Trudničko bolovanje

odgovora

Objavljeno

cao devojke, moram malo da vam kukam a i pitam za vase iskustvo, upravo mi je legla prva plata od kako sam na trudnickom i ja stvarno ne znam o kakvih 65% pricamo, moja plata je 50000 a leglo mi je 21000? jel mislite da je ovo normalno ili da se nekome zalim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao devojke, moram malo da vam kukam a i pitam za vase iskustvo, upravo mi je legla prva plata od kako sam na trudnickom i ja stvarno ne znam o kakvih 65% pricamo, moja plata je 50000 a leglo mi je 21000? jel mislite da je ovo normalno ili da se nekome zalim?

A jesi bila prijavljena na svih 50?

I jesi li pre bolovanja bila prijavljena najmanje 6 meseci?

Bolovanje se računa na iznos prijave, a ne na platu koju dobiješ i na ruke.

Sad hoću da kažem, prijavljena si na 21 a 29 ti daju u kešu (na ruke), e onda se tih 29 ne računa, osim ako poslodavac nije voljan da ti daje razliku u kešu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jesi bila prijavljena na svih 50?

I jesi li pre bolovanja bila prijavljena najmanje 6 meseci?

Bolovanje se računa na iznos prijave, a ne na platu koju dobiješ i na ruke.

Sad hoću da kažem, prijavljena si na 21 a 29 ti daju u kešu (na ruke), e onda se tih 29 ne računa, osim ako poslodavac nije voljan da ti daje razliku u kešu.

prijavljena sam na ceo iznos i kod njih radim preko 2 god? :( bas sam zbunjena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prijavljena sam na ceo iznos i kod njih radim preko 2 god? :( bas sam zbunjena

Da li cela plata leže preko računa? Poslodavci vole puno da muvaju... najbolje ti je da proveriš u socijalnom na koliko si prijavljena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li cela plata leže preko računa? Poslodavci vole puno da muvaju... najbolje ti je da proveriš u socijalnom na koliko si prijavljena...

firma je stvarno korektna, citav iznos mi leze na racun, tj plata mi je svaki mesec razlicita i krece se od 40000 do 60000 zavisi od ucinka i uvak ceo iznos ide na racun, ovaj mesec bi zaradila 50000.. planiram da zovem racunovodstvo pa da mi objasne ovakvu racunicu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

firma je stvarno korektna, citav iznos mi leze na racun, tj plata mi je svaki mesec razlicita i krece se od 40000 do 60000 zavisi od ucinka i uvak ceo iznos ide na racun, ovaj mesec bi zaradila 50000.. planiram da zovem racunovodstvo pa da mi objasne ovakvu racunicu....

Mislim da ti je to najbolje, ili čak da lično odeš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ti je to najbolje, ili čak da lično odeš...

Slažem se, najbolje da ti kad je već ovako kako si navel, oni objasne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala devojke u svakom slucaju..... zovem ih sutra ujutru :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao devojke, moram malo da vam kukam a i pitam za vase iskustvo, upravo mi je legla prva plata od kako sam na trudnickom i ja stvarno ne znam o kakvih 65% pricamo, moja plata je 50000 a leglo mi je 21000? jel mislite da je ovo normalno ili da se nekome zalim?

Ja sam otvorila trudnicko 17.februara,plata mi je 42000pa sam za drugu polovinu februara dobila oko 11000.Posto dobijam 65%,to je oko 25,26000 za ceo mesec,ali racuna se manje od pola meseca,a i februar ima manje dana tako da mi je isplaceno samo 11000.Ti ipak proveri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam otvorila trudnicko 17.februara,plata mi je 42000pa sam za drugu polovinu februara dobila oko 11000.Posto dobijam 65%,to je oko 25,26000 za ceo mesec,ali racuna se manje od pola meseca,a i februar ima manje dana tako da mi je isplaceno samo 11000.Ti ipak proveri

i ja sam prosli mesec imala samo pola meseca trudnickog i super mi je bila plata umanjena za samo pet hiljada... cula sam se sinoc sa drugaricom ona je knjigovodja pa mi je objasnila kako se to radi i na zalost izgleda da cu toliku platu i primati. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja sam prosli mesec imala samo pola meseca trudnickog i super mi je bila plata umanjena za samo pet hiljada... cula sam se sinoc sa drugaricom ona je knjigovodja pa mi je objasnila kako se to radi i na zalost izgleda da cu toliku platu i primati. :(

