze da se spoji nova trudnoca sa porodiljskim, ali je za to opet potrebna procedura kao i za prvu-komisije i bakraci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bih da te plasim, ali evo ja sam zaposlena u drzavnoj firmi, ili ti u prosveti, tj. konkretno u skoli radim i jos uvek mi nije legla uplata ni za novembar, a na bolovanju sam od 11.10. <_<

Hvala na odgovoru, a komentar je ZJEEEEEE! Neko mi je rekao da ih treba malo "pogurati" u socijalnom i pri tom ne mislim na mito (takođe ne mislim ni da bi odmoglo, ali... :)), već da se ide tamo i smara. Možda ne bi bilo loše da to pokušate Vi ili još bolje partner, pošto ako je škola u pitanju sigurno su redovno dostavljali potrebne papire. :hvatačicazaslamku:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prvu uplatu socijalnog čekala skoro 4 meseca ali samo zato što je firma kasnila sa uplatama doprinosa, za dve nedelje sam dobila dve plate, a novembarsku i decembarsku sam dobila sad u petak, socijalno je 07.02. obradilo i za dva dana isplatilo... inače sam na bolovanju od avgusta...

Ajaaaaav! Četiri meseca!!! :o Još ja kontala da se prošetam do socijalnog u ponedeljak i vidim šta se zbiva. Hm... Hvala na odgovoru, u svakom slučaju. Bitno je biti spreman na sve (i preživeti). :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaposlena sam na neodređeno vreme u državnoj ustanovi, nedavno sam se udala i planiramo bebu u bližoj budućnosti. Međutim, suprug i ja radimo u različitim gradovima i nijedno od nas ne može lako i brzo promeniti posao. Razmišljam o tome da zatrudnim i odmah od početka odem na trudničko bolovanje i da ga produžavam iz meseca u mesec do porođaja, a potom koristim porodiljsko odsustvo. Ne znam kakva je procedura, samo znam da prvog meseca uput daje ginekolog, a svakog sledećeg meseca lekarska komisija. Da li će komisija odobriti bolovanje isključivo ako je trudnoća rizična, ili se sama mogu izjasniti da želim da se čuvam i pazim da ne ugrozim razvoj bebe, da li bi mi to odobrili zbog niskog nataliteta u zemlji? Zanima me da li bih za jedno dete mogla postići odsustvo od godinu dana i devet meseci? Ako je to moguće, i ako odlučimo da imamo dvoje dece jedno za drugim i sve bude u redu, da li bih mogla nadovezati odsustva, ili bih morala izvestan period da radim, pa tek onda otići na trudničko bolovanje za drugo dete? Mladi smo i volimo se, želimo decu, ali je užasno teško pronaći novi posao, to bi moglo potrajati godinama a posle bismo možda bili stari za decu...

Ako hoćeš odmah na bolovanje - traži vezu da ti produžava, nekog ko će ti biti siguran. Ništa nije neizvodljivo. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bih da te plasim, ali evo ja sam zaposlena u drzavnoj firmi, ili ti u prosveti, tj. konkretno u skoli radim i jos uvek mi nije legla uplata ni za novembar, a na bolovanju sam od 11.10. <_<

Išla sam u socijalno i raspitala se, meni su, kao, odradili papire za decembar, ali to tek treba da se isplati kao "uskoro". Inače, sa školom je fora da računovodstvo može da šalje doznake tek kada se ostalim radnicima isplati zarada za taj ceo mesec, što je npr. za novembar tek oko 20. decembra, pošto mora da se šalje i neka potvrda o porezu. Eto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ima neka trudnica iz Novog Sada a da je skoro dobila uplatu od grada onih 35% do pune plate? Nista ne uplacuju jos od novembarske plate a ne mozes od njih dobiti nikakve informacije!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam pitanje u vezi sa trudnickim a i porodiljskim bolovanjem. na trudnickom bolovanju sam od 01.06.2011 a na porodiljskom 24.09.2011. od tada do dana danasnjeg dobila sam samo jedan mesec isplate za trudnicko bolovanje jer mi je poslodavac bio jako azuran po pitanju placanja doprinosa, cekala sam "samo" 6 meseci da to regulise. problem nastaje sada jer je resio da zatvori firmu, a ja ne znam sta da se desava samnom. da li imam pravo na nakandu sa biroa od aprila meseca? da li ce meni neko isplatiti tih 6 meseci porodiljskog odsustva ili je to baceno u vetar? znam pouzdano prijava porodiljskog zastareva u roku od 3 godine, ali ne znam da li to vazi kada se firma zatvara. vidim da se negde pominje da je moguca naknada sa biroa samo ako se prijavis u roku od 30 dana od porodjaja ili sam to nesto lose protumacila... dete ce mi i u skolu krenuti a ja cu i dalje primati porodiljsko kako je krenulo...