Budi zadovoljna :), mnoge žene su prijavljene na minimalac, pa imaju siću na bolovanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Budi zadovoljna :), mnoge žene su prijavljene na minimalac, pa imaju siću na bolovanju...

proslo porodiljsko sam izvukla preko suda i bila sam prijavljena na minimalac, ni dinar nisam dobila dok sam bila kod kuce sa detetom a radila do devetog meseca....

ali imam i lepe vesti zvala sam racunovodstvo to mi je plata za pola meseca, jer je prva polovina preko firme a druga polovina preko socijalnog pa drugu polovinu dobijam kad oni uplate.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ali imam i lepe vesti zvala sam racunovodstvo to mi je plata za pola meseca, jer je prva polovina preko firme a druga polovina preko socijalnog pa drugu polovinu dobijam kad oni uplate.....

Superiška :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ali imam i lepe vesti zvala sam racunovodstvo to mi je plata za pola meseca, jer je prva polovina preko firme a druga polovina preko socijalnog pa drugu polovinu dobijam kad oni uplate.....

Odlično! Vidiš da je dobro što si ih nazvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odjavljena sam iz firme u kojoj sam radila pre dva meseca. Firma je u blokadi i pred zatvaranje. Ja sam sad ostala trudna i razgovarala sam sa poslodavcem da me opet prijavi ukoliko isplata trudnickog i porodiljskog nastavlja da se isplacuje trudnici nakon zatvaranja firme. Februara 2012. firma ide u likvidaciju. Da li postoji neki zakon koji stiti trudnicu i prilikom zatvaranja firme ukoliko je u to vreme na bolovanju???

Ако фирма буде затворена, прекида се трудничко, или породиљско боловање. Ту информацију сам добила у октобру прошле године. Надам се да се нешто променило, мада сумњам. Једино ако будеш одјављена као технолошки вишак можда са бироа добијеш неки динар. Страшно

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo!Imam jedno pitanje,nedoumicu:Ako firma nije uplacivala platu na racun,duze vreme,npr.od pocetka godine,a ja sam sad otisla na trudnicko,hocu li dobijati neke pare i od koga?Isto pitanje i za porodiljsko,koliko dobijam,ako nemam uplatu na racun dugo,dugo?Valjda cee neko znati da mi odgovori!Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ако фирма буде затворена, прекида се трудничко, или породиљско боловање. Ту информацију сам добила у октобру прошле године. Надам се да се нешто променило, мада сумњам. Једино ако будеш одјављена као технолошки вишак можда са бироа добијеш неки динар. Страшно

Hvala ti puno Bebilice na odgovoru. Moracu da nadjem neku drugu firmu preko koje da se prijavim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav, potreban mi je odgovor da li neko zna na bolovanju sam u 6 mesecu trudnoce i danas mi je urucen otkaz kao tehnoloskom visku iako imamo vec tri godine ugovor na neodredjeno.Znam da je to nezakonito ali eto! Zanima me da li cu ja kad se porodim imati prava da dobijam godinu dana onu finansijsku nadoknadu od drzave koju bi dobijala da sam ostala zaposljena ili cu samo po osnovu radnog staza dobiti tri meseca sa biroa kad se prijavim. I ako neko zna pravni savet sta ja sada da radim, otkaz jos nisam potpisala ali dali su mi taj papir na kome cak i stoji da se odricem otpremnine jer je kao firma u teskoj finansijskoj situaciji :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav, potreban mi je odgovor da li neko zna na bolovanju sam u 6 mesecu trudnoce i danas mi je urucen otkaz kao tehnoloskom visku iako imamo vec tri godine ugovor na neodredjeno.Znam da je to nezakonito ali eto! Zanima me da li cu ja kad se porodim imati prava da dobijam godinu dana onu finansijsku nadoknadu od drzave koju bi dobijala da sam ostala zaposljena ili cu samo po osnovu radnog staza dobiti tri meseca sa biroa kad se prijavim. I ako neko zna pravni savet sta ja sada da radim, otkaz jos nisam potpisala ali dali su mi taj papir na kome cak i stoji da se odricem otpremnine jer je kao firma u teskoj finansijskoj situaciji :))

Članica Maki-D je "taze" sa iskustvima pa bih molila je da se javi ili joj pošalji PP. Ja ću samo u kratko da ti kažem da treba da imaš nadoknatu od biroa u trajanju od 12 meseci. Ali sve detaljnije i pouzdanije MAKIII :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav, potreban mi je odgovor da li neko zna na bolovanju sam u 6 mesecu trudnoce i danas mi je urucen otkaz kao tehnoloskom visku iako imamo vec tri godine ugovor na neodredjeno.Znam da je to nezakonito ali eto! Zanima me da li cu ja kad se porodim imati prava da dobijam godinu dana onu finansijsku nadoknadu od drzave koju bi dobijala da sam ostala zaposljena ili cu samo po osnovu radnog staza dobiti tri meseca sa biroa kad se prijavim. I ako neko zna pravni savet sta ja sada da radim, otkaz jos nisam potpisala ali dali su mi taj papir na kome cak i stoji da se odricem otpremnine jer je kao firma u teskoj finansijskoj situaciji :))

E ovako, NEMOJ NIŠTA POTPISIVATI, jer gubiš sva prava čak i za naknadu sa biroa jer ti si trudnica i ne smeju ti dati otkaz ni po kojoj osnovi. Jedini slučaj kad tebi mogu dati otkaz je da ugase firmu!

Ako falsifikuju tvoj potpis na otkazu, odmah ih tuži i biće ti osporen otkaz, tj. moraju te zadržati, a onda ih tužiš za pretrpljeni strah i duševnu bol što su te trudnu maltretirali... ;)

Elem, ti kao trudnica jedini način da na birou dobiješ naknadu od tri meseca (zbog dužine radnog staža) jeste to da se firma ugasi i ti "pratiš" firmu... ne možeš biti tehnološki višak jer si zakonom zaštićena. U koliko se desi da se firma ugasi i ti odeš na biro, moraš u roku od ta tri meseca za koje primaš nadoknadu otići na porodiljsko bolovanje da bi uspela izvući još 12 meseci nadoknade, ALI porodiljsko ne sme biti duže od 30 dana od porođaja, jer i u tom slučaju opet gubiš naknadu...

Ako te bilo šta zanima slobodno pitaj. I opet ti napominjem NE potpisuj ništa, ne smeju ti dati otkaz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovu poruku vam je poslao član Filiptara preko "Prijavi ovu poruku moderatoru" linka.

poštovani,

Trenutno sam u radnom odnosu i trudna sam. Ugovor o radu mi ističe u junu naredne godine. Zanima me pošto mi je ovo treća beba da li neko nakon tog datuma preuzima obaveze prema meni (pošto imam prvo na dve godine porodiljskog bolovanja) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel zna neka od vas kad ce uplata za bolovanje za ovaj mesec.Proslog meseca sam primila 21.11 a sada jos uvek nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od septembra sam na trudnickom bolovanju.Firma,u kojoj sam prijavljena preko 3 god,ne isplacuje redovno plate,samo poreze i doprinose.Pre 2 dana sam saznala da mi jos nisu predali papire u socijalno(od oktobra treba da refundira drzava troskove,mislim),ni za jedan mesec.U firmi je svim zaposlenim legla plata za oktobar,a meni nisu nista uplatili,kazu @Tebi treba da plati drzava@Po onome sto citam ovde,oni su trebali da mi isplate oktobar(kao i naredne mesece,kad i ostalima)pa da onda refundiraju troskove od drzave?Sta se sad desava,s obzirom da mi nisu nista isplatili za oktobar,hoce li meni i od koga leci neke pare?!I ako neko SIGURNO zna,gde se u Beogradu predaju ti papiri za bolovanje,posto u mojoj firmi to ne znaju?Ludim vise od baksuza,kao da se svete sto sam ostala trudna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene je ovako bilo , ja sam na bolovanju od maja 2011 i taj prvi mesec sam dobila platu od firme .Medjutim,od 01.06. primam platu i osiguranje od drzave i to ume da kasni i po 6 meseci.Meni je prva uplata bila u septembru i to samo zato sto sam, imala coveka da mi zavrsi da pocnem da primam ranije.Gazda mi nije uplacivao jer nije u mogucnosti.Tako da ja svaki mesec cekam da socijalno uplati.Retko kome gazda placa pa posle naplati od drzave tj.refundira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako da ja svaki mesec cekam da socijalno uplati.Retko kome gazda placa pa posle naplati od drzave tj.refundira.

[/quote

Znaci moze tako?Posto sam ja skontala iz svega sto procitah na netu da firma treba da isplati,pa da refundira od socijalnog.Pa je li onda meni socijalno direktno na moj racun uplacuje,ne ide preko firme?A oni samo nose papire?Znaci tako mnogo kasni,je li moguce?!Inace,moj gazda meni ne uplacuje zato sto je baksuz,ni iz jednog drugog razloga! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.