hvala svima unapred na odgovorima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam pitanje u vezi sa trudnickim a i porodiljskim bolovanjem. na trudnickom bolovanju sam od 01.06.2011 a na porodiljskom 24.09.2011. od tada do dana danasnjeg dobila sam samo jedan mesec isplate za trudnicko bolovanje jer mi je poslodavac bio jako azuran po pitanju placanja doprinosa, cekala sam "samo" 6 meseci da to regulise. problem nastaje sada jer je resio da zatvori firmu, a ja ne znam sta da se desava samnom. da li imam pravo na nakandu sa biroa od aprila meseca? da li ce meni neko isplatiti tih 6 meseci porodiljskog odsustva ili je to baceno u vetar? znam pouzdano prijava porodiljskog zastareva u roku od 3 godine, ali ne znam da li to vazi kada se firma zatvara. vidim da se negde pominje da je moguca naknada sa biroa samo ako se prijavis u roku od 30 dana od porodjaja ili sam to nesto lose protumacila... dete ce mi i u skolu krenuti a ja cu i dalje primati porodiljsko kako je krenulo...

hvala svima unapred na odgovorima!

Da bi zatvorio firmu mora da izmiri sve obaveze prema zaposlenima pa i prema tebi.

Pravo na naknadu zarade ti prestaje danom prestanka radnog odnosa, znaci pravac na trziste rada i raspitaj se koja su tvoja prava u tom slucaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaposlena sam na neodređeno vreme u državnoj ustanovi, nedavno sam se udala i planiramo bebu u bližoj budućnosti. Međutim, suprug i ja radimo u različitim gradovima i nijedno od nas ne može lako i brzo promeniti posao. Razmišljam o tome da zatrudnim i odmah od početka odem na trudničko bolovanje i da ga produžavam iz meseca u mesec do porođaja, a potom koristim porodiljsko odsustvo. Ne znam kakva je procedura, samo znam da prvog meseca uput daje ginekolog, a svakog sledećeg meseca lekarska komisija. Da li će komisija odobriti bolovanje isključivo ako je trudnoća rizična, ili se sama mogu izjasniti da želim da se čuvam i pazim da ne ugrozim razvoj bebe, da li bi mi to odobrili zbog niskog nataliteta u zemlji? Zanima me da li bih za jedno dete mogla postići odsustvo od godinu dana i devet meseci? Ako je to moguće, i ako odlučimo da imamo dvoje dece jedno za drugim i sve bude u redu, da li bih mogla nadovezati odsustva, ili bih morala izvestan period da radim, pa tek onda otići na trudničko bolovanje za drugo dete? Mladi smo i volimo se, želimo decu, ali je užasno teško pronaći novi posao, to bi moglo potrajati godinama a posle bismo možda bili stari za decu...

Meni je slična situacija kao tebi,i ja sam zaposlena za stalno u državnoj firmi,i čim sam saznala da sam ostala trudna otišla sam na bolovanje,(meni je muž isto iz drugog grada),moja dr mi je odmah otvorila bolovanje,na komisiji sam uvek ok prolazila,samo kažeš da piješ nešto za održavanje trudnoće,sa moraš da miruješ,ali to mora tvoj dr da ti napiše na izveštaju, i to je to. Evo ja sam sad hvala Bogu opet trudna i opet ću ponovo na bolovanje čim počne daq mi smeta,a i da budem što duže sa mužem i detetom. Pozz za tebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim trudnicama! :) Imam jedno pitanje... Nisam dugo trudna i nemam problema,hvala Bogu,ali zbog stresa na poslu,pogotovo u zadnje veme uzela bih bolovanje. Interesuje me,ako neko zna kolika bi mi bila plata,ista ili manja...? Imamo kredite,pa da znam da li moram da radim ili da ja palim na bolovanje. Hvala unapred! :) P.S. Prijavljena sam na neodredjeno 2 godine..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim trudnicama! :) Imam jedno pitanje... Nisam dugo trudna i nemam problema,hvala Bogu,ali zbog stresa na poslu,pogotovo u zadnje veme uzela bih bolovanje. Interesuje me,ako neko zna kolika bi mi bila plata,ista ili manja...? Imamo kredite,pa da znam da li moram da radim ili da ja palim na bolovanje. Hvala unapred! :) P.S. Prijavljena sam na neodredjeno 2 godine..

Dok si na odrzavanju trudnoce, sleduje te 65%, s tim sto ako si u radnom odnosu duze od 6 meseci, a jesi, ne mozes imati ispod minimalne zarade koja je u ovom trenutku oko 19.000 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo Svima!

Porodiljsko odsustvo mi ističe u junu, medjutim pre 2 meseca ostala sam opet u drugom stanju, ali ova trudnoća mi je rizična, i ginekolog će mi otvoriti trudničko bolovanje kada mi ističe porodiljsko odsustvo.

I sad, interesuje me, ko snosi troškove bolovanja do 30 dana poslodavac ili država?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo Svima!

Porodiljsko odsustvo mi ističe u junu, medjutim pre 2 meseca ostala sam opet u drugom stanju, ali ova trudnoća mi je rizična, i ginekolog će mi otvoriti trudničko bolovanje kada mi ističe porodiljsko odsustvo.

I sad, interesuje me, ko snosi troškove bolovanja do 30 dana poslodavac ili država?

Prvih 30 dana snosi poslodavac, a ostalo ide na teret države

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.